collapse

Reklama


Autor Wątek: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)  (Przeczytany 18318 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline amiro

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 05, 2016, 12:10:17 pm »
Dodajcie do nich WP1, przeliczcie W4x (40,41,42 itd.) przez 1.1 (wyznaczanie taryfy JGP), podnieście wersję wizyty i eksportujcie ponownie.
Czeka nas jeszcze korygowanie IV kwartału zapewne i też może całego roku, więc trzeba się w to wprawić.

W momencie kiey jest 1 wizyta nic nie dodasz...

Offline jacek353

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 1
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 05, 2016, 12:10:57 pm »
Zależy gdzie, w niektórych można.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 05, 2016, 12:12:13 pm »
Nawet jak jest jedna wizyta musi iść komplet WP1 + WXX. Jak się nie da dodać, to zawsze można usunąć WXX i dodać od nowa komplet. Jeśli WXX jest rozliczone, to niestety czy przez usunięcie, czy przez podniesienie wersji, korekta raczej się naliczy.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline amiro

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 05, 2016, 12:18:56 pm »
w sytuacji kiedy mam pacjentów którzy przyszli tylko na 1 wizytę nie mam czego dopisać, A przy neurologach to głównie irazowi i niestety na 1 wizycie niejednokrotniw się kończy. masakra

Offline amiro

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 05, 2016, 12:21:19 pm »
Nawet jak jest jedna wizyta musi iść komplet WP1 + WXX. Jak się nie da dodać, to zawsze można usunąć WXX i dodać od nowa komplet. Jeśli WXX jest rozliczone, to niestety czy przez usunięcie, czy przez podniesienie wersji, korekta raczej się naliczy.

ale jak komplet? przecież przy jednej wizycie nie wpiszę i wp1 i w4x]
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2016, 12:23:14 pm wysłana przez amiro »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 05, 2016, 12:25:17 pm »
w sytuacji kiedy mam pacjentów którzy przyszli tylko na 1 wizytę nie mam czego dopisać, A przy neurologach to głównie irazowi i niestety na 1 wizycie niejednokrotniw się kończy. masakra
[/quote

ale jak komplet? przecież przy jednej wizycie nie wpiszę i wp1 i w4x]

Właśnie tak ma być wpisane - WP1 i W40. Wpisywane jest to jako dwa odrębne produkty i system powinien na to pozwolić.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2016, 12:41:26 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline amiro

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 05, 2016, 12:33:54 pm »
Wielkie dzięki za pomoc. Teraz już wiem o co chodzi :)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 05, 2016, 16:34:54 pm »
W Mazowieckim mam ten sam problem z pacjentami ''I-razowymi''.
W Kwietniu i maju próbowałem wysłać w komplecie
Świadczenie Pierwszorazowe i WXX ale mi odrzucało wiec z tego zrezygnowanym i wpisywałem normalnie tylko świadczenie W4x, przyjmowano mi wiec sie tym nie przejmowałem,
Na razie mam tylko Informacje, z poprzednich m-cy gdyż trwa ponowne sprawdzanie, nie wiem czy mi wyrzuci błedy czy tez dalej bedzie tylko informacja i bede musial poprawic boedy z grudnia.
Czyli mozna sumowac swiadczenie pierwszorazowe za 0zł z swiadczeniami WXX. Na probe wyslalem kilka pozycji poprawionych.
Bo jesli sie okaze ze nie mozna sumowac uslug to juz nie wiem co bede musial zrobic, ale generalnie I wizyta trwa dluzej i aby pacjent nie musial 2gi raz chodzic jesli jest taka mozliwosc wykonywane sa dla niego badania i jest diagnozowany, chyba ze sie okaze ze diagnoza dopiero bedzie mozliwa do postawienia na 2gi dzien bo nie mozna sumowac uslug.

Offline jacek353

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 1
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 05, 2016, 16:36:00 pm »
W podkarpackim przyjmuje WP1 z W4x.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 05, 2016, 16:45:58 pm »
Ok dzięki,
a czy jak się zrobi modyfikacje poprzednich m-cy i doda się do wcześniejszego produktu usługę WP1 będzie korekta czy tez obędzie się bez korekty.
Obawiam się żeby im cos nie strzeliło i aby po Informacji nie było komunikatu o Bledzie, a nie chce grzebac poprzednich m-cy tak aby nie narobić sobie korekt.
Kiedyś juz tak mialem ze najpierw byl blad, szybko go osunąłem a później sie okazalo ze NFZ wycofał sie z informacji o błędzie i byla tylko zwykła Informacja.
Czy dla pacjentow I razowych podajecie w wyslanym komunikacie date zapisu i date skreśłenia jesli sa kolejki Centralne? ja dla swietego spokoju podaje taka informacje tylko ze musze tworzyc dodatkowo druga listę pacjentow oczekujacych.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 05, 2016, 22:01:25 pm »
Czyli mozna sumowac swiadczenie pierwszorazowe za 0zł z swiadczeniami WXX.
Nie nazwałbym tego sumowaniem, ale przy pierwszorazowych nie tyle można, co trzeba wykazywać jeden i drugi produkt. Ogólnie rzecz biorąc dla pierwszorazowych WP1 jest po to, żeby można było określić w jakim czasie pacjent przyszedł ponownie po pierwszej wizycie i czy należy się zwiększona stawka czy nie. Wykazanie produktów z takimi samymi datami jest przypadkiem szczególnym tej sytuacji, gdzie czas wynosi 0dni.

