collapse

Reklama


Autor Wątek: Co zrobic z polozna?  (Przeczytany 12824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
Co zrobic z polozna?
« dnia: Grudnia 11, 2010, 19:06:19 pm »
Mam szybkie pytanie:

Mamy polozne, ktore pracuja na umowe zlecenie i one wyjezdzaja do patronazy w momencie, gdy ktos potrzebuje i nie maja przez to normowanych godzin pracy. Jak ustawic to na szoi? teoretycznie moga robic patronaze w kazdy dzien o kazdej godzinie, a nie chce zeby nfz odrzucil swiadczenie, bo "swiadczenie udzielone poza wyznaczonym harmonogramem". Moglbym ustawic jakies fikcyjne godziny w kazdy dzien tygodnia, ale czy nie bedzie problemow z tym, ze ktos ta sama polozna moze podac w tym samym terminie u siebie?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 11, 2010, 19:12:54 pm »
Nie bardzo się orientuję w sprawach położnych .... ale czy w wymaganiach musisz podać im harmonogram szczegółowy czy wystarczy średniotygodniowy?
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 11, 2010, 19:39:33 pm »
A lekarze? Też na umowę zlecenie wtedy kiedy zgłosi się chory pacjent?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 11, 2010, 19:43:10 pm »
Tu masz rację ... ja w poradniach dla lekarzy musiałęm szczegółowe harmonogramy przedstawić ... pomimo umowy zlecenia .... ale z położną to nie wiem bo może wystarczy że pracuje np. 40h/tydzień .... no ale jeśli przy położnej wymagają szczegółowego to pomimo tego że jest na zlecenie to trzeba jej zdefiniować harmonogram
Pozdrawiam

Piotr

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 11, 2010, 19:43:26 pm »
A lekarze? Też na umowę zlecenie wtedy kiedy zgłosi się chory pacjent?

A gdzież tam przecież mamy internet e-lekarz, e-porada i e-recepta ewentualnie sms z objawami oraz zwrotny z diagnozą i wio  :-\ smutna ta nasza służba zdrowia...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 11, 2010, 19:47:31 pm »
Tu masz rację ... ja w poradniach dla lekarzy musiałęm szczegółowe harmonogramy przedstawić ... pomimo umowy zlecenia .... ale z położną to nie wiem bo może wystarczy że pracuje np. 40h/tydzień .... no ale jeśli przy położnej wymagają szczegółowego to pomimo tego że jest na zlecenie to trzeba jej zdefiniować harmonogram

Przecież np. za patronaż położnej dostajesz kasę więc musi być szczegółowy harmonogram...(weryfikują to w raportach swx) ale pamiętajmy księstwo* księstwu* nie równe >:( a Kolega Vers nie napisał skąd jest

*celowość małych liter nie była w tym przypadku zamierzona aczkolwiek jakoś tak wyszło  :D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2010, 19:50:13 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 11, 2010, 20:01:05 pm »
Więc tak:
rozumiem że chodzi o położną w poz?
Położna POZ to nie tylko wizyty patronażowe. W przypadku położnej poz dostaje się ryczałt za pacjenta a dodatkowo pieniądze za patronaże, edukację itd...

Vers czy wyobrażasz sobie pogotwie ratunkowe gdzie załoga ambulansu jest na umowę zlecenie "w zależności od potrzeb"? Zatrudnianie ich w pełnym wymiarze czasu pracy to straszna rozrzutność. Przecież ciagle nie jeżdzą...
Kwota na rachunku w pozycji "świadczenia położnej poz" jest dla położnej a nie dla cwanego właściciela przychodni. Jeśli macie za mało pacjentów i nie wystarcza tej kwoty na pensję położnje nikt Was nie zmusza do zbierania deklaracji. Położna sobie utworzy własną działalność, weźmie Waszych pacjentów oraz z innej przychodni i wtedy nie będzie miała problemu z podaniem swojego grafiku do wniosku.
Znam też takich co brali umowę na transport a jak się już trafił wyjazd to chcieli za 50 zł przewóz wykupić. Oni myśleli że się wycfanią i będą brali kasę za nic a ja za gotowość mam płacic ratownikom i za 50zł przewieźć im pacjenta...

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 11, 2010, 20:30:51 pm »
Mpi jak zwykle "zwięźle" ;) ale rzeczowo i na temat. :)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline vers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 11, 2010, 20:56:15 pm »
Panowie spokojnie ;) Ja nie mam swojej przychodni i nikogo nie zatrudniam. Po prostu nie wiem jak to zglosic, a wydaje mi sie, ze przypadek nie jest odosobniony.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 11, 2010, 21:08:10 pm »
Panowie spokojnie ;) Ja nie mam swojej przychodni i nikogo nie zatrudniam. Po prostu nie wiem jak to zglosic, a wydaje mi sie, ze przypadek nie jest odosobniony.

Proponuje telefon do przyjaciela z NFZ jak oni to widzą, w celu rozwiania wątpliwości...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 11, 2010, 21:10:40 pm »
wydaje mi sie, ze przypadek nie jest odosobniony.

Wydaje mi się że jednak odosobniony... miałem doczynienia z wiloma POZami, nawet takimi małymi gdzie jest 2500 pacjentów. Nigdzie nie widziałem położnej "w zależności od potrzeb".

A wracając do problemu... spytaj tej osoby, której robisz wniosek jaki grafik masz wpisać dla położnej. Ja takim ludziom nie doradzam. Uważam, że jeśli ktos jest na tyle bystry, że wie jak brać pieniądze za nic to wie również jak zrobić ofertę.
Tobie mogę doradzić jedynie, żebyś znalazł lepszego pracodawcę  ;)
Pozdrawiam

Proponuje telefon do przyjaciela z NFZ jak oni to widzą, w celu rozwiania wątpliwości...

... i rozpoczącia kontroli  ;D

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 11, 2010, 21:17:50 pm »
... i rozpoczącia kontroli  ;D

Mpi czytasz w moich myślach ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline vers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 11, 2010, 21:30:34 pm »
;) tez mi sie wydawalo, ze nie powinno tak byc, ale wolalem sie upewnic. Watpliwosci moje wynikaly z tego, ze jedna polozna faktycznie siedzi w gabinecie, zbiera deklaracje i dla niej harmonogram jest oczywisty. Inna za to nie ma deklaracji, ale robi wizyty patronazowe.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 11, 2010, 22:04:24 pm »
zawsze w razie wątpliwości należy przestudiować materiały ofertowe. Według nich może być pielęgniarka współpracująca. Niestety w przypadku położnej nie ma mowy o współpracującej więc ta dodatkowa nie rozumiem w jakim celu jest. No ale cóż - każdy ma jakąś swoją wizję.

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Co zrobic z polozna?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 11, 2010, 22:29:35 pm »
;) tez mi sie wydawalo, ze nie powinno tak byc, ale wolalem sie upewnic. Watpliwosci moje wynikaly z tego, ze jedna polozna faktycznie siedzi w gabinecie, zbiera deklaracje i dla niej harmonogram jest oczywisty. Inna za to nie ma deklaracji, ale robi wizyty patronazowe.
witam, nie wiem jakie księstwo ale w wlkp nie przejdzie bez szczegółowego musisz podać czas w gabinecie i również na wizyty domowe

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 101
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]