collapse

Reklama


Autor Wątek: PROBLEM? NIE WIEM JAK SKLASYFIKOWAÄ?  (Przeczytany 5056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
PROBLEM? NIE WIEM JAK SKLASYFIKOWAÄ?
« dnia: Października 13, 2008, 10:15:58 am »
CZY MIELI?šCIE PROBLEMY - PRZEK?AMANIA LICZNIKA W OG??LNO?šCI, A W SZCZEG??LNO?šCI DEKLARACJI W MODULE ROZLICZENIA --> DEKLARACJE

WERSJA KS-PPS 2008.04.2.0

DZISIAJ Z RANA PRZY TYCH SAMYCH FILTRACH PROGRAM (LICZNIK W MODULE DEKLARACJI) PODA? MI DWIE R????NE WARTO?šCI ILO?šCI DEKLARACJI... (SPRAWDZA?EM DWA RAZY, JESTEM PRZEKONANY ??E NIE POPE?NI?EM B?Ä?DU)

NAJPIERW LICZNIK WY?šWIETLI? MNIEJSZÄ? ILO?šÄ? O JAKIE?š 10 SZT. NI?? BYÄ? POWINNO. PONIEWA?? 9 I 10 PA??DZ. AKTUALIZOWA?EM JAKIE?š 50 SZT. DEKLARACJI NIE WYKLUCZY?EM SWOJEGO B?Ä?DU (ZA DU??O WYCOFA?EM A ZA MA?O ZAKTUALIZOWA?EM).
PO SPRAWDZENIU (WYLISTOWANIU) Z?O??ONYCH JAK I WYCOFANYCH DEKLARACJI Z ODPOWIEDNIMI DLA TEJ OPERACJI FILTRAMI - LICZNIK/PROGRAM ZNALAZ? BRAKUJÄ?CE DEKLARACJE TZN. ZACZÄ?? WSKAZYWAÄ? ICH POPRAWNÄ? ILO?šÄ?...
CZY MIELI?šCIE TEGO TYPU PROBLEMY, ??E PROGRAM RAZ WSKAZYWA? JEDNÄ? WARTO?šÄ? RAZ INNÄ?... MO??E TO PROBLEM WAGI PI??RKOWEJ ALE JAK TRZEBA SPRAWDZIÄ? ILO?šÄ? I RAZ JEST TAKA A ZA CHWILÄ? INNA TO CHYBA NIE CO?š NIE TEGES.
DZWONI?EM PODPYTAÄ? DO KAMSOFTU CZY KTO?š CO?š TAKIEGO IM ZG?ASZA?, PANI PORADZI?A ABYM ZAKTUALIZOWA? DO NAJNOWSZEJ WERSJI... STÄ?D MOJE PYTANIE

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: PROBLEM? NIE WIEM JAK SKLASYFIKOWAÄ?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 13, 2008, 12:24:44 pm »
witam

zglaszalem podobny problem do Kamsoftu w zeszlym tygodniu wiec mozliwe ze w najnowszych aktualizacjach juz cos poprawili !

u mnie przedewszystkim roznila sie liczba deklaracji podliczonych w Rozliczenia->Deklaracje kontra raport Listy POZ za ten sam okres ..
w poprzednich miesiacach mi sie wszystko co do sztuki zgadzalo

pozdrawiam

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: PROBLEM? NIE WIEM JAK SKLASYFIKOWAÄ?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 13, 2008, 13:14:17 pm »
witam
mia??em do czynienia z takÄ? sytuacjÄ? co piszesz - od pewnego czasu by??a u mnie r????nica pomiÄ?dzy ilo??ciÄ? deklaracji w programie a ilo??ciÄ? deklaracji w raporcie.

nie wiem jak u Ciebie ale u mnie okaza??o siÄ? ??e podczas aktualizacji dwie deklaracje z??o??y??em z datÄ? 2070 roku.
wiÄ?c dopiero za jakie?? 62 lata znalaz??yby siÄ? w raporcie.

wracajÄ?c do opisanej sytuacji po naci??niÄ?ciu kalkulatorka program poda?? liczbÄ? ilo??ci X (filtr tylko na lek. POZ), a po tym jak zaczÄ???em sprawdzaÄ? z papierowymi liczbÄ? Y (filtr tylko na lek. POZ). Liczba ilo??ci Y by??a poprawna.

na razie podlicza wszystko ok ...

