collapse

Reklama


Autor Wątek: OSOZ  (Przeczytany 13908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
OSOZ
« dnia: Sierpnia 20, 2008, 20:31:53 pm »
Kolejny raz dosta??em od Kamsoftu folder z informacjami dotyczÄ?cymi OSOZ (Og??lnopolski System Ochrony Zdrowia) i propozycjÄ? przystÄ?pienia do niego. Jestem ciekaw czy wy r??wnie?? to otrzymali??cie? Czy jeste??cie w OSOZ? Czy planujecie w nim byÄ?? Jakie macie zdanie na jego temat? Pozwoli??em sobie zrobiÄ? ankietÄ? (pierwsza na tym forum :D )
Dla niewtajemniczonych adres, na kt??rym mo??na siÄ? sporo dowiedzieÄ?: OSOZ.PL
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 20, 2008, 21:13:57 pm »
Pierwszy raz us??ysza??em o tym systemie na spotkaniu propagandowym organizowanym przez Kamsoft jaki?? ju?? czas temu. Og??lnie taki pomys?? u??ycia kart elektronicznych popieram, w s??u??bie zdrowia. Mamy pe??nÄ? informacjÄ? na temat historii choroby pacjenta. Ale realnie patrzÄ?c na to trzeba du??ych nak??ad??w aby to zadzia??a??o. Kto to mia??by wpisywaÄ? dane do systemu? Lekarze, haha. Nie kt??rzy majÄ? problem z podstawami obs??ugi komputera, a tu jeszcze wpisywaÄ? do komputera dane z wizyty pacjenta. Je??li nie lekarze to jaki?? inn personel, przy du??ej ilo??ci to trzeba ju?? kolejnÄ? osobÄ? zatrudniÄ?. W nie kt??rych plac??wkach nie ma odpowiedniej infrastruktury, aby po??Ä?czyÄ? siÄ? z internetem, chod?? mamy dostÄ?p bezprzewodowy to koszty.  SprzÄ?t komputerowy, czytniki kart, karty dla pacjent??w te koszty musi ponie??Ä? ??wiadczeniodawca. Ja to ciÄ???ko to widzÄ?, ale prÄ?dzej czy p????niej pomys?? kart elektronicznych zostanie wprowadzony przez NFZ, w jakiej formie to zobaczymy, czy bÄ?dzie potwierdzeniem realizacji ??wiadczenia czy mo??e historiÄ? choroby pacjenta. Ja w ka??dym razie nie planujÄ? w tym uczestniczyÄ?.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 20, 2008, 22:13:12 pm »
MuszÄ? powiedzieÄ?, ??e idea tego systemu mi siÄ? podoba, ale jak s??usznie zauwa??y??e?? jest wiele trudno??ci do pokonania. Je??eli w jakiej?? plac??wce funkcjonuje ju?? elektroniczna historia choroby i wpisujÄ? jÄ? lekarze np. w PPS to nie wydaje mi siÄ? ??eby by??a konieczno??Ä? ponownego jej wpisywania do OSOZ. Pewnie pps jest ju?? przygotowany do tego ??eby przesy??a?? odpowiednie informacje do OSOZ. Co do kart to w informacji jest napisane, ??e po przystÄ?pieniu dostaniesz 50 kart plastikowych (dla rodziny i pracownik??w :) ) i 1000 papierowych. Wniosek z tego taki, ??e mo??na bÄ?dzie u??ywaÄ? papierowych, kt??re na pewno sÄ? ta??sze a jak pacjent bÄ?dzie chcia?? mieÄ? trwalszÄ? to zakupi sobie plastikowÄ?. Jednak w najbli??szej przysz??o??ci r??wnie?? nie planujÄ? w tym uczestniczyÄ?, ale p??jdÄ? sobie na konferencjÄ? w Poznaniu (je??eli zatwierdzÄ? moje zg??oszenie bo ju?? kilka dni czekam i nic) i mo??e mnie przekonajÄ?:)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 21, 2008, 08:34:53 am »
Idea OSOZ jest ??wietna, ale du??o przedwczesna.
Z tego co piszecie o przyznawanych niewielkich ilo??ciach kart, to zbierane informacje bÄ?dÄ? szczÄ?tkowe w skali kraju.
Je??eli "odsiejemy" b??Ä?dne, fa??szywe wpisy - to statystyka jawi siÄ? kiepsko.
Wed??ug mnie jest jedyny spos??b na wdro??enie OSOZ - to droga przez SEJM...:(. Tylko tam te?? nie brakuje "nawiedzonych"
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 21, 2008, 11:19:22 am »
witam

