collapse

Reklama


Autor Wątek: powierzchnie zebow.  (Przeczytany 20216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 30, 2012, 08:17:38 am »
podziękuj  informatykowi
... albo zaproponuj, aby kolega informatyk poczytał ten wątek forum
    4 lata to sporo czasu i trochę się zmieniło ...

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 30, 2012, 08:57:07 am »
faktycznie przychodzą np.zdublowana usługa(21(ML)(DL),zab36(MOiOD). więc ja nie wiem dlaczego jak wy wszyscy piszecie że tych pow.się nie wprowadza.
Jeśli chodzi o procedurę231505 to nie wiem czy w razie kontroli ten kod tyczy sie pow.(MOD)czy mogę wpisać (MOL)lub(MOB)czy rozpisywać na MO i B?bo skoro nie ma pow.w raporcie to im chyba rybka jakie to pow.aby procedura sie zgadzala?

powierzchnie nie idą do raportu
 NFZ po prostu odrzuca 2 jednakowe procedury na tym samym zębie jednego dnia
mogą być albo rozne na tym samym zębie albo dwie takie same na roznych zębach

natomiast 23.1505 ma w nazwie:
 całkowite opracowanie i odbudowa rozległego ubytku zęba na 3 powierzchniach (MOD)
co raczej wyklucza stosowanie do innych powierzchni

natomiast w karcie  ....

Tak jak koledzy napisali wyżej w komunikacie nie ma miejsca na powierzchnie i takowe nie sa sprawozdawane do NFZ (nawet jeśli kiedyś były to było to bardzo dawno temu). W programie jest możliwość wpisania powierzchni ale według mnie mają one służyć tylko lekarzowi jako informacja o tym co było robione. Jeśli chodzi o dokumentację medyczną to najprawdopodobniej trzeba mieć wyszczególnione na jakich powierzchniach był opracowywany ubytek.
1505 (MOD) można wkazać tylko na zębie który posiada te powierzchnie (i tyczy sie tylko powierzchni MOD a nie jak kiedyś lekarze myśleli że dowolnych 3 powierzchni). 




kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline Sagito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 30, 2012, 10:10:29 am »
zawsze w tych tabelkach muszą być wpisane powierzchnie zębów(4lata tam pracuje),ponieważ inf.twierdzi że inaczej przyjdą zwroty.i faktycznie przychodzą np.zdublowana usługa(21(ML)(DL),zab36(MOiOD). więc ja nie wiem dlaczego jak wy wszyscy piszecie że tych pow.się nie wprowadza.
Aby takie coś zostało rozliczone przez NFZ musi być wpisana:
usługa (np. 1504)
ilość 2
umiejscowienie 21.
Takie wpisanie do programu umożliwia rozliczenie tego co jest wpisane na kartach bez informacji o zdublowaniu.

Jeśli chodzi o procedurę231505 to nie wiem czy w razie kontroli ten kod tyczy sie pow.(MOD)czy mogę wpisać (MOL)lub(MOB)czy rozpisywać na MO i B?bo skoro nie ma pow.w raporcie to im chyba rybka jakie to pow.aby procedura sie zgadzala?
Według mnie jeśli w karcie pacjenta wpiszesz 1505 i dopiszesz powierzchnie np MOL to w razie kontroli może być problem. Chociaż jak zauważyłem w przypadku kontroli NFZ przychodzi z jasno określoną listą pozycji do sprawdzenia. Więc może się okazać że nie wyłapią faktu sprawozdania 1505 i powierzchni innych niż MOD ale równie dobrze mogą złapać takie coś zupełnie przypadkiem ;)
Pozdr
P.S. W Lubelskim NFZ jakiś czas temu było ogłoszenie o zatrudnieniu osób do działu kontroli więc można spodziewać się większonej liczby kontoroli ;)

Offline mszyca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? -5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 10, 2012, 15:54:30 pm »
to jak mam wprowadzić leczenie zęba na pow.(O)i(B)przecież to dwie oddzielne pow.a kody te same?

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 10, 2012, 16:37:40 pm »
to jak mam wprowadzić leczenie zęba na pow.(O)i(B)przecież to dwie oddzielne pow.a kody te same?
No jeśli robisz to na jednej wizycie to 1503 lub 1504, a jak na osobnych to 1502 (po jednej powierzchni / wizytę)

Offline mszyca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? -5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 10, 2012, 17:30:15 pm »
ale to są dwa oddzielne ubytki i dwie różne klasy!to jak będę miała kl.2 i kl.5 to mam wpisać kod 231505 a pow.(MOB)przy czym (B)to kl.5 chodzi mi o dokumentację med.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 10, 2012, 18:52:08 pm »
ale to są dwa oddzielne ubytki i dwie różne klasy!to jak będę miała kl.2 i kl.5 to mam wpisać kod 231505 a pow.(MOB)przy czym (B)to kl.5 chodzi mi o dokumentację med.
Sorry, ale o jakich Ty klasach piszesz ??

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 10, 2012, 19:20:24 pm »
podziękuj  informatykowi

Zwroty przychodzą bo nie można w jednym dniu zrobić opracownaia ubytku takiego samego tj nie mozna dla tego samego zęba zrobić 2x 1502
ale można zrobić 1502 i 1503 jeśli coś takiego miało miejsce.

Offline mszyca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? -5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 10, 2012, 19:33:57 pm »
czyli mogę zrobić tylko kl.1(O),a kl.5(B) za miesiąc(bo tyle u nas się czeka) to ludzie zęby potracą jak w takim tempie będzie szło leczenie!

Offline mszyca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? -5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 10, 2012, 19:35:54 pm »
Do bart:
piszę o klasach zębów

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 10, 2012, 22:54:33 pm »
Do bart:
piszę o klasach zębów
Ciągle sie uczę  ;) to o to chodzi (?) :

Klasa 1    ubytki w bruzdach i otworach ślepych (foramen caecum)
Klasa 2    ubytki na powierzchniach aproksymalnych zębów przedtrzonowych i trzonowych
Klasa 3    ubytki na powierzchniach aproksymalnych zębów przednich
Klasa 4    ubytki na powierzchniach aproksymalnych zębów przednich z utratą kąta siecznego
Klasa 5    ubytki przyszyjkowe


Offline Sagito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 11, 2012, 09:09:37 am »

Zwroty przychodzą bo nie można w jednym dniu zrobić opracownaia ubytku takiego samego tj nie mozna dla tego samego zęba zrobić 2x 1502
Jak to nie można zrobić. Podałem wyżej przykład jak to wpisać w programie żeby rozliczyć.

Offline mszyca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? -5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 11, 2012, 09:34:36 am »
no tak ale jak w taki sposób wyrobić 30tyś pkt.?to tylko 43pkt.jak 2 oddzielne ubytki to 76 pkt.jest na to jakiś sposób?

Offline Sagito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 11, 2012, 09:59:59 am »
Jak wyrobić to już pani powinna wiedzieć :) Skoro były starania o taki kontrakt to był też plan jego wyrobienia :D

Offline mszyca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? -5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 11, 2012, 10:25:44 am »
może nie do końca ten plan był dopracowany :-\ale wcześniej można było praktycznie wszystko wpisać  i kontrakt był wyrobiony a teraz to tylko cała lista zwrotów.np.od 4 lat wpisywałam ekstyrpację i opatrunki w kanałach zębów bocznych u dzieci i kobiet w ciąży(wpisywałam krotność kanałów i było wszystko ok)a pod koniec ubiegłego roku przyszedł zwrot za cały rok tych procedur.więc 3 lata było dobrze a nagle uznali że tak nie może być!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 154
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]