collapse

Reklama


Autor Wątek: Konkurs ofert POZ  (Przeczytany 109566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SERWERKA

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Konkurs ofert POZ
« dnia: Grudnia 03, 2010, 20:51:13 pm »
Czy ktos z Panstwa orientuje sie na jakim etapie jest aneksowanie POZ w Wielkopolsce?
Kiedy ruszy procedura konkursowa? Juz 3 grudnia, a tu nic.... W dodatku dzisiaj nie moge wjsc na strone poznanskiego NFZ  >:(



----------------------------
W związku z tym, że w tym wątku pojawiły się zagadnienia dotyczące nie tylko Wielkopolski ale innych OW zmieniłem pozwoliłem sobie zmienić temat. (mpi)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2010, 09:06:09 am wysłana przez mpi »

Offline Osti

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • Pomógł? 0
  • Wlkp
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 03, 2010, 21:36:18 pm »
nocna i swiateczna medyczna oraz nocna i swiateczna ambulatoryjna wyjazdowa lekarska i pielegniarska ruszyly od dzisiaj, byl dzisiaj rano komunikat na nfz-poznan. Z tego co zdarzylam przeczytac, to aneksowanie tylko na dwa miesiace do 28 lutego, termin skladania ofert zdaje mi sie rozpisali na 16 grudnia. Niestety teraz nie mozna tego zweryfikowac bo strona nie dziala, a  z komunikatow na SZOI wynika, ze SZOI bedzie dostepny najpredzej w niedziele o 12 :/ Czy ktos wie co sie dzieje z oferta nocna i swiateczna pielegniarska w POZ ?

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 03, 2010, 22:01:08 pm »
od marca NPL mają  iść do Konkursu

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=0&dzialnr=2&artnr=4300&b=1

W związku z wprowadzoną przepisami ustawy z dnia 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o świadczeniu pieniężnym i uprawnieniach przysługujących cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych (DzU nr 225, poz. 1465) zmianą sposobu zawierania umów na dotychczasowe świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w POZ ograniczono termin obowiązywania warunków dotychczasowych umów w tym zakresie do terminu wynikającego z postanowień wymienionych ustaw, tj. do 28.02.2011 r.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 03, 2010, 22:18:17 pm »
(...) termin skladania ofert zdaje mi sie rozpisali na 16 grudnia. (...)
Tak. W Poznaniu był komunikat o terminie do 16-go a w Szczecinie do 13-go. Chyba w Poznaniu był ponadto komunikat o zmianach zapytań ofertowych. Zauważyłem, że były oddzielne zapytania dla tych co umowy kończą się 31 grudnia 2010 i dla tych co okres obowiązywania umowy został skrócony do 28 lutego 2011.
W przypadku tych drugich to trochę dziwne, bo chyba rok temu przerabialiśmy protest PZ w sprawie nie składania dokumentacji aktualizacyjnych sla umów wieloletnich i wtedy po "dostosowaniu" systemu informatycznego NFZ to zadziałało.
Dlaczego w tym roku nie działa?

od marca NPL mają  iść do Konkursu

K**** jeszcze trochę to chyba do Strasburga napiszę. Znajoma lekarka była we wrześniu na urlopie za granicą i prawie oferty nie oddałaby przez to. Od tamtej pory nie wiadomo było kiedy będzie POZ więc nici z planów. Ja chciałem w grudniu wyjechać na narty ale dalej nie wiadomo co z POZ. W styczniu jak pójdzie dobrze albo i w lutym będzie wgrywanie umów, tworzenie spóźnionych list POZ itd... W marcu kontraktowanie nocnej opieki. Okres rozliczeniowy w AOS jest do czerwca - pewnie znowu będą próby z JPG i znowu nie wiadomo czy coś będzie się składało i czy uda się to zrobić w czerwcu czy lipcu. Pozostaje sierpień. Ale czy napewno? Nie wiem jak Wy ale ja się coraz bardziej czuję niewolnikiem nieodpowiedzialnych "urzędników". I poważnie coraz większą mam chęć napisać gdzieś jakąś skargę. Ja rozumiem probelmy, ale niech NFZ gwarantuje jakieś okresy ofertowania a nie cały rok człowiek nie wie kiedy co sięwydarzy.

Offline Osti

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • Pomógł? 0
  • Wlkp
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 03, 2010, 22:27:55 pm »
Tak masz racje, wczoraj byly jedne zapytania ofertowe dzisiaj juz byla zmiana zapytan. Podzial jest jedno zapytanie dla tych ktorzy maja przedluzona umowe do 28 lutego, a drugie dla tych ktorzy maja ta umowe wypowiedziana z dniem 28 lutego, jakkolwiek by to rozumiec.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 03, 2010, 22:37:46 pm »
(...) dla tych ktorzy maja ta umowe wypowiedziana z dniem 28 lutego, jakkolwiek by to rozumiec.

to znaczy, że ktoś składał wniosek np pod koniec roku 2009 i dostał umowę na 3 lata a więc do 31 grudnia 2012. W związku z tym ta umowa w myśl obowiązujących przepisów musiała zostać wypowiedziana z dniem 28 lutego 2011.
Tylko że niezależnie już czy została wypowiedziana czy nie, to po ubiegłorocznych przebojach aneksowanie umów wieloletnich nie powinno być uzależnione od składania dokumentacji aktualizacyjnych.

