collapse

Reklama


Autor Wątek: Vista- aktualizacja  (Przeczytany 4721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Vista- aktualizacja
« dnia: Listopada 05, 2009, 23:38:42 pm »
witam,
przy ka??dorazowej pr??bie aktualizacji Ks-PPS pojawia siÄ? problem, po pobraniu z serwera wszystkich plik??w (akt. automatyczna) i instalacji, nastÄ?puje prze??adowanie programu, podczas kt??rego wy??wietla siÄ? komunikat , ??e musi zostaÄ? uruchomiony plik ksinstall i czy ks ma zamknÄ?Ä? program i otworzyÄ? ten plik. Po klikniÄ?ciu TAK pojawia siÄ? Windowsowy komunikat "Program Program instalacyjny kamsoft przesta?? dzia??aÄ?" i tak w k????ko. Przywr??ci??am system i program powr??ci?? do poprzedniej wersji, ale teraz po uruchomieniu wy??wietla siÄ? na kilka sekund wersja 04.40, a po chwili zmienia siÄ? sama na 01.5.1.????
Do tej pory zawsze przy uruchamianiu pojawia??o siÄ? okienko "program pilot.exe przesta?? dzia??aÄ?" , ale nie przeszkadza??o to w normalnej pracy wiÄ?c siÄ? tym nie przejmowa??am.
Nie pomaga te?? rÄ?czna pr??ba aktualizacji z katalogu serw, ani z pobranych z serwera plik??w- pojawia siÄ? ten sam komunikat "program instalacyjny...przesta?? dzia??aÄ?". Nie wiem, czy to nie wina Visty, mam AVG Antyvir, wy??Ä?czonÄ? kontrolÄ? rodzicielskÄ?, nie jest to te?? wina zapory, firewalla itp.
ProszÄ? pom????cie... Bez aktualizacji muszÄ? rÄ?cznie zmieniÄ? kody ministerialne we wszystkich poradach , a zejdzie mi do rana....

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Vista- aktualizacja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 05, 2009, 23:47:31 pm »
A masz wy??Ä?czony UAC? Mo??e przez ten wynalazek MS tak siÄ? dzieje. Aby wy??Ä?czyÄ? UAC:
    * Klikamy Start->Uruchom i wpisujemy msconfig
    * Przechodzimy do ostatniej zak??adki czyli NarzÄ?dzia
    * Odszukujemy na li??cie "Wy??Ä?cz kontrolÄ? konta u??ytkownika" i klikamy przycisk Uruchom
    * Zapisujemy zmiany i ponownie uruchamiamy system

Spr??buj mo??e jeszcze uruchom jako program jako administrator (ikona kspps.exe -> PPM -> uruchom jako adm)

Pozdrawiam
Bartosz

Offline Justek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Odp: Vista- aktualizacja
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 05, 2009, 23:56:15 pm »
niestety obie opcje nie pomagajÄ?- tzn. w sensie komunikatu "pilot....",
aktualizowaÄ? siÄ? bojÄ?....

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Vista- aktualizacja
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 06, 2009, 00:01:10 am »
Jak pr??bujesz zainstalowaÄ? wersjÄ? 2009.04.4.0 to i tak Ci siÄ? nie uda -> http://forumpps.pl/index.php?topic=1857.msg8385#new
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Justek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Odp: Vista- aktualizacja
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 06, 2009, 00:04:54 am »
wiem, ale u mnie to chyba nie o to chodzi, bo poprzednio ( wcze??niejsze aktualizacje) by??o tak samo- po prostu ??wiadomie z nich rezygnowa??am.

Offline Justek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Odp: Vista- aktualizacja
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 11, 2009, 20:30:07 pm »
witam ponownie, uda??o mi siÄ? upraÄ? z problemem, ale niestety nie oby??o siÄ? bez formatowania dysku i ponownej instalacji PPS-a. Nie wiem czy to mia??o jakie?? znaczenie, ale na go??ym systemie ( opr??cz antyvira) zainstalowa??am KS-PPS jako administrator (PPM-> uruchom jako adm.)? Mo??e to o to chodzi??o- chocia?? wcze??niej pr??ba rÄ?cznej aktualizacji z pliku pobranego z serwera przy u??yciu tej opcji nie pomaga??a.
Teraz chcia??abym spytaÄ?, czy to normalne, ??e po poprawieniu kod??w ministerialnych od stycznia do wrze??nia sposobem oisanym na tym forum- przy generacji nowych raport??w statystycznych utworzenie jednego trwa oko??o 15 minut?

Pozdrawiam

Offline Justek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Odp: Vista- aktualizacja
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 11, 2009, 22:59:43 pm »
wyja??ni??o siÄ? przy wysy??aniu pierwszego raportu na SZOI-jest to raport za wszystkie miesiÄ?ce os stycznia do wrze??nia- dlatego tak d??ugo siÄ? generowa??.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 46
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9341 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3111 Wiadomości
09061303
3047 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]