collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak anulowaÄ? rozliczenie z ostatniego miesiÄ?ca i wys??aÄ? na nowo z nowej bazy.. ?  (Przeczytany 3879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cybuk

  • Gość
Problem jest powa??ny:

Wys??a??em ca??y wrzesie??, ale wysy??ka posz??a z uszkodzonej bazy - zniknÄ??? mi z niej ca??y sierpie??. Oczywi??cie w raportach dosta??em masÄ? b??Ä?d??w, ale uparcie doszed??em a?? do rachunku. Rachunek okaza?? siÄ? niew??a??ciwy i dopiero po czasie zorientowa??em siÄ?, ??e nie mam w bazie sierpnia. Raporty ju?? posz??y, potwierdzenia odebra??em ...

Odzyska??em zatem kopiÄ?, w kt??rej sko??czy??em na rozliczeniu sierpnia. Zaimportowa??em wiÄ?c na odzyskanej bazie ca??y wrzesie??, ale z nowymi - przesuniÄ?tymi numerami ID, ??eby NFZ m??g?? sobie usunÄ?Ä? poprzednie b??Ä?dne raporty i ??eby im siÄ? nie pomiesza??o. Ale niestety nie ma tak ??atwo i nie mogli tego usunÄ?Ä?. Pr??bowali przez jakie?? raporty zerujÄ?ce, ale skoro nie mam ju?? tej samej bazy, to nie wysz??o.

Co mam w tej sytuacji zrobiÄ?? DodzwoniÄ? siÄ? do Kamsoftu nie jest ??atwo, a o powa??nej instrukcji obs??ugi dla modu??u SERWIS w PPS-ie mo??na tylko pomarzyÄ?.
NFZ odes??a??o mnie do Kamsoftu. Wys??a??em do nich maila 2 tygodnie temu i do tej pory nie dosta??em odpowiedzi. Gdyby Dr ERYK mia?? mo??liwo??Ä? importu z XLS-a, to ju?? dawno bym wystrzeli?? w kosmos PPS-a. Za tak mierny serwis sami siÄ? niebawem pogrzebiÄ?. To tylko kwestia czasu, kiedy kto?? wype??ni niszÄ? - brak dobrego wsparcia i monopolistyczne praktyki.

Jestem wiÄ?c w kropce i bardzo proszÄ? Szanownych Koleg??w o pomoc.

Pozdrawiam
Krzysztof





Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak anulowaÄ? rozliczenie z ostatniego miesiÄ?ca i wys??aÄ? na nowo z nowej bazy.. ?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 22, 2008, 23:23:27 pm »
Najlepiej zrzuciÄ? wszystko na NFZ, PPS, Kamsoft ......
A moze wypada??oby spojrzeÄ? na siebie, na swojÄ? totalnÄ? ignorancjÄ? i g??upotÄ?. Nie mogÄ? tego zrozumieÄ? to pierwszy kontakt z rozliczeniem???? Jak mo??na wys??aÄ? ??wiadczenia, uparcie dÄ???yÄ? do rachunku, a p????niej po prostu to sobie skasowaÄ?, wys??aÄ? na nowo i liczy, ??e NFZ tak po prostu usunie sobie stare raporty (pomijajc fakt, ??e te raporty to mo??na sobie samemu usunÄ?Ä?). W ko??cu nale??y mi siÄ?, ja chcÄ?....
Jak kto?? nie my??li, to nawet super program, instrukcja obs??ugi, super wsparcie nie pomo??e. Ciekawy jestem czy SuperHiperEkstraSerwisDrEryk poradzi??by sobie z usuniÄ?ciem/poprawieniem nieistniejÄ?cych ??wiadcze??.

Ale zawsze jaka?? to nauczka na przysz??o??Ä?.


Roozumiem, ??e kolejno??Ä? jest taka:
- ??wiadczenia za wrzesie?? zosta??y wys??ane,
- rachunek zosta?? wystawiony,
- baza ze ??wiadczeniami zosta??a usuniÄ?ta,
- ??wiadczenia za wrzesie?? zosta??y ponownie wys??ane ale wr??ci??y z b??Ä?dem "zdublowanie wykonanej us??ugi"

