collapse

Reklama


Autor Wątek: Raportowanie badań POZ w roku 2015.  (Przeczytany 123370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 12, 2015, 12:28:14 pm »
No właśnie z KS-pdf'a  wygląda, że nie. Zobacz sam. Porada patronażowa, icd9 na rtg i kod zmieniony na 18.9. W Somedzie jest lepiej bo pod np. wizytę dodaję drugą usługę badania z innym kodem ministerialnym.

Mi się wydaje, że Szanowna Pani przygotowująca ten dokument nie bardzo ma pojęcie o niektórych świadczeniach..
Porada patronażowa i rozpoznanie J01.1 ?
Zlecenie badań na wizycie patronażowej ?
Pewnie się takie przypadki mogą zdarzyć ale raczej 99% patronaży jest u dzieci zdrowych i "rozpoznanie" np Z00.
Wobec powyższego nie wierzę również w MZ 18.9!

Pozdrawiam

Offline vera

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 12, 2015, 12:32:26 pm »
Dokładnie. Ten niby "poradnik" to chyba dla sztuki napisany.
Mało że badanie na wizycie patronażowej to jeszcze rtg jako diagnostyka laboratoryjna.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 12, 2015, 12:34:49 pm »
będzie 2.4 - co ma piernik ;) polecam pączki ;)

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 12, 2015, 12:46:19 pm »
Zbyt dogłębnie analizowałem KS-dokument? Może i tak.
Z drugiej strony ministerialne kody na badania są i nagle raczej nie znikną, czas pokaże co z tego wyjdzie ....  :o
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 12, 2015, 13:02:35 pm »
No właśnie z KS-pdf'a  wygląda, że nie. Zobacz sam. Porada patronażowa, icd9 na rtg i kod zmieniony na 18.9. W Somedzie jest lepiej bo pod np. wizytę dodaję drugą usługę badania z innym kodem ministerialnym.
Gringo, nie bierz jako wiążące screeny z tego dokumentu. Tak jak Piotr napisał osoba przygotowująca ten dokument pewnie nie ma pojęcia o poszczególnych świaczeniach.

Ta strona z pdfa miała co innego na względzie i zostało to podkreślone i zaznaczone w ramce: "Usługi udzielane w ramach POZ wymagają dodatkowo rejestrowania w celach sprawozdawczych: kodu jednostki chorobowej wg klasyfikacji ICD-10 oraz kodów zrealizowanych procedur medycznych wg klasyfikacji ICD-9" I to chciała podkreślić osoba przygotowująca ten dokument. Tu wybrała jednostkę chorobową dotyczącą ostrego zapalenia zatok i logicznie pomyślała, że dla tej jednostki chorobowej może zostać zlecony rtg nosa i pokazała na przykładzie dla tego badania procedurę medyczną  wg klasyfikacji ICD-9. Zamierzenie było jasne - te dwa pola w ramce muszą być wypełnione

Wszystko inne w sreenie nie brałbym za wiążące - nawet jak zauważył już Piotr rozpoznanie zostało źle dobrane do usługi. Ale też nie taki był sens tego przykładu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2015, 13:04:20 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 12, 2015, 13:24:11 pm »
Racja, chyba puściłem wodze fantazji  ;D
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 16, 2015, 12:35:30 pm »
Czy komuś udało się dowiedzieć czegoś pewnego odnośnie raportowania badań w POZ?

Ja dzisiaj otrzymałem informację z mojego OW (której nie wierzę..), że na razie nie musimy sprawozdawać "PESELowo" a wystarczy ZBPOZ i niby mamy to w umowie..
Akurat w umowie (aneksie do 2014 na 2015) z początku roku mam informację, że ZBPOZ lub PESELowa jeżeli chcemy mieć wyższą stawkę.. Nie dotarł do nas jeszcze najnowszy aneks w którym były zmieniane stawi więc może tam są jakieś cuda ale Pani w NFZ upierała się, że nie w aneksie tylko w umowie to było..

Dalej oczywiście Centrala NFZ nie opublikowała słownika badań do czego obliguje ją Zarządzenie Prezesa NFZ
http://www.nfz.gov.pl/new/?katnr=3&dzialnr=12&artnr=6474
Cytuj
2. Informacje, o których mowa w § 5 ust. 1 pkt 1 lit. c zgodnie z wykazem aktualnym dla okresu umowy, określonym dla POZ w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy oraz zakresem określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 190 ust. 1 ustawy, będą przekazywane przez Świadczeniodawcę Oddziałowi Funduszu w formie elektronicznej, w formacie wymiany danych wymaganym przez Fundusz i zgodnie z okodowaniem określonym przez Fundusz w Słowniku badań diagnostycznych lekarza poz" opublikowanym na stronie internetowej w formie komunikatu:

1) w przypadku sprawozdawczości zbiorczej - komunikatem XML typu ZBPOZ - "Komunikat szczegółowy NFZ danych zbiorczych o świadczeniach udzielonych w ramach POZ", w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po upływie każdego kwartału roku kalendarzowego;

2) w przypadku sprawozdawczości indywidualnej do numeru PESEL pacjenta - komunikatem XML typu: SWIAD - "Komunikat szczegółowy NFZ świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych", w terminie do 20. dnia po upływie każdego miesięcznego okresu sprawozdawczego.

