collapse

Reklama


Autor Wątek: analiza ilosciowa wykonanych patrozy  (Przeczytany 4356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oktawiad

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Pomógł? 0
analiza ilosciowa wykonanych patrozy
« dnia: Stycznia 03, 2010, 19:16:49 pm »
w SZOI ukazala sie analiza wykonywanych patrozy mam radzaj nieprawidłowosści brak noworodka o podanej  dacie urodzenia na liscie poz (chodzilo o date urodzenia bledna) poprawilam ja i mam pytanie czy teraz tworze od nowa raport statystyczny za ten miesiac w ktorym to poprawilam czy wykonuje raport rozliczeniowy? poniewaz w kazdym wypadku nalezy przeslac caly raport rozliczeniowy zawierajacy korekty swiadczen od stycznia do grudnia. i jeszcze jedno czy raport statystyczny dla poloznej za miesiac grudzien moge dopiero wyslac po otrzymaniu aneksu... poniewaz narazie nie wysylam listy POz na stycznien gdyz nie otrzymalam jeszcze umowy na rok 2010

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: analiza ilosciowa wykonanych patrozy
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2010, 19:25:14 pm »
Poprawione świadczenia wysyłasz raportem statystycznym za grudzień 2009. Po potwierdzeniu świadczeń, robisz raport rozliczeniowy zawierający pozycje skorygowane i otrzymujesz raport zwrotny z szablonem korekty. Nie musisz czekać na nową umowę na rok 2010r.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Oktawiad

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Pomógł? 0
Odp: analiza ilosciowa wykonanych patrozy
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 03, 2010, 19:29:44 pm »
mimo ze te swiadczenia byly udzielane w marcu to moge je wysylac z raporstem statystycznym grudniowym...jednak nie jestem przekonala co do nie czekania na te umowe nowa poniewaz nie wysylam listy poz nowej tzn na styczen 2010 a swidczenia udzielane w grudniu byly pacjentom wpisanym w grudniu na liste poz... wczesnije tez mi sie pojawil taki blad ze mialam pacjentke nowa wpisana w danym miesiacu i odrazu udzielane miala swiadczenie...wtedy pani z NFZ powiedziala mi ze zawsze liste poz nalezy wyslac dzien wczesniej niz raport statystyczny poniewaz ona sie duzej generuje i pozniej moga bledy wyskakiwac jesli sie wszystko odrazu wysyla

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: analiza ilosciowa wykonanych patrozy
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 03, 2010, 19:44:05 pm »
Raport statystyczny zawiera wszystkie pozycje wpisane, zmodyfikowane do programu od czasu utworzenia ostatniego raportu statystycznego. Więc jak utworzysz raport statystyczny to musisz w przeglądzie raportu usunąć w takim razie świadczenia udzielone pacjentom w grudniu. Miesiąc podczas tworzenia raportu statystycznego służy do określenia miesiąca utworzenia raportu.

To ciekawe jak Pani z NFZ sobie to wyobraża jak dostaniesz plik umowy na 2010 zapewne po 10 stycznia, będziesz czekać na plik umowy? Jak okres do którego należy przesłać rachunek to jest 10 stycznia za świadczenia, więc pieniądze dostaniesz odpowiednio później.

Proponuje zadzwonić do NFZ i dowiedzieć się kiedy otrzymasz plik z umową i jeśli będzie to w tym tygodniu to bym poczekał, ale jeśli będzie to w przyszłym tygodniu to bym wysłał te świadczenia już teraz bo będzie to trwało krócej niż czekanie na umowę do przyszłego tygodnia.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Oktawiad

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Pomógł? 0
Odp: analiza ilosciowa wykonanych patrozy
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 03, 2010, 19:52:06 pm »
jutro zadzwonie odnosne tego raporstu statystycznego za grudzien...tylko wiem ze czasami mi wyskakiwal blad w raporcie statystycznym np. jak zakladalam pacjentce w tym samym miesiacu deklaracje i tym samym miesiacu bylo wykonywane swiadczenie ze pacjenta ta nie znajduje sie na liscie poz swiadczeniodawcy mimo ze sie znajdowala...

a jeszcze mam takie pytanie czy jak bede tworzyc raporst statystyczny za grudzien to te 6  swiadczne w ktorym mialam bledna date urodzenia w lutym tez moge otwrzyc ze raport bedzie za luty i za styczen? a pozniej jak otrzymam zwrotny to rozliczeniowy utworze za caly rok ? bo mam infromacje ze w kazdym wypadku nalezy przeslac raport poprawkowy zawierajacy korekty swiadczen badz ich usuniecie i raport rozliczenoowu za caly rok (styczen -grudzien)

Offline Oktawiad

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Pomógł? 0
Odp: analiza ilosciowa wykonanych patrozy
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 03, 2010, 19:55:01 pm »
osrry nie za luty i za stydczen tylko za grudzien i za styczen ?poniewaz ja juz mam swiadczenia grudniowe wpisane i te 3 swiadczen mam tez poprawione w programie?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: analiza ilosciowa wykonanych patrozy
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 03, 2010, 20:03:25 pm »
Ta jak napisałem tworzysz raport statystyczny, usuwasz z niego (w przeglądzie -> usuń) świadczenia wykonane w miesiącu grudniu.

Po potwierdzeniu świadczeń i pobraniu raportu zwrotnego, tworzysz raport rozliczeniowy (styczeń - grudzień) i wysyłasz na SZOI.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Oktawiad

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Pomógł? 0
Odp: analiza ilosciowa wykonanych patrozy
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 03, 2010, 20:04:51 pm »
a dlaczego usuwam grudniowe swiadczenia?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: analiza ilosciowa wykonanych patrozy
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 03, 2010, 20:07:22 pm »
Bo jak utworzysz raport statystyczny za miesiąc obojętnie jaki, czy to będzie styczeń, luty czy grudzień to on będzie zawierał wszystkie świadczenia. Raport nie jest tworzony za dany miesiąc, wybór miesiąca służy do określenia okresu utworzenia raportu. A pisałaś że nie chcesz wysyłać świadczeń wykonanych w grudniu, ponieważ nie wysłałaś jeszcze listy POZ.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2010, 20:09:25 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Oktawiad

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Pomógł? 0
Odp: analiza ilosciowa wykonanych patrozy
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 03, 2010, 20:14:48 pm »
ale jesli bym chciala to zrobic za jednym razem to wtedy nie musze usuwac swiadczen z grudnia tylko moge utworzyc jeden raport stastystyczny za grudzien i ten miesiac co poprawiam i pozniej rozliczeniowy za caly rok na podstawie zwrotnego... ?bo mysle ze jak mam zrobic pozniej za caly rok to musze wyjasnic sprawe z tym grudniem czy czekac na liste poz czy robic i go zrobic skoro ma byc za caly rok :)   

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: analiza ilosciowa wykonanych patrozy
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 03, 2010, 20:19:18 pm »
Jak chcesz zrobić to za jednym razem, to musisz poczekać na nową umowę. 
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 28
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9340 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3108 Wiadomości
09061303
3047 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]