collapse

Reklama


Autor Wątek: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...  (Przeczytany 28071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 05, 2009, 18:21:36 pm »
No to musisz zaczekaÄ? a?? kolega abc ??askawie zdradzi nam tajemnicÄ? rozwiÄ?zania tego problemu.


"?askawie" zdradzÄ? tajemnicÄ?, kt??ra jak siÄ? okazuje nie jest z??otym ??rodkiem.

Tak jak wspomina??am wcze??niej, wpisujÄ?c ??wiadczenie pojawia mi siÄ? wiele, TAKICH SAMYCH podstaw ubezpiecze?? (za??Ä?czy??am zrzut z ekranu). Nakre??li??am problem firmie KAMSOFT, kt??ra uzna??a, ??e nale??y uzupe??niÄ? ka??dy dokument identycznie, po czym przes??aÄ? raz jeszcze na portal SZOI. Fundusz zatwierdzi?? mi dany raport warunkowo i odes??a?? do dostawcy oprogramowania.



Czyli problem zosta?? rozwiÄ?zany po??owicznie.

To nie u mnie... tylko u kole??anki...
Z tego co m??wi??a to w NFZ kazali im wstawiaÄ? "I" co okaza??o siÄ? b??Ä?dne..
A problem z 3 ubezpieczeniami tkwi w ?šwiadczeniu, Podstawa ubezpieczenia tam po klikniÄ?ciu na li??cie pokazywa??y siÄ? mnogie ubezpieczenia.

Problem jest tak jak pisa??em w uzupe??nieniu numeru KUZ dla OWNFZ innego ni?? ?šlÄ?ski oraz nieuzupe??nieniu dokumentu potwierdzajÄ?cego prawo do ??wiadcze?? na podstawie tytu??u ubezpieczenia "I". Mimo ??e uprawnienie nie jest podpiÄ?te do ??adnego produktu jednostkowego to musi byÄ? dokument potwierdzajÄ?cy prawo do ??wiadcze??. My??la??em ??e je??li uprawnienie nie jest podpiÄ?te do produktu jednostkowego to nie ma to znaczenia dla system informatyczny NFZ i sÄ? te uprawnienia pomijane. A to siÄ? okazuje ??e ma to znaczenie.

Czyli powinno wyglÄ?daÄ? to tak:


   <uprawnienie nfz:id-upraw="4" panstwo="PL" tytul-uprawn="U">
          <podmiot-fin>
            <nfz-min kod="10"/>
          </podmiot-fin>
        </uprawnienie>
        <uprawnienie nfz:id-upraw="3" panstwo="PL" tytul-uprawn="I">
          <podmiot-fin>
            <nfz-min kod="10"/>
          </podmiot-fin>
         <dokument>
       <dokum-inne-upraw nr-dok="X/2009" data-wyst="2009-11-05" podm-wyst="nazwa mojego szpitala" npwz="nr prawa lekarza, kt??ry    wystawi?? za??wiadczenie" />
      <dokument />
        </uprawnienie>
        <uprawnienie nfz:id-upraw="2" panstwo="PL" tytul-uprawn="U">
          <podmiot-fin>
            <nfz-min kod="10"/>
          </podmiot-fin>
        </uprawnienie>

Czyli musisz usunÄ?Ä? numer KUZ z karty pacjenta i dopisaÄ? dokument potwierdzajÄ?cy prawo do ??wiadcze?? dla tytu??u ubezpieczenia "I", poprawiÄ? podstawÄ? ubezpieczenia mo??na tylko z poziomu ??wiadczenia, nie mo??na tego zrobiÄ? z poziomu pacjenta. I teoretycznie powinno byÄ? ok.