Offline Osti

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • Pomógł? 0
  • Wlkp
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 03, 2010, 22:58:03 pm »
Ehhh brak słów po prostu, dobrej nocy wszystkim.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 03, 2010, 23:42:13 pm »
Pewnie zawdzięczamy to wszystko PZ. Kto za nimi jest? Baner na ich stronie - brak możliwości kontraktowania. Nie rozumiem tego. Banda oszołomów, która myśli, że coś zmieni.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 04, 2010, 09:36:31 am »
K**** jeszcze trochę to chyba do Strasburga napiszę. Znajoma lekarka była we wrześniu na urlopie za granicą i prawie oferty nie oddałaby przez to. Od tamtej pory nie wiadomo było kiedy będzie POZ więc nici z planów. Ja chciałem w grudniu wyjechać na narty ale dalej nie wiadomo co z POZ. W styczniu jak pójdzie dobrze albo i w lutym będzie wgrywanie umów, tworzenie spóźnionych list POZ itd... W marcu kontraktowanie nocnej opieki. Okres rozliczeniowy w AOS jest do czerwca - pewnie znowu będą próby z JPG i znowu nie wiadomo czy coś będzie się składało i czy uda się to zrobić w czerwcu czy lipcu. Pozostaje sierpień. Ale czy napewno? Nie wiem jak Wy ale ja się coraz bardziej czuję niewolnikiem nieodpowiedzialnych "urzędników". I poważnie coraz większą mam chęć napisać gdzieś jakąś skargę. Ja rozumiem probelmy, ale niech NFZ gwarantuje jakieś okresy ofertowania a nie cały rok człowiek nie wie kiedy co sięwydarzy.

Mam dokładnie to samo. Właśnie próbuję odkręcić swoje plany przyszłotygodniowe (ale czarno to wygląda) żeby zająć się ofertą. Jak będziesz pisał do Strasburga to z chęcią się podpiszę.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 06, 2010, 21:14:17 pm »
Pozdrawiam!

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 07, 2010, 10:22:45 am »
Witam!

Jak co roku przychodzi mi pomóc mamie i złożyć ofertę aktualizacyjną na razie "nocna i świąteczna wyjazdowa opieka pielęgniarska", w zachpom. nie dali jeszcze dla pielęgniarki POZ. Mimo że dostaliśmy aneksy do podpisania na te 2 miesiące to ofertę i tak trzeba składać.

Moje pytanie brzmi czy muszę coś zmieniać w SZOI od ostatniego razu przed pobraniem profilu świadczeniodawcy? Czy coś się zmieniło? Bo w firmie nie bardzo, te same pielęgniarki, ten sam sprzęt, takie same godziny pracy. Gdzieś w którymś wątku widzę że uzupełniacie kompetencje z tego co widzę mam wprowadzone kompetencje dla pielęgniarek co prawda tylko: 0001   PIELĘGNIARSTWO RODZINNE (KURS KWALIFIKACYJNY) ale najwyraźniej nie mają nic więcej i to wystarczy.

Z góry dzięki za podpowiedź.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 07, 2010, 11:18:45 am »
Nie tylę ofertę co dokumentację aktualizacyjną. Składaj tak jak miałeś i tak nikt tego nie będzie sprawdzał. Potrzebne to jest do wygenerowania nowej umowy.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 07, 2010, 12:14:02 pm »

Offline agross

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 07, 2010, 17:38:50 pm »
Witam
Jestem początkującym forumowiczem oraz uzytkownikiem KSppS. Uczę sie sama metodą prób i błędów wyświadczając znajomym przysługę. Po raz pierwszy samodzielnie będę robiła ofertę -a właściwie już ją zrobiła, ale na profilu zaimportowanym w ub roku (nic a nic przez ten rok się nie zmieniało). Oferty zrobiła, ale właśnie przeglądałam sobie SZOI i tam możliwość wygenerowania nowego profilu do wersji 2011. Czy to co zrobiłam będzie OK czy muszę wgrać ten nowy profil (przypominam, że nic sie zmieniało) i na jego podstawie zrobić nowe oferty i czy tak mogę? liczę na pomoc bo siadają już mi nerwy.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ - Wielkopolska
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 07, 2010, 17:54:12 pm »
Ja robię co roku na nowej instalacji NFZ-KO. Oferty z poprzedniego roku mam w katalogu 2010. Na rok 2011 utworzyłem nowy katalog i instaluję tam aktualną wersję NFZ-KO jaka obowiązuje. Generuję sobie nowy profil (w tym przypadku do wersji 2011) i go wczytuję.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 102
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]