collapse

Reklama


Autor Wątek: Wprowadzanie porad POZ?  (Przeczytany 7868 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Wprowadzanie porad POZ?
« dnia: Września 22, 2008, 15:42:06 pm »
witam wszystkich

dopiero dzi?? znalaz??em to forum i nie mogÄ? doszukaÄ? siÄ? interesujÄ?cych mnie informacji.

Jak wprowadzacie porady POZ? - z tego co siÄ? orientuje kody ICD-10 sÄ? wymagane tylko w przypadku cukrzycy i chuk...

wersja ks-pps - 2008.04.2.1
W module POZ polem wymaganym jest kod ICD-10 - nawet jak wybieram w module POZ->Lekarz POZ i poradÄ? kt??ra nie wymaga kodu ICD-10 to program nie przyjmuje mi tej porady gdy?? nie wype??ni??em wymaganego pola (pola z kodem ICD-10) - mam do wpisania wrzesie?? (kierownik po informowa?? mnie o tym radosnym fakcie wczoraj :) ) i odtworzenie kod??w ICD-10 dla ~3ty?? us??ug jest praktycznie nie wykonalne, szczeg??lnie je??eli lekarze tego nie piszÄ? w kartotekach....

je??eli odpowiedz na to pytanie znajdujÄ? siÄ? ju?? na forum to przepraszam ze robienie zamieszania

pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #1 dnia: Września 22, 2008, 16:51:17 pm »
Kiedy?? kody icd-10 by??y wymagane i u mnie nadal sÄ? one wpisywane bo ju?? wiele razy by??y sytuacje, ??e NFZ zmienia?? zdanie i p????niej wstecznie trzeba by??o co?? wype??niaÄ?.
Nie znam dok??adnie przepis??w, ale czy lekarze nie majÄ? obowiÄ?zku wpisywania kod??w icd-10?

Tak czy owak potwierdzam, ??e w PPS musisz wpisaÄ? icd-10 ??eby ci przyjÄ???o wizytÄ?.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #2 dnia: Września 22, 2008, 19:22:04 pm »
to czy majÄ? obowiÄ?zek to inna sprawa, piszÄ? rozpoznanie po ??acinie ale bez ICD-10...jako?? to przeskocze ::) ale od dzi?? ju?? majÄ? powiedziane ??e ICD-10 musi byÄ? ;)


a teraz kolejny problem
ot????:
porady POZ sÄ? wpisywane w ks-swd_2008, czy je??eli je zaimportuje do ks-pps (do modu??u rozliczenia) to czy poprawie zostanie wygenerowany raport z porad POZ (w przypadku AOS raport wygenerowany w taki spos??b jest poprawny)

importuje do modu??u rozliczenia bo do modu??u POZ nie mo??na :( - no chyba ??e mo??na to jako?? obej??Ä??


« Ostatnia zmiana: Września 22, 2008, 19:37:36 pm wysłana przez miszol »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #3 dnia: Września 22, 2008, 20:35:32 pm »
zale??y o jakim raporcie m??wisz. Ja importuje porady poza wyeksportowane z innego poz i z swx nigdy nie mia??em problemu. Natomiast za??Ä?cznik nr 5 wpisuje z rÄ?ki bo tam tylko o ilo??Ä? ??wiadcze?? chodzi.
aha i oczywi??cie import/export wykonujesz w module rozliczenia.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #4 dnia: Września 22, 2008, 20:50:14 pm »
dok??adnie o to chodzi??o :)

za??.5 te?? wcze??niej wpisywa??em od rÄ?ki

je??eli z raportami swx generowanymi na podstawie zaimportowanych danych POZ w module rozliczenia nie ma problemu to daje mi to du??e pole manewru podczas nadgonienia wprowadzania porad.

bardzo dziÄ?kujÄ? za szybkÄ? odpowiedz!

