collapse

Reklama


Autor Wątek: e-faktura  (Przeczytany 105876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpnia 06, 2014, 10:22:07 am »
Ja od co najmniej 2 lat walczę z tym w moim OW bo znajomym z małym ZOZem jako s.c uparli się, że umowy podpisywać mają (i rachunki wystawiać) nie ZOZ s.c tylko wspólnicy ..
I pomimo, że w księdze rejestrowej jest wszystko dobrze i NFZ powinien sobie dane podmiotu z niej wpisać to oni z uporem maniaka wpisują tam dane samych wspólników..
Jakbym miał im robić e-fakturę to pewnie miałbym ten sam problem co wy.

pozdrawiam

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpnia 06, 2014, 10:32:40 am »
Hehe jam Ci może i doktorek głupawy z lekka i z tym się godzę, bo żaden normalny by z NFZ nie pracował.

Lecz na Szoi to jestem ISPL we wszystkich postaciach .

A W PPS no cóż ......jestem na urolpie . ale nawet jak organ założycielski to osoba fizyczna o takim to adresie itd... To dlaczego papierowo jest tak a elektronicznie inaczej .????
Organu zmienić nie mogę bo bym skłamał . ( utrata organu!!!!! ??zmiana plci ;-) ). Jezu!!!

Z lenistwa przed wyjazdem nie chciało mi sie stać na poczcie ...
Wrócę do papierów i tyle.

Jak nie zrobią aneksów to ich oleje. I tyle. Mam dość.

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2014, 10:34:34 am wysłana przez PanDB »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpnia 06, 2014, 10:40:19 am »
Ja od co najmniej 2 lat walczę z tym w moim OW bo znajomym z małym ZOZem jako s.c uparli się, że umowy podpisywać mają (i rachunki wystawiać) nie ZOZ s.c tylko wspólnicy ..
I pomimo, że w księdze rejestrowej jest wszystko dobrze i NFZ powinien sobie dane podmiotu z niej wpisać to oni z uporem maniaka wpisują tam dane samych wspólników..
Jakbym miał im robić e-fakturę to pewnie miałbym ten sam problem co wy.

pozdrawiam

Podmiotem w takim przypadku jest spółka cywilna a świadczeniodawcą (przedsiębiorstwem, czy jak to nazwać) jest "zoz". Oferta w takim przypadku (jak również później umowa i wychodzi na to, że rachunki też) jest składana na spółkę. Identycznie jak w przypadku ofert składanych przez indywidualne praktyki czy podmioty gdzie organem założycielskim jest osoba fizyczna składa się na imię i nazwisko (a dokładniej na dane jakie są wpisane w SZOI w danych podmiotu). Zastanawia mnie tylko jak to ma się później do urzędu skarbowego.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpnia 06, 2014, 10:51:51 am »
Cytuj
Zastanawia mnie tylko jak to ma się później do urzędu skarbowego.

Niby NIP Regon jest!!!! tylko mam dane jako osoba prywatna z adresem prywatnym.

NA SZOI J::: dane do korespondencji maja mój adres domowy i samo nazwisko i imię
Organ założycielski też , ale to wynika prawa.. I  jest to, nie do zmiany na SZOI (nie można edytować )

Myślę ,że to kolejny ogólnopolska , NFZ towsko , biurokratyczny bubel .
Jak płacą to OK i tyle.
Może warto też wydrukować potwierdzenie w PDF bo to co prawda nie dokument finansowy ale jest komentarz ,że taki to podmiot przesłał rachunek/fakturę. ???

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpnia 06, 2014, 11:18:21 am »
Może warto też wydrukować potwierdzenie w PDF bo to co prawda nie dokument finansowy ale jest komentarz ,że taki to podmiot przesłał rachunek/fakturę. ???

Obowiązkowo :) Ja dołączam potwierdzenie do podglądu wygenerowanego z SZOI. Nikt na razie nie zgłasza pretensji do sposobu wystawiania rachunków i ciekawi mnie czy księgowi po prostu biorą co im się daje i nie zadają pytań?

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpnia 06, 2014, 11:40:28 am »
Niby mniej papieru ???  miało być..

Kur.... kiedy będzie  ta wojna, by tych idiotów co w swej głupocie, wystawią łby by zobaczyć kto strzela , szlag  trafi .

A na pewno wielu pracuje w NFZ i US.

Gdzie się człowiek nie ruszy   o ile się ruszy choćby via autostrady- to badziewie.
najgorsze ,że juz "młode pokolenie " myśli ,że tak ma być. To tragedia...

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpnia 06, 2014, 12:21:12 pm »
Podmiotem w takim przypadku jest spółka cywilna a świadczeniodawcą (przedsiębiorstwem, czy jak to nazwać) jest "zoz". Oferta w takim przypadku (jak również później umowa i wychodzi na to, że rachunki też) jest składana na spółkę.

