collapse

Reklama


Autor Wątek: JGP w POZ  (Przeczytany 24348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1306
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 28, 2013, 20:26:14 pm »
Będzie tak pewnie, że pacjent dostanie skierowanie i nie wróci z wynikami.. i NFZ nic nie zapłaci za wizytę :P

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9337
  • Pomógł? 520
  • Zachodniopomorski OW
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 28, 2013, 20:43:04 pm »
A to peszek. Tak to właśnie wygląda (w teorii) w specjalistyce :)

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 28, 2013, 21:39:27 pm »
Poz jak chyba jedyny bez limitów działa. Doktory sie ucieszą, ale pacjenci juz nie.

Teraz za jednego pacjenta POZ w danym miesiącu NFZ płaci tylko raz (przychodni, w której ma złożoną deklarację). W ten sposób w łatwy sposób może kontrolować koszty.
Jeśli będą płacić za poszczególne wizyty / badania, to będą musieli wprowadzić limity punktowe, bo przecież mają określony budżet przeznaczony na ten zakres świadczeń.

Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 01, 2013, 07:36:05 am »
mpi
Co do narzekania to w porównaniu z Tobą nikt się nie równa. Ty cały czas jęczysz jak to jest źle, beee i ogólnie na nic. A co do odsyłania pacjentów - podejrzewam, że w swoich przychodniach spotykasz się z tym na co dzień. U nas takich przypadków nie ma i dobrze o tym wiesz. Każdemu pacjentowi udzielamy porady bez względu na to czy jest na naszej liście poz czy też nie.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 01, 2013, 07:56:56 am »
a 2750 to nie limit? :)
Nie- bywało ,że panienki więcej miały i płacili.
Pisałem ,że przeszły na SOMED i w związku z tym zrobił sie porządek , bo w poprzednim programie były kłopoty z "jotkami" i tak kilkanaście stówek więcej wpadło. Ot to namiastka JGP, warto zarażać grypą . Może zatrudnią siejącego pacjenta by łaził po poczekalni i smarkał.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 01, 2013, 09:18:22 am »
mpi
Co do narzekania to w porównaniu z Tobą nikt się nie równa. Ty cały czas jęczysz jak to jest źle, beee i ogólnie na nic. A co do odsyłania pacjentów - podejrzewam, że w swoich przychodniach spotykasz się z tym na co dzień. U nas takich przypadków nie ma i dobrze o tym wiesz. Każdemu pacjentowi udzielamy porady bez względu na to czy jest na naszej liście poz czy też nie.

hahahaha a Ty nie narzekasz? Kto jeszcze kilka dni temu narzekał że musi 3 tys usług z oświadczeniami poprawiać? :)
Ok jeszcze raz usłyszę od Ciebie słowa narzekania i masz kopa w d**** obiecuję Ci to :)

W takim razie nie wiem skąd te przykłady odsyłania pacjentów starszych ze względu na koszty. Np. u moich klientów jeśli nie zbiera się deklaracji to tylko wtedy gdy limity już się wyczerpały. Myślałem że piszesz o swojej firmie skoro masz takie wiadomości.

A co do przyjmowania wszystkich pacjentów to oczywiście jest jak piszesz. Szkoda tylko że nie dokończyłeś, że jeszcze pacjent nie wyjdzie od lekarza a faktura już jest na biurku w przychodni do której on należy :). Ale to szczegół ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2013, 09:23:50 am wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9337
  • Pomógł? 520
  • Zachodniopomorski OW
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 01, 2013, 09:27:27 am »
Dawajcie dalej.


Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 01, 2013, 09:32:50 am »
Ja tam dalej nie będę dawał :)

Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 01, 2013, 09:34:02 am »
Co do kopa w d... to raczej nie dosięgniesz ;D
Przykłady znam z przychodni na terenie miasta, które niekoniecznie należą do firmy, w której pracuję.
Gdyby pacjent został przyjęty w przychodni gdzie jest zapisany nie było by faktury. Co do powodów nieudzielenia mu świadczenia to chyba znasz je lepiej niż ja.
PPs: a faktura wystawiana jest 10 każdego miesiąca - tak dla przypomnienia ;D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 01, 2013, 09:46:46 am »
O skoro tak bardzo chcesz publicznie sobie wyrzucać to napiszę ostatni raz w tym temacie. Wielokrotnie było to wałkowane ale z niektórymi można jak ze słupami gadać.
Pacjent jedzie do sklepu na inne osiedle i po drodze ma przychodnię. Myśli sobie "pójdę do lekarza, co mi szkodzi". W tej przychodni powinno się go poinformować (oczywiście jeśli to nie jest stan zagrażający życiu a w 100% takie nie były), że należy do innej przychodni i tam powinien się udać. Jeśli pacjent twierdzi, że w tamtej przychodni nie zostało mu udzielone świadczenie (co nie jest prawdziwe) to należy zaproponować mu zapisanie się do tej przychodni, którą odwiedził. Ale po co? Lepiej go przyjąć i szybciutko wystawiać rachunek z kosmosu do jego przychodni. Tylko na jakiej podstawie? Jakie przepisy to regulują? No ale pazerność niektórych nie zna granic :)

Ja obserwuję jak to jest w przychodniach, które ja obsługuję. Siedzę w rejestracji i widzę co się dzieje. Przychodzi pacjent z innej przychodni na terenie miasta to jeśli to nie jest jakiś stan zagrażający życiu to odsyła się go do jego przychodni. I tak powinno się postępować.

I na koniec jeszcze jedno. Czemu jesteś taki że czasami oskarżasz "niektóre" przychodnie o różne złe postępowanie ale jak czegoś potrzebujecie (np. ostatnio) to dzwonisz już z zupełnie innym tonem? Chyba należy być konsekwentnym w stosunku do swoich opinii?

Ja skończyłem publiczną dyskusję. Jeśli chcesz ją kontynuować to znasz numer telefonu.

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 01, 2013, 09:53:52 am »
mpi odpuść....
szkoda nerwów

Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 01, 2013, 09:57:55 am »
Też piszę ostatni post w tej sprawie.
Sam dobrze wiesz, ze nie jest naszym celem obciążanie na siłę innych przychodni. Powinieneś posłuchać co maja pacjenci do powiedzenia w tej sprawie. Dlaczego zgłaszają się do nas. Ale to nie miejsce na wymienianie przykładów.
Co do pazerność - zabawny jesteś. Znam politykę niejednej przychodni więc daruj sobie takie teksty.
Co do Twojego ostatniego stwierdzenia - wiesz, ze lubię się z Tobą dyskutować. Nie tylko ja do Ciebie dzwonie ale Ty do mnie też. Co do konsekwencji - dlaczego wytykasz błędy innym, a sam w "innych" przychodniach tego nie widzisz? Myślę, że masz czyste intencje ale niestety lekarze do wszystkiego się nie przyznają.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 01, 2013, 10:19:37 am »
Nie ma to jak przez telefon :) I po konwersacji... szkoda :)

Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 01, 2013, 10:54:35 am »
mpi
Zawsze gotowy - jak się będzie tobie nudziło - daj znać.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9337
  • Pomógł? 520
  • Zachodniopomorski OW
Odp: JGP w POZ
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 01, 2013, 11:09:42 am »
Dajcie relację później. A na razie trailer.


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 140
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9337 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3105 Wiadomości
09061303
3045 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]