collapse

Reklama


Autor Wątek: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015  (Przeczytany 99084 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #135 dnia: Stycznia 13, 2015, 19:54:19 pm »
Ale Frodo już to podał w załączniku tego posta http://forumpps.pl/index.php?topic=8323.msg58233#msg58233
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2015, 19:56:31 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline nzozp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? -2
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #136 dnia: Stycznia 13, 2015, 20:00:42 pm »
widzę widzę, ale kilka osób w tym wątku pisało , że nie widzi 11 i 12...
A ja już powoli nie wiem jak się nazywam:) więc wybaczcie powtórki

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #137 dnia: Stycznia 14, 2015, 22:26:10 pm »
Paranoja- prazepisy a rzeczywistość.Przykład z dzisiaj-Gabinet Stomatologiczny umówione wizyty,pacjentka dzwoni,że nie przyjdzie bo chora, prosi czy może mąż skorzystać, czemu nie skoro mam - okienko . Panią skreślam z powodu nie stawienia się a  jej mąż zostaje przyjęty jako przypadek nagły,bo nie był w kolejce.Dzwonię do nfz aby potwierdzić swój tok myślenia,ale tu niespodzianka- nie ma żadnych zamian,postąpiłam niezgodnie z ustawą.Tłumaczę panu z nfz że przepisy są nieżyciowe,że nie jest to procedura wysokospecjalistyczna i gdybym odmówiła to wykażę się złą wolą,nikogo i tak następnego z kolejki nie dorwę w ostatniej chwili więc będę siedzieć bezczynnie i bez sensu.Wtedy zapadła cisza w słuchawce,chyba zaczęło działać myślenie u urzędnika,już miałam zapytać czy będę za to aresztowana,czy dostanę naganę ale ugryzłam się w język.cisza w słuchawce przedłużała się więc podziękowałam za wyczerpujące wyjaśnienia i ręce mi opadły.To nie lekarze lekceważą pacjentów ale urzędnicy,liczą się tylko suche głupie przepisy. Pozdrawiam.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #138 dnia: Stycznia 14, 2015, 23:46:25 pm »
tu niespodzianka- nie ma żadnych zamian,postąpiłam niezgodnie z ustawą.Tłumaczę panu z nfz że przepisy są nieżyciowe
Lepiej żeby pacjenci mogli handlować miejscami w kolejkach, tak byłoby bardziej życiowo?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #139 dnia: Stycznia 14, 2015, 23:54:34 pm »
Lepiej żeby pacjenci mogli handlować miejscami w kolejkach, tak byłoby bardziej życiowo?

Handlowanie miejscami w kolejkach to pikuś, przecież nawet w tv było o tym, to jest jedna wielka masakra, qurwa mać, nie sadzę żeby w tym kraju kiedykolwiek było normalnie i obym się mylił >:(
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #140 dnia: Stycznia 15, 2015, 13:01:39 pm »
Monia sama sobie narobiłaś problemu. Panią skreślasz bo uprzedziła, dajesz nowy termin, a jej męża przyjmujesz i nie wykazujesz w żadnej kolejce a tym bardziej w kolejce pilne. Bo nie był przecież nigdzie zapisany. Pacjent przyjęty w dniu zgłoszenia ma zero dni oczekiwania. Przypadki pilne wykazujemy wtedy  gdy pacjent dziś się zapisuje a dopiero jutro może być przyjęty.Wtedy dzień oczekiwania wynosi 1 .  Dzień zapisu to dzień zero.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #141 dnia: Stycznia 15, 2015, 14:21:01 pm »
marela -a to tak wolno sobie przyjąć kogoś z ulicy nie nagłego jeżeli masz pacjentów w kolejce ? ;-)

pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #142 dnia: Stycznia 15, 2015, 14:39:19 pm »
Oj tam to pacjent stale leczony i był zapisany w terminarzu. :)

