collapse

Reklama


Autor Wątek: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU  (Przeczytany 15188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« dnia: Maja 02, 2012, 10:51:54 am »
we wniosku o wpis podmiotu leczniczego do rejestru jest rubryka dotycząca informacji o ubezpieczeniu OC. Suma gwarancyjna podana jest na polisie, co jest sumą ubezpieczenia? Chyba, że jest to na nowych polisach, ja mam jeszcze zawartą na starych zasadach.

Offline dana51

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Pomógł? 8
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 02, 2012, 23:20:39 pm »
Suma ubezpieczenia jest górną granicą, do której odpowiada zakład ubezpieczeń. Inaczej mówiąc jest maksymalną wysokością odszkodowania, które może być wypłacone z konkretnego ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia w zależności od konkretnych warunków zwana bywa inaczej limitem odpowiedzialności lub sumą gwarancyjną.

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 04, 2012, 10:58:03 am »
witam
mam napytanie, ponieważ nie miałam jeszcze przyjemności pracować w systemie rzoz. Proszę o pomoc i podpowiedź.. Dzisiaj wysłałam wniosek do Urzędu Wojewódzkiego o nadanie uprawnień e rejestrzoz.gov.pl.. W tej chwili mogę nanosić wszelkie zmiany w księdze rejestrowej, to czego ewentualnie do dzisiaj nie było no i po 12 czerwca nowe kody? Jeżeli dobrze rozumiem, modyfikuje się to w postaci elektronicznej i wysyła do rzoz (stara nazwa) oraz drukuje (nie mamy podpisu elektronicznego) i w wersji papierowej przesyłamy do Urzędu Wojewódzkiego?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 04, 2012, 12:25:08 pm »
witam
mam napytanie, ponieważ nie miałam jeszcze przyjemności pracować w systemie rzoz.

rozumiem, że chodzi Ci o RPWDL który zastapił stary RZOZ ?

Cytuj
Proszę o pomoc i podpowiedź.. Dzisiaj wysłałam wniosek do Urzędu Wojewódzkiego o nadanie uprawnień e rejestrzoz.gov.pl.. W tej chwili mogę nanosić wszelkie zmiany w księdze rejestrowej, to czego ewentualnie do dzisiaj nie było no i po 12 czerwca nowe kody? Jeżeli dobrze rozumiem, modyfikuje się to w postaci elektronicznej i wysyła do rzoz (stara nazwa) oraz drukuje (nie mamy podpisu elektronicznego) i w wersji papierowej przesyłamy do Urzędu Wojewódzkiego?

co kraj to obyczaj
u nas w Małopolsce zarzyczyli sobie tylko formę papierową .. :-D

pozdrawiam

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 05, 2012, 19:16:36 pm »
kolejne pytanie z serii.. Chodzi o umowy na przykład z podwykonawcami itp. Do tej pory były zawierane w moim wypadku z NZOZem.. Czy trzeba je wszystkie aneksować na podmiot leczniczy, w moim wypadku osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą? Moja prawniczka twierdzi, że wystarczy jakaś informacja albo nawet żadnej informacji..

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 11, 2012, 16:52:39 pm »
proszę o pomoc..
właśnie tworzę wniosek o wpis zmian w RPWDL..
pytanie dotyczy kodów HC.. mam poradnię chorób tarczycy przykładowo i kod HC 1.3.3 - leczenie ambulatoryjne specjalistyczne.
Czy jeżeli w poradni istnieje możliwość wykonania USG przy wizycie to mam też użyć kodu HC 4.2.1 - USG? o co chodzi z tym USG przy kodach HC?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 11, 2012, 17:25:53 pm »
chodzi o to, że istnieją takie komórki organizacyjne jak np. "pracownia USG"

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 11, 2012, 17:40:26 pm »
czyli mam rozumieć, że w momencie samego wykonywania USG jako badania w poradni nie wpisuje tego kodu HC? wpisywała bym w momencie kiedy mieli byśmy pracownię USG?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 11, 2012, 21:16:58 pm »
Ja i znane mi jednostki tak robimy.
Zawsze możesz się upewnić w swoim wydziale zdrowia UW w komórce prowadzącej rejestr. W moim województwie pracują osoby, u których można wszelkie wątpliwości wyjaśnić.

