collapse

Reklama


Autor Wątek: JGP w POZ  (Przeczytany 24347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
JGP w POZ
« dnia: Lutego 23, 2013, 09:03:40 am »
Drugi miesiąc mija 1/6 roku , a tu zadyma trwa. Ciekawe co w czerwcu ??? Wtedy się zacznie jak JPG dojdzie do POZ, kontraktowanie.. Koniec lutego a import z rapstatu zablokowany . Korekty za wysylanie stycznowe sie szykują . Jak żyć ... P ... jak żyć ??

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 23, 2013, 10:39:07 am »
Wtedy się zacznie jak JPG dojdzie do POZ

JPG? Zdjecia lekarzy i pacjentow znaczy sie trzeba bedzie przesylac?


Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 23, 2013, 11:54:29 am »
Ta niezamierzona przeze mnie literówka ........może sie sprawdzić ... Niestety. Skoro potwierdzrdzenia XML pobieramy z NFZ by je im ponownie przeslać . Na tym naszym świecie absurdów ??? To czenu nie JPG lub Tif. A JGP dodatkowo

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 23, 2013, 21:24:01 pm »
JGP nas nie minie w POZ tak już nasza przyszłość, nie wiem jak reszta ale ja papier mam tylko do 31.05.2013

Offline Henryk

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Pomógł? 0
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 24, 2013, 06:17:59 am »
Może ktoś przybliży co JGP zmieni w rozliczeniu POZ tu.
Pozdrawiam Henryk

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 24, 2013, 07:49:35 am »
jak to co zmieni? Podstawowa zmiana to taka że dostaniesz mniej kasy. Będziesz musiał zgłaszać każde nawet jednodniowe zastępstwo (pomimo że umowa wymaga zgłoszenia powyżej 14 dni) żeby nie odrzucili Ci ani jednej usługi. Będziesz musiał pisać setki pism wyjaśniających zdublowanych pacjentów bo przecież sporo jest takich co przyjdzie rano i po południu do lekarza. Geralnie będzie trzeba się nieźle namęczyć żeby poprawić wszystkie błędy. Dzięki takim utrudnieniom NFZ zaoszczędzi parę zł.

Offline Henryk

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Pomógł? 0
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 24, 2013, 08:54:16 am »
Dziękuję, może nie będzie tak źle.
Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 24, 2013, 09:46:18 am »
No nie wiem czy nie będzie źle. Już teraz ile jest błędów np. złe icd10 dla porad w związku z cukrzycą, albo wybrany personel dla dorosłych a gabinet dla dzieci. Co dopiero jak będzie trzeba wpisywać icd9 i odpowiednią grupę. Nawet w niewielkich AOS jednoosobowych gabinetach (gdzie jest po 20 usług dziennie) pielęgniarka się myli i zdarza się po kilka błędów miesięcznie.
W POZ to będzie syzyfowa praca. Ciągłe poprawianie, poprawianie i jeszcze raz poprawianie. Ja to kiepsko widzę...

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 24, 2013, 11:51:01 am »
Dokładnie tak jak pisze mpi :) ja to czarno widzę w POZ.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1306
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 24, 2013, 12:14:57 pm »
No i lekarz bez komputera będzie mieć problem. Ewusie itp.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 24, 2013, 13:32:50 pm »
Ciekawe czy usługę będzie można rozliczyć dopiero po powrocie pacjenta z wynikami badań, jak w AOS.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 24, 2013, 15:33:30 pm »
mpi ma racje . Cel jest jeden - kasa. lekarze generalnie nie kumają co i jak. Duże placówki też nie za bardzo . Dla dociekliwych polecam lekturę  w SZOI w zakładce umowy - świadczenia z problemami + nierozliczone.
Błędy , ostrzeżenia , Informacje.
Jest tego i wszystko do kontroli . Dojda procedury i ich kody oraz opis w dokumentacji . Wyniki wymagane do postawienia diagnozy i przeprowadzenia ICD9 , pewnie i rachunki za nie . Jest sie czego bać. Nie dlatego ,że ktoś chce oszukać , ale ,że nie dopatrzył itp.

Offline logger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 0
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 25, 2013, 00:56:30 am »
Będą strajki. Nie przesadzajcie. Jest Zielonogórskie i na to nie pozwoli. O ile chodzi o kasę, której zawsze brakuje, to dużo zrobić nie można. Ale dezorganizacja pracy wszystkich przychodni w Polsce - to raczej nie przejdzie.
Od 1 czerwca jedyna zmiana jaka może być to:
- likwidacja list POZ
- platność za każdą usługę lek. w tych 4 kategoriach świadczeń co raportujemy na takiej samej zasadzie jak płatne są usługi położnej.

Żadnych jakichś tego typu dziwactw jak szpitale mają to mam nadzieję, że nie będzie.




Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 25, 2013, 08:06:36 am »
Będą strajki. Nie przesadzajcie. Jest Zielonogórskie i na to nie pozwoli.

hahahaha. Nie obraź się, ale w dziale "O wszystkim" jest wątek "Na poprawę humoru". Takie rzeczy lepiej tam pisać :)

O ile chodzi o kasę, której zawsze brakuje, to dużo zrobić nie można. Ale dezorganizacja pracy wszystkich przychodni w Polsce - to raczej nie przejdzie.

już wielokrotnie taka dezorganizacja przechodziła. Ostatnim przykładem jest ewuś. Także przejdzie dezorganizacja w poz i w związku z dokumentacją elektroniczną.

Od 1 czerwca jedyna zmiana jaka może być to:
- likwidacja list POZ
- platność za każdą usługę lek. w tych 4 kategoriach świadczeń co raportujemy na takiej samej zasadzie jak płatne są usługi położnej.

ja rozumiem, że tak byś chciał ale Twoje chęci niestety tu nie wystarczą. NFZ opracowuje od początku system finansowania w poszczególnych zakresach i o ile na początku były to proste sprawozdawanie usług to teraz już w każdym zakresie się ono skomplikowało. Dlaczego POZ miałby wracać do początków? Oni mają jakiś plan, który sukcesywnie wdrażają a Ty "masz nadzieję", że to będzie prosta sprawozdawczość.

Nigdy tak nie będzie - jeśli usługi mają być płatne to jak sobie wyobrażasz taką samą cenę za usługę gdzie lekarz skierował pacjenta na USG i RTG i za taką gdzie nastąpiło tylko przepisanie recepty? Przecież właśnie dlatego sprawozdawczość robi się coraz bardziej skomplikowana. Nie po to zatrudniają ludzi do wyceny świadczeń i procedur medycznych. NFZ nie będzie się cofał.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 25, 2013, 08:14:48 am »
POZ to jedyny "piorunochron" w tym systemie . Jak tu sie popieprzy to bedzie dym.
Jaki jest POZ taki jest , ale to jedyne miejsce gdzie wymęnczony pacjent jeszcze jako tako zostanie przyjęty.
Zobaczymy , tez mam czarne myśli.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 127
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9337 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3105 Wiadomości
09061303
3045 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]