collapse

Reklama


Autor Wątek: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?  (Przeczytany 78193 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #120 dnia: Stycznia 01, 2013, 21:16:21 pm »
To nie była odpowiedź na Twoje pytanie.
W ZPO sprawdzanie nie jest wymagane, gdyż:
Cytuj
brak jest podstawy prawnej

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #121 dnia: Stycznia 01, 2013, 22:13:05 pm »
dokładnie, po drugie jaki sens ma sprawdzenie u realizatora jeżeli już NFZ potwierdził prawo do świadczenia.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #122 dnia: Stycznia 02, 2013, 09:30:54 am »
na 1 pytanie niekoniecznie tak. Pliki w katalogu CWU różnią się przynajmniej tym, że są zahasłowane. Nie wiadomo czy je obejmie funkcja importu. Poza tym instalować PPS tylko po to żeby sprawdzać (dodatkowa licencja)? Skoro lekarz nie wprowadza sam usług to jak sprawdzi pacjenta którego nie ma w bazie? Będzie potrafił?
Jeżeli by nie obejmowała funkcja importu to czemu by te pliki miały służyć? Próbowałem je dodawać z innej instalacji do \CWU nie widzi ich, jak skasuje te zrobione w dane instalacji to w zakładce pacjenta widzi sprawdzenie.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 02, 2013, 10:10:36 am »
Jeżeli by nie obejmowała funkcja importu to czemu by te pliki miały służyć? Próbowałem je dodawać z innej instalacji do \CWU nie widzi ich, jak skasuje te zrobione w dane instalacji to w zakładce pacjenta widzi sprawdzenie.

Nie wiem czemu mają służyć, już niedawno pisałem, że dostałem odpowiedź z Kamsoft iż pliki te lepiej przechowywać na wypadek późniejszych sporów z NFZ.
Sam fakt potwierdzenia uprawnień (kod autoryzacji i data) przechowywany jest w bazie. Wgranie lub skasowanie plików w katalogu CWU nic nie daje.
Funkcja importu umożliwiająca wczytanie plików potwierdzeń pobranych bezpoiśrednio z eWUŚ na pewno nie umożliwi wczytanie plików potwierdzeń z KS-PPS ponieważ tamte pliki to XML, te pliki to spakowane i zahasłowane pliki XML. Owszem Kamsoft może wprowadzić funkcję importu swoich plików - pytanie tylko czy to zrobi.

Offline ulka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pomógł? 0
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 02, 2013, 11:18:56 am »
Jeśli sprawdzę pacjenta w ewuś przez pps np. dziś i dziś zostanie przyjęty przez lekarza ale  tę wizytę wpisze do pps jutro , czy kod autoryzacji zostanie dołączony ten wczorajszy ?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 02, 2013, 11:21:54 am »
Tak jesli data udzielenia świadczenia będzie taka jak sprawdzenia

Offline Elethar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 1
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 02, 2013, 11:24:00 am »
Witam.
Może przegapiłem tą informacje, ale nurtuje mnie wątpliwość czy kod z potwierdzeniem będzie dołączony do raportu statystycznego ze świadczeniami. Czy wystarczy informacja, że pacjent został sprawdzony w eWUŚ i ma status sprawdzony/ubezpieczony. Pracuję na PPSie z kilkoma końcówkami. Sytuacja wygląda tak, że przy sprawdzeniu uprawnień w rejestracji plik zapisuje się na dysku tegoż komputera. Gdy podglądam sprawdzonego pacjenta u siebie w administracji na instalacji z bazą pojawia się informacja "pacjent jest ubezpieczony", ale gdy próbuje podejrzeć dalej wyskakuje komunikat "nie udało się odnaleźć pliku z potwierdzeniem...".
Czy w takim razie jeśli plik jest niezbędny do raportu statystycznego muszę zgrać wszystkie potwierdzenia z końcówek do siebie? Czy istnieje możliwość automatycznego zapisywania potwierdzeń dokonanych na końcówkach na komputerze z bazą?

