collapse

Reklama


Autor Wątek: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS  (Przeczytany 7954 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Elethar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 1
Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« dnia: Stycznia 08, 2013, 12:06:43 pm »
Witam.
Jak pewnie większość jestem zachwycony nowo wprowadzonym systemem eWUŚ. O ile sam pomysł nie jest zły to wykonanie i wdrożenie jest takie jak zwykle. Mnożą się absurdy, nikt nic nie wie. Sam dzwoniąc do swojego NFZu oniemiałem kiedy okazało się, że to ja informuje i 'przeszkalam' osoby tam pracujące....cóż - życie :D....
Ale do rzeczy.
Mam u siebie mały problem z pobieranymi przez PPS potwierdzeniami z eWUŚa. System pracuje na kilku stanowiskach (rejestracja ogólna, dziecięca, stomatologia). Na początku potwierdzenia były pobierane na dany komputer do katalogu /CWU. Potem udało mi się tak zrobić żeby pliki zapisywały się na komputerze z bazą (wpisanie ścieżki sieciowej do katalogu) - u mnie w administracji. O ile wszystko dobrze działa z poziomu końcówek (potwierdzenia zapisują się tam gdzie powinny) to na instalacji z bazą przy sprawdzeniu uprawnień plik się nie zapisuje. Nie mam też podglądu do pobranych wcześniej przez końcówki potwierdzeń - komunikat że nie można odnaleźć danego pliku. Ścieżka do katalogu raczej wygląda na prawidłową: "\\ip\KS\KS-PPS\CWU" (końcówki zapisują potwierdzenia we właściwym miejscu). Dodam, że przy sprawdzeniu na bazie uprawnień pobrana jest informacja, że pacjent jest ubezpieczony, ale pliku nigdzie nie mogę znaleźć. Po zmianie ścieżki na domyślną wszystko wraca do normy tylko, że pliki zapisują się znów na poszczególnych instalacjach.
Ma ktoś pomysł co może być problemem?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 08, 2013, 12:21:39 pm »
KS-PPS ma błąd, który powoduje to, że jeśli podana w konfiguracji ścieżka sieciowa i katalog KS-PPS/CWU pokrywają się (wskazują ten sam katalog) to plik się nie zapisze.
Nie jestem pewien czy czasem KS-PPS nie zapisuje najpierw w podkatalogu CWU pliku, potem go kopiuje w zadane miejsce i kasuje z podkatalogu CWU. Ale to tylko moja teoria.

Rozwiązanie: umieścić katalog z plikami w innym miejscu, np. CWU1.

Offline Elethar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 1
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 08, 2013, 13:11:27 pm »
Ok. Ustawiłem ścieżkę na CWU1. Sprawdzam na bazie pacjenta - plik zapisuje się do podanego folderu (niby wszystko ok), ale nadal PPS nie widzi tego pliku. Więcej - pliki z końcówek dalej zapisują się do domyślnego CWU a nie do podanego CWU1. Błąd musi tkwić gdzieś głębiej w PPSie. Chyba trzeba będzie napisać do KS :D

Komunikat z podglądu uprawnień eWUŚ:
"Nie udało się odnaleźć pliku z potwierdzeniem uprawnień 'nazwa pliku'.zip
 w określonej lokalizacji \\\'ip'\KS\KS-PPS\CWU\201301\'nazwa pliku'.zip "

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 08, 2013, 13:14:02 pm »
Ok. Ustawiłem ścieżkę na CWU1. Sprawdzam na bazie pacjenta - plik zapisuje się do podanego folderu (niby wszystko ok), ale nadal PPS nie widzi tego pliku. Więcej - pliki z końcówek dalej zapisują się do domyślnego CWU a nie do podanego CWU1. Błąd musi tkwić gdzieś głębiej w PPSie. Chyba trzeba będzie napisać do KS :D

Komunikat z podglądu uprawnień eWUŚ:
"Nie udało się odnaleźć pliku z potwierdzeniem uprawnień 'nazwa pliku'.zip
 w określonej lokalizacji \\\'ip'\KS\KS-PPS\CWU\201301\'nazwa pliku'.zip "

a nie możesz na serwerze zamapować tego samego udziału z CWU co mają klienci ? wtedy miałbyś ścieżkę np K:\KS\KS-PPS\CWU
czasami ten typ ścieżek pomaga (w niektórych programach które mają problem ze ścieżką jak powyżej)

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 08, 2013, 14:40:10 pm »
Coś źle zrobiłeś. Komunikat odwołuje się do katalogu CWU a nie CWU1 więc albo nie przestawiłeś ścieżki, albo wyjdź z programu i wejdź ponownie bo może tą zmienną zapamiętuje przy starcie systemu.

Poza tym wygląda na to, że udostępniłeś cały dysk C na komputerze z bazą. To trochę (nawet bardziej niż trochę) nieprawidłowe rozwiązanie.
W każdym razie na komputerze na którym jest baza również musisz zamapować udział sieciowy podobnie jak to zrobiłeś na końcówkach.