</dane-osob>
- <uprawnienie nfz:id-upraw="13" panstwo="PL" tytul-uprawn="I">
- <podmiot-fin>
  <nfz-min kod="10" />
  </podmiot-fin>
- <dokument>
  <dokum-inne-upraw nr-dok="2/2009" data-wyst="2009-10-01" podm-wyst="nazwa mojego szpitala" npwz="nr prawa lekarza, kt??ry wystawi?? za??wiadczenie" />

W tym raporcie mam 11 takich samych uprawnie?? z tym, ??e ID-UPRAW - sie zmienia (inne numery)!

abc pisa??a?? ??e masz 11 takich samych uprawnie??, ale nie kt??re uprawnienia nie majÄ? przypisanych dokument??w potwierdzajÄ?cych prawo do ??wiadcze??, tak jak na screenie. Prawdopodobnie jak poprawisz z poziomu rejestracje -> ??wiadczenia podstawy ubezpieczenie poprzez dodanie dokumentu potwierdzajÄ?cego prawo do ??wiadcze?? to problem zniknie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 18:27:47 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 06, 2009, 08:29:44 am »
No to musisz zaczekaÄ? a?? kolega abc ??askawie zdradzi nam tajemnicÄ? rozwiÄ?zania tego problemu.


"?askawie" zdradzÄ? tajemnicÄ?, kt??ra jak siÄ? okazuje nie jest z??otym ??rodkiem.

Tak jak wspomina??am wcze??niej, wpisujÄ?c ??wiadczenie pojawia mi siÄ? wiele, TAKICH SAMYCH podstaw ubezpiecze?? (za??Ä?czy??am zrzut z ekranu). Nakre??li??am problem firmie KAMSOFT, kt??ra uzna??a, ??e nale??y uzupe??niÄ? ka??dy dokument identycznie, po czym przes??aÄ? raz jeszcze na portal SZOI. Fundusz zatwierdzi?? mi dany raport warunkowo i odes??a?? do dostawcy oprogramowania.



Czyli problem zosta?? rozwiÄ?zany po??owicznie.

To nie u mnie... tylko u kole??anki...
Z tego co m??wi??a to w NFZ kazali im wstawiaÄ? "I" co okaza??o siÄ? b??Ä?dne..
A problem z 3 ubezpieczeniami tkwi w ?šwiadczeniu, Podstawa ubezpieczenia tam po klikniÄ?ciu na li??cie pokazywa??y siÄ? mnogie ubezpieczenia.

Problem jest tak jak pisa??em w uzupe??nieniu numeru KUZ dla OWNFZ innego ni?? ?šlÄ?ski oraz nieuzupe??nieniu dokumentu potwierdzajÄ?cego prawo do ??wiadcze?? na podstawie tytu??u ubezpieczenia "I". Mimo ??e uprawnienie nie jest podpiÄ?te do ??adnego produktu jednostkowego to musi byÄ? dokument potwierdzajÄ?cy prawo do ??wiadcze??. My??la??em ??e je??li uprawnienie nie jest podpiÄ?te do produktu jednostkowego to nie ma to znaczenia dla system informatyczny NFZ i sÄ? te uprawnienia pomijane. A to siÄ? okazuje ??e ma to znaczenie.

Czyli powinno wyglÄ?daÄ? to tak:


   <uprawnienie nfz:id-upraw="4" panstwo="PL" tytul-uprawn="U">
          <podmiot-fin>
            <nfz-min kod="10"/>
          </podmiot-fin>
        </uprawnienie>
        <uprawnienie nfz:id-upraw="3" panstwo="PL" tytul-uprawn="I">
          <podmiot-fin>
            <nfz-min kod="10"/>
          </podmiot-fin>
         <dokument>
       <dokum-inne-upraw nr-dok="X/2009" data-wyst="2009-11-05" podm-wyst="nazwa mojego szpitala" npwz="nr prawa lekarza, kt??ry    wystawi?? za??wiadczenie" />
      <dokument />
        </uprawnienie>
        <uprawnienie nfz:id-upraw="2" panstwo="PL" tytul-uprawn="U">
          <podmiot-fin>
            <nfz-min kod="10"/>
          </podmiot-fin>
        </uprawnienie>

Czyli musisz usunÄ?Ä? numer KUZ z karty pacjenta i dopisaÄ? dokument potwierdzajÄ?cy prawo do ??wiadcze?? dla tytu??u ubezpieczenia "I", poprawiÄ? podstawÄ? ubezpieczenia mo??na tylko z poziomu ??wiadczenia, nie mo??na tego zrobiÄ? z poziomu pacjenta. I teoretycznie powinno byÄ? ok.

