collapse

Reklama


Autor Wątek: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)  (Przeczytany 6842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hannah278

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« dnia: Listopada 06, 2014, 20:42:25 pm »
witam, także mam problem z przesłaniem raportu statystycznego... pojawia się błąd: 50317023 (Przekazane Uprawnienia Dodatkowe Dotyczą Tylko Świadczeń Stomatologicznych) a ja robię świadczenia dla położnej POZ!!! o co kaman?
ktoś ma może pomysł co zrobić? czy pozostaje tylko telefon do informatyków nfz??
Hannah

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 06, 2014, 21:15:12 pm »
hannah278 - sprawdź tryb przyjęcia może coś się przestawiło
Edward z Kętrzyna

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 06, 2014, 23:31:34 pm »
Raczej nie z przesłaniem raportu tylko z błędami niektórych świadczeń po zaimportowaniu raportu statystycznego.

Ten błąd znaczy mniej więcej tyle, ze są wprowadzone uprawnienie dodatkowe w zakładce pacjentów, którym udzieliłaś świadczenia z tym błędem (z błędami uprawnienie dodatkowe - masz młodzieży i dzieci do 18 roku życia: 31 D). Nie wprowadzasz uprawnienia dodatkowego dzieciom!!! Ten wymóg obowiązuje w stomatologii, restrykcyjnie przestrzegany od tego miesiąca  dla świadczeń, które przysługują tylko i wyłącznie osobom do ukończenia 18 roku życia.

Widziałem taki jeden przypadek w tym miesiącu u lekarza POZ. Kiedyś ktoś dziecku wprowadził uprawnienie dodatkowe i teraz jak to dziecko się pojawiło to w zwrotce rap stat dla świadczenia tego dziecka był ten blad. Wcześniej mógł przychodzić setki razu, mieć wykazane uprawnienie dodatkowe i na SZOI nie było błędu, dopiero od tego miesiąca położyli na to filtr.


Reasumując: po zaimportowaniu zwrotki popraw świadczenie/świadczenia usuwając uprawnienie/uprawnienia dodatkowe tego/tych pacjenta/pacjentów i wyślij kolejny rap stat. 

« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2014, 00:09:12 am wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline hannah278

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 08, 2014, 16:36:52 pm »
Grzegorz0101 dziękuję Ci bardzo za pomoc :) mam jeszcze jedno pytanie: kiedy będę robiła świadczenie za usługę edukacji przedporodowej to też już nie zaznaczam u kobiety: 31c czyli "kobiety w ciąży i połogu"?

pozdrawiam serdecznie :)

Hannah
Hannah

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 09, 2014, 00:48:56 am »
Nie obsługuję położnych - więc wszystko co piszę poniżej to moje gdybanie

Na pewno 31 c można przekazywać w stomatologii, bo widziałem już tam takie uprawnienie w niektórych świadczeniach z września i przeszło bez problemu. Pytanie czy to się wykazuje tylko w stomatologii? Moim zdaniem w przypadku kobiet w ciązy i połogu nie tylko tam. NFZ przy uprawnieniach szczególnych dla kobiet w ciąży i połogu zaznaczył, że mają one prawo m.in. do szczególnej opieki okołoporodowej  (...) przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem".

W związku z powyższym, jeśli z przytoczonego przez Ciebie "świadczenia za usługę edukacji przedporodowej" może korzystać tylko i wyłącznie kobieta w ciąży (można to znaleźć w warunkach realizacji świadczenia - w materiałach informacyjnych dla położnych przed składaniem konkursu ofert w którymś tam załączniku do zarządzenia prezesa NFZ musi to być wyszczególnione komu ta usługa przysługuje) to ja bym zostawił to uprawnienie dodatkowe. Natomiast jeśli usługa edukacji przedporodowej może także dotyczyć kobiety nie będącej w ciąży (choć jak mniemam tak nie jest)  to usunąłbym uprawnienie dodatkowe.

Zresztą zawsze można poprawić jeśli wyjdzie błąd  - chyba aż tak dużo tych usług nie robicie skoro we wrześniu nie było żadnej takowej. Więc w razie czego nie będzie wiele rzeczy do poprawy i wiadomo będzie o co w ew. błędzie chodzi..

