collapse

Reklama


Autor Wątek: KS - Somed Forum  (Przeczytany 19712 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

piotom0

  • Gość
KS - Somed Forum
« dnia: Listopada 15, 2008, 20:32:39 pm »
Witam
Szukam pomocy w obs??udze programu KS Somed.
Wdro??y??em ten system u siebie w przychodni ale na realnÄ? pomoc ze strony dostawcy oprogramowania nie mam co liczyÄ?.
Szukam os??b pracujÄ?cych w tym systemie.
Mo??e jest jakie?? forum lub lista mailowa?

Temat na dzi??. Po zmianie kod??w ICD 10  Zamiana us??ug na podstawie ICD10 http://www.kamsoft.pl/prod/somed/index.htm nie mogÄ? wygenerowaÄ? raportu - brak odpowiednich rubryk w szablonie.
Jak zwykle brak opisu w helpie i na stronie www.
Mo??e kto?? wie jak to siÄ? robi?

Pozdrawiam
Piotom0

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 19, 2008, 08:24:13 am »
Witam,
ProszÄ? spr??bowaÄ? zadaÄ? pytanie korzystajÄ?c z przycisku E-MAIL. Uruchomiony zostanie program pocztowy z "wrzuconymi" adresami do sekcji serwisu systemu KS-SOMED. Je??li nie m??g?? Pan uzyskaÄ? odpowiedzi od przedstawiciela w terenie, proszÄ? te?? w wiadomo??ci zaznaczyÄ?, o kogo chodzi. DziÄ?ki temu bÄ?dziemy mogli doszkoliÄ? co poniekt??rych Partner??w, wiemy bowiem, ??e z nowymi funkcjami systemu bywa czasem k??opot. Ja osobi??cie nie zajmujÄ? siÄ? obs??ugÄ? serwisowÄ?, wiÄ?c takie szczeg????y wola??bym pozostawiÄ? fachowcom. Ale je??li nadal nie uzyska Pan wyczerpujÄ?cej informacji obiecujÄ?, ??e poproszÄ? o przygotowanie odpowiedniej informacji i zamieszczÄ? na forum.

piotom0

  • Gość
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 19, 2008, 21:20:46 pm »
DziÄ?kuje za odpowied??.
Mam nadziejÄ?, ??e powstanie kiedy?? forum niezale??ne programu Somed.
Problemy moje sÄ? po czÄ???ci spowodowane kiepskÄ? instrukcjÄ? do tego programu.
Pomimo jej obszerno??ci nie ma w prosty, szczeg????owy spos??b wyt??umaczonych poszczeg??lnych procedur dotyczÄ?cych POZ. Poza tym wprowadzane zmiany w programie nie sÄ? sygnalizowane w instrukcji (choÄ?by has??em "nowo??Ä? z dnia...."). Trzeba przekopywaÄ? siÄ? przez ca??ego pdf-a, co jest ??mudne.
Uwa??am, ??e sam program stara siÄ? nadÄ???aÄ? za wymaganiami NFZ-u lecz firma zapomina o ko??cowym u??ytkowniku kt??ry nie zawsze jest informatykiem z do??wiadczeniem w pracy na tym systemie.
Poza tym, niewiele jest - przynajmiej na moim terenie - jednostek pracujÄ?cych w ks-somed. Nie ma u kogo zasiÄ?gnÄ?Ä? rzeczowej porady a pomoc ze strony producenta jest czÄ?sto zdawkowa lub lakoniczna, co ma miejsce w przypadku zamiany kod??w ICD10 i nastÄ?pstw tej decyzji.
Opisano procedurÄ? zmiany samych kod??w ale zabrak??o dalszych informacji o sposobie generowania raportu .itd...
Program jest dobrym narzÄ?dziem ale niestety wsparcie do niego le??y.
Mam nadziejÄ?, ??e to siÄ? zmieni.Przyja??niejsze helpy ulepszy??y by zdecydowanie pracÄ?.