Offline Elethar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 1
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 08, 2013, 14:46:48 pm »
Hmm. Dzięki. Będę kombinować. Może rzeczywiście uruchomię jeszcze raz program z nową ścieżką. Dysku nie mam w całości udostępnionego tylko katalog z PPS. No zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziękuje za pomoc. Jak się uda dam znać.
Pozdrawiam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 08, 2013, 14:53:50 pm »
Jeśli masz tylko udostępniony KS-PPS to dobrze podałeś ścieżkę? Pliki Ci się zapisują na serwerze?

Offline Elethar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 1
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 08, 2013, 15:04:24 pm »
Tak ścieżka wygląda ok. Pliki z końcówek zapisują się w katalogu \CWU na serwerze. Spróbuje zrestartować serwer i pobawić się z ta opcją zapisywania plików do innego katalogu. Pewnie po restarcie powinno zadziałać bo końcówki były cały czas podłączone i zapisywały do starego katalogu.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 08, 2013, 15:10:47 pm »
W każdym razie utwórz drugi katalog np. CWU1 (do którego muszą być ustawione uprawnienia tak samo jak do CWU) i popraw ścieżkę. Komputera nie musisz restartować, wystarczy program KS-PPS. Jak już będzie ok to przerzuć wszystko z CWU do CWU1 - oczywiście tych plików, których KS-PPS na serwerze Ci nie zapisał to już nie będziesz miał.

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 08, 2013, 17:26:21 pm »
[...] a nie możesz na serwerze zamapować tego samego udziału z CWU co mają klienci ? [...]

Ja tak mam i wszystko działa.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 08, 2013, 17:35:48 pm »
Nie mam czasu tego sprawdzać a może ktoś wiem. Czy jak ustawię zapisywanie potwierdzeń na serwerze (poprzez ścieżkę sieciową do udziału) to czy na laptopach z klientem PPSa też się gdzieś zapisze plik z potwierdzeniem czy tylko na serwerze?
Ja osobiście wolałbym zapis w dwóch miejscach jednocześnie, ale z tego co patrzyłem nie ma takiej możliwości. Chyba pozostanie niezastąpiony Cobian i uruchomienia kolejnego zadania do kopiowania potwierdzeń na serwer.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 08, 2013, 18:04:37 pm »
Ja tak mam i wszystko działa.
i pliki potwierdzeń przechowujesz na serwerze w domyślnym podkatalogu CWU? Czy zmieniłeś jego lokalizację bądź nazwę?

Nie mam czasu tego sprawdzać a może ktoś wiem. Czy jak ustawię zapisywanie potwierdzeń na serwerze (poprzez ścieżkę sieciową do udziału) to czy na laptopach z klientem PPSa też się gdzieś zapisze plik z potwierdzeniem czy tylko na serwerze?

Plik zapisze się tylko na serwerze. Lepiej zapisywać na serwerze bo wtedy z każdej końcówki możesz podejrzeć każde potwierdzenie.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 08, 2013, 18:07:55 pm »
Podglądać potwierdzenia i tak będę tylko ja a ja zazwyczaj pracuję tylko na serwerze a poza tym cobiana ustawić można tak żeby przegrywał pliki z klientów właśnie do katalogu na serwerze. Sprawdziłem w zeszłym tygodniu, że po przekopiowaniu pliku z klienta na serwer można podejrzeć potwierdzenie (przed kopiowaniem oczywiście się nie dało).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 08, 2013, 18:24:44 pm »
taka konfiguracja daje możliwość podglądania wszystkich plików z CWU ale pamiętajcie, że dajecie wszystkim stacjom dostęp z zapisem (więc i kasowaniem..) do wszystkich potwierdzeń.. ja bym z tym uważał albo przynajmniej zapuścił Cobiana do automagicznego zabezpieczania

pozdrawiam

EDIT: w rozszerzonych uprawnieniach NTFSa można jednak ustawić osobno zapis a osobno kasowanie i modyfikację więc da się to bezpiecznie ustawić
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2013, 18:06:57 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 08, 2013, 19:14:10 pm »
[...] i pliki potwierdzeń przechowujesz na serwerze w domyślnym podkatalogu CWU? Czy zmieniłeś jego lokalizację bądź nazwę? [...]

Udostępniłem katalog na serwerze;
Katalog jest zamapowany na stacjach klienckich jak i na serwerze jako osobny dysk (u mnie U:).
W konfiguracji KS-PPS wskazana jest lokalizacja U:\ jako miejsce zapisu plików.
Ścieżka dostępu zapisana w bazie jest prawidłowa na dowolnej stacji.

Tak się teraz zastanawiam czy na poziomie NTFS-a nie odebrać uprawnień do kasowania.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 297
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3063 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2948 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]