collapse

Reklama


Autor Wątek: Gruper  (Przeczytany 6451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline manka80

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Gruper
« dnia: Września 29, 2008, 08:38:30 am »
Mam problem po zaktualizowaniu KS-PPS do najnowszej wersji nie moge grupowaÄ? ??wiadcze??. Dlaczego?

Offline Arek Burczynski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? -1
Odp: Gruper
« Odpowiedź #1 dnia: Października 14, 2008, 09:45:32 am »
Mam problem po zaktualizowaniu KS-PPS do najnowszej wersji nie moge grupowaÄ? ??wiadcze??. Dlaczego?


I ja te?? mam taki problem, z tym ??e to raczej nie problem grupera, a bazy. Wszystko zaczÄ???o siÄ? od wersji 2008.04.3.0 (data aktualizacji: 23 wrzesie?? 2008r.), tu przy aktualizacji KS da?? komunikat, ??e nale??y wy??Ä?czyÄ? instalatora, zrobiÄ? kopiÄ? bezpiecze??stwa, odtworzyÄ? jÄ? i odpaliÄ? ponownie instalator, po czym zapyta?? czy kontynuowaÄ?, po wybraniu odpowiedzi "nie" instalator pojecha?? dalej nie wiedzieÄ? czemu, zaktualizowa?? ( wszystko posz??o bez b??Ä?d??w ) i zaczÄ???a siÄ? lipa. Od tej chwili na serwerze nie ma mo??liwo??ci zrobienia kopii bezpiecze??stwa ( pow??d: server name missing ). Gruper od tej chwili co by mu nie wpisa?? daje komunikat ??e do podanej hospitalizacji nie mo??e dopasowaÄ? grupy, zaznaczam ??e nie jest to problem z ICD 9 lub 10 ani trybu hospitalizacji, bo pr??bowa??em na wszelakie sposoby klepaÄ? i nic. Mo??e jakie?? pomys??y, bo z robotÄ? stojÄ? i to ju?? od 3 tygodni. Do kamsoftu pisa??em z poziomu komunikatu PPS-a, ale odzewu ??adnego.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Gruper
« Odpowiedź #2 dnia: Października 14, 2008, 10:16:02 am »
Od tej chwili na serwerze nie ma mo??liwo??ci zrobienia kopii bezpiecze??stwa ( pow??d: server name missing ).
W pliku KSPPS.INI z zainstalowanym programem (serwerze) wpisz ??cie??kÄ? do bazy LOCALHOST, tak jak w podanym po ni??ej przyk??adzie:
BAZA_DBSTRING=PPS2@LOCALHOST: D:\KS\KS-PPS3\BAZA\KSPPS.FDB

Do kamsoftu pisa??em z poziomu komunikatu PPS-a, ale odzewu ??adnego.
Nie pisz z poziomu komunikatu PPS-a, bo nie odpisujÄ?. Pisz do nich z programu pocztowego.

Cytat: manka80
Mam problem po zaktualizowaniu KS-PPS do najnowszej wersji nie moge grupowaÄ? ??wiadcze??. Dlaczego?
Mo??e jaki?? b??Ä?d siÄ? pokazuje, albo komunikat. Bo dzi?? kuli do pracy zapomnia??em zabraÄ?, a fus??w w kawie nie mam, bo pije rozpuszczalnÄ?  ;D
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2008, 10:24:40 am wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Arek Burczynski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? -1
Odp: Gruper
« Odpowiedź #3 dnia: Października 14, 2008, 14:54:25 pm »
Cytat: Arek Burczynski  Dzisiaj o 09:45:32
Od tej chwili na serwerze nie ma mo??liwo??ci zrobienia kopii bezpiecze??stwa ( pow??d: server name missing ).
W pliku KSPPS.INI z zainstalowanym programem (serwerze) wpisz ??cie??kÄ? do bazy LOCALHOST, tak jak w podanym po ni??ej przyk??adzie:
BAZA_DBSTRING=PPS2@LOCALHOST: D:\KS\KS-PPS3\BAZA\KSPPS.FDB

Pomog??o, dziÄ?ki bardzo, jest jeszcze jedna sprawa, co to oznacza:
"Nieprawid??owa wersja kodu ICD9  Debug38"

Zaznaczam, ??e mamy wykupione licencje na ICD9 i 10 oraz aktualnÄ? wersjÄ? KS-PPS

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Gruper
« Odpowiedź #4 dnia: Października 14, 2008, 15:56:27 pm »

