collapse

Reklama


Autor Wątek: zestaw reanimacyjny w ZOL  (Przeczytany 4739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
zestaw reanimacyjny w ZOL
« dnia: Kwietnia 26, 2014, 22:36:15 pm »
Czy ktoś z was orientuje się może jakiego typu zestaw reanimacyjny powinien znajdować się w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym? W warunkach wymaganych wskazane jest jedynie właśnie "zestaw reanimacyjny" ale czy to ma być taki podstawowy zestaw czy zawierający defibrylator, elektryczne urządzenie do ssania i zestaw do intubacji i wentylacji (tzw. worek samorozprężalny)??

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: zestaw reanimacyjny w ZOL
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2014, 23:10:36 pm »
Na stronach Małopolskiego OW jest taka odpowiedź na pytanie o zesatw reanimacyjny:

"Skład podstawowego zestawu reanimacyjnego powinien być zgodny z cz. V pkt 4 ppkt 2 Rozporządzenia Ministra   Zdrowia z dnia 24 września 2013 r.  w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (Dz.U. 2013 r., poz. 1248)."

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: zestaw reanimacyjny w ZOL
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 27, 2014, 14:46:59 pm »
cały kłopot polega na tym że w słowniku NFZ jest do wyboru "podstawowy zestaw reanimacyjny" oraz "zestaw reanimacyjny". Warunki mówią że wymagany jest  "zestaw reanimacyjny". Według mnie nie jest to w takim razie ten podstawowy zestaw. Znalazłam jakiś rozporządzenie MZ w którym wymieniony jest skład zestawu reanimacyjnego i jest w nim właśnie defibrylator, ssak, itd ale było to rozporządzenie dot. wyposażenia zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Nie wiem teraz czy ZOL'u też to dotyczy czy nie. Jest tu może ktoś kto ma podpisaną umowę z NFZ na ZOL i podpowie jaki mają ten zestaw u siebie???

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 14
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9306 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]