collapse

Reklama


Autor Wątek: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank  (Przeczytany 63072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 10, 2009, 22:56:12 pm »
a czemu uparliście się i łączycie dokumentacje aktualizacyjne z tymi wnioskami?

Ten komunikat, który zacytował pav nie mówi, że wniosek ma być częścią dokumetacji. Jest jedynie ogłoszenie, że osoby które skłądają dokumentacje aktualizacyjne muszą również złożyć te wnioski - ja rozumiem że wnioski składamy oddzielnie.

Podobnie z materiałów ofertowych wynika - wniosków nie dołączamy do ofert.

U nas jest trochę czytelniejszy komunikat:
Wypełnione wnioski należy przesłać na adres:
Kujawsko- Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ
.......

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 10, 2009, 23:02:49 pm »
Komunikat, który dzisiaj się ukazał jasno mówi, że ten wniosek ma być dołączony do dokumentacji aktualizacyjnej. Przynajmniej u nas.

Ja na wszelki wypadek siedzę i generuję te wnioski do wszystkich złożonych już ofert. Chociaż jak dla mnie to trochę bez sensu. Nie wiem dlaczego mam to do nich wysyłać skoro dołaczyłem już do dokumentacji załącznik nr 6 z zarządzenia dotyczącego zawierania umów. A jedyna różnica między nimi to kod kreskowy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2009, 23:05:33 pm wysłana przez pav »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 10, 2009, 23:19:50 pm »
Nie wiem czy zasadne jest żądanie przez NFZ tego wniosku wraz z ofertą/dokumentacją aktualizacyjną.

Zarządzenie Nr 67/2009/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 3 listopada 2009 r. w sprawie warunków postępowania dotyczących zawierania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej:

§ 24 pkt. 2

Wybrany w postępowaniu oferent, niezwłocznie po rozstrzygnięciu postępowania o którym mowa w ust 1, przesyła do oddziału Funduszu, w formie elektronicznej, poprzez Portal NFZ oraz w formie pisemnej, wniosek w sprawie rachunku bankowego, którego wzór stanowi załącznik nr 6 do zarządzenia. Wniosek w formie papierowej, podpisany przez osoby upoważnione po stronie świadczeniodawcy, należy złożyć w oddziale Funduszu przed podpisaniem umowy. Wymieniony wniosek stanowić będzie podstawę do wpisania numeru rachunku bankowego świadczeniodawcy do umowy.

Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 10, 2009, 23:22:07 pm »
Nie byłoby to dziwne jakby żądali od nas czegoś nie czytając najpierw własnych przepisów.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 10, 2009, 23:29:30 pm »
pav a ja nadal będę się upierał, że ten komunikat który wkleiłeś nie nakazuje dołączyć wniosku do dokumenatcji  :)

ja interpretuję go w ten sposób, że masz obowiązek złożyć wniosek ale równie dobrze może on być dostarczony oddzielnie.

U nas jak pisałem wcześniej jest to jednoznacznie wyjaśnione stwierdzeniem, że wnioski wysyłamy na adres....
I do dokumentacji napewno nie dołączę. Chociażby z tego powodu, że jeśli dokumentację będąweryfikować inni pracownicy niż ci którzy się zajmują tymi wnioskami to na 100000% wersja papierowa się zawieruszy i będę musiał dosyłać go ponownie  :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 10, 2009, 23:33:37 pm »
To co wkleiłem ostatnio to informacja dla ZPO, którym termin kończył się 7 grudnia, kiedy jeszcze nie było takiej opcji jak jest teraz. Była to raczej odpowiedź na stwierdzenie, że "z tego co słyszałem złe wnioski będą musieli odrzucić i poproszą o poprawne. Bez tego nie podpiszą umowy na 2010".

Ale jak widać z przepisów jasno wynika, że nie mają prawa żądać tego przy dokumentacji, gdyż jak sami stwierdzili trzeba wniosek na SZOI wygenerować po rozstrzygnięciu postępowania a przed podpisaniem umowy.

