collapse

Reklama


Autor Wątek: odrzucony raport rozliczeniowy  (Przeczytany 20528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pipi

  • Gość
odrzucony raport rozliczeniowy
« dnia: Maja 12, 2010, 07:00:00 am »
Witam,
szukałam na forum coś na ten temat tylko,że nie znalazłam. Na SZOI w raportach rozliczeniowych raport ma status jako "odrzucony". Czy wie ktoś o co chodzi? Dodam tylko, że po wgraniu do KS-PPS w przeglądzie raportów widnieje błąd: "Odrzucono z powodu błędów w raportach statystycznych".

Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 12, 2010, 07:26:35 am »
Czy wie ktoś o co chodzi?

Ja wiem

błąd: "Odrzucono z powodu błędów w raportach statystycznych"

pipi

  • Gość
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 12, 2010, 07:33:33 am »
co z tym zrobić?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 12, 2010, 07:35:33 am »
W K-P pomimo błędów w raportach statystycznych raporty rozliczeniowe są przyjmowane. Jest to logiczne ponieważ rozliczeniowe robi się tylko z zatwierdzonych przez NFZ usług (ew. ostrzeżeń).

Nie wiem z jakiego oddziału jesteś, ale być może u Ciebie raport statystyczny musi być bez błędów? W Mazowieckim chyba taki był warunek żeby dokonać zmian w umowie za pierwszy kwartał. Tzn. wszelkie błędy należy najpierw poprawić lub usunąć, ponownie wysłać raport statystyczny i dopiero jak zwrotny będzie bezbłędny utworzyć rozliczeniowy? A może jest jakiś błąd na SZOI? Jeśli jesteś z Wielkopolskiego to tutaj Jerzyk56 ma podobny problem - który wygląda na błąd SZOI. W takim wypadku telefon do NFZ...

PS. Czy oprócz WOW jeszcze w jakimś oddziale odrzucają rozliczeniowe jeśli są błędy w statystycznych?
Ja jeśli są to pomyłki nie poprawiam i z zatwierdzonych robię rozliczeniowy. Jeśli mam nadwykonania to ewentualne błędy które można poprawić (np. zlecenie, ubezpieczenie) poprawiam po rozliczeniach i wysyłam w następnym miesiącu. Zaczynam mieć poważne obawy ponieważ jeśli będzie trzeba najpierw uporządkować statystyczne to przy chęci do pracy osób które weryfikują raporty okres rozliczeniowy przesunie się z 10-go na 20-sty. Ja bez poprawek czasami ledwo się wyrabiam. Początek miesiąca jest przecież idealny wg pracowników NFZ na urlop lub chorobę...

EDIT: ...że nie wspomnę o POZ gdzie jest po kilkadziesiąt - kilkaset błędów/ostrzeżeń związanych z ubezpieczeniem.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 07:40:21 am wysłana przez mpi »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 12, 2010, 07:47:09 am »
w WM OW właśnie tak jest że rozliczeniowy pójdzie dopiero jak statystyczny będzie zamknięty...a żeby zamknąć statystyczny powinien on być bez błędów....

Ja jeśli mam błędy których nie mogę poprawić od ręki tzn. najczęściej usługi powiązane to piszę fax do NFZ z "prośbą" o zamknięcie statystycznego z błędami w celu umożliwienia bieżącego rozliczenia i puszczam rozliczeniowy z pozycjami zatwierdzonymi...
Pozdrawiam

Piotr

pipi

  • Gość
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 12, 2010, 07:51:08 am »
Tylko, że właśnie poprawiłam wszystkie błędy jakie NFZ mi zwrócił. Po wgraniu do KS-PPS zwrotnego statystycznego nie było informacji o żadnych błędach.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 07:52:52 am wysłana przez pipi »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 12, 2010, 07:52:14 am »
w WM OW właśnie tak jest że rozliczeniowy pójdzie dopiero jak statystyczny będzie zamknięty...a żeby zamknąć statystyczny powinien on być bez błędów....

dotyczy to wszystkich rodzajów? POZ również?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 12, 2010, 07:54:59 am »
POZ nie wiem ale napewno PSY i Poradnie terapii

edit: pipi jeśli nie masz błędów w statystycznym to wyslij jeszcze raz rozliczeniowy może to był jakiś błąd SZOI....jeśli to nie pomoże to może zadzwoń do NFZ i się dowiedz co oni tam widzą lub bardziej nie widzą  ;)

edit2: sprawdź statystyczne z poprzednich miesięcy bo może była wsteczna weryfikacja i trzeba poprawić...gdzieś dzisiaj to widziałem na forum....o tu http://forumpps.pl/index.php?topic=2609.0
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 08:04:00 am wysłana przez Piotr29 »
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 12, 2010, 08:03:43 am »
W takim razie nie wyobrażam sobie przy obecnych pracownikach NFZ dotrzymania terminów. U mnie do weryfikowania są 2 osoby a często jest tak że na początku miesiąca w pracy jest tylko jedna osoba. Kiedyś wysłałem raporty statystyczne AOS 1-go z samego rana i cierpliwie czekałem na zwrotne (w międzyczasie robiłem sobie POZ-y). Moja cierpliwość skończyła się 9-go w południe i zadzwoniłem. Pani oczywiście z fochem mnie potraktowała ale zwrotne miałem. Ciekawe kiedy bym je otrzymał gdybym nie zadzwonił? Oczywiście niektórzy tak robią - wyślą raport i od razu dzwonią do NFZ ale czy to na tym ma polegać?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 12, 2010, 08:08:53 am »
Widzisz bo chodzi o to że wcześniej nie znaczy skuteczniej....też wysyłałęm raporty jakoś po 1-2 danego miesiąca a weryfikacja była podobnie jak u Ciebie koło 8....dzieje się tak dlatego że nie wszyscy pracownicy NFZ tak wcześnie zatwierdzają statystyczne...inaczej by było gdyby weryfikacja była całkowicie automatyczna wtedy nie ma znaczenia kiedy raport wyślesz....więc teraz się nie spieszę  :D a jak wysyłam statystyczny wcześniej niż 3-4 danego miesiąca to wolę zadzwonić i mieć to z bańki niż czekać do 9  ;)

Co nie zmienia faktu że nie na tym powinno to polegać...
Pozdrawiam

Piotr

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 12, 2010, 08:21:52 am »
z tego co rozliczam:
WM OW NFZ:

POZ - mogą być błędy pierwszej fazy
SZP - mogą
AOS1 - mogą
AOS2 - mogą
STM - nie mogą
REH - mogą


Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 12, 2010, 10:33:10 am »
Zgadzam się, w STM na 100% nie może być błędów, miałem dwa produkty z błędem i też mi odwalili raport, to niby dla naszego dobra. Wrrrrrr
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

pipi

  • Gość
Odp: odrzucony raport rozliczeniowy
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 12, 2010, 11:30:55 am »
rzeczywiście - cofnęło mi błędy z ubiegłych miesięcy. Poprawiłam i czekam na zwrotny.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 102
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]