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: PROBLEM? NIE WIEM JAK SKLASYFIKOWAÄ?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 13, 2008, 14:21:23 pm »
nie wiem jak u Ciebie ale u mnie okaza??o siÄ? ??e podczas aktualizacji dwie deklaracje z??o??y??em z datÄ? 2070 roku.
wiÄ?c dopiero za jakie?? 62 lata znalaz??yby siÄ? w raporcie.

heh i taka sytuacja jest zrozumiala !
ale wyjasnij mi sytuacje w jakis sposob na raporcie mam kilkanascie osob WIECEJ niz na podsumowaniu POZ w Rozliczenia->Deklaracje ? ;-)

pozdrawiam

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: PROBLEM? NIE WIEM JAK SKLASYFIKOWAÄ?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 14, 2008, 09:39:00 am »
No to witam w Klubie.
Ja od jakiego?? roku monitujÄ?, ??e filtry ??le dzia??ajÄ? i dajÄ? r????ne warto??ci (kamie?? w wodÄ?).
??eby by??o ciekawiej to sprawd??cie ilo??ci us??ug wpisanych w module POZ z ilo??ciami kt??re pojawiajÄ? siÄ? w rozliczeniach -> ??wiadczenia
Tam te?? "??mierdzi"
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: PROBLEM? NIE WIEM JAK SKLASYFIKOWAÄ?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 14, 2008, 13:48:55 pm »
hej

u mnie do tej pory deklaracje zgadzaly sie co do sztuki ! dopiero w tym miesiacu sie rozjechalo :-/

zglaszalem to do Kamsoftu i mieli sie temu przyjrzec (teraz to juz raczej musza bo widze ze wiecej osob ma ten sam problem)
przy okazji dowiedzialem sie ciekawej rzeczy .. w deklaracjach nie pokaze mi ( i nie podliczy) osob bez nazwiska jezeli na dole mam wybrane szukanie po nazwisku i podobnie osob bez PESELa jezeli mam wybrany PESEL jako szukany (bez wpisania zadnych wartosci w pole szukania)
tyle ze to nie rozwiazuje tego problemu !
no i jak znalesc te osoby bez nazwiska czy PESELa skoro nie ma ich jak wyszukac ?

co do swiadczen POZ to one tez zgadzaja mi sie co do sztuki (modul POZ kontra Rozliczenia->Swiadczenia) pod warunkiem ze ustawie odpowiednie filtry i ze rejestratorki dobrze wprowadzaja swiadczenia !

chociaz zdazyl sie ostatnio "ciekawy" numer ktory bardzo zdziwil Kamsoft .. na poczatku pazdziernika chcialem wyslac ostatecznie swiadczenia POZ za wrzesien w I fazie i najpierw sobie posprawdzalem czy sie liczby zgadzaja (zeszyt kontra POZ kontra Rozliczenia) no i sie cos rozjechalo na kilkanascie pozycji .. problemem zainteresowalem Kamsoft i przy zdalnym polaczeniu zaginione swiadczenia (w POZ wiecej w Rozlciczeniach mniej) sie znalazly! okazalo sie ze pewnej nocy we wrzesniu kiedy rejestratorka dopisywala swiadczenia POZ za dany dzien PPS zrobil jakiegos babola i w jednej sekundzie do bazy wpadlo kilkanascie poprawnych swiadczen (przetrzymane w jakims buforze ? bo az tak szybkie to nasze rejestratorki nie sa ;-) oraz kopie tych kilkunastu swiadczen (pacjent, data, lekarz, ICD10) ale na drugiej umowie POZ (mamy POZ/05 czyli gabinety i POZ/06 czyli ambu, nocki, wyjazdowka, swieta itp) oraz na innym produkcie (ktorys z produktow ambu sprawozdawanych statystycznie) i wlasnie tych dubli nie bylo widac w Rozliczeniach! Kamsoft poprawil to usuwajac nieprawidlowe swiadczenia z bazy

nieciekawa sytuacja .. dobrze ze wszystkie swiadczenia sa u nas praktycznie co do sztuki zliczane pomiedzy programem a wersja papierowa bo inaczej nawet by sie czlowiek nie zorientowal ze cos sie dodatkowego pojawilo w bazie i niedaj boze poszlo do NFZ ..

pozostaje nam chyba tylko zglaszac jak najwiecej takich problemow do Kamsoftu i liczyc na ich szybka reakcje ! ja mam poki co bardzo pozytywne doswiadczenia jezeli tylko udaje mi sie dotrzec do odpowiednich ludzi ;-)

pozdrawiam

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: PROBLEM? NIE WIEM JAK SKLASYFIKOWAÄ?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 14, 2008, 15:17:33 pm »
nie wiem jak u Ciebie ale u mnie okaza??o siÄ? ??e podczas aktualizacji dwie deklaracje z??o??y??em z datÄ? 2070 roku.
wiÄ?c dopiero za jakie?? 62 lata znalaz??yby siÄ? w raporcie.