Pozdrawiam
Piotom0





Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 24, 2008, 08:58:22 am »
witam

czytam czytam i przerazam sie coraz bardziej ..
przeciez ten program kosztuje juz sporo a jego wdrozenie i wsparcie techniczne jest jeszcze drozsze (przewyzsza cene licencji)

jezeli naprawde sa az takie problemy z serwisem i pomoca techniczna to powaznie sie zastanowie nad wdrozeniem Someda (do czego przymierzam sie juz od ponad roku)

w moim przypadku Somed ma byc rozwinieciem PPSa i umozliwieniem prawdziwego zinformatyzowania pracy naszej firmy (a nie ograniczneie sie tylko do wspomagania rozliczen jak w PPSie)

jezeli to mozliwe to prosilbym o opisanie jak wygladalo u Pana wdrozenie Someda i czy pracowal Pan wczesniej na PPSie ?

pozdrawiam

piotom0

  • Gość
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 24, 2008, 10:53:02 am »
Witam.
Przesiad??em siÄ? na Somed po wcze??niejszej pracy na PPS oraz Ksswd.
Oto moje spostrze??enia dotyczÄ?ce tej zmiany:

1. Zakup nowych komputer??w spe??niajÄ?cych wymogi KSSOMED - z przynajmniej 1G ramu na stacje robocze i 2Gramu na serwer - podczas spotka?? zapewniano mnie, ??e na moim sprzÄ?cie zmiana z PPS na somed bÄ?dzie bezproblemowa. Okaza??o sie inaczej i musia??em zmieniaÄ? konfiguracjÄ? wszystkich komputer??w oraz zakupiÄ? nowy mocny komputer na serwer.
2. Zakup rutera i element??w sieci - nieodzowny.
3. Instalacja oprogramowania - trwa??a ??Ä?cznie 3 dni. Przeniesienie czÄ???ci systemu - tj. listy pacjent??w i deklaracji. Na chwilÄ? instalacji nie przenoszono us??ug.
4. Instalacja ograniczy??a siÄ? do zainstalowania podstawowych funkcji. Reszta mia??a byÄ? zrobiona w nied??ugim czasie - u mnie to trwa do dnia dzisiajeszego.
5. Somed jest bardzo rozudowanym systemem i wymaga od u??ytkownika bardzo du??ego zaanga??owania w jego obs??ugÄ?. Czytanie instrukcji jest bardzo czasoch??onne a napisane w nich stwierdzenia niestety nie wyja??nione.
6. Brakuje kontekstowej pomocy dla poszczeg??lnych funkcji - helpa z wyja??nionymi poszczeg??lnymi funkcjami programu.
7. Instrukcja, pomimo jej aktualizacji nie wyja??nia wszystkich kwestii nowowprowadznych funkcji w spos??b jasny, krok po kroku. ??ek?? bym, ??e napisana jest dla informatyka i przez informatyka. Brakuje np opisu pracy w kontekcie POZ.
8. Konsultacje z pracownikami terenowymi ko??czy??y siÄ? roz??o??eniem rÄ?k lub stwierdzeniem, ??e jest to jeszcze niemo??liwe do wprowadzenia - gratyfikacja finansowa za bezowocny przyjazd jednak mile widziana.
9. Proponuje podpisaÄ? fakturÄ? odbioru systemu po jego ca??kowitej instalacji - zgodznie z Pa??stwa oczekiwaniami i skonfigurowanymi funkcjami. Ka??dy przyjazd serwisanta i ka??da dodatkowa opcja jest dodatkowo p??atna.
10. Niestety system ma jeszcze b??Ä?dy i niedociÄ?gnÄ?cia. Niekt??re b??Ä?dy systemu nie sÄ? mo??liwe do wyeliminowania bez przyjazdu serwisanta. Niekt??re jeszcze do tej pory mnie nÄ?kajÄ? i nie zosta??y jeszcze zidentyfikowane.
11. Brak fachowej porady w formie osobistej konsultacji serwisanta - powiedzmy konserwacji systemu raz w miesiÄ?cu - m??g??by skutkowaÄ? rozwiÄ?zaniem niekt??rych problem??w. Sam nie jestem w stanie stwierdziÄ? czy jest to moja wina czy wina systemu.
12. Niestety trzeba szkoliÄ? personel - t??umaczenie osobiste nie wiele daje. WiÄ?c kursy Kamsoft-u a na to potrzebny jest czas.

ReasumujÄ?c KS-SOMED to dobry system a bardzo du??ymi, przysz??o??ciowymi rozwiÄ?zaniami. Niestety rozbudowa poszczeg??lnych funkcji programu nie czyni go prostym w obs??udze. Program posiada (przynajmniej u mnie) kilka nierozwiÄ?zanych problem??w ale my??lÄ?, ??e w przysz??o??ci bÄ?dzie ok.
Brakuje mi wsparcia ze strony kompetentnych serwisant??w bÄ?d?? stworzenia forum uzytkownik??w dostÄ?pnego spod systemu - znacznie u??atwi??o by to pracÄ?.
Praca na takim systemie wymaga znaznego zaanga??owania czasowego i wiÄ???e siÄ? z wdro??eniem pracownik??w i operator??w.

