collapse

Reklama


Autor Wątek: Liczba sprawozdanych świadczeń  (Przeczytany 27147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 07, 2012, 09:31:51 am »
Witam , tych pacjentów którzy wrócili z błędem ale mieszczą się w limicie musisz jeszcze raz poprawic i wysłac , wtedy status zmieni się na green

Offline mariusz291

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? -2
  • Zachodniopomorski OW NFZ
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 07, 2012, 10:18:13 am »
Jak będzie coś wiadomo co z usługą ze znacznikiem "nagły" to dajcie znać. Może to jest to rozwiązanie.

Offline Niunciako

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 07, 2012, 12:47:23 pm »
u mnie wywalilo błedy z lipca jak wysłałem dzisiaj raport, ale pow czytaniu go wszystko jest pomieszane , np zakwestionowane sa wszystkie porady danego dnia u jednego psychiatry, gdzie wg tej weryfikacji powinno odrzucic tylko te ktore sie nie mieszcza w harmonogramie,??? u innych tez wszystkie z lipca a u niektórych , kilka zatwierdzonych reszta z błędem ale mimo to do harmonogramu jeszcze duzo brakuje,,, tez tak macie w wielkopolskim?   dzwonil ktos co z tym robic..?

tak ja dzisiaj dzwoniłam, też wróciło mi chyba połowę z tą informacją. Odebrał tylko jeden z informatyków bo dział walidacji ma urlop :)
Powiedział, że zgłosi problem, ale można też samemu alarmować wysyłając maile na:
pawel.lisik@nfz-poznan.pl
robert.majchrzak@nfz-poznan.pl

Powiedział, że im więcej będzie zgłoszeń tym szybciej to naprawią. Błędnie zliczane są wartości godzinowe z harmonorgramów.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 07, 2012, 20:59:09 pm »
Witam ja poprawiłem tak zeby było co do minuty czyli te które przekraczały  - to usunąłem tylko porady, i wróciło potwierdzone ok, dla próby zostawiłem tak , że w jednym dniu przekraczało 15 minut i niestety odrzuciło cały dzien, można wywnioskowac że żadne 20% powyżej limitu nie jest uwzględniane...

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 07, 2012, 22:41:54 pm »
Witam , tych pacjentów którzy wrócili z błędem ale mieszczą się w limicie musisz jeszcze raz poprawic i wysłac , wtedy status zmieni się na green
Niekoniecznie właśnie dzisiaj poprawiłem całe półrocze (warm-maz) i wystarczy, że usunąłem te niezgodne z harmonogramem to pozostałe błędne, które mieściły się w limicie wróciły na swoje miejsce, tzn. zostały uznane za poprawne bez klikania. Tyle, że po wysłaniu raportu z usuniętymi ponadlimitowymi musiałem dzwonić do NFZ do specjalisty od raportów (on sam tak się ze mną umawiał - w sumie pomocny i cierpliwy człowiek) aby ręcznie zrobił ponowną walidację i wówczas te mieszczące się w limicie , a uznane za błędne zmieniły status. Jest to bardzo ważne w poradniach gdzie do poprawienia jest kilka tysięcy porad - wystarczy wówczas usunąć tylko kilka ponadlimitowych.

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 09, 2012, 09:54:03 am »
Ponoć centrala nakazała wszystkim oddziałom by wszystko w pierwszym półroczu traktowali jako ostrzeżenia
Powinny ponownie się pozaświecać raporty - kazano czekać w 10 OW na raporty

a więc czekamy.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 09, 2012, 10:01:27 am »
Witam , czyli i tak to będzie trzeba poprawić jak bedzie ostrzeżenie czy pierwsze pólrocze zostawią  ??

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 09, 2012, 10:07:39 am »
Z trybem nagłym nie przeszło. Wszystko wyrzucone jako błąd.

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 09, 2012, 10:53:46 am »
jak będzie ostrzeżenie to przejdzie ale tylko pierwsze półrocze

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 09, 2012, 11:03:08 am »
Witam , czyli i tak to będzie trzeba poprawić jak bedzie ostrzeżenie czy pierwsze pólrocze zostawią  ??
I półrocze zostawili w spokoju, wszystkie błędy zmieniły status na informacje. Jako błędy będą traktowane od lipca - to są oficjalne informacje z war-maz oddziału NFZ. Ci, którzy się napracowali jak ja i wysłali już korekty mogą jeszcze raz wprowadzić wykreślonych pacjentów :-)), bez komentarza ale krótko... jednak się powstrzymam przed wulgaryzmami pip pip pip...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 09, 2012, 11:42:26 am »
jak będzie ostrzeżenie to przejdzie ale tylko pierwsze półrocze


Co mnie obchodzi I półrocze. To była próba lipca i już wiadomo, że nie przejdzie.