Ogólnie nie wiem jakich programów używacie, ale Somed czy PPS ma takie sprytne narzędzie jak gruper AOS, który nie tylko podpowiada świadczenie na podstawie parametrów wizyty (m.in. ICD9 czy ICD10), ale w przypadku świadczeń pierwszorazowych:
- jeśli pacjent wcześniej nie był w poradni (nie ma a programie wprowadzonej WP1 w odpowiednim okresie czasu) automatycznie dodaje WP1 przy wybraniu proponowanej płatnej usługi pierwszorazowej WXX i zwiększa odpowiednio taryfę
- jeśli pacjent wcześniej był w poradni sprawdza kiedy była wykazana WP1 i jeśli nie jest przekroczona ilość dni od jej wykazania odpowiednio zwiększa taryfę, jak czas jest przekroczony - zostaje taryfa bazowa
Nie piszę tego w kwestii reklamy, ale działa to całkiem fajnie.

a czy jak się zrobi modyfikacje poprzednich m-cy i doda się do wcześniejszego produktu usługę WP1 będzie korekta czy tez obędzie się bez korekty.
Pisałem o tym chyba wcześniej - dodając WP1 dodajemy oddzielny produkt. Wysyłka tego produktu w żaden sposób nie narusza/odświeża statusu świadczenia WXX wysłanego wcześniej i zapłaconego często - niestety tak działa NFZ. Dlatego żeby ściągnąć błąd z świadczenia WXX trzeba je odświeżyć - zmusić system, żeby je jeszcze raz wysłał do NFZ, a za tym idzie najczęściej podniesienie wersji rozliczeniowej świadczenia i korekta (zależne jest to od systemu do rozliczeń).

Jak chodzi o kolejki - tak, powinna być w raporcie SWIAD przekazana informacja o wpisie pacjenta do kolejki (każdego wprowadzonego do kolejki; pierwszorazowy nie jest tożsame z pacjentem wprowadzonym do kolejki, bo pierwszorazowy nie musi być kolejkowy), też w przypadku KOLCów. Kłania się tutaj integracja aplikacji z KOLCami - wpisujemy pacjenta tak jak do tej pory do kolejki w programie, a aplikacja sama wysyła wpis do KOLCów i w przypadku błędu zwraca odpowiedni komunikat. Wtedy kolejkę prowadzi się raz, w aplikacji do rozliczeń.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 05, 2016, 22:35:59 pm »
Dzieki za szczegółowe wyjasnienie.
Powiedzcie Mi co z tym mnożnikiem wizyty 1,1, kiedy można go zastosować.
Dotyczy to tylko pacjentów onkologicznych czy także pacjentów w AOS, a jeśli w ASO to w jakich poradniach
Ja w poradni Kardiologicznej nie słyszałem, albo czegoś nie doczytalem

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 06, 2016, 09:53:36 am »
Zwiększenie o 10% rozliczenia wizyty pierwszorazowej może być w przypadku, gdy pacjent ma przeprowadzony pełny proces diagnostyczny (udzielaną poradę pierwszorazową WXX) o ile dobrze pamiętam do 42dni od porady początkowej WP1. Przykładowo:
- pacjent przychodzi, ma ze sobą już badania wykonane lub można je wykonać od ręki w przychodni, lekarz go na tej podstawie diagnozuje -> WP1 i WXX w ten sam dzień ze zwiększoną stawką
- pacjent przychodzi, lekarz kieruje go na badania i jeżeli pacjent wróci do 42dni z powrotem z wynikami, to może być stawka zwiększona na WXX -> WP1 wprowadzamy z datą pierwszej wizyty, WXX jak pacjent wróci.

Świadczenia pierwszorazowe są w różnych poradniach AOS (chyba załącznik 5a do 79/2014/DSOZ to normował, ale może się coś zmieniło już; kardiologia raczej łapie się na pierwszorazowe). Ogólnie jak masz w umowie oddzielny punkt na daną poradnię na świadczenia pierwszorazowe, to możesz je rozliczać.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 11, 2016, 19:57:33 pm »
Hej, nie wiem czemu ale po dodaniu WP1 mam nadal błąd tylko ze tym razem
51621002    Błąd    wskazano niepoprawną taryfę do rozliczenia    ?
3000277    Błąd    do rozliczenia wskazano niewłaściwą taryfę dla grupy jgp.
Czy może to dlatego ze wpisałem najpierw W46 a później WP1, i moze z tego powodu jest blad w weryfikacji.
czy tez jest inna przyczyna
Jak dodajecie to WP1 ? moze ktos ma pomysl, bo mi wyskoczyły bledy,
Pozdrawiam

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: AOS Pierwszorazowe + WP1 (błąd 51690042)
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 11, 2016, 22:22:20 pm »
A jaką dajesz taryfę do W46?? 
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 125
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]