Pozdrawiam i ??yczÄ? powodzenia
Piotom0
 

 

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 24, 2008, 13:22:30 pm »
witam ponownie

bardzo dziekuje za ta odpowiedz !
jezeli to mozliwe to jeszcze kiedys sie z Panem skontaktuje bo bede chcial omowic troche szczegolow !
narazie utknalem przy konkursach ofert i nie mam czasu nawet myslec o Somedzie :-/

odpukac PPS jest wreszcie sprawny i niezawodny w moich zastosowaniach !

pozdrawiam


Mirek

  • Gość
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 24, 2008, 20:25:31 pm »
Witam,
Ca??e PZ Oddzia?? Podlaski POZ przechodzi na KS-SOMED (moja przychodnia te?? musia??a po??egnaÄ? siÄ? z PPS  :'( niestety, w grupie tak ju?? jest), wiÄ?c mo??na oczekiwaÄ?, ??e forum powstanie lub w ramach tego zacznie siÄ? rozwijaÄ? ten dzia??.

Pozdrawiam,
Mirek

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 24, 2008, 20:58:06 pm »
hej

dobrze slyszec ze bedzie wiecej ludzi na Somedzie :-D w kupie razniej wiec moze uda sie wywalczyc na producencie porzadny support ! gorzej jak bedzie za duzo klientow a za malo ludzi po stronie Kamsoftu do jego serwisu .. na poczatku roku tak to chyba wygladalo w ekipie PPSa ktorego popularnosc chyba przerosla producenta i ciezko bylo nie tylko dobic sie do serwisu ale i do dzialu handlowego zeby licencje kupic ;-)

a co do PZ to oni widze caly czas cos kombinuja .. pod koniec 2007 roku kiedy interesowalem sie systemem KSOP z Katowickiego COIGu to wygladalo na to ze PZ sie juz z nimi porozumialo i wszyscy z PZ beda musieli kupic ten system (po dobrej wynegocjowanej cenie)

my niestety z KSOPa zrezygnowalismy z pewnych powodow a szkoda bo system zapowiadal sie naprawde ciekawie !

pozdrawiam

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 24, 2008, 21:00:26 pm »
Witam,
Ca??e PZ Oddzia?? Podlaski POZ przechodzi na KS-SOMED (moja przychodnia te?? musia??a po??egnaÄ? siÄ? z PPS  :'( niestety, w grupie tak ju?? jest), wiÄ?c mo??na oczekiwaÄ?, ??e forum powstanie lub w ramach tego zacznie siÄ? rozwijaÄ? ten dzia??.
Mo??esz mi wyja??niÄ? jak to jest z tym PZ? WymuszajÄ? na przej??cie na SOMED, kt??ry jak czytamy wy??ej jest bardzo drogi, bardzo kosztowny w utrzymaniu, nie dzia??a prawid??owo, mo??e byÄ? wymagany przez to, ??e jeste?? w jakie?? grupie lekarzy czy co?? takiego? Przecie?? to PZ nawet nie ma domeny w??asnej za parÄ? z??otych, maila podaje w op.pl Ich strona zajmuje 30% mojego  monitora, wiÄ?c jak mo??na im ufaÄ? je??li chodzi o nowe technologie? To jaka?? sekta jest? mi siÄ? to kojarzy z jedynÄ? s??usznÄ? rozg??o??nia radiowÄ?.
Napisz mi proszÄ? jak to wyglÄ?da od strony ??wiadczeniodawcy bÄ?dÄ?cego w PZ, bo ja nie mogÄ? sobie tego wyobraziÄ?, ??e kto?? mo??e wymuszaÄ? co??.

dodane: przejrza??em tÄ? stronÄ? pz.nazwa.pl - naprawdÄ? im kto?? wierzy i?? oni sÄ? obyci z IT? Przecie?? reklamy albo nie dzia??ajÄ? albo wyglÄ?dajÄ? jak z lat 90. RozwalajÄ?ca jest oferta dla lekarzy. NaprawdÄ? dzia??y IT w przychodniach podejmujÄ? decyzjÄ? na podstawie opinii takich ekspert??w?