Pomog??o, dziÄ?ki bardzo, jest jeszcze jedna sprawa, co to oznacza:
"Nieprawid??owa wersja kodu ICD9  Debug38"

Zaznaczam, ??e mamy wykupione licencje na ICD9 i 10 oraz aktualnÄ? wersjÄ? KS-PPS

Znaczy to, ??e ??wiadczenia JGP wysy??ane sÄ? ze z??Ä? wersjÄ? ICD9. Powinna byÄ? wersja 5 w raporcie.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Gruper
« Odpowiedź #5 dnia: Października 14, 2008, 16:48:59 pm »
Pomog??o, dziÄ?ki bardzo, jest jeszcze jedna sprawa, co to oznacza:
"Nieprawid??owa wersja kodu ICD9  Debug38"

Zaznaczam, ??e mamy wykupione licencje na ICD9 i 10 oraz aktualnÄ? wersjÄ? KS-PPS
Je??eli importujesz ??wiadczenia z pliku *.xls lub *.csv to musisz ustawiÄ? w module admin -> admin -> opcje -> warto??ci domy??lne -> VERSION_ICD9 Wersja importowanego kodu ICD9 - us??ugi medycznej -> popraw, warto??Ä? 5.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Gruper
« Odpowiedź #6 dnia: Października 14, 2008, 18:33:23 pm »
Bartosz a masz pomysl jak ustawic w PPSie zeby z automatu podpowiadal jzu tylko kody ICD9 w wersji 5 ?

wiem ze mozna przeedytowac podreczne slowniki lekarzy ale to reczna robota i troche tego jest do zmiany :-/

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Gruper
« Odpowiedź #7 dnia: Października 14, 2008, 20:55:37 pm »
Bartosz a masz pomysl jak ustawic w PPSie zeby z automatu podpowiadal jzu tylko kody ICD9 w wersji 5 ?

wiem ze mozna przeedytowac podreczne slowniki lekarzy ale to reczna robota i troche tego jest do zmiany :-/

Nie ma takiej opcji, kt??ra w podrÄ?cznych s??ownikach pracownik??w medycznych podpowiada??y siÄ? tylko kod ICD9 w wersji 5. Chocia?? mo??na wy??Ä?czyÄ? podrÄ?czne s??ownik dla pracownik??w medycznych, ale bÄ?dziesz mia?? wszystkie kody ze s??ownika i kody w wersji 5 bÄ?dÄ? na pierwszym miejscu przy wyborze. Opcje -> parametry globalne -> PODRECZNE_ICD U??ywanie podrÄ?cznych list s??ownik??w ICD zale??nych od pracownika medycznego nale??y ustawiÄ? warto??Ä?: NIE.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Arek Burczynski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? -1
Odp: Gruper
« Odpowiedź #8 dnia: Października 15, 2008, 07:32:33 am »
Pomog??o, dziÄ?ki bardzo, jest jeszcze jedna sprawa, co to oznacza:
"Nieprawid??owa wersja kodu ICD9  Debug38"

Zaznaczam, ??e mamy wykupione licencje na ICD9 i 10 oraz aktualnÄ? wersjÄ? KS-PPS
Je??eli importujesz ??wiadczenia z pliku *.xls lub *.csv to musisz ustawiÄ? w module admin -> admin -> opcje -> warto??ci domy??lne -> VERSION_ICD9 Wersja importowanego kodu ICD9 - us??ugi medycznej -> popraw, warto??Ä? 5.

Teraz za?? wywala mi taki komunikat: Wskazany produkt jednostkowy nie spe??nia warunk??w grupera JGP debug 38. Zaznaczam, ??e na exportowym KS-PPS jest ta sama licencja i ta sama wersja co na importowym ( jedynie baza siÄ? r????ni, bo na exportowym mam tylko wrzuconych lekarzy, pacjent??w i umowy, zero us??ug ), dziÄ?ki czemu w exportowym dzia??a bez problemu gruper, a w importowym nie dzia??a nie wiedzieÄ? czemu. I tu pytanie, czego to b??Ä?d, bazy?, grupera ? niestety musimy dzia??aÄ? na tym importowym bo tu sÄ? wszystkie raporty, zwrotki i f-ry. Aha, jeszcze jedna sprawa, na tym importowym dzia??anie grupera jest jakby przez co?? blokowane, bo nawet jak sobie odpale sam modu?? gruper i co?? pr??bujÄ? pogrupowaÄ?, to wywala, ??e to sÄ? produkty z katalogu 1c ...... , wyglÄ?da to jakby co?? mu gdzie?? w pamiÄ?ci zostawa??o, bo robi?? mi to wcze??niej tylko wtedy, gdy ju?? mia??em wyznaczonÄ? grupÄ?  i przez przypadek sobie wyznaczanie wcisnÄ???em ponownie. ByÄ? mo??e zako??czy siÄ? to wys??aniem bazy do Kamsoftu ( pr??bowali??my zrobiÄ? naprawÄ? bazy z wÄ?tku Bartosza, czyli fix.bat i te inne cuda, niby wynalaz?? 3 b??Ä?dy i je naprawi?? i dalej to samo ). O co kaman ??

