collapse

Reklama


Autor Wątek: Przypisanie poradni do deklaracji od 01.10.2010r  (Przeczytany 3474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qertyasdfgh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 1
Przypisanie poradni do deklaracji od 01.10.2010r
« dnia: Listopada 07, 2010, 12:09:41 pm »
Witam, jestem z wielkopolskiego OW. Dzisiaj w nocy dostalismy informacje ze trzeba przypisac do deklaracji poradnie w listach poz wysylanych po 01.10.2010r. Wszedlem w instrukcje i tam tez juz jest cos napisane o tym:
Cytuj
Od 01.10.2010r obowiazuja nowe zasady w raportowaniu
deklaracji do OW NFZ. Aktualny
format komunikatu deklaracji POZ/KAOS
wymaga podania identyfikatora komórki organizacyjnej
i identyfikatora technicznego komórki
organizacyjnej, w której złozono deklaracje.
Z tego wzgledu podczas dodawania
deklaracji wymagane jest wprowadzenie
poradni. Z wybranej poradni do komunikatu
przekazywane jest miejsce wykonywania
usług, które zawiera powyzej wymienione
identyfikatory (VII czesc kodu resortowego,
kod miejsca wykonywania usług).
Mam w zwiazku z tym kilka pytan. Aktualnie jest juz tak ustawione ze jak dodaje deklaracje i wybieram dla niej lekarza to juz automatycznie wybiera sie poradnia jednak we wszystkich deklaracjach ktore byly dodane przed pazdziernikiem nie ma wybranej poradni. Dlatego mam pytanie jak hurtowo przypisac wszystkim pacjentom poradnie do deklaracji (jest tylko jedna poradnia i jeden lekarz dla wszystkich pacjentow).
Następne pytanie dotyczy aktualizacji someda, akutalnie mam wersje 2010.03.0.02 a data asysty skonczyla mi sie 31.10.2010r. Teraz jak chce zaaktualizowac wyswietla sie pytanie czy chce wczytac aneks ktorego wersja jest pozniejsza niz data gwarancji systemu, nie wiem czy jak wcisne tak to czy program sie nie posypie?

Offline SliFek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 2
Odp: Przypisanie poradni do deklaracji od 01.10.2010r
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2010, 12:30:45 pm »
Witaj,

Jest udostępniona w wersji 2010.03.0.02 na bank już funkcja umożliwiająca dopisywanie hurtowo miejsca zlożenia deklaracji do pacjenta. Sprawdzałem to w piątkowo-sobotnią noc. Nie byłem pewien czy zadziała prawidłowo, dlatego robiłem to tak, żeby była możliwość odtworzenia kopii. Wszystko poszło bez większych problemów. Raport wysłany do NFZ i działa jak należy.

Wchodzisz sobie w moduł Deklaracje. Następnie Funkcje/lista deklaracji.

Filtrujesz sobie wszystkie deklaracje aktywne (opcja status), najlepiej bez dat, żeby mieć pewność, że żadnej nie pominiesz. Jeśli faktycznie masz tylko jednego lekarza i poradnię, to problem jest banalny, nie trzeba nic poprawiac itp, chyba, że macie też pielęgniarki, położne.

Można jeszcze wyfiltrować tylko deklaracje bez przypisanej poradni: Po prawej stronie masz możliwość zaznaczenia opcji: Deklaracje bez poradni.

Następnie wciskasz przycisk + (zaznacz widoczne) i naciskasz przycisk CF8 Uzup. poradnię (na dolnym panelu okna).
i dajesz:
Przepisanie deklaracji (wybrane automatycznie), następnie opcja "zmień/uzupełnij poradnię" i wybierasz jaką poradnię ma przypisać/zmienić. Naciskasz przycisk ok, rozsiadasz się wygodnie w fotelu i czekasz. W zależności od ilości deklaracji, może to potrwać.

Program poinformuje Cię, że przypisano poradnię do np 2980 deklaracji z zaznaczonych 2980, czy coś takiego. Jeśli ilość się będzie zgadzała, to spokojnie wysyłasz do NFZ i czekasz na potwierdzenie.

Zadziałało i gada, z tym, że w małopolskim i podkarpackim OW NFZ.

Jeśli ktoś ma więcej niż jedną poradnię, a oprócz lekarza, jeszcze pielęgniarki i położne, to my uzupełnialiśmy to w taki sposób, że filltrowaliśmy wszystkie aktywne deklaracje danego lekarza i przypisywaliśmy mu odpowiednią poradnię. Później następny pracownik i tak do końca.

WAŻNE!!!

1) Dobrze mimo wszystko jest zrobić kopie bazy. Tak na wszelki wypadek i sprawdzić czy poprawnie się odtwarza, np na bazie ćwiczeniowej.
2) Dla spokoju ducha w module Deklaracje wszedłem sobie jeszcze w Opcje/opcje, dalej na zakładkę Export/import deklaracji i zaznaczyłem, żeby eksportowało mi wszystkie deklaracje (3 pierwsze pozycje). Później zatwierdziłem, wszedłem w Import/Export deklaracji, wyeksportowałem wszystkie deklaracje dla wszystkich podmiotów i wszystkich poradni, żeby mieć w razie czego możliwość zaczytania tego z pliku, później wziąłem się za robotę.
3)Jeśli jakaś deklaracja została wycofana później niż 01.11.2010 to w programie ma status nieaktywna, jednak trafia do listy deklaracji, bo w okresie do 01.11.2010 była jeszcze aktywna. Wtedy należy poprawić nawet te nieaktywne, wycofane po 01.11.2010. Jak rozumiem, problemy tego typu będą raczej jednostkowe. Na kilkadziesiąt tys. deklaracji u nas, problem wystąpił w przypadku 30 chyba.

Pozdrawiam
Mateusz
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2010, 12:37:08 pm wysłana przez SliFek »

Offline Janus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Pomógł? 0
    • KS-GARDA
Odp: Przypisanie poradni do deklaracji od 01.10.2010r
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 08, 2010, 18:27:46 pm »
Świetna robota Mateusz :)
Dla bezpieczeństwa przed wykonaniem opisanych tu operacji proponuje zrobić kopię bazy.
Sposób kopiowania/przywracania bazy opisano tutaj http://forumpps.pl/index.php?topic=1692.0

pozdrawiam,

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 144
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]