</dane-osob>
- <uprawnienie nfz:id-upraw="13" panstwo="PL" tytul-uprawn="I">
- <podmiot-fin>
  <nfz-min kod="10" />
  </podmiot-fin>
- <dokument>
  <dokum-inne-upraw nr-dok="2/2009" data-wyst="2009-10-01" podm-wyst="nazwa mojego szpitala" npwz="nr prawa lekarza, kt??ry wystawi?? za??wiadczenie" />

W tym raporcie mam 11 takich samych uprawnie?? z tym, ??e ID-UPRAW - sie zmienia (inne numery)!

abc pisa??a?? ??e masz 11 takich samych uprawnie??, ale nie kt??re uprawnienia nie majÄ? przypisanych dokument??w potwierdzajÄ?cych prawo do ??wiadcze??, tak jak na screenie. Prawdopodobnie jak poprawisz z poziomu rejestracje -> ??wiadczenia podstawy ubezpieczenie poprzez dodanie dokumentu potwierdzajÄ?cego prawo do ??wiadcze?? to problem zniknie.


Tak, tak ja tak w??a??nie zrobi??am dlatego mi przesz??o na poziomie SZOI. Jednak w Funduszu twierdzÄ?, ??e powinnam mieÄ? jednÄ? podstawÄ? z takimi samymi danymi (w moim przypadku mam tych tytu????w, a?? 11).  
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2009, 08:44:49 am wysłana przez abc »
Pozdrawiam
Abc

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 06, 2009, 17:39:26 pm »
Tak, tak ja tak w??a??nie zrobi??am dlatego mi przesz??o na poziomie SZOI. Jednak w Funduszu twierdzÄ?, ??e powinnam mieÄ? jednÄ? podstawÄ? z takimi samymi danymi (w moim przypadku mam tych tytu????w, a?? 11).  

Szczerze dziwiÄ? siÄ? bo format otwarty przewiduje mo??liwo??Ä? wys??ania wiÄ?kszej ilo??ci uprawnie?? (krotno??Ä? 1-n) w takich wypadkach, gdy fundusz siÄ? upiera mo??na pobawiÄ? siÄ? w wycinanki i usunÄ?Ä? pozosta??e 10 uprawnie?? z pliku xml i ponownie spakowaÄ? zipem, zmieniÄ? rozszerzenia pliku na *.SWX.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 09, 2009, 11:09:45 am »
Tak, tak ja tak w??a??nie zrobi??am dlatego mi przesz??o na poziomie SZOI. Jednak w Funduszu twierdzÄ?, ??e powinnam mieÄ? jednÄ? podstawÄ? z takimi samymi danymi (w moim przypadku mam tych tytu????w, a?? 11).  

Szczerze dziwiÄ? siÄ? bo format otwarty przewiduje mo??liwo??Ä? wys??ania wiÄ?kszej ilo??ci uprawnie?? (krotno??Ä? 1-n) w takich wypadkach, gdy fundusz siÄ? upiera mo??na pobawiÄ? siÄ? w wycinanki i usunÄ?Ä? pozosta??e 10 uprawnie?? z pliku xml i ponownie spakowaÄ? zipem, zmieniÄ? rozszerzenia pliku na *.SWX.

Czyli to jest do zrobienia. Super. DziÄ?ki za podpowiedz:)

Pozdr
Pozdrawiam
Abc

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 09, 2009, 17:06:43 pm »
w??a??nie
Tak, tak ja tak w??a??nie zrobi??am dlatego mi przesz??o na poziomie SZOI. Jednak w Funduszu twierdzÄ?, ??e powinnam mieÄ? jednÄ? podstawÄ? z takimi samymi danymi (w moim przypadku mam tych tytu????w, a?? 11).  

