collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie POZ - mini Poradnik  (Przeczytany 148296 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline arser

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 24, 2014, 16:35:39 pm »
Pozycja "Lekarz POZ" jest na dole listy rozwijanej w rejestracji modułu POZ.
Z tego co widzę, to one tutaj nam wciągają pacjentów właśnie przez moduł POZ (albo lekarz POZ albo piel POZ) wybierając poradę diagnost-terapeut. w miejscu świadczeniodawcy. Kod ministerialny jak przejrzałem ich wpisy to głównie 2.4.
Przez Wizytę i terminarz też można..hmm...
Hymm...a niech mi koleżanki/koledzy jeszcze podpowiedzą czy jak tak znacie życie obcowania z kspps i macie doświadczenia wieloletnie a nie jak my tutaj od miesiąca, to jest sens oddawania obsługi kspps w zakresie sprawozdawczości zewnętrznemu pracownikowi czy praktyka pokazuje, że panie pielęgniarki z powodzeniem się w to wdrażają ?

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 24, 2014, 16:41:53 pm »
Jeśli Cie stać to możesz przekazać , ale nie zapomnij o Ustawie o ochronie danych !!!
Większość małych przychodni sama daje radę - to nic trudnego (ludzie z Forum chętnie pomogą), ale początki zawsze są trudne.
Moja rada - od razu robić tak jak należy - później ciężko przestawić nawyki personelu.

A z tym "lekarzem" nadal nie wiem o co chodzi
To czy wybrana jest usługa lekarza czy pielęgniarki to zasadnicza różnica. Poza tym kod ministerialny też jest uzależniony od rodzaju i miejsca usługi oraz przyczyny udzielonego świadczenia.
Proponuję dobrze się temu przyjrzeć, bo będzie dużo poprawiania w sprawozdawczości.

« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2014, 16:48:57 pm wysłana przez kalilech »

Offline arser

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 24, 2014, 16:50:44 pm »
Kalilech, dzięuję za opinię.
Więc w sumie można zostawić naszym paniom u nas rejestrowanie pacjentów w module POZ tak jak wyżej napisałem i jak teraz robią ? Czy przez Wizyty ? Bo przez wizyty i obsłuż nie ma rodzaju świadczenia a tylko kod ministerialny i icd10. W module POZ rejestrując mamy te pozycje "porada diagnostyczno terapeutyczna w miejscu świadczeniodawcy (...)" itd.
Nasze panie sugerują, że w module POZ mają łatwiej.
Na starość człowiek chyba zaczyna doceniać tzw święty spokój. :)

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 24, 2014, 17:18:47 pm »
otóż nie jest łatwiej - poza tym z modułu POZ nie możesz prawidłowo prowadzić Księgi Głównej Przychodni.
A co do "rodzaju świadczenia" to wszystko jest, tyle, że to lekarz w czasie obsługiwania pacjenta wpisuje ICD i "produkt".
Terminarz, Wizyta - to moduły do pracy "na bieżąco" ; moduł POZ to wpisywanie już "po fakcie"

Offline arser

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 24, 2014, 17:42:21 pm »
To teraz wiem czemu tak zaczęły pisać w POZ module, bo one robią to po fakcie :)

Offline arser

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 24, 2014, 18:24:34 pm »
Tak gwoli informacji , tu na końcu listy jest pozycja Lekarz POZ. :
http://imageshack.com/a/img28/7863/rxm5.jpg

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 24, 2014, 19:17:39 pm »
U mnie jest tylko to  co w załączniku - stąd moje zdziwienie. U Was jak widzę jeszcze rok 2011 w programie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2014, 19:21:31 pm wysłana przez kalilech »

Offline arser

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 24, 2014, 19:27:02 pm »
No właśnie też się zdziwiłem, czemu są tu te pozycje (ważne do) skoro to nowa instalacja na nowym stanowisku, klucz ktl ze stycznia, umowa 2014 , skąd to tam..hmm..no nieważne. Dziękuję tymczasem wielce za wskazówki. :)

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 24, 2014, 20:20:48 pm »
to raczej z pliku umowy
pozdrawiam