Próbuję się dodzwonić do Centrali NFZ do działu który niby ma coś wiedzieć ale nikt tam nie odbiera..
Zbliża się 20 i wg Zarządzenia powinniśmy do tego dnia wysłać wszystko za styczeń :-/

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 17, 2015, 13:52:14 pm »
Badania wpisujemy jako procedury ICD-9 do świadczeń POZ. Kody dla USG są w rozporządzeniu z 29.12.2014 POZ1914  resztę trzeba sobie poszukać.
Na dzień dzisiejszy nie ma Słownika badań diagnostycznych z kodami, który wg zarządzenia NFZ (3/2015/DSOZ) miał być opublikowany.
Dziś rozmawiałem z pracownikiem NFZ, który potwierdził że procedury zaczytały się po stronie NFZ i zostaną wzięte pod uwagę przy wyznaczaniu stawki w drugim półroczu.


Offline Winni

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 129
  • Pomógł? 2
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 17, 2015, 14:38:56 pm »
Kapi, nie podzielam Twojej pewności, gdyż:
Cytuj
(...)w formacie wymiany danych wymaganym przez Fundusz i zgodnie z okodowaniem określonym przez Fundusz w Słowniku badań diagnostycznych lekarza poz"

Załącznik 1 jest określony przez MZ, a nie Fundusz, poza tym jest tak jak piszesz, że USG mają ICD-9, a reszta nie - cholera wie, czy Fundusz nie stworzy kolejnego słownika świadczeń, który nie będzie miał nic wspólnego z ICD-9.
DOBRY I POMOCNY CZŁOWIEK TO WŁAŚNIE JA

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 17, 2015, 15:40:42 pm »
Kapi, nie podzielam Twojej pewności, gdyż:...

Ja nie jestem wcale pewien, że kody się nie zmienią.
Chciałem tylko poinformować, że NFZ przyjmuje procedury ICD9. Może niektóre z nich okażą się złe. U nas jest dużo badań, więc nie mogę czekać bo będzie dużo zaległości. 

Offline Winni

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 129
  • Pomógł? 2
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 17, 2015, 15:49:05 pm »
Ach, no tak, w takim wypadku jest to jakieś rozwiązanie.
DOBRY I POMOCNY CZŁOWIEK TO WŁAŚNIE JA

Offline 13marca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 10, 2015, 23:09:56 pm »
Dostałem taki mail od informatyka - jak sprawozdać badania ZBPOZ za miesiąc styczeń kiedy PPS umożliwia tylko ZBPOZ półrocznie?

"Witam, przypominam, iż do 13.03.2015 jest czas aby uzupełnić z faktur badania USG, RTG, laboratoryjne za okres STYCZEŃ 2015r. Przypominam, iż NFZ nie zwiększy stawki kawitacyjnej od lipca jeśli w styczniu nie będą wykazane żadne badania. 13.02 u wszystkich robię ponowną wysyłkę świadczeń za styczeń - 14.03 o północy styczeń jest automatycznie zablokowany przez NFZ. Zakładam, iż od lutego są wprowadzane na bieżąco. W razie pytań proszę o kontakt."

Czy to pewne, że trzeba na pacjenta ICD9 badania robić ?

Offline vera

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 11, 2015, 07:57:40 am »
Ja właśnie uzupełniam styczeń ICD9 i nie wiem jak wprowadzić badania zlecone na wizycie w zeszłym roku a co najważniejsze co ze zleceniami stałymi. Do których porad je podpinać?

Offline Manjak

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 11, 2015, 12:40:30 pm »
14.03 o północy styczeń jest automatycznie zablokowany przez NFZ.

Umowa w trakcie trwania jest blokowana? :o Blokada była zakładana zawsze 45 dni po zakończeniu umowy...

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 11, 2015, 12:52:13 pm »
14.03 o północy styczeń jest automatycznie zablokowany przez NFZ.

Umowa w trakcie trwania jest blokowana? :o Blokada była zakładana zawsze 45 dni po zakończeniu umowy...

A dokładniej NFZ ma czas na rozliczenie umów do 45-dni po zakończeniu ukresu rozliczeniowego ale w praktyce bywa tak, ze blokują umowę trochę wcześniej (np 20-stego któregoś stycznia za rok poprzedni).

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 118
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]