Offline poradnia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 02, 2013, 12:26:43 pm »
Cytuj
Wszystkie świadczenia sprawozdawane w raportach statystycznych muszą mieć podaną podstawę ubezpieczenia.
Jeżeli jest to óswiadczenie to zaznaczasz/wpisujesz że to óswiadczenie i koniec - oświadczenia nie wysyłasz tylko trzymasz w dokumentacji przez 5 lat.
Jeżęli jest to dokument potwierdzający prawo do świadczeń (te dokumenty co w tej chwili), spisujesz odpowiednie dane (inne dla każdego dokumentu) i przesyłasz te dane w raporcie stat.

Jeżeli sprawdzisz przez eWUŚ korzystając z PPS'a to PPS zapisuje potwierdzenia na dysku - liczę że automatycznie dołączy kody autoryzacji do raportów.
Ból jest taki że przez eWUŚ możesz potwierdzić świadczenie tylko w dniu sprawdzania, nie ma możliwości sprawdzania wstecz.

Ja planuje że rejestratorki będą sprawdzały status ubezpieczonego przez eWUŚ (strona nfz) i zapisywały na dysku potwierdzenia (kody autoryzacji), oczywiście w dniu wykonywania porady - tak planuje dla AOS który jest wprowadzany na koniec miesiąca - takie rozwiązanie ze względu na inna lokalizację poradni AOS niż główna siedziba.
.... mam dokładnie taki sam pomysł jeśli chodzi o AOS, ale jak rozwiązać problem w rehabilitacji, kiedy jest to stała rehabilitacja pacjentów. Pajenci przychodzą regularnie np. Pacjent X przychodzi dwa razy w tygodniu, czy to oznacza, że ja muszę go dwa razy w tyg. sprawdzać i zapisywać kody??? Logiczne jest przecież, że jeśli jest ubezpieczony w poniedziałek to i w piątek tez będzie. Czy ten kod jest codziennie inny i wymagany do każdej wizyty czy może być ten sam generowany raz w miesiącu???
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2013, 12:36:49 pm wysłana przez poradnia »

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #128 dnia: Stycznia 02, 2013, 13:14:56 pm »
<..>
Pacjent X przychodzi dwa razy w tygodniu, czy to oznacza, że ja muszę go dwa razy w tyg. sprawdzać i zapisywać kody??? Logiczne jest przecież, że jeśli jest ubezpieczony w poniedziałek to i w piątek tez będzie. Czy ten kod jest codziennie inny i wymagany do każdej wizyty czy może być ten sam generowany raz w miesiącu???
Na chwile obecną TAK - za każdym dniem świadczeń trzeba wygenerować plik eWUS
Co do "Logiczności" to się nie zgodzę, bo  pacjentowi może wygasnąć prawo do świadczeń w trakcie
(często długiej) rehabilitacji .
Kod jest codziennie inny po potwierdza uprawnienie tylko na dany dzień.
 

Offline poradnia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #129 dnia: Stycznia 02, 2013, 13:57:41 pm »
no może ja pojmuję to inaczej, chyba jednak składki zdrowotne odprowadzane są co miesiąc, więc nie może wygasnąć pacjentowi ubezpieczenie w połowie stycznia np. Do tej pory RMUA obowiązywało przez cały miesiąc, wystarczyło jedno. Nie wiem, nie jestem księgową, ale tak mi się wydaje.

A jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło; jak zapisuję dane kody autoryzacyjne, to "wrzucam" je po prostu do jednego pliku. Ale jak potem przyporządkowac dany kod do nazwiska pacjenta??? Czy powinno się je jakos opisywać czy to jakoś automatycznie rozpozna przy imporcie ewentualnym do PPSa??? Jak to ogarnąć .....???  :o

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #130 dnia: Stycznia 02, 2013, 14:01:35 pm »
no może ja pojmuję to inaczej, chyba jednak składki zdrowotne odprowadzane są co miesiąc, więc nie może wygasnąć pacjentowi ubezpieczenie w połowie stycznia np. Do tej pory RMUA obowiązywało przez cały miesiąc, wystarczyło jedno. Nie wiem, nie jestem księgową, ale tak mi się wydaje.