Ja pierwszy raz uslyszalem o OSOZ jakies 1,5 roku temu na prezentacji programow Kamsoftu pod Krakowem. Niestety zrobili wtedy taka propagandowke ze nikt nic z tego nie wiedzial .. zamiast omawiac programy do rozliczen (bo to byl okres kiedy NFZ wymagal ze trzeba natychmiast przechodzic na OF - a jak sie skonczylo to wiemy ..) to oni wiekszosc czasu poswiecili OSOZowi ktory jest fajny ale nie byl tematem na tamto spotkanie ..
Potem pojechalem jeszcze na konferencje OSOZ (jesien 2007 ?) do Warszawy i tez troszke sie o tym nasluchalem
Idea fajna, wykonanie chyba jeszcze w powijakach ... tzn za malo placowek (nie liczac apek gdzie Kamsoft ma monopol ..) zeby to mialo juz dobrze dzialac ... no ale od czegos trzeba zaczac !
Poki co nie wlaczylem komunikacji z OSOZem w KS-PPS ale planujemy w najblizszym czasie przesiadke na KS-Somed i szefowi bardzo sie spodobal pomysl z kartami OSOZu bo przeciez mozna je wykorzystac tez do wlasnych celow (np proramy lojalnosciowe wlasnych pacjentow)

pozdrawiam

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 21, 2008, 15:54:09 pm »
Witam wszystkich.
Od d??u??szego czasu przyglÄ?dam siÄ? forum, a jako zarejestrowany u??ytkownik dopiero od dzisiaj.

Je??li chodzi o OSOZ to jak patrzÄ? na ilo??Ä? aptek i o??rodk??w zdrowia (lekarze, przychodnie) w okolicy Bydgoszczy to ten system nie bÄ?dzie do??Ä? szybko popularny (bodaj o??rodk??w zdrowia mo??na zliczyÄ? na palcach rÄ?ki, a aptek rzeczywi??cie jest sporo). Poza tym, je??li OSOZ ma byÄ? og??lnie pojÄ?tÄ? historiÄ? choroby pacjenta uzupe??nianÄ? przez lekarzy, apteki i samego pacjenta to raczej prawdziwo??Ä? danych tam zawartych mo??e byÄ? do??Ä? znikoma. TrochÄ? poklika??em sobie w demo tego systemu i ergonomia ob??ugi pozostawia do??Ä? wiele do ??yczenia.

Uwa??am, ??e jako og??lna i orientacyjna informacja o stanie zdrowia pacjenta to mo??e byÄ?, a je??li chodzi o informacje na podstawie kt??rych lekarz mo??e siÄ? opieraÄ? to stanowcze nie. Dla lekarzy istotne sÄ? chyba dokumenty a nie wpisy autoryzowane tylko loginem, has??em i PINem.

Pozdrawiam Pan??w serdecznie

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #6 dnia: Września 03, 2008, 10:41:14 am »
witam
otrzyma??em ostatnio pakiet reklamowy OSOZ, by??em r??wnie?? na konferencji Kamsoftu (marzec 2007) po??wiÄ?conej oprogramowaniu Kamsoft w tym i OSOZ. Nie bÄ?dÄ? siÄ? rozpisywa?? nad zaletami poniewa?? jest ich do??Ä? du??a liczba...

