collapse

Reklama


Autor Wątek: e-faktura  (Przeczytany 105843 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline eiliat

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Pomógł? 1
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #150 dnia: Września 03, 2014, 10:05:30 am »
Muszę przyznać koledzy, że jedynym logicznym rozwiązaniem tego problemu jest fakt, że na e-fakturze (czyli i w pliku elektronicznym) jest inna nazwa sprzedawcy niż w tej zakładce Podmiot tworzący / wystawiający.

W moim przypadku ten Podmiot i nazwa z wniosku bankowego się zgadza (co do jednego znaku, nie wiem czy to z winy moich pielęgniarek czy w NFZ dali gafę ale nazwa rozpoczyna się od " a kończy się na 2x '). Inaczej tylko drukuje się e-faktura (sprzedawca).

Może wystarczy tylko to w programie KS-PPS zmienić i wtedy będzie gitarka?

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #151 dnia: Września 03, 2014, 10:13:00 am »
Mnie tam to wali , jak kogoś stać .. Niech kupują i po stówie .. tylko dajcie mi spokój z bzdurami..
Wybaczę nawet Audi A8 dla sekretarki prezesa.
Tak przez przypadek otworzyłem ofertę tych papierów i sam kupując  wczoraj po 12 zeta o identycznej gramaturze się zdziwiłem ,
Może złota nitka lub znak wodny ????
. ??  Polspeed ??? pewnie tez maja ?? bo nic nie piszą o parametrach ??
na oko obliczenia   bez propagandy i kalkulatora..

ad rem
....................................

Może wystarczy tylko to w programie KS-PPS zmienić i wtedy będzie gitarka?

CHYBA ????  o ile wiesz co autor miał na myśli . Nie potrafili mi powiedzieć co mam wpisać.  NFZ nie wie nic o naszych programach a przynajmniej tak mówi . i ich to nie obchodzi.  !!!!!

 
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2014, 11:29:40 am wysłana przez PanDB »

Offline eiliat

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Pomógł? 1
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #152 dnia: Września 04, 2014, 09:54:02 am »
Ciekawe, że nic nie wiedzą skoro dostają $$$ od KS.
Podobno informatycy z OW potrafią ustawić PPS-a tak, żeby było OK jednak nie dzielą się tą wiedzą i biorą ładny $.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #153 dnia: Września 04, 2014, 10:02:01 am »
A co tu jest do ustawiania? U mnie wszystkie faktury przechodzą. Problem jest czasami z poprawnymi wpisami danych podmiotu na SZOI - zmienić to bez pojechania tam to cud (a i nawet będąc tam to ciężko może być).

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #154 dnia: Września 04, 2014, 11:34:05 am »
czekam na weryfikacje czwarty dzień , jedna korekta zatwierdzona z błędem w nazwie , dwie czekają na zatwierdzenie bo musiałem zmienić daty .

Czyli faktury z tym nowym bykiem przechodzą . To po kiego straszenie. ??? Podobnie jak było z kontem bankowym .
Współpraca z nami tylko w słowach jak Fundusz coś potrzebuje.
 Aneksy , korekty na szybko . Jak Ty coś chcesz ,  to maja Cie .... w .

Jak gdyby na w/w ..po 12.oo otrzymalem na szoi
Cytuj
Dzień dobry!

 Proszę o prawidłowe przekazywanie e-dokumentów, przy zatwierdzaniu pojawia się błąd: NAZWA SPRZEDAWCY NA FAKTURZE NIEZGODNA Z NAZWĄ PODMIOTU TWORZĄCEGO/WŁAŚCICIELA, prosimy doprowadzić do zgodności, żeby następne dokumenty były już poprawne.

WEFiWM

Toz to wiem !!!!!! ale jak i jaki ten podmiot wg SZOI co ma byc ???? tego to ...

« Ostatnia zmiana: Września 04, 2014, 12:26:53 pm wysłana przez PanDB »

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #155 dnia: Września 04, 2014, 12:51:32 pm »
rozmawiałe z 30 min i .... było poprzednio nazwisko i imię na adres domowy- co jest z mojego pkt widzenia błędem .... . jest źle .
Zmieniłem na wpis z SZOI też źle ... Kazano mi dzwonić do Pani Dyrektor !!!!! A ja mam to w nosie .
Najfajniejsze ,że jak "Mila Pani" zobaczyła ,że był Podmiot jako cywilna osoba to sama się zdziwiła ,że źle... ?????

Wymagają faktur na osobe która podpisała umowę , czyli nie na Firme . To jakaś paranoja ....

Kolejny bubel ... jak z kontem . I sami pracownicy twierdza ,że co księstwo to inne podejście ..

Offline Bożenna

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #156 dnia: Września 05, 2014, 12:36:21 pm »
Wpisałam imię i nazwisko lekarza przy indywidualnej praktyce, rachunek poszedł bez problemu.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #157 dnia: Września 05, 2014, 12:45:35 pm »
Wpisałam imię i nazwisko lekarza przy indywidualnej praktyce, rachunek poszedł bez problemu.