Offline robson007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 12, 2012, 10:12:46 am »
usunąć usługę w PPS/SOMED jest łatwo ale te porady odbyły się - PACJENT DOSTAŁ RECEPTĘ - REFUNDOWANĄ - w większości przypadków a psychotropy są drogie. Teraz porównanie recepta pacjenta z wizytą, której brak po stronie NFZ i co z refundacją?Nie zapuka ktoś z kontroli aby oddać za refundację? /dzisiaj nie ale za kilka miesięcy?/ Lepiej zmienić usługę np. z 0,5 na 0,25 jeśli się da oczywiście. Jeśli czas pracy np 5h a usług na 14h to ciężko coś wykombinować aby każdy dostał usługę. Może porada recepturowa się kłania w koszyku.

Offline Justek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 12, 2012, 10:52:52 am »
usunąć usługę w PPS/SOMED jest łatwo ale te porady odbyły się - PACJENT DOSTAŁ RECEPTĘ - REFUNDOWANĄ - w większości przypadków a psychotropy są drogie. Teraz porównanie recepta pacjenta z wizytą, której brak po stronie NFZ i co z refundacją?Nie zapuka ktoś z kontroli aby oddać za refundację? /dzisiaj nie ale za kilka miesięcy?/ Lepiej zmienić usługę np. z 0,5 na 0,25 jeśli się da oczywiście. Jeśli czas pracy np 5h a usług na 14h to ciężko coś wykombinować aby każdy dostał usługę. Może porada recepturowa się kłania w koszyku.
Zawsze można powiedzieć, że pacjent był prywatnie. Byle porada była wpisana w historii choroby. Tylko wtedy moż e US zapytać co z fakturą?  jakby nie patrzeć to my dostajemy w łeb...

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 13, 2012, 08:06:12 am »
Komunikat dla świadczeniodawców w rodzaju OPIEKA PSYCHIATRYCZNA I LECZENIE UZALEŻNIEŃ

W związku z przeprowadzoną weryfikacją kontrolną w zakresie sprawdzenia numer 50811005 -liczba sprawozdanych świadczeń wykonanych przez osobę personelu medycznego przewyższa liczbę świadczeń możliwych do wykonania w czasie określonym w harmonogramie deklarowanym Opolski Oddział NFZ informuje, iż po analizie zakwestionowanych świadczeń świadczenia opisane wynikiem weryfikacji ?błąd? w okresie styczeń-czerwiec 2012  otrzymały status weryfikacji ,,ostrzeżenie?, a dopiero od miesiąca lipca br.  otrzymają wynik  weryfikacji ? błąd?. 
Powyższe sprawdzenie jest wynikiem zapisów § 24 punkt 5 zarządzenia nr 65/2011/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dn. 17.10.2011 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień  cyt.  ,,łączny czas zrealizowanych świadczeń wykazanych do rozliczenia nie może przekraczać czasu pracy personelu realizującego świadczenia wynikającego z harmonogramu czasu pracy personelu udzielającego świadczenia?.
Jednocześnie Opolski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina świadczeniodawcom udzielającym świadczeń w ramach umów zawartych z Funduszem w przedmiotowym rodzaju o przestrzeganiu zapisu § 6 ?Ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej?            ( Dz. U. 08.81.484 z dn. 13.05.2008 r.).
Wobec powyższego tut. Oddział NFZ Zwraca się z prośbą o sprawdzenie, czy w okresie realizacji umowy nie wystąpiły pozycje rozliczeniowe wykraczające poza zadeklarowany harmonogram czasu pracy personelu udzielającego świadczeń. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości świadczeniodawca winien niezwłocznie dokonać korekty dokumentów rozliczeniowych związanych z jego rozliczeniem finansowym  albo złożyć pisemne wyjaśnienia w celu zweryfikowania sprawy.

Opole, 8-10-2012
Źródło: Wydział Świadczeń Opieki  Zdrowotnej
Pozdrawiam
Bartosz

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Liczba sprawozdanych świadczeń
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 16, 2012, 14:36:21 pm »
Witam, przede wszystkim tych z Wielkopolskiego OW , ponoć w weekend mają zrobić weryfikacje od stycznia, nie wiem tylko z jakim statusem, ( błąd, czy ostrzeżenie...?)..... lipiec poprawiłem, ale jak od stycznia to mozliwości poprawy chyba nie ma tylko trzeba będzie usuwac i zwracac kaske... :'(

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 139
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 1

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]