Na sprawÄ? trzeba spojrzeÄ? realnie. Aby OSOZ mia?? jakiekolwiek szanse rozwoju poprzez masowe do??Ä?czanie ??wiadczeniodawc??w, musi byÄ? spok??j i stabilizacja w relacji p??atnik - ??wiadczeniodawca, lub transparentno??Ä? w relacji p??atnicy - ??wiadczeniodawca.
Nie mo??e byÄ? mowy ??e na hurra p??atnik czy ministerstwo wprowadzajÄ? zarzÄ?dzenia (np. 51/2008/POZ), kt??re przewracajÄ? wstecz sprawozdawczo??Ä?, poniewa?? udostÄ?pnienie chocia??by aneks??w Um??w trwa miesiÄ?c czasu, przy czym ??wiadczeniodawca musi pacjent??w przyjÄ?Ä? na bie??Ä?co i na bie??Ä?co wprowadziÄ? dane dotyczÄ?ce zrealizowanych porad.
Dodam tylko, ??e na koniec okazuje siÄ? ??e i tak mo??na przes??aÄ? ??wiadczenia ze starymi punktami um??w... czyli ja tu widzÄ? niez??y burdel.

Je??li wdro??y siÄ? oprogramowanie, kt??re u??atwi prowadzenie dokumentacji medycznej lekarzowi w gabinecie, gdzie g????wnym podmiotem ma byÄ? pacjent a nie proces wpisu do komputera i nie bÄ?dzie co 6 miesiÄ?cy zmian w sprawozdawczo??ci idiotycznymi posuniÄ?ciami urzÄ?das??w to mo??e co?? z tego bÄ?dzie.
Na dzie?? dzisiejszy nie widzÄ? takiej mo??liwo??ci.



Rafa??

  • Gość
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #7 dnia: Października 20, 2008, 08:40:48 am »
Witam serdecznie,

Na wstÄ?pie zaznaczÄ?, ??e moja dzia??alno??Ä? jest bezpo??rednio zwiÄ?zana z firmÄ? KAMSOFT a co wiÄ?cej bezpo??rednio z OSOZ. Niemniej jednak uzna??em, ??e warto siÄ? w??Ä?czyÄ? do dyskusji aby u??ytkownicy forum mogli uzyskaÄ? informacjÄ? z pierwszej rÄ?ki. Postaram siÄ? wiÄ?c odpowiedzieÄ? na wÄ?tpliwo??ci kt??re siÄ? pojawi??y bez wdawania siÄ? w zbÄ?dne opisy.

Nie jest naszym celem zachÄ?canie lekarzy do wprowadzania informacji podw??jnie. OSOZ posiada interfejs za pomocÄ? kt??rego ka??dy z program??w medycznych (podkre??lam ka??dy - r??wnie?? konkurencji) mo??e komunikowaÄ? siÄ? z systemem OSOZ. SOMED i PPS, oczywi??cie r??wnie?? umo??liwiajÄ? takÄ? komunikacjÄ?. Tak wiÄ?c raz wpisane dane w programie medycznym dotyczÄ?ce pacjenta automatycznie trafiajÄ? na jego konto zdrowotne. Kluczem do tego jest Karta Zdrowia Pacjenta. Wszystko co musi zrobiÄ? lekarz to zeskanowaÄ? kartÄ? - to wszystko.

W interesie lekarza i pacjenta jest to, aby dane gromadzone na koncie by??y prawid??owe. Je??eli lekarz wyda swoim pacjentom karty i bÄ?dzie dba?? wsp??lnie z pacjentem o to aby dane by??y tam gromadzone - jest to najlepsza forma budowania wzajemnych relacji z pacjentami.

Je??eli chodzi o wiarygodno??Ä? danych, nie jest ona gorsza od informacji, kt??re uzyska lekarz od pacjenta w bezpo??rednim wywiadzie. Co wiÄ?cej na koncie jest zapisana ta informacja, kt??rÄ? lekarz uzyska??. Tak wiÄ?c jest przynajmniej jedno miejsce gdzie informacja ta jest potwierdzona.

