collapse

Reklama


Autor Wątek: serwuś błedy importu  (Przeczytany 25050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
serwuś błedy importu
« dnia: Lutego 02, 2013, 00:06:10 am »
może warto uporządkować błędy importu z ewusiua/serwusia. U mnie na razie dwa! :)
u mnie importuje z serwusia, ale gubi całe dni, różnie w różnych gabinetach, przeważnie 3 - 5 przypadkowych dni. ponowne importy całości lub tylko tych dni nie pomaga. Pisałem do Kamsoftu ale na razie brak odpowiedzi.
Kolejny błąd - sam go wywołałem, zaciągnąłem jeden dzień eksperymentalnie z Ewusia i w dodatku pliki pobrane z innego konta - inny świadczeniodawca. PPS przyjął, potwierdza ubezpieczenie, po wysłaniu raportu zwrotka gada, że błedy bo inny świadczeniodawca. Mam jednak te same pesele sprawdzone w serwusiu, przy imporcie traktuje je jako duble i ignoruje. Czy jest sposób na odczepienie informacji (błędnej) o ubepieczeniu  aby ponownie zaimportować poprawną?, dopisywanie usług nie pomaga.
Może Ktoś uporał się już z tym, albo ma pomysł?
pozdrawiam
Piotr




Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 02, 2013, 00:11:25 am »
Oficjalnie powinni zmienić nazwę na ZJEBUŚ

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2013, 07:20:21 am »
Moim zdaniem raz potwierdzone ubezpieczenie które zapisze się w bazie jest już nieodwracalne, przynajmniej w tej wersji. Myślę że KAMSOFT powinien ten problem rozwiązać, w przyszłych wersjach

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 02, 2013, 08:05:31 am »
może warto uporządkować błędy importu z ewusiua/serwusia. U mnie na razie dwa! :)
u mnie importuje z serwusia, ale gubi całe dni, różnie w różnych gabinetach, przeważnie 3 - 5 przypadkowych dni. ponowne importy całości lub tylko tych dni nie pomaga. Pisałem do Kamsoftu ale na razie brak odpowiedzi.
Kolejny błąd - sam go wywołałem, zaciągnąłem jeden dzień eksperymentalnie z Ewusia i w dodatku pliki pobrane z innego konta - inny świadczeniodawca. PPS przyjął, potwierdza ubezpieczenie, po wysłaniu raportu zwrotka gada, że błedy bo inny świadczeniodawca. Mam jednak te same pesele sprawdzone w serwusiu, przy imporcie traktuje je jako duble i ignoruje. Czy jest sposób na odczepienie informacji (błędnej) o ubepieczeniu  aby ponownie zaimportować poprawną?, dopisywanie usług nie pomaga.
Może Ktoś uporał się już z tym, albo ma pomysł?
pozdrawiam
Piotr

Ja bym zrobił kopię bazy, wyczyścił całą tabelę CWU i ponownie zaimportował poprawne potwierdzenia.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 02, 2013, 08:21:00 am »
zawartość CWU nie ma żadnego znaczenia, jest to tylko miejsce zapisu potwierdzeń
a jeżeli chodzi o odczyt tych plików to odbywa się tylko na żądanie użytkownika za pomocą funkcji importu bądź żądania podglądu tego pliku, program sam z siebie nic z tymi plikami nie robi

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2013, 08:33:53 am »
zawartość CWU nie ma żadnego znaczenia, jest to tylko miejsce zapisu potwierdzeń
a jeżeli chodzi o odczyt tych plików to odbywa się tylko na żądanie użytkownika za pomocą funkcji importu bądź żądania podglądu tego pliku, program sam z siebie nic z tymi plikami nie robi

benkownik nie pisze o czyszczeniu katalogu CWU tylko tabeli CWU w bazie danych a to już nie jest zabawa dla normalnych userów ;-)

benkownik - a sprawdzałeś czy to jeszcze gdzieś nie jest powiązane ?

pozdrawiam

Offline PiotrS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2013, 09:05:01 am »
Tak mi się wydaje, że jeśli Kamsoft nie umożliwi usunięcia przypisania kodu autoryzacji to tylko ingerencja w odpowiednią tabele, ale to troszkę ryzykowne, ponieważ nie znamy ewentualnych powiązań (PiotrSz), ja w tej chwili nie wiem nawet w której tabeli są te zapisy.
W tym wypadku jednak był to mój błąd, chociaż wydaje mi się, że takie wypadki mogą sie występować i co wtedy? Szkoda, że Kamsoft nas nie czyta, może reakcje byłyby szybsze?

