Aktualna wersja KS-PPS: 2024.03.1.1 z dnia 2024-10-31Monitoring temperatury w lodówkach medycznych Kontakt redakcja@forumpps.plJesteśmy na Facebooku, dołącz do nas! 16 Lecie Forumpps.pl
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Ja dostałam informacje z moje OW że nie liczy się podwyzki na podstawie ilości zadeklarowanych pacjentów, raczej godzinowo, bo ma być średnio na etat 400 zł
...Czy coś robimy odnośnie tych podwyżek elektronicznie czy wszystko papierowo?...
W treści ww. oświadczenia, w miejscu ?? oświadcza, iż w miesiącu ??. ..? roku, z tytułu przekazania ?? należy wpisać miesiąc realizacji świadczeń opieki zdrowotnej, tj. miesiąc, za który został wystawiony rachunek. Zaznaczamy, że niedopuszczalna jest ingerencja w treść oświadczeń i winny być one bezwzględnie przesyłane do Oddziału Funduszu w formie pisemnej (papierowej), podpisanej przez osobę uprawnioną do reprezentowania jednostki. Brak przesłanego oświadczenia do danego rachunku skutkował będzie, zgodnie z §26 ?Ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej? stanowiących załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 września 2015 r. (Dz. U. z 2015 r., poz. 140 ze zm.), wstrzymaniem płatności dodatkowych środków z niego wynikających.
odpowiednio do możliwości wynikających z formy prowadzenia działalności leczniczej, poprzez:1) zawarte porozumienie; albo2) pozytywnie zaopiniowany sposób podziału środków - o których mowa w § 2 ust. 4 rozporządzenia Ministra Zdrowia; albo3) w sposób, o którym mowa w § 2 ust. 6 rozporządzenia Ministra Zdrowia.1
Świadczeniodawca niezwłocznie po otrzymaniu zmiany umowy, o której mowa w ust. 1, przekazuje propozycję podziału środków, o których mowa w ust. 1 pkt 1, w sposób określony w ust. 2:1) związkom zawodowym pielęgniarek i położnych zrzeszającym wyłącznie pielęgniarki i położne, działającym u świadczeniodawcy albo2) upoważnionemu przez okręgową radę pielęgniarek i położnych przedstawicielowi samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych, jeżeli u danego świadczeniodawcy nie działają związki zawodowe określone w pkt 1? w celu zawarcia z przedstawicielami tych związków porozumienia w sprawie podziału tych środków albo uzyskania pozytywnej opinii przedstawiciela tego samorządu w sprawie sposobu ich podziału, w terminie 21 dni od dnia przekazania tej propozycji.
W przypadku niezawarcia porozumienia albo nieuzyskania pozytywnej opinii w terminie określonym w ust. 4, świadczeniodawca niezwłocznie dokonuje podziału tych środków w równej miesięcznej wysokości w sposób określony w ust. 2, w przeliczeniu na etat albo równoważnik etatu pielęgniarki albo położnej, i niezwłocznie przekazuje kopię dokumentu potwierdzającego dokonanie tego podziału wraz z podpisanymi zmienionymi umowami o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej dyrektorowi właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu.
2. Środki, o których mowa w ust. 1 pkt 1, świadczeniodawca przeznacza w taki sposób, aby zapewnić pielęgniarkom i położnym średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia, w tym dodatek za pracę w porze nocnej i dodatek za pracę w niedzielę i święta niebędące dla pracownika dniami pracy wraz z składkami na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy, zwane dalej ?wynagrodzeniami wraz z pochodnymi?, o:1) 100 zł w okresie od dnia 1 września 2015 r. do dnia 30 czerwca 2016 r.,2) 400 zł w okresie od dnia 1 lipca 2016 r. do dnia 31 sierpnia 2016 r.? w przeliczeniu na etat albo równoważnik etatu pielęgniarki albo położnej.
Czy ktoś z Was miał sytuacje w której po przeliczeniu kwoty na wzrost dla każdej pielęgniarki zostały jeszcze środki? Czy myślicie że prawidłowe będzie przekazanie ich dla pielęgniarek zabiegowych i z punktu szczepień? Izba jest oczywiście na tak.