collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ  (Przeczytany 36570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 1
Mam pytanie czy może ktoś z was wie czy te pola to tylko w sposób ręczny można uzupełniać czy może za pomocą filtrów da się jakoś szybciej automatycznie?

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Września 13, 2010, 15:37:52 pm »
Mam pytanie czy może ktoś z was wie czy te pola to tylko w sposób ręczny można uzupełniać czy może za pomocą filtrów da się jakoś szybciej automatycznie?
Nie ma jeszcze tej aktualizacji o której mowa w komunikacie. więc trudno ocenić na ile będzie
to "ręczna robótka", czy np. ulegnie fomularz importowy xls dla POZ i może tą drogą coś sobie
ułatwimy ...  ???
Czasu będzie niewiele ( ~5-dni) więc cos trzeba będzie wykombinować.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Września 13, 2010, 17:03:12 pm »
Spokojnie, w komunikacie przecież napisano:

W związku z tą zmianą 2010-10-01 opublikowana zostanie nowa wersja systemu KS-PPS, która będzie umożliwiała rejestrację miejsca złożenia deklaracji oraz uzupełnienie go w dotychczas złożonych deklaracjach.

Więc pojawi się możliwość automatycznej aktualizacji deklaracji o miejsce złożenia deklaracji.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Września 13, 2010, 20:17:39 pm »
Spokojnie, w komunikacie przecież napisano:

W związku z tą zmianą 2010-10-01 opublikowana zostanie nowa wersja systemu KS-PPS, która będzie umożliwiała rejestrację miejsca złożenia deklaracji oraz uzupełnienie go w dotychczas złożonych deklaracjach.

Więc pojawi się możliwość automatycznej aktualizacji deklaracji o miejsce złożenia deklaracji.

No ja tam w tym zdaniu nie widzę nic o automatyźmie. Ot będzie możliwość uzupełnienia.
Jeśli już, to przy jedno-lokalizacyjnych POZ-ach, ale w przypadku wielo-lokalizacyjnych ??
No na upartego - jak POZ ma lokalizacje w różnych miastach to jakoś to pogrupować (filtry??)

Liczę bardziej na dodanie do arkusza importowego nowych pól, wówczas coś można pokombinować...

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Września 13, 2010, 21:15:26 pm »
No ja to zdanie tak zinterpretowałem ... zobaczymy 1 października.

Dzisiaj już mamy takie pole na karcie pacjenta, na zakładce Adres zamieszkania. Być może to pole zostanie przeniesione na kartę deklaracji. Być może będzie to nowe pole nie związane z tym obecnym, zobaczymy. W każdym razie już dziś za pomocą skryptów można by uzupełnić to pole, ale tak jak napisałeś problemu nie będzie tylko gdy świadczeniodawca będzie miał jedno miejsce udzielania świadczeń. W przypadku kilku można użyć warunków do uzupełnienia tego pola - adres zamieszkania, pracownik medyczny, wiek ... pacjenta. Ja jednak myślę że Kamsoft stanie na wysokości zadania stworzy taką możliwość.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline marta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 1
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Września 14, 2010, 08:27:07 am »
Dzięki wielkie mam nadzieje, że optymistyczne wersje się sprawdzoą :) Bo jak ma mnie czekać ręczna robota to jestem przerażona

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Września 14, 2010, 19:05:22 pm »
Kto mi powie o co chodzi?  ;D

Chyba nie jestem w temacie, bo nie wiem nic o żadnym komunikacie..

Trzeba będzie przyporządkować miejsce złożenia deklaracji? Kolejny pretekst do unieważniania deklaracji? Na deklaracji są dwie pieczątki - świadczeniodawcy i miejsca złożenia deklaracji. Czyli trzeba mieć trzy pieczątki? Pieczątka przychodni, pieczątka gabinetu lekarza POZ i pieczątka gabinetu lekarza POZ dla dzieci? A jeśli ktoś skończy 18 lat to deklaracja nie będzie ważna bo miejsce się zmieniło?


Czasu będzie niewiele ( ~5-dni) więc cos trzeba będzie wykombinować.
Spokojnie, nie martw się... napewno w tym czasie oprócz uzupełniania miejsc i normalnych rozliczeń będą jeszcze oferty.
To tak żebyś się nie nudził  8)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Września 14, 2010, 20:26:42 pm »
Komunikat pojawił się wraz z wersją programu 2010.04.4.0:

Zmiany w raportowaniu list aktywnych deklaracji POZ od października 2010
Szanowni Państwo! W związku z publikacją Zarządzenia Nr 48/2010/DSOZ Prezesa NFZ pragniemy zwrócić już dziś Państwa uwagę na zmiany wprowadzane tym zarządzeniem. Odnoszą się one bowiem do kolejnego raportu list deklaracji POZ za okres październik 2010. Najważniejszą zmianą w formacie,  z punktu widzenia użytkownika systemu KS-PPS, jest dodanie do deklaracji POZ pola miejsce złożenia deklaracji. W polu tym należy wskazać miejsce udzielania świadczeń z umowy POZ, odpowiednie dla typu deklaracji oraz zgodne z miejscem, w którym świadczeniobiorca faktycznie się leczy (w przypadku, gdy świadczeniodawca ma zakontraktowane więcej niż jedno miejsce udzielania świadczeń dla zakresu np. Lekarza POZ). W związku z tą zmianą 2010-10-01 opublikowana zostanie nowa wersja systemu KS-PPS, która będzie umożliwiała rejestrację miejsca złożenia deklaracji oraz uzupełnienie go w dotychczas złożonych deklaracjach. Ta ostatnia funkcja będzie o tyle istotna, że nowe pole będzie wymagane przez format otwarty i nie będzie możliwości wysłania prawidłowej listy deklaracji POZ bez jego uzupełnienia. W związku z tym, że pozostało stosunkowo niewiele czasu do wejścia w życie opisanych powyżej zmian prosimy o sprawdzenie daty asysty posiadanej licencji i ewentualne złożenie zamówienia na jej przedłużenie jak najwcześniej. Wspomniana wersja systemu nie będzie dostępna dla licencji, których data asysty upłynie we wrześniu 2010 lub już upłynęła. Przypominamy, że termin realizacji zamówienia na przedłużenie licencji to 5 dni roboczych od dnia, w którym na naszym koncie bankowym zostanie zaksięgowana zapłata za fakturę proforma.

źródło: Kamsoft


Chodzi o raport deklaracji DEKL 4 1.4, każda deklaracja przesyłana w nowym formacie na liście musi posiadać dane o miejscu złożenia deklaracji. Ja u niektórych świadczeniodawców robiłem ofertę na jeden gabinet lekarza POZ, bez podziału na dzieci, dorośli.

PS. A wybieracie się na szkolenie? Ofertowanie 2011 - K-P OWNFZ.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2010, 20:29:14 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Września 14, 2010, 21:47:22 pm »
Chodzi o raport deklaracji DEKL 4 1.4, każda deklaracja przesyłana w nowym formacie na liście musi posiadać dane o miejscu złożenia deklaracji. Ja u niektórych świadczeniodawców robiłem ofertę na jeden gabinet lekarza POZ, bez podziału na dzieci, dorośli.

i wracamy do odwiecznego dylematu. Do ubiegłego roku robiłem oferty na jeden gabinet. Rok temu stwierdziłem, że skoro w RZOZ, statucie, reg. organizacyjnym są dwa gabinety to należy wykazać dwa miejsca w ofercie. I tak zrobiłem we wszystkich przychodniach. Przynajmniej nikt nie zakwestionuje wykonywania świadczeń w innym miejscu niż w umowie.
Teraz tylko problem co z deklaracjami? Mamy zaznaczać na nich gabinet? Wyrobić dodatkowe pieczątki?  ???

Już mi ręce opadają. Po takich akcjach jak w Łódzkim OW (kontrola deklaracji) człowiek już przewrażliwiony się robi.

PS. A wybieracie się na szkolenie? Ofertowanie 2011 - K-P OWNFZ.

dla mnie trochę za daleko żeby posłuchać niewyraźnie mamroczącego przez mikrofon Pana *********  :D
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2010, 22:35:13 pm wysłana przez mpi »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Września 15, 2010, 08:49:43 am »
Ja chyba wszystko zrobię na jeden gabinet POZ i myślę, że nie będzie później z tym problemów.

Na szkolenie nie jadę bo termin nie pasuje w ogóle (szkoda, że nie poinformowali o nim dzień wcześniej ;)) a znając życie z .pdf'a, którego umieszczą na stronie dowiem się więcej.

Marcin, mógłbyś podać jakiegoś linka o tej kontroli w Łódzkim OW?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Września 15, 2010, 09:13:24 am »
Zgodnie z formatem XML należy podać

Identyfikator komórki organizacyjnej, w której złożono deklarację - Część VII kodu resortowego. Jeśli nie nadano, to należy przekazać ?000?
Identyfikator techniczny komórki organizacyjnej w systemie płatnika   


Z tego wynika że deklaracje trzeba będzie dopiąć do miejsc udzielania zgodnie z umową.

Według mnie liczba gabinetów raczej nie ma znaczenia - liczy się miejsce


Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Września 15, 2010, 11:04:46 am »
Zgodnie z formatem XML należy podać

Identyfikator komórki organizacyjnej, w której złożono deklarację - Część VII kodu resortowego.
Jeśli nie nadano, to należy przekazać ?000?
Identyfikator techniczny komórki organizacyjnej w systemie płatnika   
Z tego wynika że deklaracje trzeba będzie dopiąć do miejsc udzielania zgodnie z umową.
Według mnie liczba gabinetów raczej nie ma znaczenia - liczy się miejsce

Nie bardzo rozumiem Twój wywód, chyba że piszesz o POZ-ie jednolokalizacyjnym.
Wówczas problem da się załatwić z automatu (uzupełnienie pól VII)

Jeśli jednak jeden POZ ma kilka lokalizacji w których przyjmuje pacjentów i deklaracje
i ma te miejsca "uczciwie' porejestrowane i wykazane w umowie
to dla każdego takiego miejsca ma z reguły 3 okrebne kody VII
osobno lekarz, osobno pielęgniarka i osobno położna.

