collapse

Reklama


Autor Wątek: Gabinet pielÄ?gniarki POZ - zmiana miejsca wykonywania ??wiadcze??  (Przeczytany 5086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Gabinet pielÄ?gniarki POZ - zmiana miejsca wykonywania ??wiadcze??
« dnia: Listopada 28, 2008, 23:04:35 pm »
Witam ponownie  ;D

Bardzo proszÄ? o podpowied?? w nastÄ?pujÄ?cych kwestiach:

1. DostosowujÄ?c siÄ? do wymog??w zarzÄ?dzenia dot. gabinetu pielÄ?gniarki POZ (zadaniowa forma rozliczania), ??ona musia??a wynajÄ?Ä? taki gabinet i wszelkie dokumenty (wynajmu, Izb PielÄ?gniarskich, Sanepidu, Dzia??alno??ci Gospodarczej...) obowiÄ?zujÄ? od grudnia 2008. BÄ?dzie podpisany aneks do umowy z NFZ (na ten jeden miesiÄ?c w bie??Ä?cym roku). Poprzednie miejsce udzielania ??wiadcze?? - nie bÄ?dzie aktywne od grudnia. ??ona (wsp??lnie ze mnÄ?  ;) ) wykona raporty za listopad ze starymi danymi i dopiero w??wczas (po rozliczeniu listopada dokonamy zmian w SZOI i w PPS) - stÄ?d moje pytanie: jak to wykonaÄ? bezpiecznie?

Przypuszczam, ??e:
a) najpierw w SZOI wprowadzam nowe miejsce udzielania ??wiadcze??,
b) dezaktywujÄ? (nie usuwam) r??wnie?? w SZOI stare miejsce udzielania ??wiadcze??
c) poprawiam w SZOI kod kom??rki organizacyjnej na 0032 - poradnia (gabinet) pielÄ?gniarki ??rodowiskowo-rodzinnej (bo by?? inny i niepotrzebnie przychodzi??y monity o kolejkach oczekujÄ?cych, kt??re w tej dzia??ano??ci nie obowiÄ?zujÄ? p??ki co),
d) sprawdzam i poprawiam personel - dane osoby wykonujÄ?cej ??wiadczenia - czyli ??ony - bo p????niej w SWD-KO przy sk??adaniu nowej oferty na przysz??y rok nie bÄ?dzie mo??na tego uczyniÄ?,
e) generujÄ? plik - profil ??wiadczeniodawcy,
f) pobieram z SZOI przygotowany (mam takÄ? nadziejÄ?) przez NFZ plik aneksu umowy dotyczÄ?cy zmiany miejsca wykonywania ??wiadcze??

Czy o czym?? zapomnia??em lub podejrzewam b??Ä?dnie?

NastÄ?pnie w PPS, po zrobieniu kopii bezpiecze??stwa z modu??u SERWIS, po rozliczeniu listopada, przypuszczam, ??e powinienem:

I. wczytaÄ? plik z aneksem umowy z SZOI przygotowany przez NFZ,
II. Czy mam co?? zmieniaÄ? w panelu SERWIS > BAZA DANYCH > Miejsca udzielania ??wiadcze??: poprawa miejsca wykonywania us??ug; czy te?? zmiana miejsca wykonywania us??ug?

Co dalej?

Czy do umowy na przysz??y rok stosowaÄ? oddzielnie zaistalowanego PPSa, czy te?? pracowaÄ? na tym, kt??ry dzia??a obecnie?

Czy w przypadku jakiej?? ewentualnej korekty danych lub ??wiadcze?? zaleconej przez NFZ, a dotyczÄ?cej miesiÄ?ca wstecznego (ju?? tak by??o) przed zmianÄ? miejsca, bÄ?dÄ? jakie?? problemy z danymi w poprzednim miejscem wykonywania swiadcze???

Bardzo proszÄ? o pomoc w pokonaniu tych dylemat??w w miarÄ? bezbole??nie.