Nie wiem jak u Was ale w moim OW NFZ mają z tym taki burdel, że szok.. i jeszcze stoją na stanowisku, że tak ma być i nawet gdyby chcieli to nie mogą tego zmienić.. i tak u znajomych.
RPWDL:
Podmiot - NZOZ blabla s.c. Wspólnik1, Wspólnik 2, Wspólnik 3
3 Przedsiębiorstwa różniące się tylko nazwą miasta na końcu - NZOZ blabla s.c. Oddział Miasto1
Pod każdym z przedsiębiorstw kilka komórek.
A w Portalu Świadczeniodawcy NFZ narobił im burdel:
Nazwa świadczeniodawcy:    NZOZ blabla s.c. Oddział Miasto1 ....
Organ założycielski:    NZOZ blabla s.c. Wspólnik1, Wspólnik 2, Wspólnik 3
Podmiot nazwa: Wspólnik1, Wspólnik 2, Wspólnik 3

No i NFZ wszystkie umowy i aneksy śle na Wspólników a nie s.c.... rachunki też tak chcieli ale narazie się odczepili i przyjmują na pełną nazwę podmiotu z RPWDLa
No ale na wszystkich wnioskach o nr konta bankowego są głupoty.. (tam akurat świadczeniodawce wrzucają czyli jedno z przedsiębiorstw) na receptach generowanych z Portalu do PDF były głupoty w nagłówkach (to już wiem czemu teraz się już tam nagłówki nie pojawiają..) i w wyszukiwarce umów jest burdel bo nie idzie znaleźć nikogo kto ma różne nazwy dla podmiotów i przedsiębiorstw..

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpnia 06, 2014, 12:46:34 pm »
A jak Ci zrobią kontrolę ...............Twoja wina ...
Ps. male Off .
Czy przyjmowanie rachunków ( nie spełniających wymagań od podwykonawców.  itd np. brak podstawy zwolnienia z Vat - pozwala je ująć jako koszt ???
 Czy może też musimy za instytucje pilnować porządku prawnego , jak w Ewuś ubezpieczeń ??

często np  RTG, Usg  dostajemy rachunki jak za dawnych lat ....

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpnia 06, 2014, 13:24:32 pm »
Czy może też musimy za instytucje pilnować porządku prawnego , jak w Ewuś ubezpieczeń ??

To akurat nie jest dziwne w naszym kraju, że trzeba też pilnować innych. Jak jedziesz na stację zatankować i bierzesz fakturę na firmę to zawsze płać kartą, żeby mieć dowód, że zapłaciłeś. Jak właściciel nie zapłaci VAT-u to do ciebie przyjdą po pieniądze :D

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpnia 06, 2014, 13:52:57 pm »
Wiem ... Miała SzP Małżonka  taki numer z firma sprzątającą , z którą dawno już nie współpracowała.
Stała się "DŁUŻNIKIEM CZYJEJŚ WIERZYTELNOŚCI"

Tak na chybił trafił , wybrali żonę i kilka innych osób .
Mnie nie choć akurat jeszcze im płaciłem .. Porąbane .

 Pod karą trzeba odpisać i wyjaśnić że nie masz z nimi nic wspólnego. Bo  inaczej mandat- ustawowo !!!!  ( pewne 2 m-ce temu info. z ust samego Naczelnika US)

To tak jakby porozsyłali pisma  by obywatele zapłacili z jakąś upadłą firmę . Kto nie odpisze ,że w życiu takiej nie widział ten 3 tys zabuli . Ideał dla finansów publicznych.

To jak z olejem opałowym , Ja kupię i wleje do baku a ukarzą dystrybutora , bo mnie nie przypilnował . ???

Po co mi nieprzyjaciel na wschodzi lub na zachodzie jak własne państwo ( z małej litery) jest nim.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2014, 13:59:31 pm wysłana przez PanDB »

Offline eiliat

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Pomógł? 1
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpnia 07, 2014, 14:40:16 pm »
Czy ktoś ma podobny problem przy generowaniu eFaktury?
Cytuj
Pozycja nr 1: [EDK-027] Dla usługi 01.0032.175.11 jednostka miary musi wystąpić i nie może przekroczyć 10 znaków.

Chodzi o profilaktykę gruźlicy.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpnia 07, 2014, 15:11:09 pm »
Mam dużo empatii...........

po raz ....OD MARCA !!!!!!!......
Jednostkę miary wpisujesz w BUMie (Baza Usług Medycznych w module słowniki lub rozliczenia -> słowniki)

Offline eiliat

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Pomógł? 1
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpnia 07, 2014, 15:13:12 pm »
No dobra ale co tam wpisać - doczytałem już gdzie to zrobić ale ktoś w tym wątpi pytał o to i nie dostał informacji.

Offline eiliat

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Pomógł? 1
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpnia 07, 2014, 15:35:48 pm »
Ze względu, że to ZOW to wpisałem jak kolega na stronach wcześniejszych napisał.

No i niestety jest to czego się spodziewałem, czyli niezgodność na rachunku bankowym.
Sprawdziłem wszystkie zakładki na SZOI oraz wnioski bankowe i nazwy są takie same (skopiowałem jedną i później za pomocą CTRL+F sprawdzałem nawet czy tyle samo spacji jest itp.) Wszystko się zgadza - teraz mam czekać aż oni do tego zajrzą czy muszę dzwonić i jakoś to wyjaśniać?

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-faktura
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpnia 07, 2014, 16:04:02 pm »
Czytaj forum ................i daj spokój z tym kontem .
wpisz sobie coś ja wpisałem usługa. Było co z kilka razy!!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 63
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]