collapse

Reklama


Autor Wątek: Odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości  (Przeczytany 16621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« dnia: Lutego 25, 2010, 10:59:30 am »
Dostałem w SZOI komunikat "Decyzja NFZ w sprawie odblokowania okresu rozliczeniowego" o odblokowanej umowie 2009 z powodu błędów w sprawozdawczości. Kategoria komunikatu to "Zgłoszenie zmiany do umowy". Nie ma jednak żadnych raportów zwrotnych, które by coś weryfikowały.
Spotkał się ktoś z tym? O co może chodzić?
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2010, 18:26:46 pm wysłana przez Bartosz »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9302
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 25, 2010, 11:01:52 am »
A nie dostałeś pisemka, że są błędy i trzeba je poprawić?
Nie pisałeś pisma o odblokowanie 2009 roku?

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 25, 2010, 11:33:07 am »
Sprawdź na SZOI, czy nie "migają" ponownie żadne raporty...

Zastanawia mnie tylko "Zgłoszenie zmiany do umowy" - to tak jakby chodziło nie o świadczenia...
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2010, 11:35:47 am wysłana przez abc »
Pozdrawiam
Abc

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 25, 2010, 11:52:06 am »
Zastanawia mnie tylko "Zgłoszenie zmiany do umowy" - to tak jakby chodziło nie o świadczenia...
Może chodzi o nieprawidłowe dni udzielania świadczeń, ale nie migają żadne raporty - nie ma nic nowego.

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 25, 2010, 12:00:51 pm »
Miałem podobny problem podobny:
znajoma zauważyła komunikat, zlękła się zaczęła usuwać świadczenia króre miały status "błędny z minusem"
(chociaż na dzień 15.02.2010r. miała wszystko na czysto w umowie)
i przy okazji ciachnęła zapłacone świadczenia.
Nie zgłaszała żadnego zniosku o odblokowanie umowy.
Po dwóch dniach pojawił sie komunikat, ze ma błędne swiadczenia w umowie.
Czyżby podpucha funduszu?
Carlos

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 25, 2010, 12:04:17 pm »
Zastanawia mnie tylko "Zgłoszenie zmiany do umowy" - to tak jakby chodziło nie o świadczenia...
Może chodzi o nieprawidłowe dni udzielania świadczeń, ale nie migają żadne raporty - nie ma nic nowego.

A może najlepiej zadzwonić do NFZ i rozwiać wszelkie wątpliwości...wcześniej upewnij się, że nie było wysyłane żadne pismo.
W naszym przypadku tak było, że pisaliśmy pismo z prośbą o odblokowanie okresu rozliczeniowego
Pozdrawiam
Abc

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 26, 2010, 07:59:20 am »
Umowy odblokowano w związku z ugodami i aneksami do 2009 r. podejżewam że mogli zrobić to hurtowo jednym guzikiem...
Pozdrawiam

Piotr

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 26, 2010, 11:37:39 am »
Ja również byłem przekonany, że nasza umowa z 2009 jest wyczyszczona z błędów, więc nawet nie myślałem o pisaniu o odblokowanie (tym bardziej, że aneks podpisaliśmy a podobno warunkiem jego podpisania miała być umowa bez błędów). Po pojawieniu się w SZOI komunikatu o odblokowaniu napisałem do NFZ maila i w odpowiedzi otrzymałem:
 "...w SZOI w zakładce Bieżące rozliczenie wskazane są błędy i raporty, w których one widnieją..." No to pobrałem po raz kolejny te raporty (oczywiście nie po raz pierwszy nie "mrugały", bo po co?) a tu błędy:
"3000289 Wyk. Dla Zakresu I Świad. Przekracza Dop. Limit Okres (W Ramach Umowy)" albo "50314012 Status Ubezpieczenia Świadczeniobiorcy W Centralnym Wykazie Ubezpieczonych Nie Pozwala Rozliczyć Świadczenia Z Tytułu Uprawnienia - U."
Jest ich kilkaset. Oczywiście każde świadczenie już ze statusem "zapłacone". Jak je wywalę to i ja podzielę ich los.. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Ruszać to czy nie?