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Gruper
« Odpowiedź #9 dnia: Października 15, 2008, 07:43:04 am »
to wywala, ??e to sÄ? produkty z katalogu 1c ...... ,

Chyba spoza katalogu 1c.
Jak dla mnie to ten komunikat pojawia siÄ? zawsze jak chcesz wyznaczyÄ? grupÄ?.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Gruper
« Odpowiedź #10 dnia: Października 15, 2008, 08:02:09 am »
Jak mi w programie nie chodzi?? gruper, to robi??em:

1)??ciÄ?ga??em z ftp pe??nÄ? wersjÄ? instalacyjnÄ? programu i instalowa??em jÄ?.
2)aktualizacjÄ? program z katalogu KS\KS-PPS\serw\ksinstal.exe


A komunikat o kt??rym piszesz:

Zestaw zawiera pozycje rozliczeniowe spoza katalogu 1c, czy na pewno wyznaczyÄ? grupÄ? JGP, z kt??rÄ? niemo??liwe jest sumowanie rozlicze???

Pokazuje siÄ? gdy masz ju?? wyznaczonÄ? grupÄ? do hospitalizacji lub masz dodane ju?? do hospitalizacji jakie?? ??wiadczenia (wyznaczona grupa na innym oddziale). U mnie zdarzy??o siÄ? tak wyznaczam grupÄ?, wybieram grupÄ? i program siÄ? zawiesza na chwilÄ? i okazuje siÄ? w rezultacie ??e nie ma grupy. WychodzÄ? z hospitalizacji i wchodzÄ? jeszcze raz klawiszem popraw okazuje siÄ? ??e grupa jest wyznaczona.

A jak wejdziesz do grupera JGP (C9) na bocznym pasku to te?? dostajesz taki b??Ä?d?
Na instalacji, z kt??rej eksportujesz ??wiadczenia, tam gruper prawid??owo wyznacza?? grupy?
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Arek Burczynski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? -1
Odp: Gruper
« Odpowiedź #11 dnia: Października 15, 2008, 08:12:56 am »
punkt 1 i 2 ju?? robi??em, i nic niestety. co do tych pozycji spoza katalogu to mia??em jeszcze jak mi wszystko dzia??a??o  identycznie tak samo ( jest to oznaka ??e co?? tam jest ju?? dodane lub wyznaczone ). Co do pyta?? to: 1 )no w??a??nie to jest najbardziej chore ??e nawet z samego modu??u grupera z paska bocznego wywala mi ten komunikat - stÄ?d te?? my??le ??e ma jakie?? ??mieci w pamiÄ?ci i co?? go blokuje;  2) tak, to stanowisko gdzie jest exportowane w zasadzie z musu postawione generalnie tylko po to, ??ebym m??g?? podejrzeÄ? ile pkt i jakÄ? grupÄ? ??yknie chodzi bez problemu, tyle tylko ??e i tak nie mogÄ? exportu zaimportowaÄ? do stanowiska z rozliczeniami - pow??d - to co pisa??em wcze??niej. Aha, pr??bowali??my jeszcze zrobiÄ? tak, ??e na tym stanowisku "gdzie wszystko dzia??a" odtworzyli??my kopiÄ? bezpiecze??stwa z tej "nie dzia??ajÄ?cej" wersji, po tym zabiegu przesta?? grupowaÄ?. Z tego mora?? ??e chyba baza jest wy??o??ona i to do??Ä? powa??nie.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Gruper
« Odpowiedź #12 dnia: Października 15, 2008, 13:25:27 pm »
Jak takie dziwne rzeczy siÄ? dziejÄ? to skontaktuj siÄ? KS, ale pisz na adres kspps@kamsoft.pl z programu pocztowego.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 96
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3062 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2945 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]