collapse

Reklama


Autor Wątek: powierzchnie zebow.  (Przeczytany 20217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sagito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 11, 2012, 10:42:26 am »
No właśnie w tym problem że kiedyś można było pisać co się chciało (tzw. radosna twórczość;)). NFZ pewnie stwierdził że im pieniądze uciekają. Teraz zaczeli się trzymać dokładnych opisów procedur. Jak jest napisane że procedura do jednego kanału to tylko na zębie jednokanałowym można zrobić. W okresie kiedy była wsteczna weryfikacja procedury 1505 miałem przyjemność rozmowy z człowiekiem który był w stanie wykazać 1505 x3 na tym samym żebie ;)
p.s. wykazuj 1604 (informatyka trafi szlak ale punkty jakoś będą lecieć :))

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 11, 2012, 11:13:04 am »
.od 4 lat wpisywałam ekstyrpację i opatrunki w kanałach zębów bocznych u dzieci i kobiet w ciąży(wpisywałam krotność kanałów i było wszystko ok)a pod koniec ubiegłego roku przyszedł zwrot za cały rok tych procedur.więc 3 lata było dobrze a nagle uznali że tak nie może być!

Na koniec leczenia pewnie masz wykazywać.

Offline Sagito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 11, 2012, 11:37:11 am »
No z tą krotnością kanaów nie zadziała. Była akcja z tym związana. Jak ząba ma 2 (lub 3) kanały to nie moża wykazać usługi do zęba jednokanałowego z krotnością 2 (lub 3). Co z resztą część lekarzy robiła.

Offline mszyca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? -5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 11, 2012, 21:20:17 pm »
z kodem1604też mam problem bo jak wpisywałam np.przy scalingu to w końcu zaczęli odrzucać i pani w delegaturze powiedziała że ona sobie nie wyobraża jak pacjent na jednej wizycie może mieć wykonany scaling i płukanie kieszonek(cytuję:jak pacjent może mieć tak długo otwartą buzię ona sobie tego nie wyobraża)
A co do tych opatrunków w bocznych zębach pan profesor w Nfz w Lublinie powiedział:róbcie tak żeby dla was było dobrze ???

Offline Sagito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 12, 2012, 09:38:30 am »
Za przeproszeniem ale pani w delegaturze nie musi sobie snuć swoich domysłów ile pacjent może mieć otwartą buzię a ile nie. Według mnie w niektórych przypadkach lekarz jest w stanie szybciej zrobic skaling i kieszonki niż załatać duży ubytek. Jeśli odrzucali skaling to albo przekroczony limit albo żle sprawozdane (w jednym rekordzie zamiast w 4).

Offline mszyca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? -5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 12, 2012, 20:20:56 pm »
odrzucali kieszonki.tzn.nie tyle odrzucali bo nie mogą ale zrobiła sie taka afera że aż dzwonili z Lublina.że jak my sobie wyobrazamy płukac kieszonki tylu pacjentom(a wcale ich tak dożo nie było)że to tylko na periodont.takie leczenie i w ogóle obraza majestatu.a przecież zabieg ten jest dostępny w świadczeniach ogólnostomat.no to nie robimy!

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 19, 2012, 10:01:45 am »
W zachodniopomorskim dzwonią odnośnie lakierowań i impregnacji mimo że tez nie ma limitów twierdzą że za dużo :)
Taka już rola NFZ. Muszą pokazać ze niby coś robią :)

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 19, 2012, 10:18:24 am »
ja już nic nie wiem :-[ ja wpisuje wszystko z karty pacjentów w tabelki, które oddaję informatykowi.informatyk wysyła raport miesięczny do Nfz.zawsze w tych tabelkach muszą być wpisane powierzchnie zębów(4lata tam pracuje),ponieważ inf.twierdzi że inaczej przyjdą zwroty.i faktycznie przychodzą np.zdublowana usługa(21(ML)(DL),zab36(MOiOD). więc ja nie wiem dlaczego jak wy wszyscy piszecie że tych pow.się nie wprowadza.
Jeśli chodzi o procedurę231505 to nie wiem czy w razie kontroli ten kod tyczy sie pow.(MOD)czy mogę wpisać (MOL)lub(MOB)czy rozpisywać na MO i B?bo skoro nie ma pow.w raporcie to im chyba rybka jakie to pow.aby procedura sie zgadzala?

Wypełnienie MOD to są powierzchnie MOD. Specjalnie to przeciez napisali. Procedura ta dotyczy zębów z powierzchnią żującą czyli od 4 w górę.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 20, 2012, 08:45:58 am »
Zaznaczanie powierzchni nie ma sensu , i tak te dane nie są przesyłane w raporcie statystycznym

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: powierzchnie zebow.
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 01, 2012, 22:06:52 pm »
ja już nic nie wiem :-[ ja wpisuje wszystko z karty pacjentów w tabelki, które oddaję informatykowi.informatyk wysyła raport miesięczny do Nfz.zawsze w tych tabelkach muszą być wpisane powierzchnie zębów(4lata tam pracuje),ponieważ inf.twierdzi że inaczej przyjdą zwroty.i faktycznie przychodzą np.zdublowana usługa(21(ML)(DL),zab36(MOiOD). więc ja nie wiem dlaczego jak wy wszyscy piszecie że tych pow.się nie wprowadza.
Jeśli chodzi o procedurę231505 to nie wiem czy w razie kontroli ten kod tyczy sie pow.(MOD)czy mogę wpisać (MOL)lub(MOB)czy rozpisywać na MO i B?bo skoro nie ma pow.w raporcie to im chyba rybka jakie to pow.aby procedura sie zgadzala?

Akurat jeśli chodzi o MOD to sprawa jest prosta
w samej procedurze są podane powierzchnie dla jakich przysługuje.
W razie kontroli w zachodniopomorskiem nie sprawdzają w karcie powierzchni.
Bardzo sie czepiają do diagramów i wyrzucają badania jak nie ma w karcie poprawnie wypełnionego diagramu
i notorycznie wyrzucają 1703 jak nie ma zdjęcia i każą zmieniać na 1702 lub 01.
Sprawdzają karty protetyczne i jeśli nie ma na nich któregokolwiek podpisu (technik pacjent) to proteza jest wyrzucana i kasa do zwrotu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 142
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]