collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiana sposobu rozliczania Świadczenia w oddziale medycyny paliatywnej/hospicjum  (Przeczytany 8596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Witam.
Najpierw przedstawię jak było do tej pory. Dotychczas powyższe świadczenie (Świadczenia w oddziale medycyny paliatywnej/hospicjum stacjonarnym {15.4180.021.04}) było przez nas rejestrowane i rozliczane jak porady ambulatoryjne. Każdego dnia pobytu nowa wizyta i zaznaczana usługa OSOBODZIEŃ W ODDZIALE MEDYCYNY PALIATYWNEJ/ HOSPICJUM STACJONARNYM lub OSOBODZIEŃ W ODDZIALE MEDYCYNY PALIATYWNEJ/ HOSPICJUM STACJONARNYM - PRZEPUSTKA - 50%.
I tak było dobrze, weryfikacja poprawna, rachunki, wpływ na konto i kolejny miesiąc.
ALE,
3-08-2011 pojawiła się na stronie NFZ informacja o tym jakie produkty należy sprawozdawać jako ambulatoryjne a jakie jako stacjonarne.
Niestety umknęło mojej uwadze, że mój nieszczęsny zakres znalazł się na liście "sprawozdawać jako stacjionarne".

I tutaj mam pytania do bardziej obeznanych z rozliczeniami stacjonarnymi:
1. Czy to oznacza, że musze wpisywać i rozliczać hospitalizacje (z nr-em księgi, trybem prrzyjęcia i wypisu)?
Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie będzie twierdząca to
2a. Czy jedną hospitalizacje mogę rozliczyć przez wiele zestawów świadczeń? tzn
 pierwszy zestaw = pierwsza doba pobytu
 drugi zestaw = druga doba pobytu
 trzeci zestaw = trzecia doba pobytu = wypis
2b. Czy też musi to być jeden zestaw świadczeń zawierający jedną hospitalizację ze wszystkimi dobami pobytu?
3. Jeśli odpowiedź 2b znowu będzie twierdząca, to jak sprawozdawać hospitalizacje z przełomu miesiąca? tzn. takie, które nie zakończyły się w miesiacu rozpoczęcia?

Pytania są raczej techniczne dotyczące formatu otwartego, ale liczę, że mimo to uzyskam niezbędne informacje.

--
liczę na pomoc i
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana sposobu rozliczania Świadczenia w oddziale medycyny paliatywnej/hospicjum
« Odpowiedź #1 dnia: Października 10, 2011, 12:15:45 pm »
Według mnie na pewno 2b. Co do pytania 3 to radziłbym zadzwonić i się upewnić jak powinno być to dobrze zrobione. Jako, że są to raczej długie hospitalizacje to rozliczanie na koniec hospitalizacji raczej nie wchodzi w gre, ale nie wiem jak to widzą w funduszu.

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Odp: Zmiana sposobu rozliczania Świadczenia w oddziale medycyny paliatywnej/hospicjum
« Odpowiedź #2 dnia: Października 10, 2011, 12:21:20 pm »
Według mnie na pewno 2b.
Też się tego obawiam, ale liczę również na odpowiedzi osób, które zajmują się rozliczaniem opieki hospicyjnej i podzielą się swoją wiedzą  i doświadczeniami w tym zakresie.
Problem leży w tym, że korzystamy z systemu do rozliczeń ambulatoryjnych i z rozliczeniem pozostałych zakresów z umowy OPH oraz umowy SOK nie ma problemu. a tu się szukują, jak widzę, poważne zmainy.
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Odp: Zmiana sposobu rozliczania Świadczenia w oddziale medycyny paliatywnej/hospicjum
« Odpowiedź #4 dnia: Października 10, 2011, 13:12:07 pm »
Dziękuję.
No to chyba pozamiatane i trza będzie ostro przerobić program :(
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 147
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]