collapse

Reklama


Autor Wątek: POMOCY - problemy z rozliczeniem  (Przeczytany 7391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
POMOCY - problemy z rozliczeniem
« dnia: Stycznia 04, 2010, 19:25:50 pm »
Witam wszystkich w nowym 2010 roku. To mój pierwszy post, proszę więc o trochę wyrozumiałości i o jasne wyjaśnianie rozwiązań problemów (łopatologiczne) i nie pomijając pewnych zagadnień)

Zacznę od tego, że grudzień jest pierwszym miesiącem, który sam rozliczam. Zacząłem to robić dla rodziny popołudniami w wolnym czasie, wcześniej przyglądałem się jak to robią znajomi lekarze. Rozliczenia (Wielkopolska) dla stomatologii robię w PPS-ie, dla lekarza POZ w SOMED-zie (co mnie podkusilo, żeby baza była pod oracle. Nie ma tak latwo z odtwarzaniem kopii ;/). Mimo, iż jest to forum PPS to zauważyłem, że część osób zna też SOMED (samego forum dotyczące Somedu nie znalazłem), a poza tym staram się dość jasno objaśniać ew. problemy.

No i na wejście mam już kilka, dotyczące rozliczeń lekarza POZ. Są trochę nietypowe, może na forum się pojawiły, ale w oddzielnych tematach i znajdowanie ich byłoby czasochłonne. Pozwoliłem sobie założyć nowy temat. Proszę adminów,  aby nie mieli mi wyjątkowo tego za złe.

No i przechodzimy do meritum
1)   W styczniu chce się przepisać do lekarza POZ osoba pracująca w Norwegii, ale na stałe mieszkająca w Polsce. Dotychczas lekarz ten nie miał osób z poświadczeniami itd. Osoba ta dzisiaj przyniosła ksero poświadczenia (POŚWIADCZENIE  NR 15/106/?  z początku 2009 roku- więc chyba chodzi o E 106 ?) Czy w deklaracjach POZ (kiedys to się nazywalo Listy POZ) osoba ta może być wykazana? Moim zdaniem nie, ale poprzedni lekarz traktował ja jak każdego innego pacjenta mieszkającego i ubezpieczonego w Polsce (stawka kapitacyjna). Oddział wielkopolski nie wywalał go w liście zwrotnej. Jeśli pacjent w danym miesiącu był chory to wprowadzana była usługa normalna (5010?77 porada diag-lek itp.). Lekarz nie traktował tej osoby jak w przepisach o koordynacji; usługa była zerowa, w ogóle nie był robiony raport rozliczeniowy. Na własne oczy widziałem jak w czerwcu i grudniu po ponownej weryfikacji na kilka dni w SZOI te usługi były traktowane jako błędne, przyczyna ?Rezydent UE?, po czym po kilku dniach znikały już na dobre i nie były traktowane jako błąd. Mowie tu o Wielkopolsce, bo zdążyłem się zorientować, że to co u nas jest błędem w innym oddziale może nie być (i na odwrót).

Osobiście chciałbym robić to tak jak powinno się robić.

Wprowadzać tego pacjenta generując deklaracje POZ  (mieć jego deklaracje)?
Robić jednak usługę płatna w raporcie statystycznym, a potem robić rozliczeniówkę dla niego? (najfajniejsze było właśnie to, że lekarze poz mają dla pacjenta stawkę kawitacyjną, więc wszystko można było zrobić za jednym zamachem, nie trzeba było robić rozliczeniówek jeśli ktoś nie miał osób z UE)
I kwestia karty pacjenta w programie KS SOMED jeśli będzie traktowany jak na podstawie przepisów o koordynacje. W zakładce E Unia Europejska rozumiem, że zaznaczamy uprawniony do świadczeń na podstawie przepisów o koordynację. Nie zaznaczamy opcji obcokrajowiec, chociaż ktoś tutaj twierdził ze trzeba. Dlaczego, w końcu to Polak zamieszkały w Polsce, który tylko pracuje zagranicą. Więc jak to w końcu jest (powtarzam w Wielkopolsce)?
Proszę się nie denerwować, ale chcę się upewnić, bo wolę tutaj to wyjaśnić niż potem robić n-poprawek raportów.
Dodając kartę dokumentu uprawniającą do świadczeń w zakładce  mam:
Rodzaj dokumentu:. Wybrałem Poświadczenie
Numer: 15/106/?..
Wystawiony przez: Wielkopolski OW NFZ
Rodzaj dokumentu: E106
Kraj: Norwegia
Data wystawienia: wpisałem taką jak na poświadczeniu
Ważny od: (jeszcze wcześniejsza data, ale tak jest na poświadczeniu)
Ważna do: nie wypełniam, bo nie ma podanej daty. Czyzby poświadczenia były ważne bezterminowo, aż mi się wierzyć nie chce ????
Instytucja właściwa: wpisałem tu tą norweską instytucję zagraniczną, na koszt której będą udzielane świadczenia opieki zdrowotnej
Kod instytucji na dokumencie upoważniającym: nie wypełniam, bo nie wiem co niby miałbym tu wpisać? Nie ma czegoś takiego na tym poświadczeniu
Kategoria osoby: wybrałem osobę zatrudnioną (jest do wyboru jeszcze osoba pracująca na własny rachunek, bezrobotny, pracownik przygraniczny, pracownik zatrudniony, pracownik pracujący na własny rachunek)
Numer identyfikacyjny (wpisałem PESEL pacjenta)
Adres w Polsce- wybrałem opcję pobierz z pola adres stały
Adres w państwie właściwym ? no właśnie, na poświadczeniu w adresie zamieszkania mam puste pole, tylko jest wypełnione pole adresu zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Zostawiamy puste?