Offline Waverane

  • Kamsoft
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 3
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #5 dnia: Września 23, 2008, 10:14:16 am »
W module POZ polem wymaganym jest kod ICD-10 - nawet jak wybieram w module POZ->Lekarz POZ i poradÄ? kt??ra nie wymaga kodu ICD-10 to program nie przyjmuje mi tej porady gdy?? nie wype??ni??em wymaganego pola (pola z kodem ICD-10) - mam do wpisania wrzesie?? (kierownik po informowa?? mnie o tym radosnym fakcie wczoraj :) ) i odtworzenie kod??w ICD-10 dla ~3ty?? us??ug jest praktycznie nie wykonalne, szczeg??lnie je??eli lekarze tego nie piszÄ? w kartotekach....
W zarzÄ?dzeniu nazwano us??ugi jako takie, kt??re wymagajÄ? i takie kt??re nie wymagajÄ? rozpozniania ICD-10, zapomniano jednak, ??e jak us??uga jest sprawozdawana raportem "SWIAD" to MUSI byÄ? podane rozpoznanie, gdy?? ten element raportu XML jest poprostu wymagany. Wymagalno??Ä? p??l PPS jest podyktowana zawsze ich wymagalno??ciÄ? w XML i dodatkowymi parametrami nak??adanymi przez parametry us??ug i zakres??w ??wiadcze?? importowanymi z umowy.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #6 dnia: Września 23, 2008, 11:16:58 am »
ICD-10 nie jest wymagane, ale musi byÄ? podane :) eeh... ??ycie

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #7 dnia: Września 29, 2008, 09:28:32 am »
ZnajÄ?c "kreatywno??Ä?" w??odarzy NFZ - proponujÄ? takie zarzÄ?dzenia/komunikaty ignorowaÄ? i wpisywaÄ? kody ICD.
Wpisujcie maksymalnÄ? ilo??Ä? informacji jakÄ? dopuszcza PPS, bo za chwilÄ? oka??e siÄ?, ??e trzeba uzupe??niac "co??" od poczÄ?tku roku bo "odkryjÄ? martwy" paragraf/przepis, wprowadzÄ? nowy aneksem i po ptokach.

ONI majÄ? "racjÄ?" - bo p??acÄ? :)
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #8 dnia: Września 29, 2008, 11:45:50 am »
ZnajÄ?c "kreatywno??Ä?" w??odarzy NFZ - proponujÄ? takie zarzÄ?dzenia/komunikaty ignorowaÄ? i wpisywaÄ? kody ICD.
Wpisujcie maksymalnÄ? ilo??Ä? informacji jakÄ? dopuszcza PPS, bo za chwilÄ? oka??e siÄ?, ??e trzeba uzupe??niac "co??" od poczÄ?tku roku bo "odkryjÄ? martwy" paragraf/przepis, wprowadzÄ? nowy aneksem i po ptokach.

ONI majÄ? "racjÄ?" - bo p??acÄ? :)

faktycznie lepiej dmuchaÄ? na zimnie i wprowadzaÄ? ICD-10 ni?? p????niej uzupe??niaÄ? dane z kilku miesiÄ?cy...
a jak sprawa siÄ? ma z ICD-9? w specjalistyce wiadomo ??e trzeba to pisaÄ?, a jak to wyglÄ?da w POZ bo tego lekarze ju?? na bank nie piszÄ? w kartotekach....?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #9 dnia: Września 29, 2008, 13:22:20 pm »
nigdy nie musieli (a przynajmniej nie przypominam sobie ??eby kiedykolwiek by??a taka potrzeba).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #10 dnia: Września 29, 2008, 14:48:12 pm »
wystaczry w BUM dopisac ICD-9 89.00 dla porad lekarskich POZ i wg mnie jest z glowy

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #11 dnia: Września 29, 2008, 16:28:48 pm »
a jak to wyglÄ?da w POZ bo tego lekarze ju?? na bank nie piszÄ? w kartotekach....?