Szczerze dziwiÄ? siÄ? bo format otwarty przewiduje mo??liwo??Ä? wys??ania wiÄ?kszej ilo??ci uprawnie?? (krotno??Ä? 1-n) w takich wypadkach, gdy fundusz siÄ? upiera mo??na pobawiÄ? siÄ? w wycinanki i usunÄ?Ä? pozosta??e 10 uprawnie?? z pliku xml i ponownie spakowaÄ? zipem, zmieniÄ? rozszerzenia pliku na *.SWX.

Czyli to jest do zrobienia. Super. DziÄ?ki za podpowiedz:)

Edyta:

zrobi??em metodÄ? wskazanÄ? przez ABC (z poziomu PPS i dzia??a) oj jutro powiem pani z Kamsoftu co o niej my??lÄ? :D bo sugerowa??a, ??e nie wskaza??em ??adnego dokumentu, bo jej siÄ? nie chcia??o sprawdziÄ? raport??w, kt??re jej wys??a??em. W ka??dym razie mamy rozwiÄ?zanie :)

Pozdr

hej w??a??nie nie bardzo :/
mam taki sam problem (chyba:/) dlatego przed chwilÄ? zrobi??em raport dla jednego ??wiadczenia. Wypakowa??em je win-rarem, w notatniku wyciÄ???em ten fragment o 2 uprawnieniu, nastÄ?pnie zapisa??em, zpakowa??em winrarem, zmieni??em rozszerzenie, ale szoi mi odrzuca plik z komunikatem

B??Ä?d operacji importu Komunikat statystyczny (medyczny) [SWX]
(E)B001 - Brak pliku z raportem lub nierozpoznany format. (150005461_124.SWX)
Dopuszczalne pliki z rozszerzeniem SWX

i nie wiem za bardzo o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2009, 17:34:59 pm wysłana przez Tomasz »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 09, 2009, 17:22:16 pm »
A nie lepiej w Total Commanderze to edytowaÄ?? Wtedy nie trzeba nic rozpakowywaÄ?.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 09, 2009, 18:43:26 pm »

(...), zpakowa??em winrarem, zmieni??em rozszerzenie, ale szoi mi odrzuca plik z komunikatem

B??Ä?d operacji importu Komunikat statystyczny (medyczny) [SWX]
(E)B001 - Brak pliku z raportem lub nierozpoznany format. (150005461_124.SWX)
Dopuszczalne pliki z rozszerzeniem SWX

i nie wiem za bardzo o co chodzi.

Jak spakowa??e?? winrarem to siÄ? jeszcze dziwisz ??e SZOI nie mo??e sobie rozpakowaÄ? raportu.

Polecam program 7-zip.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 09, 2009, 21:13:15 pm »
Polecam program 7-zip.

ewentualnie prawy przycisk myszki -> wy??lij do -> folder skompresowany (zip), winrar pewnie te?? przejdzie, ale nale??y wybraÄ? zip a nie rar  :)

Hmmmmm.... i co miesiÄ?c tak wycinaÄ? te zbÄ?dne uprawnienia????

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 10, 2009, 00:22:51 am »
Polecam program 7-zip.

ewentualnie prawy przycisk myszki -> wy??lij do -> folder skompresowany (zip), winrar pewnie te?? przejdzie, ale nale??y wybraÄ? zip a nie rar  :)


zrobi??em zipe, ale zapisa??em w innym formacie i siÄ? nie przes??a??o, teraz ju?? poprawi??em na .zip  i jest ok. dziÄ?ki

Hmmmmm.... i co miesiÄ?c tak wycinaÄ? te zbÄ?dne uprawnienia????
mam nadziÄ?jÄ?, ??e KAMSOFT co przysz??ego miesiÄ?ca co?? wymy??li, bÄ?dÄ? pewnie jutro do nich pisa??, bo dzi?? mnie Pani potraktowa??a, ??e jestem idiota i nie wpisa??em dokumentu, a mia??a raporty.... to siÄ? zemszczÄ? ;)

dziÄ?ki za pomoc, mam nadziejÄ?, ze rano rozliczeniowy przejdzie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 186
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]