Czy tak ma być i czy to wszystko?

2)   Kwestia rozliczenia pacjenta ubezpieczonego na podstawie decyzji wójta.

Miałem w grudniu tego samego pacjenta u stomatologa i u lekarza POZ. W PPSie, usługę stomatologiczną rozliczyłem prawidłowo. Wszelkie procedury rap statystycznego i rap rozliczeniowego przeszly ok. Czekam na rachunek, dolacze ksero z GOPSu potwierdzoną za zgodność z oryginalem i myślę, że tu już niespodzianek być nie może.
 
No, ale problem jest u lekarza POZ w KS-SOMED. Kolega, który jest lekarzem i sam się rozlicza ma ten sam problem. Zadzwonił do NFZu z zapytaniem jak to w ogole należy rozliczac. Powiedziano, że usługa normalna, zerowa  (5010?77 porada diag-lek itp ?) Trochę się zdziwiłem, bo w decyzji wójta jest wymieniony jako pierwszy art. 2. ust 1 pkt 2 więc moim zdaniem powinna być zrobiona usługa akurat taka jak w przepisach o koordynacji, bo tam oprócz koordynacji jest też art. 2 ust 1 pkt 2,3. Myslę sobie ok., lepiej dla mnie, to jest jednorazowy przypadek,  nie trzeba będzie cudować rozliczeniówki i pobierać podwójnie kasy z NFZ (stawka kawitacyjna za pacjenta, bo w deklaracji POZ jest uznany, dwa za PŁATNĄ usługę). Wkrótce będzie miał normalne ubezpieczenie wiec miałem dwie opcje. Pierwsza - nie wykazuje w ogóle usługi, druga - wykazuję jak u normalnie ubezpieczonych pacjentów, nic za niego ponadto nie dostane, tak zresztą jak sugerowano w funduszu. Zrobiłem tą drugą opcję bo jestem pedantykiem. No i ZONK.

Usługa nieuznana , przyczyna: pacjent ubezpieczony na podstawie decyzji wójta/burmistrza. Ok. spodziewałem się tego.
W karcie  pacjenta w zakładce NFZ/Ubezpieczenia w SOMEDZIE:
podstawa ubezp miałem ubezpieczony (tak sugerował gościu z NFZ),
rodzaj ubezp ? osoba podlegająca obowiązkowemu ubezpieczeniu (tego akurat nie), uprawnienie do usług: ubezpieczony (tutaj akurat nie ma za wielkiego wyboru, przecież nie nie zrobię inwalidy itp. ew. nieubezpieczonego uprawnionego do świadczeń, ale z tego co mi powiedziano, to jednak w tym się nie grzebać). Czyli krótko mówiąc zrobiłem dokładnie tak samo jak inną ubezpieczoną osobę dorosłą.

