collapse

Reklama


Autor Wątek: Liczenie krotno??ci  (Przeczytany 7795 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Liczenie krotno??ci
« dnia: Czerwca 17, 2008, 13:56:14 pm »
Witam,
Czy jest jaka?? opcja ??eby program liczy?? "krotno??ci"???

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 17, 2008, 14:52:15 pm »
A konkretniej mo??na, gdy?? nie wiadomo o co dok??adnie chodzi.

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 17, 2008, 14:54:47 pm »
Rozliczam rehabilitacjÄ? (pacjenta wpisujÄ? tygodniowo - nie wiem czy mo??na inaczej) i chcia??bym mieÄ? mo??liwo??Ä? sprawdzenia ile zabieg??w wpisa??em. KSSWD by??o co?? takiego co zlicza??o mi ilo??Ä? us??ug.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 17, 2008, 15:00:31 pm »
Rozliczam rehabilitacjÄ? (pacjenta wpisujÄ? tygodniowo - nie wiem czy mo??na inaczej) i chcia??bym mieÄ? mo??liwo??Ä? sprawdzenia ile zabieg??w wpisa??em. KSSWD by??o co?? takiego co zlicza??o mi ilo??Ä? us??ug.

Ja wpisujÄ? od poczÄ?tku do ko??ca rehabilitacji (fizykoterapia ambulatoryjna) i ilo??c wykonanÄ? i jest ok.
Ale co oddzia?? to inaczej jest wymagana.

A to do zliczania ??wiadcze?? nie wystarcza?


Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 17, 2008, 15:04:45 pm »
Gdybym wpisywa?? od poczÄ?tku do ko??ca to pewnie by wystarczy??o, a tak to mam problem bo jeden pacjent mo??e byÄ? "roz??o??ony" nawet na 3 tygodnie i wtedy zlicza tylko 3 ??wiadczenia, a zabieg??w mo??e byÄ? 10. A w jakim NFZ rozliczasz rehabilitacje ambulatoryjnÄ?, bo ja w WLKP.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 17, 2008, 16:11:32 pm »
ZOW

WyglÄ?da na to, ??e trzeba poustawiaÄ? filtry, przynajmniej zawÄ???one bÄ?dzie makasymalnie, i rÄ?cznie zliczyÄ?.
 

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 17, 2008, 21:46:53 pm »
Ja w taki spos??b wpisuje ??wiadczenia ??e, skierowanie na zabiegi to zestaw ??wiadcze??. Jako nowe ??wiadczenie wpisuje gdy pacjent chodzi na prze??omie miesiÄ?cy.



A taki wynik otrzymuje przy sumowaniu ??wiadczenia:



Nie rozumiem dlaczego tygodniowo musisz wpisywaÄ? ??wiadczenia? Z tego co wiem to raczej fundusz wymaga ??e jedno skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne to jeden zestaw ??wiadcze??. Wydaje mi siÄ? ??e ten spos??b zapisu jest bardziej czytelny. Proponuje zadzwoniÄ? do OW NFZ.

Aby otrzymaÄ? wynik sumowania dla wszystkich ??wiadcze?? musisz w pole szukaj wg: ImiÄ?, nazwisko pacjenta w pisaÄ?: Kowalski, Jan lub PESEL pacjenta. No chyba ??e pacjent bÄ?dzie mia?? wiÄ?cej ni?? jedno skierowanie to w takim wypadku nie otrzymasz poprawnych danych sumowania.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 18, 2008, 07:50:13 am »
Kurcze, trochÄ? siÄ? zmartwi??em, bo ja wprowadzam to tak:

02.06.2008-06.06.2008 - zabieg krotno??Ä?: 5x
09.06.2008-13.06.2008 - zabieg krotno??Ä?: 5x

Wychodzi mi 10 zagieg??w z jednego skierowania. Najlepiej by??oby wprowadziÄ? tak:

02.06.2008-13.06.2008 - zabieg krotno??Ä?: 10x (sobota i niedziela wolna)

Nie wiem czy to by przesz??o. Chyba zadzwonie do NFZ i zapytam. Chyba, ??e kto?? co?? wie?


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 18, 2008, 07:57:15 am »
Wychodzi mi 10 zagieg??w z jednego skierowania. Najlepiej by??oby wprowadziÄ? tak:

02.06.2008-13.06.2008 - zabieg krotno??Ä?: 10x (sobota i niedziela wolna)

Nie wiem czy to by przesz??o. Chyba zadzwonie do NFZ i zapytam. Chyba, ??e kto?? co?? wie?


Ja w??a??nie ta wpisujÄ? i nie ma problemu, ale jak ju?? pisa??em w ka??dym oddziale jest inaczej i trzeba siÄ? dowiedzieÄ?, czy tak przejdzie.