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 12, 2012, 16:15:51 pm »
dzisiaj cały dzień wydzwaniam do Urzędu Wojewódzkiego i do rpwdl i NIGDZIE nikt nie odbiera!!!! Potrzebuję pilnej pomocy- jutro muszę podpisać wniosek bo potem szef wyjeżdża -odnośnie uzupełnienia we wniosku rubryki INFORMACJA O UBEZPIECZENIU OD OD ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ ORAZ UBEZPIECZENIA OD ZDARZEŃ MEDYCZNYCH. Jest do wpisania okres to proste, ZAKRES, suma gwarancyjna i suma ubezpieczenia.
Mam umowę OC zawartą w listopadzie zeszłego roku na starych warunkach.. I mam obowiązkowe OC na 46500 Euro na jedno zdarzenie i 275000 euro na wszystkie zdarzenia.. No i dobrowolne na jakieś tam kwoty.. Jak to wpisać we wniosku, szczególnie w tej elektronicznej wersji? Zsumować te kwote 46500 i 275000 i wpisać w jednej pozycji jako sume gwarancyjną? POMOCY!!! ? :)


Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3181
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 16, 2012, 11:11:29 am »
Mam ten sam problem. MEDIK czy już wiesz co powinno się wpisać?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 17, 2012, 13:00:58 pm »
Do tej pory przy gabinetach pielęgniarki i położnej wpisywało się 16-medycyna rodzinna. Teraz doszły pielęgniarstwo środowiskowe i położnictwo środowiskowe - czy zmieniacie te kody?
No i wywalili komórkę gabinet pielęgniarki i położnej i teraz trzeba rozdzielić. Nie wiem ale chyba zmienię nazwę na gabinet pielęgniarki środowiskowej i dodam gabinet położnej. Zawsze to mniej pracy niż zamykanie komórki i otwieranie 2 nowych. No i później na SZOI ...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3181
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 18, 2012, 10:00:58 am »
Może się komuś przyda.
W sumie gwarancyjnej wpisujemy wartość na wszystkie świadczenia czyli w tym przypadku 275000 euro.
W polu zakres ubezpieczenia nie wypisujemy wszystkiego tylko wpisujemy to co jest w nagłówku polisy czyli: "Polisa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej"
Suma ubezpieczenia dotyczy tylko szpitali, więc w moim przypadku nic tutaj nie musiałem wypełniać.

Marcin, ja jakiś rok temu rozdzieliłem te dwa gabinety. W nowym zgłoszeniu dla pielęgniarki daję kody 16, 80 a dla położnej 16 i 102. Z tego co mi wiadomo to w przypadku X części kodu resortowego można podawać więcej niż jeden kod.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 18, 2012, 11:39:55 am »
U nas się okazało, że po nowemu nie może być już jedno przedsiębiorstwo które ma jedną jednostkę na świadczenia ambulatoryjne a drugą na szpitalne..
No i Dział Diagnostyki Obrazowej trzeba rozdzielić na dwie osobne komórki jedna z rtg a druga z usg..

pozdrawiam

Offline in_di

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
  • kujawsko-pomorski OW
Odp: WNIOSEK O WPIS PODMIOTU LECZNICZEGO DO REJESTRU
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 20, 2012, 18:20:43 pm »
Do tej pory przy gabinetach pielęgniarki i położnej wpisywało się 16-medycyna rodzinna. Teraz doszły pielęgniarstwo środowiskowe i położnictwo środowiskowe - czy zmieniacie te kody?
No i wywalili komórkę gabinet pielęgniarki i położnej i teraz trzeba rozdzielić. Nie wiem ale chyba zmienię nazwę na gabinet pielęgniarki środowiskowej i dodam gabinet położnej. Zawsze to mniej pracy niż zamykanie komórki i otwieranie 2 nowych. No i później na SZOI ...
Pozwoliłam sobie zacytować powyższą wypowiedź ponieważ nurtuje mnie właśnie jak później zrobić to na SZOI, jeśli już rodziele gabinet pielęgniarki i położnej a zakontraktowane mam na jeden to da się to jakoś zrobić żeby były w umowie dwa miejsca?robi się jakoś zmianę do umowy?czy dopiero podczas ewentualnego aneksowania w nfz ko?
Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź:)Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 72
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]