Kolega lekarz (z tego co mi powiedział, nie widziałem tego na własne oczy) zrobił analogicznie:
podstawe ubezp: ubezpieczony  
Rodzaj ubezp : osoba posiadająca prawo do świadczeń na podstawie decyzji wójta/burmistrza i prezydenta
Uprawnienie do usług : ubezpieczony  i ? ten sam rezultat ;/

Dzisiaj zrobiłem poprawkę. Zrobiłem tak:
 (usługa oczywiście zerowa, wyżej wspomniana 5010?77 porada diag-lek),
w danych pacjenta w zakładce NFZ/UBEZPIECZENIA?
Podstawa ubezp (można wybrać: pacjent ubezpieczony, art. 2 ust 1 pkt 2, przepisy o koordynacji i kilak innych art.) chciałem się pierwotnie wstrzymać (ostatecznie samo się zrobiło art. 2 ust 1 pkt 2. po zrobieniu tego co poniżej).
Obok jest opcja dodaj decyzję, którą zaznaczyłem i zrobiłem podobnie jak w stomatologii w PPS tj. numer decyzji, data wystawienia, ważna od do, gmina, nazwa organu wydającego. Jedyną różnicą niż w PPSie jest to, że AUTOMATYCZNIE podświetla się wtedy podstawa ubez: ?Pacjenci uprawnieni na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2 (decyzja wójta) i chcąc nie chcąc po zaakceptowaniu w/w podstawa ubezpiecznia jest art. 2 ust 1 pkt 2.
Rodzaj ubezp wybrałem: ?osoba posiadająca prawo do świadczeń na podstawie decyzji wójta /burmistrza/ prezydenta gminy
Uprawnie do usług: ubezpieczony
I znowu źle. Co prawda błędów usług nie ma (wcześniejsze zle wylecialy, ale dla nowych poprawionych uslug w raportach zwrotnych raportów statystycznych  jest błąd importu. SZOI w ogóle nie zaimportowało TYLKO tych usług (bład epizodu - Nie przekazano wymaganych danych osobowych pacjenta (element dane-osob komunikatu XML) (KURCZE NIC NIE BYŁO ZMIENIONE, ADRES GOSCIU MA, PESEL TEZ, WSZYSTKIE DANE TAKIE SAME) oraz wynikające z tego błedy kontaktu i produktu - brak potwierdzenia epizodu/kontaktu/produktu wynikający z innego błędu ramach epizodu).
Myślałem, że może trzeba zrobić dane pacjenta jak wyżej, ale wprowadzić usługę płatną taką jak w przepisach o koordynacji, gdzie jest art. 2 ust 1 pkt 2,3 (w końcu jpo wprowadzeniu decyzji wójta SOMED robi podstawę ubezp art. 2 ust. 1 pkt 2),ale im dłużej myślę tym bardziej jestem pewien, że nie. W końcu błąd był przy imporcie do SZOI, więc moim zdaniem nie dotyczy usługi tylko złych danych (choc nie zmienionych od poprzedniego razu) w karcie pacjenta, co też sugeruje komunikat błedu importu ?Nie przekazano wymaganych danych osobowych pacjenta?). Przypuszczam, ze cos jest nie tak z podstawami ubezpieczenia, gdzies w tych opcjach musi być blad?

Mógłby ktoś bystry mi to wyjaśnić jak to zrobić w Somedzie, najlepiej ze screnem  pacjenta z zakładką NFZ/Ubezpieczenia? Za screen listy decyzji dla takowego przykładowego też byłbym wdzięczy (a nuż coś tam skopie ;)

3)   Czekam za asystą systemu w SOMEDZIE. Nie mogę zrobić aktualizacji (wcześniejsza była robiona ponad miesiąc temu). Co za tym idzie rachunek będzie wygenerowany w starym formacie ref. Wydawało mi się, ze ok,. w końcu okres rozliczeniowyu jest za grudzień 2009. Bartek napisał, ze  SZOI w wersji: 2009.04.2.277 przyjmuje już rachunki w nowym formacie - RFX. Wszedłem przed chwila w szoi, ta sama wersja,w  opisie jest napisane ze przyjmuje w formacie ref. Ale nie próbowałem dodawac, więc pewnie nie aktualizowali opisu. Pytanie jeśli RFX wchodza, to czy czasem nie zrobili tak, ze ref nie wejdzie? (W koncu ponoc format ten będzie obowiązywał dla wszystkich nowych i starych (od 2007 roku) rachunków refundacyjnych).