Dodatkowo OSOZ oferuje, szereg funkcji przydanych dla lekarza, na kt??re wydaje mi siÄ? warto zwr??ciÄ? uwagÄ?, w szczeg??lno??ci mam tutaj na my??li:

- RejestracjÄ? on-line,
- Komunikaty GIF,
- ElektronicznÄ? ReceptÄ?,
- System Kontroli Interakcji,
- Baza Lek??w Unikalnych i na Ratunek,

oraz szansÄ? na nowe mo??liwo??ci, poniewa?? stale rozwijamy system OSOZ.

Je??eli, kto?? z u??ytkownik??w forum ma pytania odno??nie OSOZ - z przyjemno??ciÄ? odpowiem.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #8 dnia: Października 20, 2008, 09:35:11 am »
Witam

Ze swojej strony dodam ze 29.10.2008 jest w Krakowie kolejna konferencja OSOZ
http://www.osoz.pl/osoz-konf/servlet/main/indexhtml?contentUrl=../../servlet/register/register&menu=rejestracja

Ja niestety tym razem sie nie pojawie bo w okolicach tego terminu oczekujemy z ??onka dziecka
Prawdopodobnie pojada jakies dziewczyny ode mnie z firmy

Pozdrawiam

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #9 dnia: Października 20, 2008, 10:54:26 am »
Kluczem do tego jest Karta Zdrowia Pacjenta. Wszystko co musi zrobiÄ? lekarz to zeskanowaÄ? kartÄ? - to wszystko.
Witam Rafa??a.
Mam pytanie, takie samo jak zadajÄ? mi lekarze, jaki jest koszt wdro??enia programu OSOZ dla praktyki 10.000 pacjent??w (~30.000 dekl), dla 4 stanowisk lekarskich?

Generalnie chodzi mi o czytniki, karty, ew. koszty wdro??enia.
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #10 dnia: Października 20, 2008, 11:11:37 am »
Mam pytanie, takie samo jak zadajÄ? mi lekarze, jaki jest koszt wdro??enia programu OSOZ dla praktyki 10.000 pacjent??w (~30.000 dekl), dla 4 stanowisk lekarskich?

Generalnie chodzi mi o czytniki, karty, ew. koszty wdro??enia.

Przy??Ä?czam siÄ? do tego pytania.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Rafa??

  • Gość
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #11 dnia: Października 20, 2008, 11:25:01 am »
Trzeba braÄ? pod uwagÄ? koszty czytnika oraz kart - to wszystko.
W zasadzie nie ma "wdro??enia", pod??Ä?czenie do OSOZ jest trywialne.

o szczeg????ach mo??na dowiedzieÄ? siÄ? bezpo??rednio piszÄ?c na pomoc@osoz.pl

Wszystko jest r??wnie?? opisane w umowie.

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #12 dnia: Października 20, 2008, 11:28:09 am »
Wszystko jest r??wnie?? opisane w umowie.
;) ba, ale ja nie mam umowy
Nieświadomi żyją dłużej.......

Rafa??

  • Gość
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #13 dnia: Października 20, 2008, 11:33:58 am »
WystarczÄ? namiary jednostki na pomoc@osoz.pl i prze??lemy co trzeba.

Z chÄ?ciÄ? odpowiem na wszelkie pytania, jednak forum nie jest chyba odpowiednim miejscem na prezentacjÄ? oferty.

Pozdrawiam,

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: OSOZ
« Odpowiedź #14 dnia: Października 20, 2008, 11:54:24 am »
WystarczÄ? namiary jednostki na pomoc@osoz.pl i prze??lemy co trzeba.

Z chÄ?ciÄ? odpowiem na wszelkie pytania, jednak forum nie jest chyba odpowiednim miejscem na prezentacjÄ? oferty.

Pozdrawiam,
Mo??esz ??mia??o tutaj zaprezentowaÄ? ofertÄ?. Pewnie wiele os??b to bardzo ciekawi.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 199
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]