Gdzie??? w PPS ? to zrobiłaś??? (podmiot tworzący tylko nazwisko i imię ??/ )   Jak rozumieć" przy indywidualnej praktyce ". Tz. ze fakturę wystawia  osoba a nie firma ??  . Co masz na wydruku z SZOI ??? jaki oddz NFZ ???

Oczywiście mówimy o wersji elektronicznej

Offline eiliat

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Pomógł? 1
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #158 dnia: Września 05, 2014, 13:47:54 pm »
Ja zgodnie z komunikatem, skopiuję z SZOI z zakładki Podmiot tworzący wszystko co do znaku i tak dodam do PPS-a. Tylko jak mam to zmienić? W którym miejscu to zmienić?

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #159 dnia: Września 05, 2014, 18:28:31 pm »
Tak w jednej z wersji zrobiłem .
i tez komunikat  pisałem ,że ' Miła pani z NFZ " tez się zdziwiła ..
Nie ma siły .... porawiają u siebie . Na razie i sie butuja ,że nie beda . Ale bedą ... bo to znów biurokratyczny boabol .
Normalka .
pokolenie ..  ( wpisz okreslenie ,,, 0 nastało .
Nadzieja w Putinie.

Offline Bożenna

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #160 dnia: Września 05, 2014, 18:57:57 pm »
Po rozmowie z panią z NFZ Szczecin, sprawdziła u siebie i powiedziała: rachunek wystawia osoba, która podpisała umowę. Czyli nie wystawiłam na firmę tylko prywatnie. Na szoi przyjęło bez błędu. PPS Rozliczenia/różne/dane świadczeniodawcy/nazwa jednostki, tam zmieniłam na imię i nazwisko.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #161 dnia: Września 05, 2014, 20:19:02 pm »
Miałem Imię i Nazwisko , ale podmiot tworzący był 70 osoba fiz nie będąca ... a w Szoi 71- osoba fizyczna ...  może to .????

Imie i nazwisko nie przeszło .  i tyle ...  3 razy rózne wersje . w kazej korekcie i rachunku głównym , eszedzie byk .. inne kombinacje nie przychodza mi namyśl Poza spacją ???? Nie mnie d . pocałują.

 Tylko co na to mój księgowy . jak fakturę wystawiła osoba cywilna .
To tak jakbym szafę sprzedał albo dywan i wystawił fakturę.. ???


Offline eiliat

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Pomógł? 1
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #162 dnia: Września 07, 2014, 09:22:01 am »
Miałem Imię i Nazwisko , ale podmiot tworzący był 70 osoba fiz nie będąca ... a w Szoi 71- osoba fizyczna ...  może to .????

Imie i nazwisko nie przeszło .  i tyle ...  3 razy rózne wersje . w kazej korekcie i rachunku głównym , eszedzie byk .. inne kombinacje nie przychodza mi namyśl Poza spacją ???? Nie mnie d . pocałują.

 Tylko co na to mój księgowy . jak fakturę wystawiła osoba cywilna .
To tak jakbym szafę sprzedał albo dywan i wystawił fakturę.. ???

Dokładnie, moja księgowa powiedziała, że nie przyjmie firmowej faktury, w której będzie widniało tylko imię i nazwisko a reszta to dane firmowe...

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #163 dnia: Września 07, 2014, 10:16:46 am »
'Mila Pani z NFZ" gdy jej powiedziałem ,że mnie jw. i to problem ich , by być zgodnym z prawem ... Bidulka odpowiedziała ,że ich nikt nie słucha. ze kazdy traktuje takie sprawy marginalnie . To nie wielka polityka ....

Uważam ,że to wina Świadczeniodawców .. Duzi maja w w nosie  bo żyją z procentów. mali nie maja siły przebicia i dla kasy dali by się pociąć .
. Fundusz wyczuł sprawę i wali kary, by nie zabić dojnej krowy , by nie lazła po sądach , Utrudnia dojście do prawdy ,  itp
Prawo monopolu..
A lekarze w tym ja to dupki... I tyle .  jestem dupkiem ,że tyle lat wytrwałem, wiedzac ,że jestem dupkiem  .;-)))

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #164 dnia: Października 02, 2014, 07:40:08 am »
Po ostatnim komunikacie z NFZ aby w jednostce miar wstawić punkt rozliczeniowy tak zrobiłem ale nie mogę wygenerować eFakrury bo wyskakuje taki błąd: Pozycja nr 1: [EDK-027] Dla usługi 02.1200.001.02 jednostka miary musi wystąpić i nie może przekroczyć 10 znaków."
Czy w programie można to jakoś przerobić na 19 znaków, czy to już KAMSOFT.
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 148
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]