4)   Kiedy orientacyjnie dla POZu w wielkopolsce będzie można wygenerowac deklaracje POZ za styczeń (na dzien 01.01.2010)?  Bo to trzeba do nowej umowy. Poki co nie zanosi sie, ze elektroniczna wersje szybko umieszcza, wiec do 7 raczej nie ma szans. Jako, ze zacząłem się przyglądać w srodku roku nie wiem jak to wyglada ze styczniem. Zebym czasami nie przegapil terminu tak w SZOI bedzie;)


Przepraszam, że Was zamęczyłem. Sam programy zczaiłem bez większych problemów. Jednak gdy pojawiają się problemy, zwłaszcza merytoryczne to nie tak łatwo dowiedzieć się jak to powinno wygladać. Moje pierwsze kontakty z oddziałem zakończyły się przełączaniem od osoby do osoby. Mój czas jest mocno ograniczony (pracuje w zupełnie innej branzy), a tu osoby kompetentne w oddziale udzielaly mi odpowiedzi wzajemnie się wykluczających. Jestem zły ile czasu na to stracilem, będę musiał potem to nadrobić. Lekarze też są niewiele bardziej obeznani. Duża część idzie najmniejszą siłą oporu (też tak mógłbym, ale chce robić tak jak ma to być!). Z osobami rozliczającymi-informatykami w NZOZ-ach nie mam kontaktów, pozostajecie więc mi tylko Wy. Mam nadzieję, że jednak zbyt często nie będę nadwerężał waszej uprzejmości. Mam jeszcze tylko kilka pytań ogólnych, ale to są czysto merytoryczne pytania nie skutkujące błędami (póki co) w rozliczeniach z NFZ, więc chwilowo się powstrzymam. A i kolejne posty będą pewnie o wiele krótsze.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2010, 19:31:22 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9340
  • Pomógł? 520
  • Zachodniopomorski OW
Odp: POMOCY - problemy z rozliczeniem
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 04, 2010, 19:38:46 pm »
Czyzby poświadczenia były ważne bezterminowo, aż mi się wierzyć nie chce ?

Do momentu anulowania.

Pytanie jeśli RFX wchodza, to czy czasem nie zrobili tak, ze ref nie wejdzie? (W koncu ponoc format ten będzie obowiązywał dla wszystkich nowych i starych (od 2007 roku) rachunków refundacyjnych).

Jak dla mnie to refy dalej przechodzą, jak będzie problem to doślę im rfxa

Bo to trzeba do nowej umowy. Jako, ze zacząłem się przyglądać w srodku roku nie wiem jak to wyglada ze styczniem. Zebym czasami nie przegapil terminu ;)

Z lat ubiegłych wynika, że na dniach nowych umów na pewno nie będzie. Nie wiem jak to jest POZ ale w innych zakresach to pewnie pod koniec stycznia będzie.

a tu osoby kompetentne w oddziale udzielaly mi odpowiedzi wzajemnie się wykluczających.

 :D  :D  :D mówisz, że kompetente
W desperacji moze zadzwonić do naczelnika/kierownika i poprosić o wiążącą odpowiedź, a i to nie wiadomo czy będzie prawdą.

Lekarze też są niewiele bardziej obeznani.

Lekarze wiedzą wszystko najlepiej. Zawsze ktoś coś komuś powiedział i potem powtarzają jakieś bzdury.


Na POZ i SOMEDZIE się nie znam  :)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: POMOCY - problemy z rozliczeniem
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 04, 2010, 20:26:11 pm »
Ad.1
Osoby uprawnione na podstawie przepisów o koordynacji posiadające poświadczenie wydane przez NFZ na podstawie formularza E 106 mają prawo wyboru lekarza POZ i mogą występować na listach aktywnych.

    - Należność za świadczenia POZ rozliczana jest na podstawie stawki kapitacyjnej i ujęta powinna być w rachunku zbiorczym.
    - Należność za świadczenia POZ udzielone powyższym uprawnionym spoza terenu objętego właściwością POW NFZ rozliczana jest na podstawie zryczałtowanej stawki (18,00 zł - za poradę lekarza POZ; 5,00 zł - za świadczenie udzielone przez pielęgniarkę lub położną POZ) i ujęta jest w odrębnym rachunku, do którego należy dołączyć kserokopię dokumentu potwierdzającego uprawnienia ww. osób do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej.