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #143 dnia: Stycznia 15, 2015, 14:47:16 pm »
Ktoś zadał to pytanie -  jeżeli nie ma następnego pacjenta z kolejki  i nie da rady się nikogo zawiadomić to i owszem. Bo co zrobisz , jeżeli kolejni pacjenci są z terenu  i na pewno nie dojadą nawet jak szybko zadzwonisz?  Ciągle wydaje mi się ,że przede wszystkim mylona jest kolejka oczekujących z terminarzem wizyt. Zwrócono uwagę na to ,że nawet jeżeli wyznaczy się  termin wizyty za rok  (np kontrola utrudnionego wyrzynania) i np zadzwonienie wcześniej w celu ustalenia dokładnej daty to ciągle to jest kontynuacja leczenia a nie że pacjent wchodzi do kolejki oczekujących

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #144 dnia: Stycznia 18, 2015, 17:58:39 pm »
Do wszystkich stomatologów lub rozliczających stomatologię, co oznacza w stomatologii pacjent pierwszorazowy , czy ten co przyszedł pierwszy raz i nie ma  u nas jeszcze karty , czy również  ten co ma już kartę bo  leczył  u nas  wcześniej jakieś ubytki ale zapisał się na leczenie następnego zęba lub na protezę , pytam ,bo w nfz nie potrafią tego sprecyzować.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #145 dnia: Stycznia 18, 2015, 18:17:37 pm »
Kontynuacja leczenia to leczenie zgodnie z wcześniej ustalonym planem, więc osoba piewszorazowa to przeciwieństwo :)

czy również  ten co ma już kartę bo leczył u nas wcześniej jakieś ubytki ale zapisał się na leczenie następnego zęba lub na protezę , pytam ,bo w nfz nie potrafią tego sprecyzować.

O to to by pasowało.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #146 dnia: Stycznia 18, 2015, 22:37:08 pm »
witam,

mam pytanie dotyczące pacjentów pierwszorazowych:

na kolejkę zapisujemy tych co nie mogę być przyjęci w dniu zgłoszenia i właśnie pierwszorazowych.

W związku z tym, że pacjent pierwszorazowy to ten który nie miał wizyty w ciągu 730 dni to rozumiem, że ci co podpiszą mi oświadczenie w rejestracji że nie mieli świadczen w danym zakresie w ciągu 730 dni są wpisywani na kolejkę i problem się zamyka
A ci którzy mi nie podpiszą bo powiedzą że byli w gorzowie lub zakopanem u lekarza rok temu, skierowanie mają nowe, leczą się na tą samą jednostkę chorobową. To tych wpisuje na kolejkę czy nie??? Jeśli ich nawet wpiszę na kolejkę to i tak lekarz nie może wykazać pierwszorazowej???
Jaki ,,znak" zostawiacie lekarzowi w karcie żeby wiedział, że nie może wykazać wizyty pierwszorazowej???

Dodam, że potwierdzona w centrali jest informacja że 730 dni nie dotyczy danego świadczeniodawcy tylko zakresu!!!!!!!! co utrudnia bardzo pracę
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #147 dnia: Stycznia 18, 2015, 23:00:21 pm »
O nie nie. Osoba pierwszorazowa w kolejce i osoba pierwszorazowa w specjalistyce (730 dni) to dwie różne, osobne, zupełnie nie te same osoby.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #148 dnia: Stycznia 18, 2015, 23:52:38 pm »
a coś więcej?
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #149 dnia: Stycznia 19, 2015, 15:16:07 pm »
To chyba można sobie uściślić, że  jako pacjenta pierwszorazowego możemy potraktować takiego ,który
1. Nie był nigdy naszym pacjentem, nie ma dokumentacji
2. Nie był 730 dni
3. Zaczyna leczyć nową jednostkę chorobową
4. i (chyba tylko do STM)- jeżeli wychodzi z gabinetu a nie umówił się z lekarzem na dalsze leczenie  (jako kontynuacja). Jeżeli sam chce się umówić w  rejestracji to wędruje do KO

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 231
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]