collapse

Reklama


Autor Wątek: "uciekające" deklaracje  (Przeczytany 8735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
"uciekające" deklaracje
« dnia: Kwietnia 04, 2013, 14:50:06 pm »
Zauważyliście, że KS-PPS ma błąd powodujący iż w danym miesiącu możemy nie wykazać pewnej ilości deklaracji?

Jeśli np. jesteśmy w trakcie przepisywania deklaracji na innego lekarza  (robimy tego po kilkanaście dziennie) i przykładowo 2,3,4 kwietnia wycofaliśmy pewną część deklaracji wprowadzając w ich miejsce nowe (z odpowiednimi datami 2,3,4 kwietnia) to robiąc np. 5 kwietnia listę POZ to oczywiście te nowe nie wejdą nam do tej listy ale również i stare się tam nie znajdą.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 04, 2013, 15:52:45 pm »
Widać zapytanie tworzące listę bierze po statusie aktywności deklaracji i dacie jej złożenia , a nie tylko po dacie.
Pozostaje nie mieszać w liscie (w danych nowego miesiąca, a nawet bardziej starego)  do czasu jej wysłania na dany miesiąc do NFZ.

Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 04, 2013, 17:25:58 pm »
zauważyłem i dlatego tak jak bart sugeruje. Takie zmiany wprowadzam dopiero po wygenerowaniu listy deklaracji.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 04, 2013, 17:43:55 pm »
No ja tego wcześniej nie zauważyłem, a deklaracje nie ja wprowadzam. Co najwyżej muszę powiedzieć w przychodniach, że zmiany (bo dopisanie nowych nie ma znaczenia) mogą robić dopiero po utworzeniu listy POZ.
Tylko że to taki półśrodek...

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 04, 2013, 19:59:26 pm »
A żeby było śmieszniej to deklaracja usunięta 2 kwietnia ale nie została dodana nowa weszła mi do listy POZ na 1 kwietnia :) musiałem poprawić jej datę wycofania żeby nie pchała się do raportu.

Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 04, 2013, 20:40:45 pm »
dlatego ja zawsze wszystkie deklaracje, które mam w ubytkach przysłanych z NFZ, wycofuję z ostatnim dniem miesiąca żeby mi właśnie nie poszły z kolejną listą deklaracji.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 04, 2013, 21:18:30 pm »
ja usuwam z datą listy - czyli jeśli lista była na 1 marca i w tej liście zostały nieuznane jakieś deklaracje to te nieuznane wywalam z datą 1 marca.
Ale teraz jakaś dziwna deklaracja była w dodatku na ginekologa :) złożona 19 marca i wycofana 2 kwietnia. Dobrze że zauważyłem i poprawiłem datę wycofania.

Te deklaracje które mi uciekły prawdopodobnie zostały usunięte na karcie pacjenta. Jak się deaktywuje to jest aktywny przycisk [przywróć]. Przy tamtych nie jest aktywny i w żaden sposób nie można ich przywrócić. Może gdyby były deaktywowane to tak jak ta deklaracja na ginekologa by weszły do listy POZ?

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 05, 2013, 13:27:03 pm »
dlatego ja zawsze wszystkie deklaracje, które mam w ubytkach przysłanych z NFZ, wycofuję z ostatnim dniem miesiąca żeby mi właśnie nie poszły z kolejną listą deklaracji.

Dokładnie robię tak samo. Jak kiedyś wycofałem kilka deklaracji z dniem 2 dnia  miesiąca a następnie zapuściłem listę poz to wycofane deklaracje zabrały się na utworzoną listę, w sumie logiczne, bo na pierwszego były aktywne. Ciekaw jestem czy to zasada uniwersalna i czy będzie miała zastosowanie w drugiej  połowie roku. Jeśli Fundusz będzie płacił tylko za pacjentów ubezpieczonych to ciekawe jak będą kwalifikowane deklaracje w następujących przypadkach:

1. Pacjent na pierwszego jest zielony a od któregoś dnia tego samego miesiąca jest już czerwony? Czy fundusz zapłaci za niego czy nie?

2. Pacjent na pierwszego jest czerwony a od któregoś dnia tego samego miesiąca jest już zielony? Czy fundusz zapłaci za niego czy nie?

3. Pacjent na pierwszego jest zielony a od któregoś dnia tego samego miesiąca jest już czerwony, po czym za kilka dni ale jeszcze w tym samym miesiącu znowu jest zielony? Czy fundusz zapłaci za niego czy nie?


Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 07, 2013, 06:12:53 am »
Myślę, że sam NFZ jeszcze tego nie wie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline elmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 0
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 07, 2013, 11:12:14 am »
W raporcie listy POZ  na czerwiec 2013 nie zostało wykazanych kilka deklaracji pielęgniarki POZ,jak odszukać brakujące deklaracje.W maju wprowadzałem tylko jedna deklaracje.Sprawdziłem ja wszystko jest ok,ta deklaracja jest w raporcie.
Jaki może być błąd.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 07, 2013, 11:29:59 am »
w filtrach ustaw status na nieaktywowane

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 07, 2013, 11:30:25 am »
błąd bywa  najczęściej we wpisanej dacie złożenia lub w braku aktywacji deklaracji do umowy
Zobacz na wykazie Rozliczenia->Deklaracje czy są jakieś nieaktywowane
(Filtr Status->nieaktywowane)  lub złożone "po terminie"
Filtr Deklaracje:niewycof.złożone w okresie od 2013.06.02

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 07, 2013, 11:39:53 am »
Filtr Deklaracje:niewycof.złożone w okresie od 2013.06.02


ja przygotowując deklaracje do wysłania (powiedzmy na 1 czerwca) ustawiam filtry na
Deklaracje : złożone
W okresie do: 1.06.2013

sprawdzam sobie jeszcze na innych filtrach czy jakichś głupot nie ma (np deklaracja przypisana do innej komórki albo z brakami adresowymi)

potem dezaktywuje wszystkie deklaracje
i aktywuję wszystkie ponownie (trochę to trwa ale robię tak już kilka lat i wszystko działa)

tak przygotowana ilość deklaracji (kalkulator) zgadza mi się później z tym co wchodzi na raport

nie zauważyłem czy też pojawiają się cuda z niepojawiającymi się deklaracjami po zmianach
listę odrzuconych przez NFZ wycofujemy pod koniec miesiąc z datą listy czyli teraz za 1 maja
dla pacjentów odrzuconych z innych powodów niż zgon, zgony oczywiście z datą zgonu

pozdrawiam

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 07, 2013, 12:03:02 pm »
Ja tam - po weryfikacji - wycofuje wszystkie zanegowane z datą otrzymania raportu
weryfikacji (oczywiście nie później niż ostatniego dnia m-ca)

Offline elmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 0
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 07, 2013, 13:48:52 pm »
Sprawdziłem na wszystkie sposoby,przefiltrowałem jak tylko jest możliwe aktywowałem wszystkie deklaracje jeszcze raz wszystkie deklaracje są aktywne.
Po utworzeniu raportu listy POZ na czerwiec w dalszym ciągu brakuje kilku deklaracji .Sprawdziłem wszystkie deklaracje wpisane od początku roku znajdują się w raporcie   nie mam pojęcia jak sprawdzić które deklaracje nie zostały wygenerowane do raportu. Pozostało mi chyba ręcznie sprawdzać wszystkie deklaracje w raporcie,(żmudna robota) a może znacie inny sposób.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 87
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]