collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki  (Przeczytany 22567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 29, 2011, 17:47:48 pm »
Ok, czyli dobrze rozumiałem. Teraz jeszcze jedno pytanie: czy jak w na przykłąd drugim miesiącu stajesz na epizodzie i klikasz popraw, następnie dodajesz produkt (wcześniej kontakt) to rozumiem że na pytanie czy skorygować produkty w ramach kontaktu odpawiadasz na nie? (ewentualnie masz wyłączone to pytanie)

Przy okazji i ja się czegoś nauczę, może mi się to kiedyś przyda... :)

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 29, 2011, 17:53:37 pm »
Zawsze odpowiadam na nie....osobiście uważam że dodawanie całego kontaktu było jak dla mnie bardziej przejżyste...teraz będzie tak jak kiedyś jeden kontakt i wiele produktów....jeśli w oddziale dla przewlekle chorych np leżą pacjenci po kilka, kilkanaście lat....a były jeszcze zakusy żeby wprowadzać kazdy produkt z krotnością jeden.... ;D czyli klepanie i klepanie....
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 29, 2011, 18:01:12 pm »
W Rehabilitacji tak jest - przez 10 dni każdy zabieg musisz wykazywać oddzielnie. Nie możesz wpisać daty od do i krotność 10.

A rodzaj świadczeń? Leczenie stacjonarne i dane w zakładce dot. hospitalizacji?

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 29, 2011, 19:30:59 pm »
Paweł pisze, że podajemy każdy dzień oddzielnie.

Piszę o świadczeniach, które robię. Podaję każdy dzień osobno, gdyż w świadczeniach wykonywane w warunkach domowych nie mogą łączyć się z leczeniem szpitalnym. I w przypadku weryfikacji wyrzuci mi cały miesiąc zam,iast kilku dni tylko.

Pytanie tylko do niego czy w Opiece długoterminowej są jakieś icd-9? Jeśli tak to musisz sobie usiąść przy katalogu icd-9 z osobami które udzielają świadczeń i wybrać te co Was dotyczą.

Jakieś tam na pewno są. Ale wielu nie ma. Jakaś opieka pielęgniarska, monitorowanie pacjenta czy jakieś drobne zabiegi - to wszystko znajdziesz. Trzeba po prostu odpalić sobie słownik ICD9 5.9 i poszukać sobie kody.

I teraz zależy jak sobie zorganizujecie pracę. Czy będziesz wprowadzał usługi z dokumentacji medycznej pacjenta, czy podobnie jak niektórzy praktykują utowrzysz sobie listy/tabele gdzie będzie Ci ktoś wpisywał niezbędne dane a Ty potem będziesz z tego wprowadzał do komputera.

Tutaj upierałbym się przy tym, jak pisze mpi , żeby dawali Ci jakąś listę. Bo jak będzie odczytywał to wszystko z dokumentacji pacjenta to przy ewentualnej kontroli i jakichś nieprawidłowości to Ty będziesz wszystkiemu winny.

Następne pytanie do Pawła czy w rodzaju świadczenia podaje się leczenie stacjonarne. Jeśli tak ja nigdy takie świadczenia nie wporwadzałem, więc niech ktoś inny się na ten temat wypowie.

Wszystko zależy jak ma ustawione w umowie. Z nowych zasad wynika, że idzie jako leczenie stacjonarne a wtedy musisz podać tryby przyjęcia, wypisu oraz nr księgi głównej.

wpółczuję Ci...  ;)

E tam, nie przesadzajmy.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 30, 2011, 13:59:23 pm »
A mam pytanie do Was.
Czy mógłby ktoś poprzez Crossloop albo Team Viewer pokazać mi przykładowe dodanie pacjenta i dodanie mu świadczeń?
Dla Was to nic a mi by to dużo wytłumaczyło  :)

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 31, 2011, 14:43:30 pm »
Paweł pisze, że podajemy każdy dzień oddzielnie.

Piszę o świadczeniach, które robię. Podaję każdy dzień osobno, gdyż w świadczeniach wykonywane w warunkach domowych nie mogą łączyć się z leczeniem szpitalnym. I w przypadku weryfikacji wyrzuci mi cały miesiąc zam,iast kilku dni tylko.

Pytanie tylko do niego czy w Opiece długoterminowej są jakieś icd-9? Jeśli tak to musisz sobie usiąść przy katalogu icd-9 z osobami które udzielają świadczeń i wybrać te co Was dotyczą.

Jakieś tam na pewno są. Ale wielu nie ma. Jakaś opieka pielęgniarska, monitorowanie pacjenta czy jakieś drobne zabiegi - to wszystko znajdziesz. Trzeba po prostu odpalić sobie słownik ICD9 5.9 i poszukać sobie kody.

I teraz zależy jak sobie zorganizujecie pracę. Czy będziesz wprowadzał usługi z dokumentacji medycznej pacjenta, czy podobnie jak niektórzy praktykują utowrzysz sobie listy/tabele gdzie będzie Ci ktoś wpisywał niezbędne dane a Ty potem będziesz z tego wprowadzał do komputera.

Tutaj upierałbym się przy tym, jak pisze mpi , żeby dawali Ci jakąś listę. Bo jak będzie odczytywał to wszystko z dokumentacji pacjenta to przy ewentualnej kontroli i jakichś nieprawidłowości to Ty będziesz wszystkiemu winny.

Następne pytanie do Pawła czy w rodzaju świadczenia podaje się leczenie stacjonarne. Jeśli tak ja nigdy takie świadczenia nie wporwadzałem, więc niech ktoś inny się na ten temat wypowie.