Offline Agnieszka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Pomógł? 0
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 26, 2010, 19:25:21 pm »
Jeśli "50314012 Status Ubezpieczenia Świadczeniobiorcy W Centralnym Wykazie Ubezpieczonych Nie Pozwala Rozliczyć Świadczenia Z Tytułu Uprawnienia" występuje w raporcie zwrotnym z wagą "informacja" to nie trzeba nic z tym robić - info NFZ MOW. Należy poprawiać tylko te z wagą "błąd" ale nie koniecznie usuwać :).
Pozdrawiam
Agnieszka

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 26, 2010, 20:24:25 pm »
Witam.
Ja miałam taką sytuację dokładnie - ten sam komunikat na szoi, bez żadnego pisma i nic.
Trzeba wejść na SZOI w umowy i tam jest taka opcja biezace rozliczenia - wykaz produktów z błędami. Wystarczyło poprawić te które tam widnieją (było ich jakieś 35), wysłać ponownie SWX i z głowy.
Fakt, że nie były to świadczenia zapłacone...

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 01, 2010, 08:42:34 am »
Trzeba wejść na SZOI w umowy i tam jest taka opcja biezace rozliczenia - wykaz produktów z błędami.
[...]
Fakt, że nie były to świadczenia zapłacone...

A u mnie są tam tylko niezapłacone, błędy typu przekroczony limit. Czy muszę to poprawiać (czyli usunąć te świadczenia) czy mogę zostawić jak jest?

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 01, 2010, 09:32:24 am »
...Należy poprawiać tylko te z wagą "błąd"...
Z wagą "błąd" mam ponad 240 pozycji, ale wszystko to błędy 3000289 czyli "Wyk. Dla Zakresu I Świad. Przekracza Dop. Limit Okres (W Ramach Umowy)" i wszystko zapłacone.
Co tu można jeszcze poprawić?
Ciekawostką dla mnie jest to, że grupa rehabilitowanych dzieciaków ma takie błędy już w styczniu - jeszcze nie zaczęły rehabilitacji a już mają przekroczone limity...
_____________________________________________________________________________________
pozdrawiam
Puciol

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 01, 2010, 09:42:52 am »
...Należy poprawiać tylko te z wagą "błąd"...
Z wagą "błąd" mam ponad 240 pozycji, ale wszystko to błędy 3000289 czyli "Wyk. Dla Zakresu I Świad. Przekracza Dop. Limit Okres (W Ramach Umowy)" i wszystko zapłacone.
Co tu można jeszcze poprawić?
Ciekawostką dla mnie jest to, że grupa rehabilitowanych dzieciaków ma takie błędy już w styczniu - jeszcze nie zaczęły rehabilitacji a już mają przekroczone limity...
_____________________________________________________________________________________
pozdrawiam
Puciol

a czy to nie są usługi kompleksowe/recepturowe które mogą być wykonywane tylko w pewnych odstępach czasu?

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 01, 2010, 11:02:08 am »


a czy to nie są usługi kompleksowe/recepturowe które mogą być wykonywane tylko w pewnych odstępach czasu?

Nie, to raczej nie są takie usługi. Nasze mają inne kody (5.11.02. .......).

Puciol
 
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2010, 12:48:19 pm wysłana przez Puciol »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: odblokowanie umowy - błędy w sprawozdawczości
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 01, 2010, 17:11:51 pm »
...Należy poprawiać tylko te z wagą "błąd"...
Z wagą "błąd" mam ponad 240 pozycji, ale wszystko to błędy 3000289 czyli "Wyk. Dla Zakresu I Świad. Przekracza Dop. Limit Okres (W Ramach Umowy)" i wszystko zapłacone.
Co tu można jeszcze poprawić?
Ciekawostką dla mnie jest to, że grupa rehabilitowanych dzieciaków ma takie błędy już w styczniu - jeszcze nie zaczęły rehabilitacji a już mają przekroczone limity...
_____________________________________________________________________________________
pozdrawiam
Puciol

Musisz sprawdzić czy nie przekroczyliście dopuszczalnego limitu tj. 120 dni w roku kalendarzowym (jeśli to rehabilitacja dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w ośrodku/ oddziale dziennym) na jednego pacjenta. Podczas ponownej weryfikacji przez fundusz świadczeń błędy są zwracane do wszystkich pozycji, a nie tylko do tych ponad limit. Ale wystarczy usunąć te ponad limit 120 dni, a resztę pozycji zostawić, poprosić NFZ o ponowną weryfikację świadczeń.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 69
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9302 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]