Ale czy ktoś z Was miał już przypadek, że import z serwusia nie ciągnie wszystkich dni?, Wiem, że to spotkało nie tylko mnie, może już wiadomo co zrobić?
 pozdrawiam
piotr

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 02, 2013, 09:11:30 am »
owszem nie ciągnie, np u mnie wtorków, przypadek?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 02, 2013, 09:13:50 am »
Tak mi się wydaje, że jeśli Kamsoft nie umożliwi usunięcia przypisania kodu autoryzacji to tylko ingerencja w odpowiednią tabele, ale to troszkę ryzykowne, ponieważ nie znamy ewentualnych powiązań (PiotrSz), ja w tej chwili nie wiem nawet w której tabeli są te zapisy.

pogadaj z benkownikiem, może on coś pomoże!
ja jestem za cienki, żeby innym grzebać w bazie

Cytuj
W tym wypadku jednak był to mój błąd, chociaż wydaje mi się, że takie wypadki mogą sie występować i co wtedy? Szkoda, że Kamsoft nas nie czyta, może reakcje byłyby szybsze?

ojjj zdziwiłbyś się jakbyś wiedział kto to nas czyta
czasami wydaje mi się, że nas traktują jak betatesterów :-/
szkoda tylko, że dalej jest z tym wszystkim taki burdel!

ja się na szczęście nie wkopałem w serwusia ale też miałem niezłe jaja przez jeden błąd w programie
i dopiero wczoraj udało mi się to wszystko ogarnąć (mam nadzieję, że ostatecznie)

pozdrawiam

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 02, 2013, 09:25:52 am »
benkownik - a sprawdzałeś czy to jeszcze gdzieś nie jest powiązane ?

Ciężko powiedzieć. Mechanizm importu potwierdzeń działa w następujący sposób:
- sprawdza PESEL i datę potwierdzenia - jeśli nie istnieje w bazie to dodaje, w przeciwnym wypadku pomija.
- dla każdego nowego potwierdzenia generowany jest NCWU czyli klucz.

Ja miałem np. 70 potwierdzeń przed czyszczeniem. Ostatni NCWU to np. 10.
Program nie chciał importować mi nowych potwierdzeń. Usunąłem wszystkie które miałem w bazie i zaimportowałem ponownie wszystkie - stare i nowe. Numerowanie rozpoczęło się od 11 więc nawet jak w innej tabeli są powiązane pozycje to skrypt utworzy nowe bo NCWU czyli klucz potwierdzenia nie będzie się zgadzał dla danego pacjenta.

Z tego co kiedyś sprawdzałem to oznaczenie DN jest w innej tabeli.

Postaram się zbadać dokładniej i dam znać.

Takie jest moje zdanie, u mnie zadziałał taki manewr :-)

Offline PiotrS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 02, 2013, 09:50:44 am »
Zaczynam wierzyć, że się uda to poprawić :)
pozdrawiam
Piotr

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 02, 2013, 10:31:54 am »
Tabela UPP zawiera uprawnienia więc też oznaczenia DN. W przypadku pielęgniarki jest pusto :-)

Offline PiotrS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 02, 2013, 16:57:17 pm »
Już myślałem, że Kamsoft czyta i reaguje - jest kolejna wersja 2013.00.1.2 - jednak nie rozwiązuje powyższych  problemów. Sądzę, że bez modyfikacji tabel się nie obejdzie. Na razie szukam narzędzi, żeby znależć tą UPP.

Piotr

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 02, 2013, 17:50:40 pm »
Już myślałem, że Kamsoft czyta i reaguje - jest kolejna wersja 2013.00.1.2 - jednak nie rozwiązuje powyższych  problemów. Sądzę, że bez modyfikacji tabel się nie obejdzie. Na razie szukam narzędzi, żeby znależć tą UPP.

Piotr

FlameRobin na własne ryzyko  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline superrewizor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: serwuś błedy importu
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 02, 2013, 17:59:45 pm »
W odpowiedziach na pytania  dotyczące KSPPS  i Ewuś Kamsoft napisał ,że program pobierze potwierdzenia  automatycznie z katalogu (CWU ) na podstawie peselu i daty pobrania
cyt
"Program nie wyświetla kodu potwierdzającego uprawnienia, który będzie wymagany w raportowaniu za styczeń 2013, gdzie go szukać?

Program automatycznie zapisuje kod w bazie danych wraz z datą jego pobrania z eWUŚ. Podczas generownia raportu statystycznego kody zostaną automatycznie powiązane na podstawie PESEL pacjenta i daty świadczenia. "
 Niestety nie jest to prawda i pliki typu XML nie są automatycznie przypisywane według daty i peselu do raportu statystycznego  ,Natomiast opcja importu dokumentów uprawniających w świadczeniach dotyczy plików Excel i CSV  .Czemu nie bezpośrednio Plików XML ? Co to za bubel?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 132
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]