Jak wpiszesz RMUA to proszę bradzo wystarczy. Niestety kod autoryzacji jest ważny tylko i wyłącznie w dniu wygenerowania.
Nie ma żadnego problemu wpisuj każdemu pacjentowi dokument ubezpieczenia to nie trzeba go będzie sprawdzać za każdym razem.

A jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło; jak zapisuję dane kody autoryzacyjne, to "wrzucam" je po prostu do jednego pliku. Ale jak potem przyporządkowac dany kod do nazwiska pacjenta??? Czy powinno się je jakos opisywać czy to jakoś automatycznie rozpozna przy imporcie ewentualnym do PPSa??? Jak to ogarnąć .....???  :o

Do jakiego pliku wrzucasz kody autoryzacyjne?? Nie ma możliwości wpisania ręcznie kodu do programu.

Offline poradnia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #131 dnia: Stycznia 02, 2013, 14:11:59 pm »
no podobno będzie możliwość zaimportowania ich do PPSa. Juz wcześniej pytałam o to i tak ktos napisał. Rejestratorka u nas nie ma PPSa tylko internet, a ja nie wpisuję świadczeń na bieżąco. Czy coś źle zrozumiałam???  :o próbuję dzwonić no NFZ ale bez skutku :/

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #132 dnia: Stycznia 02, 2013, 14:22:25 pm »
no podobno będzie możliwość zaimportowania ich do PPSa. Juz wcześniej pytałam o to i tak ktos napisał. Rejestratorka u nas nie ma PPSa tylko internet, a ja nie wpisuję świadczeń na bieżąco. Czy coś źle zrozumiałam???  :o

No podobno będzie za 89 zł. Wtedy nie trzeba będzie sie martwić, program w swojej nieskończonej inteligencji sam przypisze kody po PESELu.

próbuję dzwonić no NFZ ale bez skutku :/

A po cóż? Coś będą tam wiedzieli? Jeszcze powiedzą, że nie jest to potrzebne i będzie później problem.

Offline poradnia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #133 dnia: Stycznia 02, 2013, 14:30:41 pm »
bardzo dziękuję za pomoc, a jeśli korzystam z funkcji w PPSie "Sprawdź w eWUŚ" i na dany dzień mi potwierdza danego pacjenta, to juz nie muszę sprawdzać go na stronie eWUŚ i zapisywać tych nieszczęsnych kodów???
a co do tel. do NFZ to po prostu naiwnie wciąż wierzę, że może jednak któregoś pięknego dnia usłyszę coś więcej ...... i do tego zrozumiem co rozmówca miał na myśli :)
a tak w ogóle, to jakim cudem Wy wiecie więcej niż NFZ?? Może powinni Was tam zatrudnić jako Speców ;)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #134 dnia: Stycznia 02, 2013, 15:43:57 pm »
bardzo dziękuję za pomoc, a jeśli korzystam z funkcji w PPSie "Sprawdź w eWUŚ" i na dany dzień mi potwierdza danego pacjenta, to juz nie muszę sprawdzać go na stronie eWUŚ i zapisywać tych nieszczęsnych kodów???

Uzgodnijmy to raz a dobrze!
Jeżeli sprawdzasz pacjentów przez Portal eWUŚ to nie masz sobie spisywać kodów które Ci się dla potwierdzeń wyświetlą tylko masz pobrać potwierdzenie (jest tam klawisz). Pobrane pliki potwierdzeń zapisuj sobie w bezpiecznym miejscu i potem z wykupioną opcją importu będziesz je mogła zaimportować do PPSa!
Ręcznie spisanych kodów NIE będzie się dało wpisać do programu (takie info na dziś).
Jedno sprawdzenie w eWUŚ = Jeden plik XML z potwierdzeniem!!!

Cytuj
a tak w ogóle, to jakim cudem Wy wiecie więcej niż NFZ?? Może powinni Was tam zatrudnić jako Speców ;)

nie stać Cię ;-)
a tak na serio to sami jako zbiorowa świadomość forumppsa dochodzimy do tego co i jak robić.. a czy jest to wszystko poprawne i zgodne z intencjami autora z MZ czy NFZ..

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 192
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]