Ja dołączam do dokumentacji załącznik nr 6 tak jak to jest w zarządzeniu nr 67

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 10, 2009, 23:40:24 pm »
To co wkleiłem ostatnio to informacja dla ZPO (...)

nieeeee, pisałem o pierwszym komunikacie - początek tematu.

a ten komunikat dla ZPO to jeszcze inna bajka - brak kompetencji i osoby która przygotowywałą komunikat. Bez zapoznania się z materiałami przejrzała na szybko dostępne załączniki i według własnego uznania oraz zasady "na wszelki wypadek" nakazała dostarczyć bezwartościowy jak się okazuje teraz papier...

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 10, 2009, 23:41:23 pm »
trzeba robić do przyszłej umowy

istniejąca ma datę końcową 31.12.2009 (okres finansowania) i co roku robią nowe na podstawie ofert lub aktualizacji.

z tego co słyszałem złe wnioski będą musieli odrzucić i poproszą o poprawne. Bez tego nie podpiszą umowy na 2010

Może skopczyp-owi chodziło o to że odrzucą wnioski w sprawie konta bankowego, jeżeli ktoś zrobił wniosek w ramach obecnej umowy. I będzie musiał przygotować ponownie wiosek, ale tym razem w ramach przyszłej umowy. A nie chodzi o ofertę/dokumentację aktualizacyjną. Dopiero po dostarczeniu poprawnego wniosku NFZ podpisze umowę z świadczeniodawcą.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 10, 2009, 23:46:02 pm »
Czyli krótko mówiąc, ktoś czegoś nie doczytał, chciał byc nadgorliwy i sieje tylko zamęt. Gorzej, że w Funduszu będą robić to co mają przykazane. I lepiej, żeby nie dzwonili, że trzeba to teraz dostarczyć.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 10, 2009, 23:52:54 pm »
Dopiero po dostarczeniu poprawnego wniosku NFZ podpisze umowę z świadczeniodawcą.

noooooo, zwłaszcza że u nas AOS-y już mają umowy w ręku  ;D

a mówiąc poważnie, to jak ktoś ma zamiar dołączyć wniosek do dokumentacji to lepiej niech tak zrobi bo u urzędników NFZ nagdorliwość jest odwrotnie proporcjonalna do ich wiedzy. Więc lepiej nie ryzykować... :-\

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 11, 2009, 00:00:28 am »
Ja już dziś też powysyłałam niektore oferty, szczęśliwa pojechałam sobie zrelaksować się do Aqua Parku a tu taka niespodzianka. Z wrażenia pomyliłam konta świadczeniodawców i jutro będę miała więcej odkręcania.
Zastanawiam się tylko jaki plik ma być w tej wersji elektronicznej? Czy sam wniosek w pdf ?  Ma status przesłany. Czy trzeba czekać aż będzie zaakceptowany? Sama nie wiem, co o tym całym bajzlu myśleć.  Umowy dawałam na przyszły rok, ale czy i jak i gdzie co dołączyć-- zupełnie nie wiem.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 11, 2009, 07:39:41 am »
W wersji elektronicznej to na SZOI, żadnego pliku się nie wysyła.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 11, 2009, 08:45:16 am »

dokumentacji aktualizacyjne raczej z tego powodu nie odrzucą - to nie jest konkurs :) - poproszą o dosłanie kwitu i tyle


Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 11, 2009, 08:57:21 am »
Ale czy drukować jak będzie miał status przyjęty  , czy  można już teraz  gdy jest o statusie przekazany? Czy ktoś już wie, czy wydruk się różni?
Dodzwoniłam się do NFZ do naszego działu i tam nikt nic nie wie, o komunikacie dowiedzieli eis dziś po przyjściu do pracy. Niezła jazda...

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 11, 2009, 09:03:51 am »
Myślę, że status wniosku nie ma wpływu na wydruk .
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 100
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]