collapse

Reklama


Autor Wątek: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..  (Przeczytany 25510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 09, 2011, 12:31:26 pm »
Widocznie albo trafiamy na inne osoby albo ja jestem bardziej przekonujący bądź wymagający :).

Owszem mam problemy z kspps@kamsoft.pl, jednak jeśli nawet z winy użytkownika coś było, to ja po mniejszych bądź większych problemach ze zrozumieniem mojego problemu raczej zawsze otrzymywałem pomoc.

tzn. może ja mam też więcej cierpliwości tak jak pisze Paweł albo też trafiam na inne osoby ale również nie zdażyło mi się jeszcze żeby mi powiedziano że mam coś poprawić we własnym zakresie...błędy które poprawiałem skryptami z Kamsoftu również były z winy użytkownika i nie miało to większego znaczenia....także dziwię się że nie dostaliście takiego skryptu...
Pozdrawiam

Piotr

Offline fobetor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 13
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 09, 2011, 13:22:31 pm »
Witam

Skrypty w załączeniu, są to zwykłe pliki tekstowe ze zmienionym rozszerzeniem, spakowane zipem i znów zmienione rozszerzenie na .skr
Aby je edytować wystarczy rozpakować i otworzyć np notatnikiem. Po edycji należy powtórnie spakować i zmienić rozszerzenie na .skr

Tryb1_4NMWU.skr   -Ustawia tryb 4 wszędzie tam gdzie jest tryb 1, data początku od 2011r oraz miejsce wykonywania usług=11111111, skrypt należy edytować tak aby numer miejsca odpowiadał temu, które chcemy zmienić.
TrybNullNMWU.skr   -Czyści tryb wszędzie tam gdzie data początku od 2011r oraz miejsce wykonywania usług=11111111, skrypt należy edytować tak aby numer miejsca odpowiadał temu, które chcemy zmienić.
Tryb1_4.skr   - Ustawia tryb 4 wszędzie tam gdzie jest tryb 1 oraz data początku od 2011r.
TrybNull.skr   - Czyści tryb wszędzie tam gdzie data początku od 2011r.

Jak znaleźć numer miejsca wykonywania usług pisałem już w tym samym temacie 2 strony wcześniej.

Oczywiście przed wykonaniem jakiegokolwiek skryptu proszę o wykonanie kopii bezpieczeństwa, gdy będzie już po wszystkim trzeba się upewnić, że zmienione zostały tylko te dane, które miały zostać zmienione.

Skrypt nie zmienia statusu świadczeń, w związku z tym, jeżeli są już odrzucone to aby zebrały się na raport statystyczny należy wykonać F4-Enter na każdym produkcie albo posłużyć się funkcją serwisową Utworzenie korekt do świadczeń z wybranego okresu rozliczeniowego.

Oczywiście jest możliwość wykonania zagnieżdżonego zapytania SQL, które samo sobie sprawdzić miejsce wykonywania i na jego podstawie ustawi odpowiednie tryby przyjęcia, jednak jest to dość sporo pracy i myślę że to co wrzucam powinno wystarczyć.
Pozdrawiam
Piotr Dobielski
p.dobielski@gmail.com
535-556-657

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 17, 2011, 15:50:40 pm »
Nieprawidłowy tryb przyjęcia w POZ

Próbuję rozliczyć w poz pacjenta z poza gminy przy pomocy programu innego, niż JEDYNIE SŁUSZNY  :)

dostaję zwrotkę raportu z komunikatem - nieprawidłowy tryb przyjęcia

zgłaszam sprawę do dostawcy oprogramowania a od nich odpowiedź:

zgodnie z załącznikiem nr 1 do zarządzania nr 73/2010/DSOZ
Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia
z dnia 30 listopada 2010 r.

Atrybut nie przekazywany w przypadku POZ.


Moje pytanie - czy jest nowsze rozporządzenie odnośnie komunikatów xml ?

