collapse

Reklama


Autor Wątek: 2 ppsy w jeden  (Przeczytany 8527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rozliczenia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -2
  • MOW NFZ
2 ppsy w jeden
« dnia: Grudnia 18, 2009, 08:56:46 am »
Czy istnieje możliwość połączenia baz z dwóch ppsów w jeden
Mam klienta który z różnych przyczyn ma na dwóch kompach dwie instalki ppsów, na jednym ma kilka umów i wprowadza tam świadczenie i na drugim inne umowy.
Czy istnieje możliwość połączenia tych ppsów tak aby na jednej instalce znalazły sie wszystkie umowy i świadczenia ?

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 18, 2009, 09:35:44 am »
Świadczenia można wyeksportować do Excela i zaimportować do drugiego kompa, a umowy należy ściągnąć z SZOI i wrzucić do PPS-a.

Offline rozliczenia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -2
  • MOW NFZ
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 18, 2009, 10:07:37 am »
Świadczenia można wyeksportować do Excela i zaimportować do drugiego kompa, a umowy należy ściągnąć z SZOI i wrzucić do PPS-a.

ok a rachunki i raporty ??

a może poprzez pracę zdalna da się jakoś połączyć ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2009, 10:24:22 am wysłana przez rozliczenia »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3184
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 18, 2009, 11:18:18 am »
a może poprzez pracę zdalna da się jakoś połączyć ?

Nie wydaje mi się aby było to możliwe. To służy do czegoś innego.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 18, 2009, 12:35:08 pm »
zbliża się koniec roku, a to idealny czas na takie zabiegi. wystarczy zainstalować nowego pps'a i wrzucić tam wszystkie umowy, wpisywać styczniowe wizyty, itp. "stare" pps'y zostaw sobie jako archiwum dla wstecznych weryfikacji NFZ w przyszłości. excellem przenieś sobie listę pacjentów oraz personel medyczny.
Pozdr.
Kamil

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3184
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 18, 2009, 13:00:08 pm »
Ja bym raczej proponował zostanie przy jednej z aktualnych baz (wybrać jedną wg jakiegoś kryterium, np. ilość umów, ilość świadczeń, najbardziej dochodowe umowy ;)). Na początku roku dodać tam brakujące umowy (czyli te z drugiej bazy) i zacząć wprowadzać. Drugą bazę zostawić jako archiwum.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 18, 2009, 17:51:59 pm »
Przydałoby się coś takiego jak "Synchronizacja".

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 18, 2009, 19:22:59 pm »
szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie połączenia dwóch pps'ów na których prowadziło się rozliczenia - chodzi o ID usług, numery raportów itd.
moim zdaniem najrozsądniejsze rozwiązanie przedstawił Michał
Cytuj
Ja bym raczej proponował zostanie przy jednej z aktualnych baz (wybrać jedną wg jakiegoś kryterium, np. ilość umów, ilość świadczeń, najbardziej dochodowe umowy ;)). Na początku roku dodać tam brakujące umowy (czyli te z drugiej bazy) i zacząć wprowadzać. Drugą bazę zostawić jako archiwum.
ja bym jeszcze tylko zaimportował listę pacjentów i deklaracji.

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 21, 2009, 09:43:50 am »
Panowie, ale po co sobie niepotrzebnie mieszać. Nowa instalacja, to same zalety. "Pusta" baza, wpisuje się dane świad., wczytuje umowy, szybki konfig w adminie(np. wyłączenie OSOZ) i import pacjentów,pracowników i deklaracji, jeśli taka jest potrzeba. Poprzednie dwie bazki jako archiwum i koniec. Po co łączyć i kombinować. Kończysz jedno, zaczynasz nowe, simple:)
Pozdr.
Kamil

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3184
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 21, 2009, 13:31:26 pm »
bo niestety często trzeba robić jakieś korekty i cofać się do archiwalnych danych. Skoro twierdzisz, że "nowa instalacja" to same zalety to odpowiedz mi na pytanie czy co roku instalujesz na nowo PPS'a i zaczynasz wszystko od nowa?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 21, 2009, 14:04:23 pm »
każdy patrzy ze swojego punktu widzenia i pewnie każdy ma rację.

Ja gdybym miał połączyć u jednego mojego świadczeniodawcy POZ i AOS (na oddzielnych PPS i komputerach jest to prowadzone ze względu na pewne problemy) to skorzystałbym z tego na którym jest POZ i dograł tam od nowego roku umowę AOS i po sprawie. Ale nad obydwoma PPS sprawuję opiekę i jest tam porządek.

Jednak w tym co napisał konzik jest trochę racji. Czasami jak do kogoś pojadę i widzę po 5 tych samych rachunków (1 z szablonu i 4 ręczne :) ) raporty statystyczne niepoopisywane - 5-7 dotyczących tego samego okresu. Podobnie z rozliczeniowymi - generalnie jeden wielki bałagan, to w takim przypadku też bym chyba obydwa PPS zarchiwizował na wypadek korekt a zainstalował nowy program...

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 21, 2009, 16:13:28 pm »
nie instaluje pps'a nowego co rok. mówimy tu o łączeniu dwóch baz. i moim zdaniem lepiej rozpocząć na czystej instalacji. poprzednie dwie bazy działają dalej i przecież nie są usuwane.  jak np. w lipcu 2010 dostane korekte do czegoś z 2009 roku, to odpalam pps archiwalne i poprawiam.
Pozdr.
Kamil

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: 2 ppsy w jeden
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 21, 2009, 21:00:04 pm »
Praktycznie jest możliwość połączenia baz przy przejściu na bazę Oracle, można chyba zaimportować więcej niż jedną instalację. Jakoś nie interesowałem się ostatnio postępami prac nad przejściem z Firebirda na Oracle, bo różnie bywał z importem danych. Ja tak robiłem przy imporcie KSSWD XML do PPSa, zaimportowałem kilka instalacji. SOMED też potrafi zaimportować więcej niż jedną instalację PPS.

Czasami może być problem przy rozpoczynaniu roku od czystej bazy. Zmiana przepisów i teoretycznie musisz zakupić do starych instalacji kolejną licencję lub nawet dwie dodatkowe, tak miałem w chyba w poprzednim roku o ile dobrze pamiętam przy rozliczaniu świadczeń z tytułu OC. Na starej instalacji nie dało się rozliczyć tych świadczeń.

W ostatniej aktualizacji pojawiła się możliwość przygotowania nowej bazy danych, oprócz istniejącej już możliwości w module SERWIS -> baza danych -> wyczyść jest nowa wyczyść dane bez kartotek.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 48
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9341 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3111 Wiadomości
09061303
3047 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]