collapse

Reklama


Autor Wątek: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ  (Przeczytany 28059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« dnia: Stycznia 11, 2016, 17:50:11 pm »
- kto z was to wysłał
- kto ma opinie z Izb Pielęgniarek?
- do kiedy to trzeba wysłać?
Jeżeli nie dajecie do opinii Izb tego oświadczenia, to co wysyłacie do NFZ ?

P.S.: Dzisiaj spotkałem się z informacjami:
Dostępność serwisu.

Szanowni Państwo,
Informujemy, że od dnia 8 stycznia występują problemy związane z weryfikacją podpisów.
Zespół administratorów podjął niezbędne dzialania mające na celu wyeliminowanie problemów, za utrudnienia przpraszamy.

Uprzejmie informujemy, że System Statystyki Resortowej Ministerstwa Zdrowia
jest obecnie w fazie modernizacji.
Przewidywany termin uruchomienia: styczeń 2016 r.
................:)

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1

Offline jurek44

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł? 4
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 13, 2016, 17:14:43 pm »
podłączam się do pytania

Offline Gosia66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 13, 2016, 17:30:28 pm »
załącznik do umowy 6 i 6a - czy ktoś to już wypełniał ???

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2016, 19:42:41 pm »
A jakie wielkości deklaracji podać .Te co są złożone do pielęgniarki czy te co uznał NFZ w ramach weryfikacji. Mam przychodnie. Jest kilka pielęgniarek . Około 10% niezweryfikowanych deklaracji. I co teraz na piechotę przeliczać ile odjąć każdej w odpowiednich przedziałach wiekowych????

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2016, 21:01:44 pm »
oczywiście, że te co uznał NFZ bo pieniądze przecież tylko za nie dostaniesz. Ty jesteś tylko pośrednikiem w przekazaniu tych pieniędzy pielęgniarkom/położnym :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 15, 2016, 11:36:17 am »
Witam;
 a co zrobić z pielęgniarkami, na które nie są zbierane deklaracje?

Offline Henryk

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Pomógł? 0
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 15, 2016, 12:37:07 pm »
O nich zapomnieli.


Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 15, 2016, 12:59:35 pm »
Dzięki.
czyli mam rozumieć, że tylko i wyłącznie podwyżka jest dla pielęgniarek na które są zbierane deklaracje i tylko takie opiniujemy w Izbach pielęgniarskich, pozostałe np. szczepienne czy zabiegowe nie dostają nic.
Pogański kraj, pogańskie obyczaje....

Offline marek_piw

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Pomógł? 11
  • Lubelski OW
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 15, 2016, 15:54:08 pm »
Dzięki.
czyli mam rozumieć, że tylko i wyłącznie podwyżka jest dla pielęgniarek na które są zbierane deklaracje i tylko takie opiniujemy w Izbach pielęgniarskich, pozostałe np. szczepienne czy zabiegowe nie dostają nic.
Pogański kraj, pogańskie obyczaje....
Ale czy na pewno trzeba opiniować a nie lepiej zastosować punkt 1) zawarte porozumienie

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 15, 2016, 16:54:36 pm »
Dzięki.
czyli mam rozumieć, że tylko i wyłącznie podwyżka jest dla pielęgniarek na które są zbierane deklaracje i tylko takie opiniujemy w Izbach pielęgniarskich, pozostałe np. szczepienne czy zabiegowe nie dostają nic.
Pogański kraj, pogańskie obyczaje....
Ale czy na pewno trzeba opiniować a nie lepiej zastosować punkt 1) zawarte porozumienie
a porozumienie nie jest przypadkiem tylko wtedy gdy istnieja zwiazki wewnatrzzakladowe zawodowe ?

Offline Henryk

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Pomógł? 0
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 15, 2016, 19:20:41 pm »
Porozumienie to załącznik nr 6 do umowy. Zmiana rozporządzenia wycofała ten załącznik.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 16, 2016, 00:15:44 am »
Dzięki.
czyli mam rozumieć, że tylko i wyłącznie podwyżka jest dla pielęgniarek na które są zbierane deklaracje i tylko takie opiniujemy w Izbach pielęgniarskich, pozostałe np. szczepienne czy zabiegowe nie dostają nic.
Pogański kraj, pogańskie obyczaje....

http://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,6803.html

A Wy ustalacie z izbami podwyżki? Może ja źle rozumiem ale różnica pomiędzy tymi sposobami jest taka, że jeśli mam porozumienie to muszę wypłacić średnio 400zł (czyli jedna pielęgniarka może dostać 600 druga 200), natomiast jak nie mam porozumienia muszę dać wszystkim równo 400zł.