EDIT:
w raporcie nie ma żadnego trybu , informatyk z OW NFZ twierdzi, że w komunikacie xml nie ma żadnych błedów, błąd jest wykazany na poziomie weryfikacji "ręcznie"

więc ręcznie dopisałem w xml tryb i zatrybiło  :)
natomiast odpowiedź ( ustna ) OW NFZ jest taka , że zarządzenie owszem jest, ale Oni będą tryb nadal wymagać w przypadku pacjentów obcych, z poza listy poz  ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2011, 14:35:41 pm wysłana przez Manioo SE »
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline krzyno22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #48 dnia: Września 03, 2011, 11:33:38 am »
Witam

Skrypty w załączeniu, są to zwykłe pliki tekstowe ze zmienionym rozszerzeniem, spakowane zipem i znów zmienione rozszerzenie na .skr
Aby je edytować wystarczy rozpakować i otworzyć np notatnikiem. Po edycji należy powtórnie spakować i zmienić rozszerzenie na .skr

Tryb1_4NMWU.skr   -Ustawia tryb 4 wszędzie tam gdzie jest tryb 1, data początku od 2011r oraz miejsce wykonywania usług=11111111, skrypt należy edytować tak aby numer miejsca odpowiadał temu, które chcemy zmienić.
TrybNullNMWU.skr   -Czyści tryb wszędzie tam gdzie data początku od 2011r oraz miejsce wykonywania usług=11111111, skrypt należy edytować tak aby numer miejsca odpowiadał temu, które chcemy zmienić.
Tryb1_4.skr   - Ustawia tryb 4 wszędzie tam gdzie jest tryb 1 oraz data początku od 2011r.
TrybNull.skr   - Czyści tryb wszędzie tam gdzie data początku od 2011r.

Jak znaleźć numer miejsca wykonywania usług pisałem już w tym samym temacie 2 strony wcześniej.

Oczywiście przed wykonaniem jakiegokolwiek skryptu proszę o wykonanie kopii bezpieczeństwa, gdy będzie już po wszystkim trzeba się upewnić, że zmienione zostały tylko te dane, które miały zostać zmienione.

Skrypt nie zmienia statusu świadczeń, w związku z tym, jeżeli są już odrzucone to aby zebrały się na raport statystyczny należy wykonać F4-Enter na każdym produkcie albo posłużyć się funkcją serwisową Utworzenie korekt do świadczeń z wybranego okresu rozliczeniowego.

Oczywiście jest możliwość wykonania zagnieżdżonego zapytania SQL, które samo sobie sprawdzić miejsce wykonywania i na jego podstawie ustawi odpowiednie tryby przyjęcia, jednak jest to dość sporo pracy i myślę że to co wrzucam powinno wystarczyć.

Jak użyć tego skryptu?

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #49 dnia: Września 03, 2011, 11:43:49 am »
Moduł SERWIS->Wykonanie polecenia SQL -> [SF9 Wykonaj] (tu wskazujesz lokalizację skryptu)

Zrób pełną kopię bazy zanim zaczniesz bawić się skryptami.
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2011, 11:45:24 am wysłana przez bart »

Offline ulka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pomógł? 0
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #50 dnia: Września 05, 2011, 18:29:34 pm »
Te skrypty są Ok , tylko u mnie  nie 4 a pod 5 jest " planowy bez skierowania" - czy taki powinien być w świadczeniach POZ  , czy czyste pole ?
Raport wygenerował się bez błędów, zobaczę jak to przejdzie w NFZ

Moje pytanie, jak ustawić aby tryb przyjęcia był domyślny właśnie ten właściwy, w opcjach zmieniałam ale po wpisaniu w module POZ i po otworzenia świadczenia w rozliczeniach pole tryb przyjęcia jest puste ?

Offline fobetor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 13
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #51 dnia: Września 05, 2011, 22:49:18 pm »
Te skrypty są Ok , tylko u mnie  nie 4 a pod 5 jest " planowy bez skierowania" - czy taki powinien być w świadczeniach POZ  , czy czyste pole ?
Raport wygenerował się bez błędów, zobaczę jak to przejdzie w NFZ

Moje pytanie, jak ustawić aby tryb przyjęcia był domyślny właśnie ten właściwy, w opcjach zmieniałam ale po wpisaniu w module POZ i po otworzenia świadczenia w rozliczeniach pole tryb przyjęcia jest puste ?

Witam

Załączam odpowiednie skrypty:
Tryb1_5NMWU.skr   -Ustawia tryb 5 wszędzie tam gdzie jest tryb 1, data początku od 2011r oraz miejsce wykonywania usług=11111111, skrypt należy edytować tak aby numer miejsca odpowiadał temu, które chcemy zmienić.
Tryb1_5.skr   - Ustawia tryb 5 wszędzie tam gdzie jest tryb 1 oraz data początku od 2011r.
TrybNull_5.skr - Ustawia tryb 5 wszędzie tam gdzie tryb jest wyczyszczony.