Ad.3
SZOI przyjmuje obie wersje rachunku refundacyjnego z tym że obowiązującym formatem jest *.RFX
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: POMOCY - problemy z rozliczeniem
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 05, 2010, 09:26:00 am »
Co do Ad 1)

Bartosz, z tego co napisałeś wynika, że w zasadzie rozliczanie osób, którzy sa ubezpieczeni na podstawie wydanego przez NFZ formularza E106 jest dla POZu takie same jak u innych osób normalnie ubezpieczonych (z wyjątkiem usług spoza terenu POW NFZ). Bedzie deklaracja, na rachunku tak jak inni bedzie przypisany do danego przedzialu wiekowego. Czyli jednak poprzedni lekarz dobrze rozliczal tego pacjenta w moim przypadku.

Jestes jednak pewien, ze to dotyczy E106 a nie E109? Tak w celu upewnienia, teraz ta odpowiedz bedzie dla mnie wiazaca. I jeszcze jedno pytanie czy na karcie pacjenta z poswiadceniem E106 podstawa ubezpieczenia moze byc : ubezpieczony czy musi byc przep o koordynacji oraz czy musi byc w Somedzie wypelniona zakładka E Unia Europejska i dodana karta dokumentu uprawniającącego do świadczeń, zgodnie z tym co napisalem w pierwszym poscie?

Co do Ad2)

Nikt mi nie pomoze, bo w sumie to jest największy mój problem na chwile obecna? Zaimportowalem raport zwrotny do rap stat (POZ), w ktorym byla ta usluga, ktora SZOI nie zaimportowal (bład epizodu - Nie przekazano wymaganych danych osobowych pacjenta (element dane-osob komunikatu XML) ). Tak jak wczesniej wspomnialem zniknal blad tak, ze w umowach w biezacym  rozliczeniu za 2009 rok nie ma zadnych uslug z problemami.

Tak czy siak przez ten blad importu nie ma wykazanej w raporcie uslugi dla tej osoby ubezpieczonej na podstawie dezycji wojta. Skoro nie ma to znaczenia finasowego itd i poki co nie wiem jak to zrobic to czy jest sens robienia nowego raportu statystycznego z jedna usluga? Tylko pytanie czy ten blad importu ma jakies znaczenie, czy nie pozostawil jakiegos sladu (nie wiem w nfz lub w programie), ktory moze spowodowac, ze po po jakims czasie (pol roku ;-)) NFZ cos sie bedzie czepial? Moim zdaniem nie,w koncu uslug z problemami nie ma, nie ma wplywu na wielkosc rachunku. jedynie jedna usluga wykazywana tylko i wylacznie do celow statystycnzych nie zostala zaimportowana, bo SZOI jej nie przyjal. Bartek moglbyc sie do tego ustosunkowac?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9340
  • Pomógł? 520
  • Zachodniopomorski OW
Odp: POMOCY - problemy z rozliczeniem
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 05, 2010, 09:54:54 am »
I jeszcze jedno pytanie czy na karcie pacjenta z poswiadceniem E106 podstawa ubezpieczenia moze byc : ubezpieczony czy musi byc przep o koordynacji oraz czy musi byc w Somedzie wypelniona zakładka E Unia Europejska i dodana karta dokumentu uprawniającącego do świadczeń, zgodnie z tym co napisalem w pierwszym poscie?

W przypadku E106 MUSI być "przepisy o koordynacji"
 
Tylko pytanie czy ten blad importu ma jakies znaczenie, czy nie pozostawil jakiegos sladu (nie wiem w nfz lub w programie), ktory moze spowodowac, ze po po jakims czasie (pol roku ;-)) NFZ cos sie bedzie czepial? Moim zdaniem nie,w koncu uslug z problemami nie ma, nie ma wplywu na wielkosc rachunku. jedynie jedna usluga wykazywana tylko i wylacznie do celow statystycnzych nie zostala zaimportowana, bo SZOI jej nie przyjal.

To jest bład zestawu świadczeń a nie samego świadczenia. NFZ nawet nie wie, że wysłałeś to świadczenie, gdyż odrzuciło przy imporcie pliku do systemu.

"brak potwierdzenia epizodu/kontaktu/produktu wynikający z innego błędu ramach epizodu"
ten błąd sam w sobie nic nie znaczy, musi być jeszcze coś napisane.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: POMOCY - problemy z rozliczeniem
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 05, 2010, 13:18:23 pm »
To jest bład zestawu świadczeń a nie samego świadczenia. NFZ nawet nie wie, że wysłałeś to świadczenie, gdyż odrzuciło przy imporcie pliku do systemu.

"brak potwierdzenia epizodu/kontaktu/produktu wynikający z innego błędu ramach epizodu"
ten błąd sam w sobie nic nie znaczy, musi być jeszcze coś napisane.

