collapse

Reklama


Autor Wątek: konkursy dla poradni specjalistycznych w dwóch turach, na razie aneksy  (Przeczytany 5825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Jak podaje RynekZdrowia.pl :

Jesienią będą kontynuowane prace nad ustawami wprowadzającymi zmiany związane z decentralizacją NFZ. Fundusz będzie aneksował umowy ze świadczeniodawcami, a konkursy będą przeprowadzane dopiero po przeprowadzeniu reformy - powiedział PAP wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.

koniec cytatu.

Do tego minister finansów nie zaakceptował budżetu NFZ na przyszły rok, co wszystko razem, może oznaczać odłożenie konkursów na pół roku.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9313
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW

Offline poradnia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: konkursy dla poradni specjalistycznych w dwóch turach, na razie aneksy
« Odpowiedź #2 dnia: Września 17, 2013, 16:58:57 pm »
Mam pytanie odnośnie zbliżającego się (bądź nie) konkursu ofert. Czy mają Państwo jakąś wiedzę na temat szkolenia z NFZ w tej sprawie, jest coś takiego w planach w ogóle (woj. kuj. - pom.) ?? Pytam bo otrzymałam dziś info z Centrum Szkoleniowego o takim właśnie szkoleniu dotyczącym zasad zawierania umów z NFZ. Z opisu wynika, że nadchodzący konkurs ofert będzie zupełnie inny  ".... w tym roku zmianie ulegną stawki punktowe, sposoby wyceny procedur, a także dokumentacja wymagana przez NFZ w szpitalach, przychodniach i gabinetach.
Nowelizacja ustawy o działalności leczniczej z 14 czerwca 2012r. zmieniła strukturę świadczeniodawców, co istotnie wpływa na kontrakty z NFZ.

Czy to fakt czy tylko chwyt marketingowy aby przyciągnąć klientów. Sporo wyceniają 6 godzin szkolenia dlatego pytam.
Pozdrawiam serdecznie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9313
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: konkursy dla poradni specjalistycznych w dwóch turach, na razie aneksy
« Odpowiedź #3 dnia: Września 17, 2013, 19:01:37 pm »
Cytuj
Jesienią rozpoczyna się okres kontraktowania i podpisywania umów na realizację świadczeń na 2014 rok i lata kolejne.

Jednak raczej aneksowanie.

Cytuj
W tym roku zmianie ulegną stawki punktowe, sposoby wyceny procedur, a także dokumentacja wymagana przez NFZ w szpitalach, przychodniach i gabinetach.

Akurat w tym roku? A to już jest gdzieś zapowiedziane? Jakieś projekty czy coś?

Cytuj
I. Praktyczny komentarz do przepisów regulujących kontraktowanie świadczeń ? wszystko, co należy wiedzieć przed nowym okresem rozliczeniowym.

Nowy okres rozliczeniowy to jest co roku a nie po konkursach.

Cytuj
4. Porady eksperta ? co warto dodatkowo zamieścić w ofercie, by poprawić jej ocenę oraz zwiększyć szanse na otrzymanie kontraktu

Kopertę. Czy jednak lepiej nakłamać byleby dostać maksymalną liczbę punktów? Jakaś wirtualna pielęgniarka, sprzęt pożyczony od kolegi?

Offline DM2013

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: konkursy dla poradni specjalistycznych w dwóch turach, na razie aneksy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 13, 2013, 11:55:28 am »
witam,
mam pytanie dotyczące harmonogramów na szoi. techników i lekarzy mam wykazanych bezterminowo ale wyczytałam gdzieś, że harmonogramy te muszę zamknąć z datą 31.12.2013 i na nowo otworzyć z datami 01.01.2014 do 31.12.2014. jak powinnam to zrobić prawidłowo przy aktualizacji do aneksowania z nfz. Proszę o podpowiedź. bardzo dziękuję początkująca

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: konkursy dla poradni specjalistycznych w dwóch turach, na razie aneksy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 13, 2013, 12:02:48 pm »
Ja nic ne zamykam sprawdzam czy mają ustawione na bezterminowo
Edward z Kętrzyna

Offline DM2013

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: konkursy dla poradni specjalistycznych w dwóch turach, na razie aneksy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 13, 2013, 12:39:24 pm »
serdecznie dziękuję i jeszcze wykorzystam życzliwość, bo mam pytanie dotyczące pielęgniarki. w pracowni rezonansu miałam zatrudnioną pielęgniarkę na umowie o pracę. Osoba ta została zwolniona i teraz mamy panie na umowie zlecenia. dla zwolnionej osoby muszę zamknąć harmonogram ale czy lepiej to zrobić w przyszłym roku już po aneksowaniu czy teraz zamknąć z datą dzisiejszą i otworzyć harmonogramy dla pań na umowie zlecenia?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: konkursy dla poradni specjalistycznych w dwóch turach, na razie aneksy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 13, 2013, 14:17:28 pm »
Zawsze trzeba to robić terminowo tak jak faktycznie jest, a nawet parę dni wcześniej. Potem trzeba na SZOI zgłosić zmiany do umowy
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 129
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9313 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]