Wg. nowej specyfikacji XML płatnik będze wymagał powiązania każdej deklaracji
z każdym z kodów VII dla danej lokalizacji/typu deklaracji w której złożono deklarację.

Jeśli taki POZ do tej pory wpisywał wszystkie deklaracje w jedna aplikacje
(i nie było wymogu określania "VII-ki" przy dopisywaniu deklaracji i jest dodatkowo wymóg:
- jeden komunikat XML dla całego POZ-u),
to teraz będzie miał problem jak uzupełnić brakujące dane w bazie.
Na deklaracjach papierowych też niekoniecznie musi byc zaznaczone miejsce złożenia
(o pieczątkach pisze powyżej mpi).

W PPS-ie jest pole (ale tylko na karcie pacjenta)
pn: Miejsce złożenia deklaracji, ale kto je wypełniał ? Poza tym dotyczy pacjenta a nie deklaracji,
których może  być i 3/pacjenta i wg. nowych wymagań, każda powinna mieć swój odrebny kod VII.

.. i dlatego widzę "schody" dla niektórych ....

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #12 dnia: Września 15, 2010, 11:35:48 am »

Jeżeli Kamsoft zrobi "dopięcie miejsca" w taki sposób jak jest aktywacja czyli filtrujesz i wskazujesz gdzie dopiąć to stosując filtry na typ deklaracji, personel, wiek, daty złożenia to nie powinno być tak źle

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #13 dnia: Września 15, 2010, 12:05:36 pm »
Bart - ja kiedyś pracowałem w jednej firmie co ma 9 lokalizacji POZ. Na początku jak deklaracje były w Excelu (w naszym przypadku Access bo w Excelu tylko do 65000) to prowadziliśmy dodatkową kolumnę z kodem przychodni. Później tą kolumnę zaimportowałem do pola Uwagi na karcie pacjenta.
W PPS początkowo nie było tego pola ale na naszą prośbę zostało dodane. Nam to było potrzebne od zawsze dla statystyk i analiz. Niestety Was czeka teraz "ręczna robótka"... Nawet po adresach nie odfiltrujesz bo wiem jak było u mnie - pacjent z jednego końca miasta należał do przychodni na drugim końcu.

Ale ja wrócę do przychodni jednolokalizacyjnej. Ktoś napisał że są 3 miejsca. Tak naprawdę miejsc jest tyle ile jest w strukturze organizacyjnej. Jeśli w regulaminie org. czy RZOZ są dwie komórki (ogólna i dla dzieci) to są dwie. Niefortunnie nazywa się to "gabinet" ale nie ma w tym przypadku znaczenia fizyczna ilość gabinetów.
Podobnie z pielęgniarką i położną - może być jedno miejsce bo ktoś ma w RZOZ "gabinet pielęgniarki i położnej" i wtedy na SZOI tworzymy tylko jedno miejsce dla obydwu umów.

Ja do ubiegłego roku miałem tylko jedno miejsce dla lekarza, jednak bałem się, że ktoś zarzuci świadczenie usług w miejscu innym niż w umowie (gabinet lekarza POZ dla dzieci) i dlatego rozbiłem tak jak jest w RZOZ.
Pytanie teraz jak należy oznaczać na deklaracji miejsce złożenia?
Albo deklaracje zbierać tylko na jedną komórkę? Tą ogólną? Sam już nie nie wiem.

Michał - nie wiem dokładnie co sięw Łódzkim wydarzyło - jedynie z pism, do których niedawno Bartosz podawał linka http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m111111&ms=&ml=pl&mi=&mx=0&mt=&my=26&ma=015627 (na dole w PDF) i z ciekawości wrzóciłem na google "kontrole deklaracji w łódzkim". Duże pieniądze tu wchodziły w grę. Co z tego, że NZOZ je odzyskał ale 2 lata musieli się męczyć.
Niedawno dostałem do przeczytania artykuł w jakiejś gazetce lekarskiej o kwestionowaniu przez OW (nie pamiętam który) deklaracji osób które ukończyły 18 lat a zostały złożone jeszcze przed pełnoletnością (przez rodziców). Ten temat też jest poruszany przez MZ ale wszyscy wiemy jak jest w rzeczywistości - stanowisko MZ stanowiskiem ale racja musi być po stronie NFZ. Zastanawie mnie teraz czy jesli deklaracja będzie na komórkę "dzieciącą" to jak ukończy 18 lat też będą interpretować jako nieważną???

Offline marta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 1
Odp: Brak komórki organizacyjnej w deklaracjach POZ przy generowaniu listy POZ
« Odpowiedź #14 dnia: Września 16, 2010, 08:47:26 am »
Osobiście zdaje mi się, że będą nie ważnne bo to osobne komórki.A przezorny zawsze ubezpieczonny a lepiej nie narażać się.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 165
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]