"brak potwierdzenia epizodu/kontaktu/produktu wynikający z innego błędu ramach epizodu" to tez importu.

W szoi widnieje poza bledem importu juz wielokrotnie wspomnianym "Nie przekazano wymaganych danych osobowych pacjenta (element dane-osob komunikatu XML)" o ktorym jak napisales NFZ nawet nie wie dwa inne bledy importu:

1)niezgodne dane brak potwierdzenia epizodu/kontaktu/produktu wynikający z innego błędu w ramach epizodu", typ blad KONTAKTU
2)taki sam komunikat w szoi "Niezgodne dane - brak potwierdzenia epizodu/kontaktu/produktu wynikający z innego błędu w ramach epizodu" tyle tylko ze w ramach typu : blad PRODUKTU  

Jak sadze w/w dwa odnosza sie do wczesniej omawianego, ktory jest bledem epizodu. Do Somedu teraz dostepu nie mam, ale na bank tylko z ta jedna usluga byl problem i tylko jej nie zaimportowalo, wiec ze wzgledow o ktorych napisalem wczesniej daje sobie z nia spokoj. Przedstawiciel kamsoftu stwierdzil przed chwila, ze nie skutkuje to zadnymi konsekwencjami w rozliczeniach z NFZ, byc moze byla wina braku aktualizacji SOMEDU albo zla podstawa ubezp (ale jeszcze sie zorientuje), ale nie musze sie denerwowac, ze bede musial wracac do tego. Niby NFZ w ogole tego nie widzi

Cytuj
W przypadku E106 MUSI być "przepisy o koordynacji"

Moze raczej powinno. Jednak tamten lekarz wykazywal w poz-ecie w wielkopolsce podstawe ubezpieczenia "ubezpieczony" i te uslugi przyjmowalo w kazdym miesiacu, poza ponowna weryfikacja w czercwu i grudniu, gdzie byly bledami (Rezydent UE)  ale i tak zostawaly uznawane po kilku dniach jako prawidlowe bez koniecznosci poprawiania ich w kolejnym raporcie statystycznym.

Niemniej zrobie w karcie pacjenta podstawe ubezp "przepisy o koordynacji". Ale to jest zakladka ubezpieczenie. Pytanie czy w Somedzie oprocz tego wypelnic zakładka E Unia Europejska (czy tam tez zaznaczyc uprawniony do świadczeń na podstawie przepisów o koordynację i nie zaznaczac opcjd obcokrajowiec oraz dodac karta dokumentu uprawniającącego do świadczeń, zgodnie z tym co napisalem w pierwszym poscie i czy to tak ma wygladac? Mam z tym czas, pacjent dopiero w przyszlomiesiecznych rapotach bedzie wykazywany. Jednak chcialbym kompleksopwo wiedziec jak to ma wygladac, bo dociekanie co ma byc a co nie to metoda prob i bledow przy tworzeniu rap stat (deklaracje POZ akurat zawsze chyba przechodza, w tym krotkim czasie nie przypominam sobie aby kogos tam odrzucili bo mial zla podstawe ubezpieczenia)

Juz wiecej upierdliwy nie bede, prosze jednak Bartosza takze o ustosonkowanie sie do tego co napisalem w drugim poscie (w tym z rana).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2010, 13:32:18 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline Kamil

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Pomógł? -1
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: POMOCY - problemy z rozliczeniem
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 08, 2010, 19:11:06 pm »
Ad.3
SZOI przyjmuje obie wersje rachunku refundacyjnego z tym że obowiązującym formatem jest *.RFX

Ja przesłałem *.RFX w poniedziałek (Delegatura Elbląg). Dziś telefon, żeby przesłać rachunek. Okazało się, że nie widzą rachunku w nowym formacie.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: POMOCY - problemy z rozliczeniem
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 08, 2010, 19:16:10 pm »
Tak, mam to samo. RFX nie importują się na SZOI mają status przesłany, a REF-y SZOI importują się normalnie. Ja to zgłosiłem w moim OW NFZ, wstępnie powiedziano mi że to problem KS-SKICH. Sprawa będzie wyjaśniana.

EDIT: Problem jest zdiagnozowany, w systemie KS-SKICH RFX-y nie importują się jeszcze z automatu, należy zadzwonić do informatyków, aby zaimportowali rachunki.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 23:01:17 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 24
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9340 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3108 Wiadomości
09061303
3047 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 25.

[Pokaż zapytania]