collapse

Reklama


Autor Wątek: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...  (Przeczytany 28070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« dnia: Października 26, 2009, 12:56:12 pm »
Witam, mo??e kto?? spotka?? siÄ? ju?? z b??Ä?dem - "przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu wzglÄ?dem tytu??u uprawnie?? (I)"? Chodzi o przekazanie w raporcie statystycznym osoby nieubezpieczonej uprawnionej do ??wiadcze?? (kobieta w ciÄ???y). Problem pojawia siÄ? przy przesy??aniu raportu statystycznego, a dok??adnie po weryfikacji przes??anego raportu statystycznego pojawia siÄ? b??Ä?d importu, co skutkuje, ??e NFZ nie otrzyma?? danego ??wiadczenia.

Dokonywa??am ju?? wiele manewr??w, ale niestety ??aden nie przynosi rezultat??w.  

POMOCY!!!

Dodam jeszcze, ??e NFZ wymaga dokumentu uprawniajÄ?cego (w tym wypadku jest to za??wiadczenie od lekarza specjalisty). Wype??niam wszystkie mo??liwe zak??adki, ale niestety i tak jest ??le.

Mo??e kto?? ju?? mia??/ma podobny problem...
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2009, 19:54:16 pm wysłana przez abc »
Pozdrawiam
Abc

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #1 dnia: Października 26, 2009, 15:15:57 pm »
Kiepsko zaczÄ???e?? w naszej spo??eczno??ci. Pierwszy post ca??y w boldzie (pogrubiony). Drugi post zaraz pod pierwszym a powinno siÄ? edytowaÄ? poprzedniego posta. Jak siÄ? poprawisz to mo??e kto?? ci pomo??e. Na razie masz ostrze??enie. Kolejne ostrze??enie = ban na 24h.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #2 dnia: Października 26, 2009, 19:59:31 pm »
Kiepsko zaczÄ???e?? w naszej spo??eczno??ci. Pierwszy post ca??y w boldzie (pogrubiony). Drugi post zaraz pod pierwszym a powinno siÄ? edytowaÄ? poprzedniego posta. Jak siÄ? poprawisz to mo??e kto?? ci pomo??e. Na razie masz ostrze??enie. Kolejne ostrze??enie = ban na 24h.


Nie wiedzia??am, ??e to ma jakie?? znaczenie. Raczej staram siÄ? znale??Ä? rozwiÄ?zanie danej sytuacji ni?? zastanawiaÄ? siÄ? co mo??na, a czego nie.

Mimo to poprawi??am sie!

Pzdr
Pozdrawiam
Abc

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #3 dnia: Października 26, 2009, 20:08:22 pm »
WracajÄ?c do problemu, rozumiem ??e masz uzupe??niony dane o dokumencie tak jak na screenie?

Z jakiego wojew??dztwa jeste??? Rozliczasz siÄ? przez SZOI?
Pozdrawiam
Bartosz

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2009, 08:45:51 am »
WracajÄ?c do problemu, rozumiem ??e masz uzupe??niony dane o dokumencie tak jak na screenie?

Z jakiego wojew??dztwa jeste??? Rozliczasz siÄ? przez SZOI?


Tak, dok??adnie tak jak na za??Ä?czonym obrazku.
Jestem z wojew??dztwa podlaskiego i rozliczam siÄ? przez portal SZOI.
DodajÄ?c dane ??wiadczenie, zauwa??y??am, ??e przy wyborze podstawy ubezpieczenia pojawia siÄ? kilka tytu????w uprawnie??, a przy jakimkolwiek manewrze liczba tych uprawnie?? ro??nie.
Generuje mi raport statystyczny, jednak po przes??aniu pliku na portal dostajÄ? automatycznie zwrotkÄ? z b??Ä?dami importu i na tym siÄ? ko??czy. robi??am ju?? z 18 r????nych raport??w i niestety Fundusz nadal nie widzi danego raportu. Zg??osi??am siÄ? z problem do KAMSOFTU jednak nie umiejÄ? mi pomoc.
skontaktowa??am siÄ? z Funduszem, kt??ry zaproponowa?? przes??anie danego raportu na skrzynkÄ? e-mailowÄ?. TwierdzÄ?, ??e widzÄ? w danej osobie wiele r????nych podstaw ubezpiecze??.

