collapse

Reklama


Autor Wątek: "uciekające" deklaracje  (Przeczytany 8783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 07, 2013, 14:27:31 pm »
elmed - pobaw się filtrami na Deklaracjach i Pacjentach
Na Deklaracjach zobacz np czy wszystkie deklaracje są przypisane do odpowiedniej komórki (np Gabinet Lekarza POZ)
Na Pacjentach zaznacz sobie Złożona deklaracja typu (i wybierz to co masz) i potem na filtrach niżej sprawdź
czy masz jakichś bez określonego oddziału, bez określonej gminy i bez nr domu no i ewentualnie bez imienia i nazwiska bo i takie cuda potrafią rejestratorki wpisać.. :-/

Jeżeli dalej nic nie znajdziesz to pozostaje.. export listy deklaracji z Rozliczenia->Deklaracje do excela, export listy deklaracji z raportu do excela i w excelu zapuścić porównanie obu list po PESELach (dzieciaki bez PESELi to sobie możesz ręcznie z tego sprawdzić bo ich raczej dużo nie będzie)

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 07, 2013, 14:50:23 pm »
a co to znaczy że w raporcie brakuje kilku deklaracji?
Czy porównujesz liczbę deklaracji w raporcie (wchodzisz do niego przez przeglądaj i kalkulator) z liczbą deklaracji w rozliczenia-> deklaracje? Jeśli tak to skąd wiesz że ta brakująca liczba to pielęgniarki?

Offline elmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 0
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 07, 2013, 16:34:00 pm »
Wysłałem raport z brakującymi deklaracjami ,a przed zatwierdzeniem raportu listy POZ masz wykazane do kogo ile jest przypisanych deklaracji przez to wiem,że braki mam u pielęgniarki POZ

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 07, 2013, 16:48:20 pm »
A o jakim  programie piszesz - czy aby na pewno KS-PPS ??
Co to znaczy "wysłałem raport z brakującymi deklaracjami" ??
Do NFZ wysyła się listę całościową na dany miesiąc
-- albo ja czegoś tu nie rozumiem  ??? ::)

Offline elmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 0
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 07, 2013, 17:44:57 pm »
Program KS-PPS. Wysłałem listę całościową do NFZ poświęciłem juz te brakujące deklaracje i muszę teraz w tym miesiącu odszukać które deklaracje nie zostały wykazane na liście całościowej.
Siedzę już od południa i filtruję na wszystkie sposoby Po tych wszystkich  filtracjach znalazłem coś a mianowicie
deklaracji dla pracowników medycznych do pielęgniarki POZ jest przypisanych 2269
a deklaracji POZ przypisanych do miejsca wykonywania usługi  Gabinet Pielęgniarki POZ 2250
Ciekawe w tym wszystkim ,że w miesiącu maju było wszystko ok. Już nie wiem co o tm myśleć. i jak to wszystko ugryźć.
podpowiedzcie. 

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 08, 2013, 10:48:11 am »
Aha. Czyli porównujesz to co pokazało na SZOI podczas wysyłania deklaracji z tym co jest w programie w ROZLICZENIA->Deklaracje? W takim razie źle filtrujesz.

Sprawdzasz deklaracje na pracownika medycznego i miejsce złożenia ale to co pokazuje na SZOI to typ deklaracji. Musisz w filtrze ustawić typ deklaracji (w lewym górnym rogu filtrów, pod niewycofane/wycofane) i sprawdzić ile masz deklaracji i porównać z tym co na SZOI. Jeśli się liczba nie zgadza (na SZOI jest mniej) to albo deklaracje złożone po 1 czerwca 2013 albo nieaktywowane. Innej (poza uszkodzoną bazą) możliwości nie ma. Aha! Ustaw na dole wyszukiwanie po nazwisku po jak będziesz miał po peselu to może nie pokazać wszystkich deklaracji (noworodków).

Natomiast to że nie zgadza Ci się liczba deklaracji złożonych na pracownika medycznego (pielęgniarkę) z miejscem złożenia (gabinet pielęgniarki) to są błędy przy wprowadzaniu deklaracji. Takie błędy możesz wychwycić wprowadzając filtry "wykluczające się" tzn wybierasz deklaracje złożone na nazwisko pielęgniarki i miejsce złożenia np. gabinet lekarza poz. Jeśli się pojawią deklaracje to błędne - albo źle wybrane nazwisko (pielęgniarka zamiast lekarza) albo źle wybrane miejsce złożenia. Możesz sobie wybierać typ deklaracji np. lekarz a wybrać nazwisko pielęgniarki - wtedy też nie mogą się pojawić żadne deklaracje a jeśli się pojawią to błędne.

Póki co to na razie NFZ nie weryfikuje miejsca złożenia i pracowników. Tzn przechodzą (przynajmniej w K-P) deklaracje złożone na lekarza a miejsce złożenia gabinet pielęgniarki, albo np. deklaracje na pielęgniarkę a wybrany lekarz.

Jeśli będzie pomyłka w nazwisku to chyba trzeba złożyć nową deklarację z nową datą. Jeśli z tą samą datą poprawisz tylko nazwisko pracownika medycznego to chyba zostanie odrzucone przez NFZ przy następnej liście. Miejsce możesz poprawiać bez nowych deklaracji.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2013, 10:50:16 am wysłana przez mpi »

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: "uciekające" deklaracje
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 09, 2013, 07:50:17 am »

...Póki co to na razie NFZ nie weryfikuje miejsca złożenia...

Mazowiecki niestety weryfikuje  :-\
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 61
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]