Wszystko zależy jak ma ustawione w umowie. Z nowych zasad wynika, że idzie jako leczenie stacjonarne a wtedy musisz podać tryby przyjęcia, wypisu oraz nr księgi głównej.

wpółczuję Ci...  ;)

E tam, nie przesadzajmy.

Faktycznie przy wypisywaniu świadczeń jest trochę to pomotane.
Niewiele z tego rozumiem.
Moje pytanie jest następujące czy muszę logować się na każdego lekarza z osobna przy świadczeniach czy to mogę z konta administratora wypisywać?
Tam dalej w świadczeniach jednostkowych niby jest jaki to pracownik medyczny itd.

Cytuj
I teraz zależy jak sobie zorganizujecie pracę. Czy będziesz wprowadzał usługi z dokumentacji medycznej pacjenta, czy podobnie jak niektórzy praktykują utowrzysz sobie listy/tabele gdzie będzie Ci ktoś wpisywał niezbędne dane a Ty potem będziesz z tego wprowadzał do komputera.

Tutaj upierałbym się przy tym, jak pisze mpi , żeby dawali Ci jakąś listę. Bo jak będzie odczytywał to wszystko z dokumentacji pacjenta to przy ewentualnej kontroli i jakichś nieprawidłowości to Ty będziesz wszystkiemu winny.

Jaką listę? Mam tylko dokumentację medyczną a i tak lekarzom nie chce się wypisać tego u wszystkich bo sami siebie teraz odczytać nie mogą... Paradoks  :D

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 01, 2011, 21:44:52 pm »
Szkoda że temat przepadł...

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 01, 2011, 22:01:59 pm »
Faktycznie przy wypisywaniu świadczeń jest trochę to pomotane.
Niewiele z tego rozumiem.
Moje pytanie jest następujące czy muszę logować się na każdego lekarza z osobna przy świadczeniach czy to mogę z konta administratora wypisywać?
Tam dalej w świadczeniach jednostkowych niby jest jaki to pracownik medyczny itd.

Cytuj
I teraz zależy jak sobie zorganizujecie pracę. Czy będziesz wprowadzał usługi z dokumentacji medycznej pacjenta, czy podobnie jak niektórzy praktykują utowrzysz sobie listy/tabele gdzie będzie Ci ktoś wpisywał niezbędne dane a Ty potem będziesz z tego wprowadzał do komputera.

Tutaj upierałbym się przy tym, jak pisze mpi , żeby dawali Ci jakąś listę. Bo jak będzie odczytywał to wszystko z dokumentacji pacjenta to przy ewentualnej kontroli i jakichś nieprawidłowości to Ty będziesz wszystkiemu winny.

Jaką listę? Mam tylko dokumentację medyczną a i tak lekarzom nie chce się wypisać tego u wszystkich bo sami siebie teraz odczytać nie mogą... Paradoks  :D

Nie musisz się logować na konto lekarza, świadczenia możesz wpisywać w na użytkownika KSADM. Na zakładce świadczenie jednostkowe wpisujesz osobę realizującą świadczenie.

Proponuje kolejną lekturę: http://www.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-zdrowia-z-dnia-9-sierpnia-2010-r-zmieniajace-rozporzadzenie-w-sprawie-zakresu-niezbednych-informacji-gromadzonych-przez-swiadczeniodawcow-szczegolowego-sposobu-rejestrowania/

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q491&ms=383&ml=pl&mi=383&mx=0&mt=&my=596&ma=010980

Szkoda że temat przepadł...

A się dziwisz ...
Pozdrawiam
Bartosz

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 01, 2011, 23:27:25 pm »
Dziś byłem u pewnej Pani z okolicy która zajmuje się rozliczaniem właśnie w opiece poprzez KS-PPS i wszystko by było okej gdyby nie to że u niej nie potrzeba zlecenia wypełniać i w sumie ja nie mam jako takiego zlecenia u siebie na oddziale tak samo jak ona, u mnie wywala pytanie przy akceptacji świadczenia czy jestem pewien bo przy takim trybie przyjęcia potrzebne mi jest zlecenie jednak...
Jak to możliwe? Jedyne co może odpowiadać zleceniu w opiece jest to karta od lekarza z potwierdzeniem że taki pacjent nadaje się na oddział...

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 01, 2011, 23:39:35 pm »
Czyli co? Pacjenci z ulicy przychodzą i kładą się na oddział?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 02, 2011, 07:40:06 am »
Jak to możliwe? Jedyne co może odpowiadać zleceniu w opiece jest to karta od lekarza z potwierdzeniem że taki pacjent nadaje się na oddział...

czyli skierowanie znaczy? ;)
Pozdrawiam

Piotr

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 02, 2011, 08:02:20 am »
Czyli co? Pacjenci z ulicy przychodzą i kładą się na oddział?

Pawle teoretycznie na opiece tak to wygląda.
Podpisują oświadczenie i to wszystko. Albo lista oczekujących albo miejsce na oddziale.

Jak to możliwe? Jedyne co może odpowiadać zleceniu w opiece jest to karta od lekarza z potwierdzeniem że taki pacjent nadaje się na oddział...

czyli skierowanie znaczy? ;)
No chyba tak to muszę rozumieć w tym przypadku.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Rozliczenie Niepublicznego Zakładu Opieki
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 12, 2011, 20:29:23 pm »
Z Waszą wielką pomocą rozliczyłem nasz zakład z dwóch umów REH i SPO.
Dzięki ludziska!
 ;)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 221
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]