Je??li bÄ?dzie wiÄ?cej temat??w i post??w na temat SOMED, oczywi??cie powstanie dzia?? podobny do PPSu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2008, 21:12:16 pm wysłana przez Przemys??aw »

Mirek

  • Gość
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 24, 2008, 21:40:48 pm »
Jak w tym PZ jest to nie wiem - nie jestem lekarzem. Kto tam podjÄ??? takÄ? decyzjÄ? i co nimi kierowa??o, aby przej??Ä? z KS-PPS na KS-SOMED? Z tego co s??ysza??em to wynegocjowali cenÄ? zakupu za ok. 1/3 tego co jest na stronach Kamsoftu oraz przez 5 lat przed??u??enie licencji za 20% ceny zakupu - ale to i tak wiÄ?cej ni?? za PPS'a. Wszystkie przychodnie przesz??y, poniewa?? w grupie si??a, a z NFZ czasami trzeba ...
WidzÄ?, ??e Kamsoft Podlasie, te?? zarobi http://www.podlasie.kssa.pl/KS-PPS 4,88 za minutÄ? :) pluz wdro??enie dla ponad 160 POZ.
Ja sam zajmujÄ? siÄ? zawodowo informatykÄ?, ale ca??e szczÄ???cie nie zwiÄ?zanÄ? z NFZ, chocia?? przez pomoc dla znajomych wciÄ?gam siÄ? chyba za bardzo :).
Do ich stron www.pz.podlasie.pl mo??na siÄ? przyzwyczaiÄ?, ale na poczÄ?tku moja reakcja (z racji zawodu) by??a podobna. Obecnie traktujÄ?, ??e ten typ tak ma i nie dziwi mnie fakt, ??e wybrali SOMED'a.

Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 25, 2008, 10:33:12 am »
hej

poczytalem sobie troche na tych stronkach z linkow i mam kilka przemyslen ..
- takie hurtowe wdrozenie moze sie okazac jedna wielka klapa ..
- wozenie serwerow do Kamsoftu .. no comment ..
- wymagania sprzetowe sa chore (tu na dole sa doc'i http://www.pz.podlasie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=120&Itemid=1)
- koszty wdrozenia sa nizsze bo a) tylko POZ o ile dobrze widze, b) tylko przeniesienie danych pacjentow bez przenoszenia uslug !!!, c) baza danych OracleXE (darmowa) zamiast platnej wersji Oracla ktora nam oferowali (o ile pamietam ok 4000-5000zl dla 15-30 klientow)

wyglada na to ze to chyba nie Centrala Kamsoft tym wdrozeniem steruje tylko oddzial podlaski ..
ja do tej pory mialem kontakt w sprawach Someda tylko z Centrala i jakos bardziej profi mi sie wydawali! (niestety "moj" handlowiec juz tam nie pracuje :-/)

pozdrawiam

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 25, 2008, 12:04:23 pm »
Totalna amatorszczyzna.
Procesor: 3GHz – 4 GHz czyli Phenom Quad-Core 9950 odpada bo taktowany jest tylko 2.6GHz? Core2 Quad Q9550 2,83 GHz te?? odpada....Na rynku jest tylko kilka procesor??w taktowanych powy??ej 3GHz. Wymagania napisa?? kto?? kompletnie nie majÄ?cy pojÄ?cia na temat procesor??w.

Windows 2000 Server - a gdzie to mo??na kupiÄ?? przecie?? to produkt bez wsparcia od roku 2006 ;D Fachowcy naprawdÄ?.

1x 2,0 GHz Pentium (klasy XEON)

Dali po prostu bardzo stary dokument i tyle...

Widzieli??cie cennik sprzÄ?tu ? Fajne promocje.. do tego dwa razy wpisany ten sam produkt.

Wszystko wyglÄ?da na totalnie amatorskÄ? operacjÄ?. Co do zawo??enia serwer??w to ??art jak z film??w barei.
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2008, 12:22:22 pm wysłana przez Przemys??aw »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 25, 2008, 12:25:03 pm »
A mi najbardziej podoba siÄ? cennik obs??ugi PPS. Instalacja 100/godz. netto + do tego przeniesienie danych za tyle samo i mo??na siÄ? nie??le ob??owiÄ? :D  i do tego jeszcze dojazd dro??ej niz taks??wkÄ?.
Ale nigdzie nie widzÄ? zam??wienia us??ug KS-SOMED, czyli co instalujÄ? a p????niej conajwy??ej na infoliniÄ? ???