Pozdrawiam,
KRZYSZTOF
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2008, 20:12:43 pm wysłana przez pav »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak BEZPIECZNIE zmieniÄ? miejsce wykonywania ??wiadcze???
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 28, 2008, 23:38:36 pm »
f) pobieram z SZOI przygotowany (mam takÄ? nadziejÄ?) przez NFZ plik aneksu umowy dotyczÄ?cy zmiany miejsca wykonywania ??wiadcze??

I to spokojnie wystarczy, od razu w umowie bÄ?dzie miejsce wykonywania to nowe, kt??re zosta??o dodane w SZOI.
W AOS w takim wypadku w umowie pojawi?? siÄ? nowy pkt umowy w nowym miejscu i limit zosta?? przeniesiony z jednego miejsca do drugiego. I jak na razie nie by??o ??adnych problem??w z rozliczeniem.

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Odp: Jak BEZPIECZNIE zmieniÄ? miejsce wykonywania ??wiadcze???
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 28, 2008, 23:44:59 pm »
DziÄ?ki pav za szybkÄ? odpowied??.

Pomo??esz mi rozwiaÄ? resztÄ? wÄ?tpliwo??ci dotyczÄ?cych nowego roku i nowej umowy?
Please  :'(

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak BEZPIECZNIE zmieniÄ? miejsce wykonywania ??wiadcze???
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 29, 2008, 00:32:49 am »
Czy do umowy na przysz??y rok stosowaÄ? oddzielnie zaistalowanego PPSa, czy te?? pracowaÄ? na tym, kt??ry dzia??a obecnie?

Nie ma przeszk??d, mo??na pracowaÄ? na tej samej bazie danych.

Czy w przypadku jakiej?? ewentualnej korekty danych lub ??wiadcze?? zaleconej przez NFZ, a dotyczÄ?cej miesiÄ?ca wstecznego (ju?? tak by??o) przed zmianÄ? miejsca, bÄ?dÄ? jakie?? problemy z danymi w poprzednim miejscem wykonywania swiadcze???

Nie powinno byÄ? ??adnych problem??w.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Odp: Jak BEZPIECZNIE zmieniÄ? miejsce wykonywania ??wiadcze???
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 29, 2008, 11:29:26 am »
DziÄ?kujÄ? Bartosz.

Zdam sprawÄ?, gdyby wynik??y jakie?? nieprzewidziane komplikacje, ale to dopiero przy rozliczaniu grudnia chyba bÄ?dzie  ::)

Pozdrawiam, wszystkiego dobrego
KRZYSZTOF

Offline SERWERKA

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Jak BEZPIECZNIE zmieniÄ? miejsce wykonywania ??wiadcze???
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 02, 2008, 13:43:31 pm »
MAM PYTANIE I ZARAZEM PROSBE DO KRZYSZTOFA
TEZ JESTEM PIELEGNIARKA SRODOWISKOWO - RODZINNA I TEZ JESTEM W TRAKCIE ZALATWIANIA GABINETU. MAM JUZ ODPOWIEDNIO WYPOSAZONE POMIESZCZENIE I POZYTYWNA OPINIE SANEPIDU DOTYCZACA GABINETU. JEDNAKZE TERAZ POJAWIL SIE PROBLEM, DOTYCHCZAS MIALAM ZAREJESTROWANA INDYWIDUALNA PRAKTYKE PIELEGNIARSKA W MIEJSCU WEZWANIA, TERAZ NALEZALOBY ZMIANIC WPIS W REJESTRZE. CZY MOGLBYS MI PODPOWIEDZIEC JAK TWOJA ZONA TO ZALATWILA W IZBACH PIELEGNIARSKICH - CZY DOKONALA ZMIANY W DOTYCHCZASOWYM REJESTRZE, CZY REJESTROWALA NOWA INDYWIDUALNA PRAKTYKE?

POZDRAWIAM

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Odp: Jak BEZPIECZNIE zmieniÄ? miejsce wykonywania ??wiadcze???
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 02, 2008, 15:22:39 pm »
Witam  :)
Po krzyku (wielkie litery) zorientowa??em siÄ?, ??e to sprawa pilna  ;) i rzeczywi??cie jest ma??o czasu.