A ja zostajÄ? nadal z tym problemem i nie mam ju?? pomys??u na stworzenie poprawnego raportu.


Pozdrawiam
Abc

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #5 dnia: Października 27, 2009, 09:11:24 am »
wklej ten kawa??ek raportu z ubezpieczeniami

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2009, 09:31:33 am »
wklej ten kawa??ek raportu z ubezpieczeniami
Pozdrawiam
Abc

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #7 dnia: Października 27, 2009, 09:38:41 am »
chodzi??o mi o wklejenie w xml kawa??ek raportu (otw??rz np winRAR'em)

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #8 dnia: Października 27, 2009, 09:49:44 am »
 </dane-osob>
- <uprawnienie nfz:id-upraw="13" panstwo="PL" tytul-uprawn="I">
- <podmiot-fin>
  <nfz-min kod="10" />
  </podmiot-fin>
- <dokument>
  <dokum-inne-upraw nr-dok="2/2009" data-wyst="2009-10-01" podm-wyst="nazwa mojego szpitala" npwz="nr prawa lekarza, kt??ry wystawi?? za??wiadczenie" />

W tym raporcie mam 11 takich samych uprawnie?? z tym, ??e ID-UPRAW - sie zmienia (inne numery)!
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2009, 09:52:52 am wysłana przez abc »
Pozdrawiam
Abc

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #9 dnia: Października 27, 2009, 10:00:36 am »
wszystkie nie potrzebne skasuj w zak??adce pacjenta otwierajÄ?c z kartoteki

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #10 dnia: Października 27, 2009, 10:13:42 am »
wszystkie nie potrzebne skasuj w zak??adce pacjenta otwierajÄ?c z kartoteki

Ale rzecz w tym, ??e ja mam pokasowane. W karcie pacjenta widnieje mi tylko jedna podstawa ubezpieczenia, a przy dodawaniu ??wiadczenia mam ich ca??e mn??stwo (tak jak na pierwszym  za??Ä?czniku)
Pozdrawiam
Abc

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #11 dnia: Października 27, 2009, 10:13:59 am »
Moim zdaniem problem le??y w weryfikacji po stronie NFZ i b??Ä?dzie po stronie MZ i NFZ.

PPS (nie tylko PPS, ale inne programy) dla tytu??u ubezpieczenia I wysy??a dokument z elemencie:

<dokum-inne-upraw>

Natomiast w za??Ä?czniku do zarzÄ?dzenia ZarzÄ?dzenie Nr 4/2009/D?šOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 9 stycznia 2009 r. w sprawie okre??lenia szczeg????owych komunikat??w sprawozdawczych XML dotyczÄ?cych ??wiadcze?? ambulatoryjnych i szpitalnych (I fazy) oraz rozliczenia ??wiadcze?? ambulatoryjnych i szpitalnych (II fazy) w elemencie dokum-inneupraw w dodatkowe wyja??nieniach, ograniczeniach i zale??no??ciach mo??emy przeczytaÄ? ??e dotyczy to:

dokum-inneupraw -> Dokument potwierdzajÄ?cy uprawnienia

Dokument potwierdzajÄ?cy uprawnienia zgodnie z tabelÄ? nr 8 za??Ä?cznika nr 3 do rozporzÄ?dzenia: AL, NA. PS, CU, ZA.


Ja widzisz brak tu tytu??u ubezpieczenia I i dlatego otrzymujesz b??Ä?d:

50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu wzglÄ?dem tytu??u uprawnie?? (I)
i prawid??owo bo nie ma go na li??cie.