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 25, 2008, 19:33:20 pm »
Totalna amatorszczyzna.
Procesor: 3GHz – 4 GHz czyli Phenom Quad-Core 9950 odpada bo taktowany jest tylko 2.6GHz? Core2 Quad Q9550 2,83 GHz te?? odpada....Na rynku jest tylko kilka procesor??w taktowanych powy??ej 3GHz. Wymagania napisa?? kto?? kompletnie nie majÄ?cy pojÄ?cia na temat procesor??w.

a wiesz ze tego nie zauwazylem ? ;-)
dla mnie jak czytam cos takiego to od razu znaczy to tyle ze 3GHz lub cos odpowiadajacego (czyli np Centrino 1,6 - niewazne ze to moblie chodzi mi o odpowiednik mocy)
a co do wielordzeniowek to juz inna bajka no bo przeciez 2x1,8GHz beda duzo szybsze niz 1x3GHz
ale tu nasuwa sie pytanie co na to licencja na Oracla ?
o ile pamietam XE ma ogranicznie do jednego procesora ale teoretycznie na wielordzeniowym powinien pracowac bez problemu ale ..
to pewnie wyjdzie w praktyce !
ja mam np taki problem z PPSem ze Firebird nie potrafi na moim serwerze korzystac z HT (mam starszy serwer HP z PIV 3,2GHz z HT) i musialem na nim wylaczyc w BIOSie HT bo tak to Firebird szedl na polowe mocy obliczniowej procesora ..
moze ma ktos na to rozwiazanie ?

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2008, 19:38:40 pm wysłana przez Przemys??aw »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS - Somed Forum
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 25, 2008, 20:30:44 pm »
Te?? przymierzam siÄ? w dw??ch ZOZ-ach na wdro??enie KS-SOMED, wszystko zale??y od koszt??w wdro??enia systemu. Po przejrzeniu tych cennik??w i za??Ä?cznik??w ze sprzÄ?tem okre??liÄ? to mo??na jako skok na kasÄ? ??wiadczeniodawc??w. Inwestycje w sprzÄ?t, w sieÄ? to koszty, pewnie w niekt??rych o??rodkach stojÄ? jeszcze jakie?? celerony 466MHz. WiÄ?kszo??Ä? ??wiadczeniodawc??w to POZ i pewnie na listach ok. 10 ty?? z??o??onych deklaracji. Czy wdro??enie tak du??ego systemu ma podstawy ekonomiczne czy ??wiadczeniodawcy sÄ? wstanie wykorzystaÄ? mo??liwo??ci tego systemu?

Ja w zak??adzie, wreszcie bÄ?dÄ? m??g?? wykorzystaÄ? serwer na SUSE Linux Enterprise (chyba tyko 4 dystrybucje wspiera Oracle) bo wsp????pracuje baza Oracle z KS-SOMED, ale nie MS Vista.

A co do wersji OracleXE to wersja jest ograniczona o ile dobrze pamiÄ?tam to:
u??ywanie tylko jednego procesora (jeden jednordzeniowy lub jededn dwurdzeniowy), pojemno??Ä? bazy to 4GB, mo??liwo??Ä? uruchomienia tylko jednej instancji oraz maksymalna ilo??Ä? pamiÄ?ci przydzielona bazie danych, wersja XE wykorzystuje poni??ej 1 GB pamiÄ?ci RAM.

Czy kto?? mo??e jest w posiadaniu w miarÄ? aktualnej wersji demonstracyjnej KS-SOMED?  Albo wie czy mo??na zam??wiÄ? takÄ? wersjÄ? w Kamsofcie lub ??ciÄ?gnÄ?Ä? z ftp, bo nie mog??em znale??Ä?. Bo kryjÄ? ten system, MEDIS i PPS mo??na ??ciÄ?gnÄ?Ä? z ftp i ??ledziÄ? zmiany w systemie.


ja mam np taki problem z PPSem ze Firebird nie potrafi na moim serwerze korzystac z HT (mam starszy serwer HP z PIV 3,2GHz z HT) i musialem na nim wylaczyc w BIOSie HT bo tak to Firebird szedl na polowe mocy obliczniowej procesora ..
moze ma ktos na to rozwiazanie ?
pozdrawiam

Problem jest stary i wywodzi siÄ? jeszcze z Interbase, o ile pamiÄ?tam to za nic nie chcia?? pracowaÄ? z procesorami HT. KS ustawia przy instalacji wersje Firebirda na Super Server, zainstaluj Firebirda w wersji Classic Server i sprawd?? jak chodzi z tÄ? wersjÄ?, z do??wiadczenia wiem ??e powinno pom??c. Ka??dy u??ytkownik pod??Ä?czany do bazy traktowany jest wtedy jako osobny proces, a nie jako jeden.

Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 68
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]