My??lÄ?, ??e podanie wojew??dztwa sprawi, ??e jako?? to ruszy do przodu.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak anulowaÄ? rozliczenie z ostatniego miesiÄ?ca i wys??aÄ? na nowo z nowej bazy.. ?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 23, 2008, 07:51:22 am »
Przerabia??em to nie dawno, we wrze??niu zg??osi?? siÄ? do mnie ??wiadczeniodawca, kt??remu podczas aktualizacji (tak twierdzi??) baza odm??wi??a pos??usze??stwa. Ponadto ostatnia kopia zosta??a wykonana 8 sierpnia, a 9 sierpnia wys??ane raporty za lipiec i rozliczony (zamkniÄ?ty) miesiÄ?c sierpie??. Kopii nie robi?? z modu??u serwis bo my??la?? ??e podczas aktualizacji programu kopia plik??w to jest w??a??ciwa kopia danych. Powinien byÄ? du??y czerwony napis przy aktualizacji, ??e to jest kopia plik??w programu, a nie bazy danych. Najlepiej takim ma??o do??wiadczonym u??ytkownikom programu ustawiÄ? w opcjach programu w module ADMIN – > warto??ci domy??lne -> AUTOKOPIA -> ZAWSZE. Kopia bÄ?dzie zawsze tworzona po zrobieniu raportu. Pretensje mo??esz mieÄ? tylko do siebie tutaj ??aden super serwis, tak jak napisa?? pav nie pomo??e. Robienie kopii bezpiecze??stwa to podstawa. Je??li jeste?? z wojew??dztwa obs??ugiwanego przez Kamsoft, to opiszÄ? jak to zrobi??em. Ca??Ä? sytuacjÄ? uda??o siÄ? na szczÄ???cie wyprostowaÄ?.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: Jak anulowaÄ? rozliczenie z ostatniego miesiÄ?ca i wys??aÄ? na nowo z nowej baz
« Odpowiedź #3 dnia: Października 24, 2008, 09:02:41 am »
Problem jest powa??ny:

Wys??a??em ca??y wrzesie??, ale wysy??ka posz??a z uszkodzonej bazy - zniknÄ??? mi z niej ca??y sierpie??. Oczywi??cie w raportach dosta??em masÄ? b??Ä?d??w, ale uparcie doszed??em a?? do rachunku. Rachunek okaza?? siÄ? niew??a??ciwy i dopiero po czasie zorientowa??em siÄ?, ??e nie mam w bazie sierpnia. Raporty ju?? posz??y, potwierdzenia odebra??em ...

Odzyska??em zatem kopiÄ?, w kt??rej sko??czy??em na rozliczeniu sierpnia. Zaimportowa??em wiÄ?c na odzyskanej bazie ca??y wrzesie??, ale z nowymi - przesuniÄ?tymi numerami ID, ??eby NFZ m??g?? sobie usunÄ?Ä? poprzednie b??Ä?dne raporty i ??eby im siÄ? nie pomiesza??o. Ale niestety nie ma tak ??atwo i nie mogli tego usunÄ?Ä?. Pr??bowali przez jakie?? raporty zerujÄ?ce, ale skoro nie mam ju?? tej samej bazy, to nie wysz??o.

Co mam w tej sytuacji zrobiÄ?? DodzwoniÄ? siÄ? do Kamsoftu nie jest ??atwo, a o powa??nej instrukcji obs??ugi dla modu??u SERWIS w PPS-ie mo??na tylko pomarzyÄ?.
NFZ odes??a??o mnie do Kamsoftu. Wys??a??em do nich maila 2 tygodnie temu i do tej pory nie dosta??em odpowiedzi. Gdyby Dr ERYK mia?? mo??liwo??Ä? importu z XLS-a, to ju?? dawno bym wystrzeli?? w kosmos PPS-a. Za tak mierny serwis sami siÄ? niebawem pogrzebiÄ?. To tylko kwestia czasu, kiedy kto?? wype??ni niszÄ? - brak dobrego wsparcia i monopolistyczne praktyki.

Jestem wiÄ?c w kropce i bardzo proszÄ? Szanownych Koleg??w o pomoc.

Pozdrawiam
Krzysztof






Wydaje mi sie ??e to do odw??rcenia
W programie gdzie zrobiono rozliczenie wrze??nia nale??y zrobiÄ?:
KorektÄ? do rachunku na ca??Ä? kwotÄ?
usunaÄ? z SZOI i z programu szablon do raportu rozliczeniowego
Z SZOI pobraÄ? raport usuwajÄ?cy wszystkie us??ugi wys??ane w raporcie statystycznym za wrzesie??
i wgrac go na serwer jako SWX on automatyczni epousuwa wszystkie us??ugi po stronie NFZ
z raportu wrze??niowego.
WgraÄ? us??ugi do programu z sierpniem i dokonac od nowa rozliczenia wrze??nia.
Powinno zadzia??aÄ?
Foti

Offline Waverane

  • Kamsoft
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 3
Odp: Jak anulowaÄ? rozliczenie z ostatniego miesiÄ?ca i wys??aÄ? na nowo z nowej bazy.. ?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 31, 2008, 14:19:47 pm »
Najlepiej takim ma??o do??wiadczonym u??ytkownikom programu ustawiÄ? w opcjach programu w module ADMIN – > warto??ci domy??lne -> AUTOKOPIA -> ZAWSZE. Kopia bÄ?dzie zawsze tworzona po zrobieniu raportu.

Jedna uwaga - opcja ju?? jest, ale jeszcze nie dostarczyli??my aplikacji wykonujÄ?cej sam backup, wiÄ?c ostro??nie z takimi podpowiedziami. Dop??ki nie opiszemy w zmianach nowej funkcjonalno??ci to nie mo??na domniemywaÄ?, ??e zosta??a ona dostarczona na podstawie np. nowych opcji w Adminie. Pe??na obs??uga backupowania po rapotach bÄ?dzie dostÄ?pna od wersji 2008.05.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 158
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3062 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2945 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]