1. W izbach pielÄ?gniarskich trzeba z??o??yÄ? wniosek (majÄ? tam ju?? gotowe wzory - druki) o wpis do rejestru indywidualnych praktyk pielÄ?gniarskich (na tym formularzu nale??y zakre??liÄ? kwadracik "indywidualna praktyka pielÄ?gniarska", a nie "indywidualna praktyka pielÄ?gniarska w miejscu wezwania".

2. Nale??y do??Ä?czyÄ? kserokopie dokument??w:
a/ zmiana wpisu do ewidencji dzia??alno??ci gospodarczej (z nowym lokalem)
b/ opinia sanepidu (do nowego gabinetu)
c/ umowa najmu lokalu przeznaczonego na gabinet
d/ umowa z firmÄ? utylizujÄ?cÄ? odpady medyczne

3. Trzeba poprosiÄ? w Izbach PielÄ?gniarskich, aby przy??pieszyli dokonanie wpisu.

Na maila wy??lÄ? numer telefonu mojej ??ony - mo??e obop??lna wymiana informacji dot. prowadzonej dzia??alno??ci, pomo??e skorzystaÄ? obu stronom  ;)

Pozdrawiam,
KRZYSZTOF

Offline SERWERKA

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Jak BEZPIECZNIE zmieniÄ? miejsce wykonywania ??wiadcze???
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 02, 2008, 18:01:28 pm »
Serdeczne dzieki za szybka odpowiedz. Sprawa w istocie jest pilna, wiadomo grudzien.... Wlasciwie ja sprawe mam nieco ulatwiona gdyz po prostu przekwalifikowalam lokal, ktory do tej pory pelnil funkcje "pomieszczenia na przechowywanie dokumentacji" na gabinet pielegniarki POZ, mam juz pozytywna opinie Sanepidu, nie zmienialam adresu siedziby wiec odpada mi zalatwianie spraw w urzedzie. W takim razie czeka mnie tylko przekwalifikowanie dzialalnosci w izbach, ciekawa bylam po prostu czy Twoja zona rowniez funkcjonowala wczesniej jako "indywidualna praktyka w miejscu wezwania", gdy?? nie wiem co teraz z tym wpisem, czy trzeba poprosic o jego wykreslenie i zlozyc wniosek o nowy wpis (bez dopisku "w miejscu wezwania")?

Pozdrawiam

Offline SERWERKA

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Jak BEZPIECZNIE zmieniÄ? miejsce wykonywania ??wiadcze???
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 02, 2008, 18:24:18 pm »
Zapomnialam podac maila : magdalena.2891@wp.pl. Jestem na kontrakcie z NFZ od 2000r. wiec rowniez chetnie sluze pomoca.

Pozdrawiam

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Odp: Jak BEZPIECZNIE zmieniÄ? miejsce wykonywania ??wiadcze???
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 02, 2008, 18:52:05 pm »
... ciekawa bylam po prostu czy Twoja zona rowniez funkcjonowala wczesniej jako "indywidualna praktyka w miejscu wezwania", gdy?? nie wiem co teraz z tym wpisem, czy trzeba poprosic o jego wykreslenie i zlozyc wniosek o nowy wpis (bez dopisku "w miejscu wezwania")?

Tak by??o w istocie i trzeba by??o zmieniÄ?. W naszym przypadku zosta?? ten sam numer wpisu tylko zosta??a zmieniona nazwa wykonywanej praktyki (bez dopisku "w miejscu wezwania"). WiÄ?za??o siÄ? to oczywi??cie z konieczno??ciÄ? wype??nienia odpowiedniego formularza i uiszczenia op??aty 50 PLN. U nas zmiany akceptowane sÄ? na specjalnych posiedzeniach w Izbach (raz w miesiÄ?cu).

Pzdr.
KRZYSZTOF


edit: zmiana tematu
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2008, 20:14:23 pm wysłana przez pav »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 145
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3062 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2945 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]