Ale pewnie źle rozumiem bo ostatnio wyrwałem ząb mądrości i mam kłopoty z logicznym rozumowaniem. Np:
Cytat: Zarządzenie Nr 2/2016/DSOZ Prezesa NFZ
a) w ust. 1 pkt 1 otrzymuje brzmienie:
?1) kapitacyjną stawkę roczną ? dla świadczeń w zakresie poz udzielanych w ramach gotowości lekarza, pielęgniarki, położnej lub jednostki transportu sanitarnego; w przypadku świadczeń lekarza poz, stawka kapitacyjna obejmuje kwotę przeznaczoną na pokrycie kosztów badań diagnostycznych wykonywanych przez lekarza poz w procesie udzielania świadczeń będących przedmiotem umowy; w przypadku świadczeń pielęgniarki poz, położnej poz, pielęgniarki szkolnej, stawka kapitacyjna obejmuje kwotę przeznaczoną na wzrost finansowania świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki, położne oraz higienistki szkolne, o którym mowa w § 3 i 4 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 października 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. poz. 1628);?,
b) po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:
?1a. W celu uzyskania środków, o których mowa w ust. 1 pkt 1 zdanie drugie,

Jak dla mnie to w zdaniu trzecim jest mowa o tych środkach...

Albo to:
Cytat: Zarządzenie Nr 2/2016/DSOZ Prezesa NFZ
?1a. W celu uzyskania środków, o których mowa w ust. 1 pkt 1 zdanie drugie, świadczeniodawcy realizujący umowy w zakresach świadczeń pielęgniarki poz, położnej poz, pielęgniarki szkolnej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego termin, w którym następuje wzrost finansowania, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, przekazują do Oddziału Funduszu wraz z dokumentami rozliczeniowymi z realizacji umowy za miesiąc, od którego nastąpił wzrost finansowania, oświadczenia zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 2a do zarządzenia.?,

Na tym poległem. Wzrost finansowania jest przecież od stycznia więc ostatni dzień miesiąca poprzedzającego do 31 grudzień, no ale mam złożyć z dokumentami rozliczeniowymi za miesiąc od którego nastapił wzrost wynagrodzenia a skąd mam mieć 31 grudnia dokumenty rozliczeniowe za styczeń? No i co to są "dokumenty rozliczeniowe"? Faktury? Przecież faktury dajemy do 10go a nie ostatniego dnia?

A czemu w rozporządzeniu zmieniającym 2/2016/DSOZ załącznik 6 został przerzucony z umowy do zarządzenia? Pewnie dlatego żeby go delikatnie zmienić bo ten stary z 77/2015 kazał składać oświadczenie na podstawie przepisu który będzie obowiązywał od 1 września 2019r? :)

Cytat: Stary załącznik nr 6 do umowy
(...)oświadcza, iż dokonał podziału środków, o których mowa w § 16 ust. 1a załącznika do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2015 r., poz. 1400, z późn. zm.), oraz:
1) w § 3 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 października 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2015 r., poz. 1628),
2) w § 4 ust. 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 października 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2015 r., poz. 1628)1,

PS. W NFZ ponadto chyba nie do końca się orientują że rok się zmienił bo nazwy plików zarządzenia 2/2016 mają 2015 :)

EDIT:
Jeszcze jedno mnie nurtuje a chyba nikt tego poruszał albo mi umknęło. W AOS jest prosto ale w POZ przyjmijmy sytuację, że mam 4000 deklaracji i dwie pielęgniarki na cały etat. Kwota z podwyższonej kapitacji nie wyniesie 800zł (2x400). Rozumiem, że resztę pokrywam z własnej kieszeni?
Drugi przypadek: mam 2750 deklaracji i jedną pielęgniarkę. Kwota jaka wynika ze zwiększonej kapitacji jest wyższa niż 400zł. Co mam zrobić z nadwyżką? Oddać NFZ, zostawić sobie czy wypłacić więcej niż 400zł pielęgniarce?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2016, 01:15:45 am wysłana przez mpi »

Offline Henryk

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Pomógł? 0
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 16, 2016, 07:18:06 am »
A ja mam pielęgniarkę co ma 140 pacjentów' bo druga ma własną umowę i co? mam jej dać 400 zł "w życiu "

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 129
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]