collapse

Reklama


Autor Wątek: lista styczniowa  (Przeczytany 4554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piwowarek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
lista styczniowa
« dnia: Stycznia 17, 2013, 16:39:26 pm »
Sluchajcie, wlasnie sie zlapalem, ze chyba zrobilem blad. Jestem bardzo poczatkujacy i deklaracje zlozone w grudniu wyslalem do 7 stycznia, ale wybralem okres rozliczeniowy grudzien. Nie mialem wtedy jeszcze nowej umowy na SZOI i myslalem ze tak ma byc. Wlasnie odczytalem komunikat, zeby aktywowac deklaracje pod nowe umowy i wyslac liste za styczen (skad inad jak mozna wyslac 15tego komunikat, ze do 16tego jest termin skladania). Dobrze rozumuje, ze zrobilem blad wysylajac liste za grudzien, zamiast za styczen i spozniajac sie z wyslaniem listy (juz mamy 17ty...) nie dostane za styczen pieniedzy z nfz?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: lista styczniowa
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 17, 2013, 16:45:48 pm »
dokładnie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline piwowarek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: lista styczniowa
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 17, 2013, 16:48:53 pm »
Myslisz, ze mozna cos z tym zrobic? Tzn dzis wrzucic jeszcze liste styczniowa i dzwonic do nfz zeby zaakceptowali?

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: lista styczniowa
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 17, 2013, 16:52:29 pm »
Ja bym zaryzykował (no w sumie gorzej już nie będzie  ???)
i zrobił listę na styczeń 2013 z podpiętą nowa umową i wysłał,
a jutro szybciutko do OW  z pismem .

Offline piwowarek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: lista styczniowa
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 17, 2013, 16:59:21 pm »
Co powinienem napisac w tym pismie? Poprostu opisac sytuacje i poprosic o zweryfikowanie listy styczniowej przeslanej po terminie? Do dyrektora OW to zaadresowac?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: lista styczniowa
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 17, 2013, 17:06:29 pm »
zanim napiszesz pismo zadzwoń do kogoś z działu świadczeniobiorców czy kto akurat w twoim OW się tym zajmuje i z nim pogadaj i poproś o możliwość przesłania i zaimportowania. Może nie będziesz musiał żadnego pisma pisać.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: lista styczniowa
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 17, 2013, 17:27:22 pm »
Kilka znaków wskazuje, że jesteś z Kujawsko-Pomorskiego. Jeśli tak to importem i weryfikacją list POZ zajmują się ludzie dostępni pod tym numerem telefonu 52 325 28 70.
Zadzwoń z samego rana. Nie wiem jak to się skończy, ponieważ skoro termin dali do wczoraj i to jeszcze godzinę wyznaczyli to znaczy że jakieś plany (uruchomienie weryfikacji) musieli mieć. Ale z drugiej strony w którymś oddziale (jeśli się nie mylę to Wielkopolskim) umowy na POZ były dość późno a więc centralna weryfikacja może się odbędzie później.
W każdym razie dzwoń od samego rana pod ten numer. Jak będzie zajęty to na centralę i z osobami odpowiedzialnymi za listy POZ każ się połączyć.

EDIT:
1. Tylko czy te deklaracje nie zostaną odrzucone? Nie wiem jak to będzie jeśli nie miałeś umowy w 2012 roku a data złożenia jest z grudnia 2012. Być może się mylę ale twórczość NFZ pod względem weryfikacji jest ogromna i bym się nie zdziwił jeśli tak będzie.
2. Jak mogłeś zrobić listę na grudzień? Rozumiem że zrobiłeś na grudzień 2013r? Trochę dziwne. Być może u nas otwierają okresy na cały rok od razu, ale w innych OW czasami niektórzy użytkownicy nie mogą wysłać zbyt wcześniej listy POZ bo jeszcze nie jest dany okres (miesiąc) otwarty przez kogoś z NFZ.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2013, 17:33:26 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: lista styczniowa
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 17, 2013, 19:50:17 pm »
Centralna weryfikacja zaczyna się koło 20 więc może przejdzie jeszcze teraz :P

Offline mmila13

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Pomógł? 2
Odp: lista styczniowa
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:01:40 pm »
w Wielkopolskim termin był do 16 ale wczoraj się zmienił do 17 czyli do dzisiaj można wysyłać listy

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: lista styczniowa
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:14:43 pm »
Termin, terminem a centralna weryfikacja zaczyna się wtedy kiedy sie zaczyna. Nawet jak trzeba wysłać do 7 to spokojnie można wysłać później.

Offline piwowarek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: lista styczniowa
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 18, 2013, 11:19:22 am »
Dzieki wszystkim za odpowiedz. Jestem po rozmowie z NFZ z numerem, ktory podal MPI (tak, Kuj-Pom). Otoz listy do centralnej weryfikacji byly przeslane 16tego. Niemniej jednak moja liste (ta poprawna, ktora wrzucilem po terminie) beda rozliczac i jedyna kwestia jest taka, czy uda im sie rozliczyc w normalnym trybie, czy w trybie "po terminie", w ktorym to musze napisac pismo, a wszystkie 'duble' sa rozpatrywane na moja niekorzysc.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: lista styczniowa
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 18, 2013, 11:53:52 am »
Mi nie tak dawno te same osoby mówiły, że już nie ma rozliczania list POZ po terminie. Rozumiem, że w różnych OW są inne zdania, ale żeby w tym samym i u tych samych osób?  :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 155
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]