collapse

Reklama


Autor Wątek: nagle przestające działać ustawienia w programie  (Przeczytany 1787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KaWa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
nagle przestające działać ustawienia w programie
« dnia: Września 18, 2013, 10:17:25 am »
Witam,
Czy Wam też się zdarza, że robicie jakieś ustawienia w somedzie np. numerowanie recept podczas drukowania i nagle (nie wiadomo kiedy i dlaczego) na przypadkowym stanowisku lekarskim to ustawienie nie działa pomimo, że opcja ta jest ciągle zaznaczona?
Albo zdarza się, że nagle na jakimś stanowisku hasło nie działa, albo robię ustawienia z pozycji administratora na serwerze i tylko na przypadkowych stanowiskach lekarskich działają a na innych nie.

Czy te problemy mogą być spowodowane błędnie przeprowadzoną instalacją programu, lub błędnie skonfigurowaną siecią w przychodni? - bo akurat to nie ja robiłem i nie wiem czy wszystko jest ok.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: nagle przestające działać ustawienia w programie
« Odpowiedź #1 dnia: Września 18, 2013, 18:59:12 pm »
Nie spotkałem się z czymś takim. Zwróć uwagę, że opcje w SOMED masz podzielone na: przychodni, pracownika, stanowiska... Jeśli więc zmieniasz coś na serwerze, co nie jest opcją przychodni, to nie będzie miało skutku na innym stanowisku lub użytkowniku. Sprawdź, czy to, co zmieniasz nie jest właśnie opcją np. stanowiska. Możesz typ opcji zmienić w module Admin. Jednak haseł to nie dotyczy.

Offline Muzzy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: nagle przestające działać ustawienia w programie
« Odpowiedź #2 dnia: Września 23, 2013, 15:41:27 pm »
To jedno ja bym jeszcze sprawdził numery stanowisk czy się niepowtarzają na końcówkach i serwerze w konfiguratorze   

Offline KaWa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: nagle przestające działać ustawienia w programie
« Odpowiedź #3 dnia: Września 23, 2013, 15:51:22 pm »
Dzięki
Sprawdzę to wszystko.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 226
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]