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2014, 01:01:42 am wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline hannah278

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2014, 16:50:08 pm »
witam,

mam ciąg dalszy problemów z raportem statystycznym:

 - po 1: świadczenie za usługę edukacji przedporodowej, to nie zaznaczam u kobiety: 31C czyli "kobiety w ciąży i połogu"

- po 2: wysłałam poprawiony raport statystyczny, dostaję info, że wygenerowano szablony - ale nie ma za miesiąc listopad - tylko szablony z korektą za poprzednie miesiące... (błąd to: dodatkowe usługi - zaznaczałam: "dzieci i młodzież do 18" oraz "kobiety w ciąży i połogu")


czyli teraz, żeby móc odebrać szablon z bieżącym rachunkiem, to muszę poprawić te poprzednie miesiące???


Hannah

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 05, 2014, 17:50:52 pm »
Rozumiem, że trochę źle zabrałaś się do dodania tych wpisów w poprzednich miesiącach i teraz są korekty. Praktycznie teraz trzeba zrobić korekty na minus i jak zatwierdzą (dzwonić aby szybko) i od razu żądać rozliczenia na plus, a dlaczego poprawiałaś poprzednie miesiące
Edward z Kętrzyna

Offline hannah278

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 05, 2014, 20:10:37 pm »
ja nie robiłam korekt poprzednich miesięcy.
w zeszłym miesiącu miałam już problemy z dziećmi, teraz już nie zaznaczałam im 31D.
teraz miałam parę ciężarnych - ale to szybko poprawiłam.
od stycznia do września robiłam noworodkom i ciężarnym dodatkową opcję 31D i 31C - tak było trzeba robić do tej pory. nfz zapomniał powiadomić, aby tego już nie zaznaczać...
dostałam zwrotny raport: "wygenerowano szablony" - a tam nie ma szablonu za listopad - tylko szablon korekta za lipiec, sierpień i wrzesień...  (z kwotami z minusem )
Hannah

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 05, 2014, 21:12:24 pm »
To robisz korekty, czekasz jak zatwierdzą i dopiero rachunki na plus.
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline hannah278

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 07, 2014, 18:10:26 pm »
nie do końca wiem jak to zrobić...
tj robię podobnie korektę - tak jak korektę za zeszły rok "osoba nie żyje - weryfikacja wsteczna" ?
czy muszę przy każdym rachunku do korekty - usunąć opcje dodatkowe tj 31D i 31C ?


Hannah

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 08, 2014, 09:54:59 am »
Szablony korekt już masz, w świadczeniach już nie grzebiesz. Utwórz tylko na podstawie rachunków korekty i jak je wyślesz to dzwoń aby szybko zatwierdzili i robisz żądanie rozliczenia i masz szablony na plus.
Dla przypomnienia: zaznaczasz rachunek do którego ma być korekta klikasz na dole korekta, potem klikasz uzupełnij wybierasz szablon korekty uzupełniasz nr, prawidłowe daty i OK
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2014, 10:18:22 am wysłana przez Edward_B »
Edward z Kętrzyna

Offline hannah278

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 08, 2014, 12:34:50 pm »
dziękuję :)

nie udało mnie się zrobić tak jak Pan napisał... (tj. jest ok - ale tylko jako następny krok)
mam poprawić te błędy a dopiero później wysyłać żądanie rozliczenia, itp....

teraz nie wiem: czy mam poprawić w otrzymanych zwrotach z raportów statystycznych czy w świadczeniach mam robić poprawki?
Hannah

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 08, 2014, 12:43:24 pm »
To ja już nie wiem. Przecież pisałaś, że masz szablony z korektami za poprzednie miesiące :-(
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 08, 2014, 12:45:01 pm »
To ja już nie wiem. Przecież pisałaś, że masz szablony z korektami za poprzednie miesiące :-(
Jeśli w raporcie zwrotnym NFZ zaznaczył, te błędy to musisz je poprawić, a le i tak musisz zrobić korekty. To i to
Edward z Kętrzyna

Offline hannah278

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
Odp: problem z przesłaniem raportu statystycznego (błąd: 50317023)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 08, 2014, 12:56:12 pm »
robię poprawki...

nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłam...


ale i tak dziękuję panie Edwardzie :) myślałam, że ominie mnie ta cała babranina nad tym.. ale cóż biorę się do pracy


p.s.

byłoby bez tego zamieszania, gdybym wiedziała, że położna już nie musi zaznaczać u noworodków i ciężarnych tej opcji czyli 31D i 31C..  :-\

ale życie byłoby za nudne... gdyby było wszystko ok  ;)
Hannah

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 187
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]