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwca 11, 2014, 13:46:40 pm »
czy ktoś mógłby mi pomóc i raz i jednoznacznie powiedzieć jakie dane należy wysyłać w raportach zbiorczych z POZ?? Do tej pory nie miałam zbyt wiele wspólnego z POZ i po prostu przy tworzeniu tych raportów wymiękłam. Wysłałam do NFZ raport i pojawił się na szoi pod raportem komunikat ze brakuje w raporcie     nast. pozycji:
LICZBA POZOSTAŁYCH WIZYT DOMOWYCH ZREALIZOWANYCH W OKRESIE ROZLICZENIOWYM    LICZBA WIZYT ZREALIZOWANYCH W OKRESIE ROZLICZENIOWYM W GABINECIE PIELĘGNIARKI POZ    
LICZBA ŚWIADCZEŃ LECZNICZYCH ZREALIZOWANYCH W OKRESIE SPRAWOZDAWCZYM    LICZBA ŚWIADCZEŃ REHABILITACYJNYCH ZREALIZOWANYCH W OKRESIE SPRAWOZDAWCZYM    LICZBA ŚWIADCZENIOBIORCÓW, U KTÓRYCH W OKRESIE SPRAWOZDAWCZYM WYKONANE ZOSTAŁY TESTY PRZESIEWOWE    
PRZEWOZY NA ODLEGŁOŚĆ ,,TAM I Z POWROTEM" DO 120 KM    
PRZEWOZY WYKONANE NA PODSTAWIE DECYZJI DYREKTORA ODDZIAŁU WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU, NA ODLEGŁOŚĆ ,,TAM I Z POWROTEM" OD 121 DO 400 KM    0
PRZEWOZY WYKONANE NA PODSTAWIE DECYZJI DYREKTORA ODDZIAŁU WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU, NA ODLEGŁOŚĆ ,,TAM I Z POWROTEM" POWYŻEJ 400 KM    
POZOSTAŁE PRZEWOZY REALIZOWANE W RAMACH UMOWY

Próbuje to jakoś dodać do tego raportu ale po prostu ...nie umiem. Jak to robić żeby było najlepiej, najszybciej a przede wszystkim żeby sprawozdać wszystko co powinnam.

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwca 12, 2014, 08:24:36 am »
może szablon pomoże
zaimportuj a potem ustaw umowę,

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwca 13, 2014, 15:14:34 pm »
wielkie dzięki :)

Offline M_eg

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? -1
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #102 dnia: Listopada 02, 2014, 21:34:09 pm »
witam, mam problem...mianowicie od wrzesnia mamy poz. chodzi mi dokladnie od deklaracje. z jakim miesiacem powinnam zgenerwowac raport? wpisane deklaracje z wrzesnia probowalam wyslac z misiacem wrzesniem- komunikat brak pozycji dopiero gdy zrobilam z miesiacem pazdziernik zgenerowal sie. czy tak powinno byc? zwrotka mi przyszla i zadanie z miesiacem x co z miesiacem wrzesniem? xa ten miesiac nie bede miala rachunku?z jakim miesiacem powinnam zgenerwiaac raport z deklaracjami za pazdziernik? listopadowa? prosze o pomoc.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #103 dnia: Listopada 03, 2014, 08:44:33 am »
Deklaracje wysyła się zawsze ze stanem na 1 dzień miesiąca dla deklaracji zebranych do tego dnia.
Jeżeli rozpoczęliście umowę na POZ od 1 września to można wystawić raport 1 września ale z deklaracjami zebranymi do.. 1 września..
Ze stanem na 1 października wysyłacie deklaracje zebrane do 1 października.
Natomiast tak wysłany raport deklaracji NFZ "ocenia" na koniec miesiąca i dopiero na koniec października można wystawić rachunek za deklaracje uznane ze stanem na 1 października.

pozdrawiam

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #104 dnia: Listopada 03, 2014, 16:57:22 pm »
Uściślijmy jeszcze
- do 7 dnia danego miesiąca wysyłamy listy deklaracji złożonych do dnia pierwszego tego miesiąca włącznie,
   czyli wg. stanu na pierwszy dzień miesiąca, którego dotyczy sprawozdanie.

Bardzo istotne dla zaczynających działalność - chodzi o pierwszy dzień kalendarzowy a nie roboczy (!)
   

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]