collapse

Reklama


Autor Wątek: Tryb przyjecia w opiece długoterminowej  (Przeczytany 6300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jola_Md

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Tryb przyjecia w opiece długoterminowej
« dnia: Listopada 26, 2010, 12:59:51 pm »
w module rozliczenia-swiadczenie jednostkowe w polu tryb przyjęcia pokazuje sie domyślnie tryb "normalny do 31.10.2010", a co będzie od 01.11.2010?hmm...nie bardzo wiem jak mam to rozumieć?Czy powinnam wpisywać świadczenia w reh amb. nie zwracając uwagi na to pole,czy zaznaczać tryb planowy (do tej pory w poprzednich wersjach był ustawiony domyślnie tryb "normalny" i nie było mozliwości zmiany przy reh.amb. na nagły,bądz planowy)Czy ktos mam podobny dylemat?Boję się ,że wszystkie świadczenia wpisane w pażdz. bede musiała przeedytować i poprawiać na tryb planowy.

 i czy tak samo jest w opiece długoterminowej?

poniewaz jesli dopisuje hospitalizacje dla pacjenta, kótry jest juz 2 m-c, na kolejny m-c, to równiez tryb przyjecia jest: 1- przyjecie planowe obowiazuje do 31.10.2010r. gdzie hospitalizacja jesy na m-c listopad.
Wyskakuje komunikat: wybrany tryb przyjecia obowiazywał do 31.10.2010r.

Co z tym fantem nalezy zrobic?
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2010, 19:52:40 pm wysłana przez Bartosz »

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Tryb przyjecia w opiece długoterminowej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 26, 2010, 14:17:19 pm »
Wysyłałem raport statystyczny z jednego dnia dla sprawdzenia. W PORADNI LECZENIA UZALEŻNIEŃ OD ALKOHOLU zaznaczyłem planowy, bez skierowania i wróciło bez błędów. Myślę, że będzie ok bo ten przecinek po planowy chyba oznacza, że są tu jakby możliwe dwa oznaczenia planowy i bez skierowania, czyli zwykły. Pewności jednak nie ma... wiadomo NFZ
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2010, 19:52:54 pm wysłana przez Bartosz »
Edward z Kętrzyna

Offline Jola_Md

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Odp: Tryb przyjecia w opiece długoterminowej
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 26, 2010, 15:35:56 pm »
po aktualizacji ks-pps wersji 2010.05.0.1
jest na świadczeniach jednostkowych zakładka: przepustki zarejestrowane w ramach świadczenia.
Czy ktos sie orientuje ku czemu ma służyć?
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2010, 19:53:07 pm wysłana przez Bartosz »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Tryb przyjecia w opiece długoterminowej
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 26, 2010, 19:41:05 pm »
W rehabilitacji ambulatoryjny dla świadczeń listopadowych tryb przyjęcia powinien być ustawiony na planowy ze skierowaniem.

W opiece długoterminowej jeśli świadczenia są ewidencjonowane w trybie hospitalizacji to na karcie świadczenia jednostkowego nie musisz nic zmieniać bo te dane nie są przesyłane. A jeżeli ostatnie świadczenie jednostkowe w świadczeniu kończy się w listopadzie, to należy zmienić na świadczeniu - hospitalizacji na nowe tryby obowiązujące od listopada, mimo że pacjent został przyjęty przed listopadem.

Zakładka na świadczeniu jednostkowym - przepustki zarejestrowane w ramach świadczenia - jak się można domyśleć służą do rejestrowania przepustek. Takie przepustki o ile mi wiadomo występują w oddziałach opiekuńczo-leczniczych i oddziałach psychiatrycznych.

Nie zakładaj tego samego tematu w pozostałych działach.

« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2010, 19:52:29 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Jola_Md

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Odp: Tryb przyjecia w opiece długoterminowej
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 28, 2010, 19:27:20 pm »
A co z pacjentem który jest juz 2 m-c w ośrodku , pobyt został przedłużony na kolejny m-c czyli na listopad, również należy zmienia z 1-przyjecie planowe obowiazuje do 31.10.2010r., na 6- przyjecie planowe na podstawie skierowania. 


Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Tryb przyjecia w opiece długoterminowej
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2010, 21:47:03 pm »
A co z pacjentem który jest juz 2 m-c w ośrodku , pobyt został przedłużony na kolejny m-c czyli na listopad, również należy zmienia z 1-przyjecie planowe obowiazuje do 31.10.2010r., na 6- przyjecie planowe na podstawie skierowania. 



Tak należy zmienić ponieważ raport za listopad wyślesz w nowej wersji.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Jola_Md

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Odp: Tryb przyjecia w opiece długoterminowej
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 29, 2010, 08:55:56 am »
To tylko chce sie upewnic, iz trybu przyjecia na zakładce świadczenia jednostkowe nie trzeba zmieniac?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 244
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]