collapse

Reklama


Autor Wątek: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..  (Przeczytany 25507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Pomógł? 5
Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« dnia: Sierpnia 01, 2011, 19:53:03 pm »
Generowałam raport w PPS no i wyskoczyło mi "GDR błędy" no i mnóstwo pozycji z nieprawidłowym trybem przyjęcia... Przejrzałam wskazane pozycje no i wygląda na to, że w którejś filli nie wiem jakim cudem ale ustawiony został "Tryb przyjęcia: Normalny do .....2010r." Moje pytanie brzmi jak to szybko i sprawnie poprawić? Bo jest tego z 500 pozycji. No i jak to możliwe skoro większość porad było wpisywanych przez moduł POZ a nie przez moduł ROZLICZENIA. Zdaje mi się że ktoś wpisywał coś przez ROZLICZENIA omyłkowo ustawił ten tryb i tak już zostało, ale czy to możliwe? Wyrzuciłam to do Excela ale tam kolumna tryb przyjęcia jest pusta, a może właśnie chodzi o to by coś tam wpisać??  Jak myślicie?? Pozdrawiam.
Moni

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 01, 2011, 20:39:02 pm »
Skrypt.

Offline Moni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Pomógł? 5
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 02, 2011, 07:36:26 am »
tzn?? Po polsku poproszę. Nie jestem informatykiem chyba niestety..
Moni

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 02, 2011, 11:10:35 am »
tzn?? Po polsku poproszę. Nie jestem informatykiem chyba niestety..

Tłumaczę  8) - aby wykonać dużą liczbę zamian w jednym polu tabeli (tu tabela KNK pole TRYB)
bazy danych KS-PPS należy posłużyć sie "skryptem" czyli poleceniami bezpośrednimi
do bazy napisanymi w języku SQL zapisanymi w pliku.

Swoja droga ciekawe jak udało sie ten tryb wprowadzić - program otrzega za każdym razem,
a nawet po potwierdzeniu - pokazuje , bodaj, tryb planowy (5) wg. nowych kodów trybu.

 

Offline Moni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Pomógł? 5
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:55:59 pm »
Też chciałbym to wiedzieć. Dziękuję, co to skrypt już wiem. Ale dalej nie wiem co i gdzie mam wprowadzić. W jakim module? Jakie polecenie? Co mam otworzyć? Naprawdę nie wiem o co chodzi z tym skryptem gdzie i co się wpisuje, mogę poprosić tak krok po kroku? Sprawa raczej pilna..
Moni

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 02, 2011, 13:31:29 pm »
Napisać do kamsoftu w tej sprawie. Tutaj ktoś może podesłać ci napisany własnoręcznie skrypt, ale nie ma gwarancji, że zadziała prawidłowo i nie zrobi jakiegoś "kuku" w bazie danych.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 02, 2011, 15:28:11 pm »
Też chciałbym to wiedzieć. Dziękuję, co to skrypt już wiem. Ale dalej nie wiem co i gdzie mam wprowadzić. W jakim module? Jakie polecenie? Co mam otworzyć? Naprawdę nie wiem o co chodzi z tym skryptem gdzie i co się wpisuje, mogę poprosić tak krok po kroku? Sprawa raczej pilna..
Jeśli będziesz szczęśliwą posiadaczką skryptu to Moduł SERWIS ->Menu-> Wykonanie polecenia SQL. W oknie, które się pojawi klikasz na [SF9 Wykonaj] i wskazujesz plik ze skryptem (*.skr).
Resztę już zrobi program za Ciebie.

Tylko trzeba taki skrypt mieć ... a ktoś, kto go będzie tworzył musi wiedzić co i na co i za jaki okres ma zamienić, a potem jeszcze trzeba ustawić świadczenia ponownie do eksportu (to można zrobić już bez skryptu - Moduł SERWIS->Menu-> Raportowanie do OWNFZ->Zbiorcze korekty świadczeń-> Przygotowanie zestawów do ponownego przesłania )


Offline Moni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Pomógł? 5
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 02, 2011, 16:52:55 pm »
Ehhh... Dzwoniłam do Kamsoftu i bardzo uprzejma Pani poleciła poprawić ręcznie 1200 pozycji.. Mogłabym usunąć zaimportowane wcześniej świadczenia. poprawić w Excelu i zaimportować jeszcze raz, problem w tym, że program mi na to nie pozwala. Nie mogę usunąć tamtych świadczeń bo program krzyczy, że najpierw mam wczytać zwrotny do nich, aby nadać świadczeniom odpowiedni status. Tyle, że ten raport w ogóle się nie wysłał, miał status utw. więc go usunęłam, żeby zrobić nowy. Pozostaje mi przywrócić bazę sprzed kilku dni i po importować na nowo. Tyle, że dziś wysyłałam raport z AOS, a nie widziałam funkcji importuj przy raportach do NFZ. Ma ktoś lepszy pomysł??
Moni