Niestety kto?? zapewne zapomnia?? dodaÄ? tytu??u ubezpieczenia I, napisz do informatyk??w z OWNFZ jaki musi byÄ? dokument (w jakim elemencie nale??y go przekazaÄ?) dla tytu??u ubezpieczenia I. Podejrzewam ??e sami nie wiedzÄ? bo KS ich nie informuje o algorytmie sprawdzajÄ?cym, ale moim zdaniem dla dokumentu wysy??anego w elemencie <dokum-inne-upraw> nie ma tytu??u ubezpieczenia I.

Wynika z zarzÄ?dzenia nr 4 ??e nie ma mo??liwo??ci przekazanie dokumentu dla tytu??u ubezpieczenia I.

Mo??esz przekazaÄ? to co napisa??em informatykom OWNFZ, ale my??lÄ? ??e w tym le??y problem.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #12 dnia: Października 27, 2009, 10:28:55 am »
jeszcze jedno , a jaka wersja KS-PPS

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #13 dnia: Października 27, 2009, 10:32:52 am »
Moim zdaniem problem le??y w weryfikacji po stronie NFZ i b??Ä?dzie po stronie MZ i NFZ.

PPS (nie tylko PPS, ale inne programy) dla tytu??u ubezpieczenia I wysy??a dokument z elemencie:

<dokum-inne-upraw>

Natomiast w za??Ä?czniku do zarzÄ?dzenia ZarzÄ?dzenie Nr 4/2009/D?šOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 9 stycznia 2009 r. w sprawie okre??lenia szczeg????owych komunikat??w sprawozdawczych XML dotyczÄ?cych ??wiadcze?? ambulatoryjnych i szpitalnych (I fazy) oraz rozliczenia ??wiadcze?? ambulatoryjnych i szpitalnych (II fazy) w elemencie dokum-inneupraw w dodatkowe wyja??nieniach, ograniczeniach i zale??no??ciach mo??emy przeczytaÄ? ??e dotyczy to:

dokum-inneupraw -> Dokument potwierdzajÄ?cy uprawnienia

Dokument potwierdzajÄ?cy uprawnienia zgodnie z tabelÄ? nr 8 za??Ä?cznika nr 3 do rozporzÄ?dzenia: AL, NA. PS, CU, ZA.


Ja widzisz brak tu tytu??u ubezpieczenia I i dlatego otrzymujesz b??Ä?d:

50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu wzglÄ?dem tytu??u uprawnie?? (I)
i prawid??owo bo nie ma go na li??cie.

Niestety kto?? zapewne zapomnia?? dodaÄ? tytu??u ubezpieczenia I, napisz do informatyk??w z OWNFZ jaki musi byÄ? dokument (w jakim elemencie nale??y go przekazaÄ?) dla tytu??u ubezpieczenia I. Podejrzewam ??e sami nie wiedzÄ? bo KS ich nie informuje o algorytmie sprawdzajÄ?cym, ale moim zdaniem dla dokumentu wysy??anego w elemencie <dokum-inne-upraw> nie ma tytu??u ubezpieczenia I.

Wynika z zarzÄ?dzenia nr 4 ??e nie ma mo??liwo??ci przekazanie dokumentu dla tytu??u ubezpieczenia I.

Mo??esz przekazaÄ? to co napisa??em informatykom OWNFZ, ale my??lÄ? ??e w tym le??y problem.



Stara??am siÄ? sprawozdaÄ? bez dokumentu uprawniajÄ?cego, ale i tak nadal mam b??Ä?d importu. Oni ciÄ?gle mnie informujÄ?, ??e widzÄ? wiele podstaw ubezpiecze??.

Mimo wszystko bardzo dziÄ?kujÄ? za pomoc.

Pozdrawiam
Abc

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: b??Ä?d nr: 50301057 - przekazano niew??a??ciwy rodzaj dokumentu...
« Odpowiedź #14 dnia: Października 27, 2009, 10:33:55 am »
KS PPS 2009.04.3.1
Pozdrawiam
Abc

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 188
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]