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 18, 2008, 08:45:11 am »

Ja w??a??nie ta wpisujÄ? i nie ma problemu, ale jak ju?? pisa??em w ka??dym oddziale jest inaczej i trzeba siÄ? dowiedzieÄ?, czy tak przejdzie.

Dowiedzia??em siÄ? w??a??nie ??e mo??na tak wprowadzaÄ?, tylko trzeba uwa??aÄ? na zdublowanie siÄ? ??wiadcze??, bo dany pacjent mo??e byÄ? w innej plac??wce, akurat wtedy kiedy u nas mia?? mieÄ? zrobiony zabieg (nie przyszed?? na rehabilitacjÄ? - a ja go wprowadzi??em tego dnia). Wiadomo ??e tak nie mo??na.

PodsumowujÄ?Ä?, mo??na zrobiÄ? tak:
02.06.2008 - 13.06.2008 - zabieg krotno??Ä?: 10x

lub nawet tak

02.062008 - 28.06.2008 - zabieg krotno??Ä?: 10x (to w przypadku kiedy nie chodzi?? systematycznie - trzeba uwa??aÄ? ??eby nie by??  w tym czasie w innych plac??wkach NFZ, bo bÄ?dzie "zdublowanie").

DziÄ?ki za wszystkie wskaz??wki.
Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 18, 2008, 10:31:49 am »
A tak to widzi Malopolski Oddzial NFZ i ja sie tego trzymam
http://www.nfz-krakow.pl/index.php?com=komunikaty&id=317

W skrocie:
Skierowanie = Zestaw swiadczen z przedzialem dat od-do calosci pojawiania sie pacjenta u nas
Produkty kontraktowe wpisywane dla kazdego rodzaju swiadczenia osobno i z rozbiciem na okolice ciala
i z rozbiciem na zakresy dat wykonywania z odpowiednia dozwolona krotnoscia.
Nie wykazujemy tygodniami tylko zakresami pelnych cykli leczenia bez dnia przerwy (na dany zabieg),
co czesto okazuje sie tygodniami ale wcale nie musi.
Kategorycznie nie wpisujemy razem z sobotami i niedzielami !! (no chyba ze w te dni tez by byly zabiegi)

Taka interpretacja przez MOW NFZ daje sporo roboty ale i tak mniej niz w zeszlym roku gdzie ktos madry wymyslil
ze kazdy zabieg w kazdym dniu musi byc osobno !!! To byla dopiero jazda ..

Tak wpisane swiadczenia (produkty kontraktowe) rozliczamy na miesiac w ktorym zostaly wykonane (do limitu) czyli
jezeli pacjent byl na przelomie maja-czerwca to czesc majowa mozemy w maju a czesc czerwcowa w czerwcu
Pisze o tym bo w niektorych wojewodztwach jest to nie do pomyslenia i Kamsoft mi sie strasznie dziwil ze tak rozliczam !
Takie cos dopuszcza nasz Oddzial NFZ, rozliczam tak od kilku lat cale REH (fizjo + oddzial + osrodek dzienny) i do tej pory
nie bylo zadnych problemow = tak to ma byc wg mojego NFZ ;-)
Problem mam tylko "drobny" w PPSie z tego powodu bo rozpoczynajac zestaw swiadczen powiedzmy w maju moge mu dac daty
od np 15.05 do 31.05 i pod to wpisuje produkty i rozliczam ... W czerwcu edytuje date konca zestawu swiadczenia dajac
juz rzeczywista czerwcowa date konca, dopisuje odpowiednie produkty czerwcowe i je rozliczam. Problem w tym ze PPSowi
zdazalo sie otwierac mi juz zatwierdzone i zaplacone produkty majowe, minusowac je a potem spowrotem plusowac :-/
Przed zamknieciem miesiaca w REH musialem najpierw zminusowac wszystko co mi sie pojawilo (II faza korekta do maja),
po powrocie tego zplusowac to na kolejnej korekcie (znowu II faza do maja) i dopiero jak to wrocilo to moglem robic wlasciwe
rozliczenie czerwca (miesiace przykladowe). Teraz na nowych wersjach PPSa juz sie to chyba troche uspokoilo .. zobaczymy
przy zamknieciu czerwca co sie bedzie dzialo !

pozdrawiam

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 18, 2008, 11:31:55 am »
ALE JAZDAAA!!!! :o :o :o

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Liczenie krotno??ci
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 23, 2008, 10:38:33 am »
A mo??e do liczenia tego cholerstwa da??oby rade jakie?? zapytanie SQL napisaÄ?. Trzeba tylko wiedzieÄ? jak siÄ? ta kolumna nazywa :(

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 281
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3065 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]