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 02, 2011, 18:31:12 pm »
Ehhh... Dzwoniłam do Kamsoftu i bardzo uprzejma Pani poleciła poprawić ręcznie 1200 pozycji.. Mogłabym usunąć zaimportowane wcześniej świadczenia. poprawić w Excelu i zaimportować jeszcze raz, problem w tym, że program mi na to nie pozwala. Nie mogę usunąć tamtych świadczeń bo program krzyczy, że najpierw mam wczytać zwrotny do nich, aby nadać świadczeniom odpowiedni status. Tyle, że ten raport w ogóle się nie wysłał, miał status utw. więc go usunęłam, żeby zrobić nowy. Pozostaje mi przywrócić bazę sprzed kilku dni i po importować na nowo. Tyle, że dziś wysyłałam raport z AOS, a nie widziałam funkcji importuj przy raportach do NFZ. Ma ktoś lepszy pomysł??

No to ile ich jest 500 czy 1200 ?? :o

Jeśli wysłałaś raport do NFZ to nie przywracaj bazy z przed kilku dni, bo sobie dopiero narobisz
"bigosu" . Po wysłaniu raportu do NFZ wszelkie stasze kopie stają się "nieaktualne".

Możesz rozwinąć zdanie:
" Tyle, że dziś wysyłałam raport z AOS, a nie widziałam funkcji importuj przy raportach do NFZ"
a szczególnie druga jego część  :-\

Tak czy inaczej bez pomocy kogoś bardziej zaawansowanego informtycznie raczej sobie nie poradzisz z automatycznym poprawianiem trybów.

Offline Moni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Pomógł? 5
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 02, 2011, 23:08:03 pm »
1200 bo okazało się, że nie w którejś, a w obu filiach się tak porobiło. Tyle, że ja nic nie wysłałam. Próbowałam wysłać raport, a po dwóch godzinach wyskoczyło mi okno GDR błędy i pozycje z "Nieprawidłowym trybem przyjęcia...", który jak mnie poinformował Pan z Kamsoftu z którym rozmawiałam najpierw ustawił się przy wysyłaniu/tworzeniu raportu, i to z ich winy, z powodu jakiegoś błędu w aktualizacji po czym pokierował mnie do Kamsoftu do Katowic mówiąc, że im więcej ludzi to zgłosi, a były już takie przypadki to szybciej coś z tym zrobią. Raport miał status UTW. i nie zapisał się w związku z tym w żadnym pliku i na SZOI również nic nie wysyłałam z POZ.

Możesz rozwinąć zdanie:
" Tyle, że dziś wysyłałam raport z AOS, a nie widziałam funkcji importuj przy raportach do NFZ"
a szczególnie druga jego część  :-\

A jeśli chodzi o import raportu to tego z AOS co dziś wysłałam jak przywrócę bazę nie będę już miała w zakładce Raporty do NFZ. I nie będę go mogła zaimportować mimo że mam w pliku, to miałam na myśli.
Moni

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 03, 2011, 03:07:14 am »
No faktycznie - w najnowszej wersji PPS-a zlikwidowano domyślność niektórych trybów stąd efekty o których piszesz. Wcześniej 'z automatu' zamieniał 1-ynki na 5-ki przy tworzeniu raportu statystycznego.
POZ sobie sprawozdałem na starszej wersji bez problemu, stąd moje pierwotne zdziwienie.

W sumie to obecnie PPS działa dokładnie jak powinien (nic się nie "domyśla") ,
ale miło byłoby gdyby nas o tym KS poinformował, a jakoś w opisach zmian nie zauważyłem.

Czy w Twoim przypadku chodzi tylko o porady POZ za lipiec ?

Offline Moni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Pomógł? 5
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 03, 2011, 07:57:28 am »
tak zgadza się, bo tylko te porady importowałam z filii, i tylko przy nich podczas tworzenia raportu powstała zamiana trybu...
Moni

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 03, 2011, 09:20:08 am »
tak zgadza się, bo tylko te porady importowałam z filii, i tylko przy nich podczas tworzenia raportu powstała zamiana trybu...

Czy z filii importujesz z arkuszy Excela eksportowanych z PPS-a 
(jak tak to w jakim formacie - rapstat czy ambulatoryjny ?)

Czy w bazie masz tylko porady POZ ?

Offline bartolinio

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 4
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 03, 2011, 09:43:20 am »
jak nadal chcesz świadczenia importować to musisz wykupić import ambulatoryjny ;)

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 03, 2011, 09:55:09 am »
jak nadal chcesz świadczenia importować to musisz wykupić import ambulatoryjny ;)
-
To prawda - ale w przypadku importu danych z umowy AOS gdzie są grupy JGP a dokładniej "taryfy".
POZ czy STM można jeszcze importować "po staremu" pamiętając w podaniu prawidłowego
trybu przyjęcia , bo domyślny "1" nie jest już zamieniany z automatu na "5" lub "4".

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 136
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]