heh i taka sytuacja jest zrozumiala !
ale wyjasnij mi sytuacje w jakis sposob na raporcie mam kilkanascie osob WIECEJ niz na podsumowaniu POZ w Rozliczenia->Deklaracje ? ;-)

pozdrawiam

znaczy to tylko tyle ??e pewnie filtry sÄ? porypane...

co do r????nicy w ilo??ci ??wiadcze?? w module POZ i module ??wiadczenia to faktycznie jest kilka wiÄ?cej u mnie akurat w module rozliczenia -> ??wiadczenia

od razu m??wiÄ? nie aktualizowa??em jeszcze programu do najnowszej wersji - tak jak sugerowa?? mi r??wnie?? PiotrSZ zrobiÄ? to dopiero jutro - ??roda - lu??niejszy dzie?? na tego typu operacje

ale zdÄ???y??em ju?? zadzwoniÄ? do Pani z Kamsoftu i poda??a mi bezpo??redni mail do programisty informujÄ?c, ??e je??li po aktualizacji bÄ?dzie tak samo to mam pisaÄ? bezpo??rednio do Niego.

podajÄ? ten adres:

gglik@kamsoft.pl

po to, ??e je??eli macie w najnowszych wersjach te problemy pisaÄ? bezpo??rednio do programisty. Je??li bÄ?dzie wiÄ?cej zg??osze?? danego problemu tzn. ??e nie jest on marginalny i mo??e szybciej zostanie naprawiony.

pozdrawiam.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: PROBLEM? NIE WIEM JAK SKLASYFIKOWAÄ?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 14, 2008, 18:31:32 pm »
Cytuj
po to, ??e je??eli macie w najnowszych wersjach te problemy pisaÄ? bezpo??rednio do programisty. Je??li bÄ?dzie wiÄ?cej zg??osze?? danego problemu tzn. ??e nie jest on marginalny i mo??e szybciej zostanie naprawiony.

ja mam maile do 2 innych programistow! z tym akurat nie mialem stycznosci!

ze swojej strony proponuje zglaszac najpowazniejsze problemy (takie jak ten) przedstawicielowi Kamsoftu ktory jest na forum 
jestem pewien ze pomoze i bedzie to najbardziej kompetetna pomoc ! ;-)

Cytuj
co do r????nicy w ilo??ci ??wiadcze?? w module POZ i module ??wiadczenia to faktycznie jest kilka wiÄ?cej u mnie akurat w module rozliczenia -> ??wiadczenia

a jak masz ustawione filtry w Rozliczenia->Swiadczenia ? bo jak dasz na cala umowe POZ a poprawnie wpisujesz swiadczenia to powinno sie pojawic wiecej niz w POZ bo ... bo w Rozliczenia->Swiadczenia wpisuje sie jeszcze "obcych pacjentow" czyli inna gimna, inny NFZ, inne ubezpieczenia (np UE) i ich trzeba odfiltrowac
ja ustawiam na filtrach umowe POZ a jako produkt kontraktowy pierwsza pozycje (czyli to co wpisujemy w POZ) i ewentualnie mozna jeszcze zawezac po tych produktach 75-78 zeby je poprawnie policzyc

a co do wersji programu to ja chwilwo z braku czasu jestem 2 wersje w tyl :-/

pozdrawiam

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: PROBLEM? NIE WIEM JAK SKLASYFIKOWAÄ?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 15, 2008, 00:40:43 am »
chyba dopiero w nocy czujÄ? siÄ? bardziej trze??wo:

je??li chodzi o r????nice w deklaracjach jakimi zapoczÄ?tkowa??em wÄ?tek, to faktycznie zale??y po jakim polu idzie filtr.
je??li filtr idzie po peselach to czÄ???ciej jest liczonych mniej pacjent??w (czÄ???ciej na li??cie bÄ?dzie noworodek bez PESELA, ni?? nastÄ?pi pomy??ka i wpisanie pacjenta bez nazwiska)

Piotr pacjent??w bez pesela wylistujesz po zaznaczeniu ptaszka przy polu Pacjenci bez nr PESEL, jest obok pola stopie?? specjalizacji.