RozporzÄ?dzenie MZ w sprawie zakresu niezbÄ?dnych informacji gromadzonych przez ??wiadczeniodawc??w, szczeg????owego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiÄ?zanym do finansowania ??wiadcze?? ze ??rodk??w publicznych w § 3 pkt. 1 ust. 5 m??wi:

kody zrealizowanych istotnych procedur medycznych wed??ug MiÄ?dzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych Rewizja DziewiÄ?ta CM (pe??ny kod sk??ada siÄ? z siedmiu znak??w), z wy??Ä?czeniem ??wiadcze?? zdrowotnych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej; a je??eli kod dotyczy procedury dokonania przeszczepu – dodatkowo datÄ? wykonania przeszczepu;


Nie pamiÄ?tam jak jest w umowie z zakresu POZ, czy sÄ? tam jakie?? zapisy, m??wiÄ?ce ??e ??wiadczeniodawca musi kodowaÄ? wg klasyfikacji ICD9 ??wiadczenia, ale chyba nie.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline francuz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #12 dnia: Października 08, 2008, 08:27:20 am »
Witam,
Jestem nowy w KS-PPS wiÄ?c z g??ry przepraszam za moje pytanie, kt??re dla innych mo??e byÄ? oczywiste  :)
Od 01.09.2008 znowu zaczeli??my wprowadzaÄ? porady lekarza POZ, za pomocÄ? modu??u POZ->Lekarz POZ->porada.
Moje pytanie dotyczy sposobu raportowania tych porad do NFZ? Jak nale??y przes??aÄ? te porady do NFZ?  Wcze??niej (w ubieg??ym roku) robi??em to za pomocÄ? KS-SWD -> Porady lekarskie a nastÄ?pnie raport przez SZOI -> ... -> Porady lekarskie. Jak to wyglÄ?da obecnie? Przejrza??em Forum, ale wprost tego nie znalaz??em, jedynie zauw??y??em, ??e to mo??e byÄ? raport *.swx? ProszÄ? o pomoc  :-[, 10 siÄ? zbli??a.

Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #13 dnia: Października 08, 2008, 09:12:49 am »
Od 01.09.2008 znowu zaczeli??my wprowadzaÄ? porady lekarza POZ, za pomocÄ? modu??u POZ->Lekarz POZ->porada.
Moje pytanie dotyczy sposobu raportowania tych porad do NFZ? Jak nale??y przes??aÄ? te porady do NFZ? 

jezeli sa to porady lekarza POZ z koncowkami kodow produktow 75, 76, 77 i 78 to raportuje sie je do NFZ
tak jak wszysktie inne porady ambulatoryjne (np z umowy AOS) czyli raportem statystycznym
wchodzimy w modul Rozliczenia z menu po lewej wybieramy Raporty
potem na dole ekranu F2 Dodaj i wybieramy Raport wykonanych swiadczen (tworzenia raportu juz nie bede opisywal)
ten raport wysylamy do NFZ i czekamy na zwrotke
jak wszystko bedzie ok to z tymi swiadczeniami finito
za to reszte swiadczen POZ (statystycznych) wpisujemy lub nie (w sumie nie wiem czy jest to obowiazkowe)
i na ich podstawie jezeli je wpisujemy liczy sie zalacznik nr 5 do POZ lub wpisujemy w niego dane recznie
jezeli nie wpisujemy tych swiadczen
instrukcje do zalacznika nr 5 jest na forum

pozdrawiam

Offline francuz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzanie porad POZ?
« Odpowiedź #14 dnia: Października 08, 2008, 09:17:49 am »
DziÄ?ki wielkie za szybkÄ? odpowied??.
Wiedzia??em, ??e gdzie?? dzwoni, ale nie do ko??ca wiedzia??em w kt??rÄ? stronÄ? siÄ? udaÄ?  :).

pozdrawiam i ??yczÄ? mi??ego dnia!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 163
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3062 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2945 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]