KONIECZNIE KOPIA BEZPIECZEŃSTWA PRZED SKRYPTEM I SPRAWDZENIE DANYCH PO!

Co do pierwszego pytania to nie do końca tak jest że powinien być tryb=5. Dla świadczeń poz nie trzeba przekazywać trybu w związku z tym może być pusty. Jednak sytuacja zmienia się przy świadczeniach POCHP gdzie wykonywane są na ogół pod tym samym miejscem wykonywania usług czyli Poradnia Lekarza POZ jednak tam tryb przyjęcia jest wymagany jako 5 czyli planowy bez skierowania.

Co do drugiej części pytania. Program w tej chwili dla wszystkich świadczeń w poradni lekarza POZ standardowo wstawia pusty tryb przyjęcia. I jeżeli rejestrujesz tylko świadczenia POZ to wszystko będzie dobrze. Schody są tylko jak świadczeniodawca ma POCHP, wtedy co miesiąc trzeba puścić skrypcik albo wszystko wraca na czerwono.

W ramach bonusu cytat maila z KS właśnie w sprawie odrzucania POCHP z powodu braku kodu przyjęcia(korespondencja z maja 2011):

Cytuj
Witam,
 
Według formatu nie wymagany jest tryb przyjęcia m.in. dla POZ. Więc NFZ niech się wypowie dlaczego odrzuca. Jeśli jednak mają państwo bezwględnie podać tryb to należy go wybrać.
Z naszej strony puki co nie będzie zmian funkcjonalności.

Pozdrawiam,

Iwona Błoniarz
4250 Sekcja SSE
Zakład Systemów Ambulatoryjnych
Wydział Systemów Ochrony Zdrowia
Pozdrawiam
Piotr Dobielski
p.dobielski@gmail.com
535-556-657

Offline Kasia

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #52 dnia: Października 05, 2011, 11:49:32 am »
Ja może od razu złożę hołd wszystkim Panom, którzy wykazują dużo czułości dla programu KSPPS oraz cierpliwości dla pracowników Kamsoftu.
Sama jednak mam ochotę kląć ponieważ co miesiąc mam jakiś problem z importem. A rozmowa z Kamsoftem to zabawa w głuchy telefon. Oczywiście - zawsze wina użytkownika, gdyż nie jest on programistą z Kamsoftu - natomiast w korespondencji otrzymuję po tygodniu informacje, które sama wyczytałam w ciągu godziny z instrukcji.
Żeby nie przedłużać - w tym miesiącu mam problem właśnie z trybem  przyjęcia w AOS - arkusz do importu zawiera prawidłowe dane, jednak po zaimportowaniu i wyrzuceniu porad do EXCELA w kolumnie tryb przyjęcia jest 1 zamiast 5.
Który skrypt użyć?  :-[

ps. Nie doczytałam i nie wiem czy to już zostało wyjaśnione ale problem z uniemożliwieniem usunięcia zaimportowanych świadczeń pojawia się po próbie wygenerowania raportu do Funduszu, a następnie usuniecia go ponieważ pokazywał błędy. A błędy pojawiają się dopiero gdy wysyłamy raport i program traktuje to jako raport wysłany, mimo, iż został on faktycznie usunięty.

Offline fobetor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 13
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #53 dnia: Października 05, 2011, 12:50:20 pm »
Jeżeli chcesz zmienić tryb w świadczeniach z 1 na 5 powinnaś użyć skryptu Tryb1_5.skr załączonego post nad twoją wypowiedzią. Proponuję przeczytać cały post a nie tylko pobrać plik bo można zapomnieć o czymś i mieć potem problemy.

Jak zwykle uczulam o kopię bezpieczeństwa bo dobra kopia nie jest zła :)
Pozdrawiam
Piotr Dobielski
p.dobielski@gmail.com
535-556-657

Offline Kasia

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Nieprawidłowy tryb przyjęcia..
« Odpowiedź #54 dnia: Października 05, 2011, 13:52:53 pm »
Dzięki Ci O MĄDRY I DOBRY CZŁOWIEKU.  :)  :)  :)

Poszło na SZOI. Aż się uśmiecham.  :-*

Może by tak dało się zrobić skrypty na każdą ewentualność? Byłby to chyba najlepszy program do rozliczeń.  :D
Ja mogę się zobowiązać do polewania np. jakiejś dobrej whisky.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 132
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]