Je??li chodzi o r????nice w ilo??ci ??wiadcze?? lekarza POZ pomiÄ?dzy modu??em POZ a Rozliczenia-->?šwiadczenia to filtrujÄ? g????wnie po ??wiadczeniach lekarza,
Modu?? POZ: lekarz rodzinny i typy porady (zaznaczam 4 typy porad)
Modu?? Rozliczenia-->??wiadczenia: nr umowy -> umowa POZ, produkt kontraktowy ->??wiadczenia lekarza POZ, ewentualnie produkt jednostkowy (w tym przypadku) 4 typy porad w POZ
R????nica jest na plus w module rozlicznenia-->??wiadczenia
jutro bÄ?dÄ? wa??kowa?? temat w korespondencji z Panem Glik
dajcie znaÄ?... co Wam kamsoft podpowiada

na pierwszy rzut oka aktualizacja do najnowszej wersji nic nie pomog??a...

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: PROBLEM? NIE WIEM JAK SKLASYFIKOWAÄ?
« Odpowiedź #9 dnia: Października 15, 2008, 10:56:58 am »
je??li chodzi o r????nice w deklaracjach jakimi zapoczÄ?tkowa??em wÄ?tek, to faktycznie zale??y po jakim polu idzie filtr.
je??li filtr idzie po peselach to czÄ???ciej jest liczonych mniej pacjent??w (czÄ???ciej na li??cie bÄ?dzie noworodek bez PESELA, ni?? nastÄ?pi pomy??ka i wpisanie pacjenta bez nazwiska)

Piotr pacjent??w bez pesela wylistujesz po zaznaczeniu ptaszka przy polu Pacjenci bez nr PESEL, jest obok pola stopie?? specjalizacji.

szkoda ze w Rozliczenia->Pacjenci nie da sie wyfiltrowac tych bez PESELa .. :-/
brak mi rowniez recznego scalania pacjentow ktore bylo fajnie rozwiazane w P?šu .. zglaszalem to do Kamsoftu i mozlwie ze kiedys taka funkcje dorobia !

Cytuj
Je??li chodzi o r????nice w ilo??ci ??wiadcze?? lekarza POZ pomiÄ?dzy modu??em POZ a Rozliczenia-->?šwiadczenia to filtrujÄ? g????wnie po ??wiadczeniach lekarza,
Modu?? POZ: lekarz rodzinny i typy porady (zaznaczam 4 typy porad)
Modu?? Rozliczenia-->??wiadczenia: nr umowy -> umowa POZ, produkt kontraktowy ->??wiadczenia lekarza POZ, ewentualnie produkt jednostkowy (w tym przypadku) 4 typy porad w POZ

ja ustawiam tak
POZ
typ deklaracji: lekarz
data wizyty: miesiac lub okres ktory mnie interesuje
numer umowy: POZ/05 (czyli podstawowy POZ bez ambu, nocek, wyjazdow, transportu)
i tyle
ewentualnie jezeli chce podliczyc porady ktoregos typu (kody od 75 do 78) to wybieram ktorys z nich
ROZLICZENIA
rok: 2008
miesiac: ten sam co w POZ (ewentualnie jezeli ma byc inny zakres dat to na dole daty precyzuje)
nr umowy: POZ/05
produkt kontraktowy: ?šwiadczenia Lekarza POZ - kod z koncowka 9201
i tyle
chyba ze chce ktorys z produktow jednostkowych (75-78) to zawezam jeszcze na tym filtrze

i tutaj liczby pomiedzy POZ a ROZLICZENIA powinny sie zgadzac
jezeli to sie zgadza a przy twoich filtrach sie nie zgadza to sprobuj w produkcie kontraktowym w Rozliczeniach
wybrac kolejne pozycje i szukac czy czegos tam nie ma
u mnie sa tam dopisywane recznie w Rozliczenia-Swiadczenia pozycje z pacjentami UE,inne NFZ, inne gminy itp

Cytuj
R????nica jest na plus w module rozlicznenia-->??wiadczenia

no to moze byc to co powyzej
u mnie bylo odwrotnie czyli w POZ wiecej

Cytuj
jutro bÄ?dÄ? wa??kowa?? temat w korespondencji z Panem Glik
dajcie znaÄ?... co Wam kamsoft podpowiada

mam nadzieje ze jeszcze ktos z Kamsoftu sie wypowie w tej sprawie ;-)

Cytuj
na pierwszy rzut oka aktualizacja do najnowszej wersji nic nie pomog??a...

ja jeszcze nie aktualizowalem wiec sie nie wypowiem czy pomaga

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 127
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3062 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2945 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]